The Voice of Korea

TV azja - sitcomy, programy, quizy itd
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontakt:

The Voice of Korea

Post autor: mootyl » 01 kwie 2012

Program, w którym liczy się tylko i wyłącznie GŁOS!
Nie ważne ile masz lat, kim jesteś, jak wyglądasz...
Ważne jest to czy masz to coś, czy masz... :

The Voice of Korea
..:: Celebracja głosu i talentu! Najlepszy talent show made in Korea! ::..

Obrazek
Dane:
Tytuł: The Voice of Korea / 보이스코리아
Znany także jako: Voice Korea
Sezon: 1
Odcinki: 8 (stan 30 marca 2012)
Stacja TV: mnet & tvN
Czas emisji: piątki o 23:00
MC: Kim Jin Pyo

Opis:
Format niektórym pewnie dobrze znany bo i w Polsce doczekał się swojego odpowiednika. Trochę szkoda bo nasz rodzimy program może odstraszyć potencjalnych widzów. Jak to u nas w kraju bywa The Voice of Poland promowało nie uczestników, a jurorów: w tym osławionego satanistę Nergala i Kayah, faworyzującą jednego z uczestników. Do tego poziom jak i zwycięzca pozostawiali wiele do życzenia. ZAPOMNIJCIE O TYM! JUŻ! TERAZ! NATYCHMIAST! Voice Korea to czysta celebracja talentu. To oddanie należytego szacunku dla pięknych głosów! Nie ma tutaj zbędnych freaków, beztalenci, ckliwych komercyjnych historyjek zmuszających nas do płaczu. Jest głos i tego się trzymamy! O co chodzi? The Voice podzielony jest na trzy etapy:
1. Blind Audition: Sędziowie, którzy w tym programie noszą miano trenerów (coach) siedzą plecami do sceny. Oznacza to, że nie widzą uczestnika i jedynym kryterium jakie przyjmują przy ocenianiu to głos. Zapominamy więc o wyglądzie, wieku i prezencji na scenie: liczy się talent. Jeżeli uczestnik spodoba się któremuś z sędziów ten naciska guzik i obraca się przodem do sceny. Osoba zostaje wybrana do drużyny trenera, który się obrócił i automatycznie przechodzi do dalszego etapu. Robi się zabawnie gdy obróci się więcej niż jeden z członków jury! Wtedy uczestnik ma prawo wyboru! Może sobie sam wybrać trenera i tutaj dzieją się cuda. Tego np. brakowało mi w Kpop Star :rolly: Bo między trenerami zaczyna się walka :lol: Autoreklamy, podlizywanie się, śpiewanie serenady... wszystkie chwyty dozwolone :rolly: A uczestnicy są wybredni :lol:
2. Battle: W tym etapie jurorzy dzielą swoje drużyny na duety, które zmierzą się ze sobą. Po każdym występie juror opiekujący się grupą wybiera jedną osobę z pary, która poradziła sobie w piosence lepiej i dzięki temu zostanie w programie. Swoje opinie na temat występu mogą wyrażać także inni sędziowie oraz tak zwane "dream teams" - drużyny złożone z jurorów i muzyków bądź specjalistów od emisji głosu, którzy doradzają w wyborze. Ich opinie mają jednak jedynie charakter doradczy i decyzja należy wyłącznie do jurora opiekującego się duetem.

No i na chwilę obecną znajdujemy się właśnie na tym etapie. 30 marca zakończył się etap Bitw i teraz przyjdzie pewnie czas na dogrywki. Potem pozostaną nam już tylko odcinki na żywo, które są trzecim etapem programu :) Muszę powiedzieć to wprost: NAJWYŻSZY POZIOM! Ze wszystkich talent show Korei to tutaj jest najwięcej utalentowanych i godnych podziwu głosów! Program zostawia konkurencję daleko w tyle, nawet osławiony już Kpop Star. Chociaż trudno porównywać, bo Kpop Star stawia na młodych i ma za zadanie odnaleźć gwiazdę (ajdola), a The Voice szuka po prostu idealnego wokalisty. Takiego programu Korea potrzebowała bo nie zawsze liczy się wygląd, wiek i taniec! Piękne, piękne głosy i to jest zachęta dla wszystkich chętnych do umierania z przyjemności! :rolly: Do uronienia łez wzruszenia i rozdziawiania ust z podziwu :smitten:

Trenerzy:
Obrazek

Może mniej imponujący niż ci z Kpop Star, ale niczego im nie brakuje! Są zabawni, śmieszni, znają się na tym co robią i przede wszystkim świetnie pomagają uczestnikom. Od lewej: Gil z hip-hopowego zespołu LeeSsang, delikatny głos, ceniony muzyk Shin Seung Hoon, ajdol legenda Kangta i królowa OST'ów Baek Ji Young. Nie sposób kogoś nie lubić, wszyscy są idealni i bardzo lubię to jury. Kangta jest najbardziej otwarty i wybiera przedstawicieli wszystkich gatunków muzycznych, LeeSsang za to szuka tego czegoś co go zauroczy w głosie, Shin Seung Hoon zwraca uwagę na technikę, zdolności, skalę i barwę głosu, a Baek Ji Young wydaje mi się być taka niezdecydowana, a zarazem słodka i śmieszna. Uwielbiam jej śmiech :rolly:

Uczestnicy:
Jak już wspomniałem wiele perełek, wiele wzruszeń, ogromne pokłady talentu. Oto kilka występów mających was zachęcić do oglądania programu. Słuchajcie i rozkoszujcie się :rolly:

Bae Geun Suk - Cinderella
Dobór piosenki mnie rozbroił jak i sam koleś :rolly: Jest dobry trzeba mu to przyznać!

Kang Mi Jin - Lost Child

Kang Mi Jin & Lee Chan Mee - Maria
Grupa Baek Ji Young

Jang Jae Ho & Hwang Yae Rim - Comfort
Grupa Shin Seung Hoon'a (wykonanie sto razy lepsze niż oryginał!!)

Jang Jeong Woo & Noh Young Ho
Grupa Kangty (nie było idealnie, ale się popłakałem na tym występie :fav: )

Lee Eun Ah & Sun Ji Hye - Don't Forget
Grupa Shin Seung Hoon'a

Jeżeli czujecie się zachęceni tutaj kolejna dawka no i radziłbym obejrzeć całość :rolly:
Spoiler! Lee So Jung - Pretending to Smile

Shin Choi - After the Play
To jest dziewczyna!! :rolly:

Park Tae Young - Avoiding the Sun
Kocham ten występ poprzez interakcję z Baek Ji Young :rolly: :fav: Koleś nie jest idealny i w tym programie może mieć problem, ale w Kpop Starze w pierwszej trójce by wylądował. Wróżę mu karierę i dziwię się, że on nie śpiewa zawodowo w jakimś boysbandzie :rolly:

Park Tae Young & Im Byoung Seok - Noona You're So Pretty
Grupa Baek Ji Young

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: The Voice of Korea

Post autor: Chie » 02 kwie 2012

Wygląda zachęcająco. Park Tae Young fajnie śpiewa i do tego dobrze wygląda. Pasował by do jakiegoś boysbandu.
Czy są może odcinki z angielskimi napisami? Bo na Yt są odcinki ale bez tłumaczenia.

Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Post autor: anna-banana » 02 kwie 2012

Voice of Korea to odpowiedź na pytanie dlaczego nie oglądam rodzimych formatów tego typu,przede wszystkim jurorzy, którzy sami się w takich programach lansują,a nie są po to by wyłapać jakiś talent, poza tym jak oglądnęłam tych parę filmików, gdzie mam swoje 3 typy i nie wiem kto wśród tej trójki jest numer jeden,tak świetnie oni śpiewają,aż człowiek ma ciary
*Bae Geun Suk - Cinderella - może jest trochę sfeminizowany,ale głos ma b dobry, potrafi przekazać piosenką energię + mina Baek Ji Young gdy zdecydowała się odwrócić :rolly:
*Jang Jae Ho & Hwang Yae Rim - Comfort - w tej dwójce nie wiem kto jest lepszy,oboje brzmią razem rewelacyjnie,ale chyba małym punkcikiem wygrywa chłopak,ma naprawdę piękną barwę
*Lee So Jung - Pretending to Smile - niepozorna,ale śpiewa pięknie
plus dwa duety które podobały mi się,
pierwszy to chyba zasługa tej piosenki i Baek Ji Young któa wykonuje ją w oryginale, Lee Eun Ah & Sun Ji Hye - Don't Forget
drugi, Park Tae Young & Im Byoung Seok - Noona You're So Pretty, bo to było takie urocze :rolly:
Słowem to co pokazał motyl zachęca do sięgnięcia po całość odcinków i śledzenia losów uczestników, bo paru ulubionych już mam.
Trochę szukałam odcinków i widziałam tylko te na YT,ale bez napisów,chyba nie ma z ang sub

Obrazek
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontakt:

Post autor: Maura » 02 kwie 2012

Do tej pory obejrzałam połowę polskiej i całą pierwszą serię amerykańskiego The Voice (adamadamadam :melt: ) . Zachęcona tym drugim programem i generalnie w miarę pozytywną opinią o koreańskich show tego formatu sięgnęłam po The Voice Korea. Jakiś czas temu obejrzałam odcinek zero, i tak mniej więcej odcinki 1-3, ale nawet nie do końca i... chyba nieco się zawiodłam. Generalnie tyle paplania nie na temat to już dawno nie widziałam. I nie chodzi mi tu o rzewne historie uczestników czy rozmowy między trenerami (chociaż tu też czasami mocno odbiegają od tematu), a biadolenie prowadzących. Zwykle wprowadzenia są w miarę krótkie, natomiast tu zajęło im to cały jeden odcinek! Zbędne gadki wydłużane są do maksimum co mimo wszystko trochę mnie zniechęciło.
Myślę, że w wolnej chwili będę dalej podglądać co tam się dzieje, zwłaszcza, że jestem dopiero na etapie wybierania, więc jeszcze wszystko przede mną. Ze wszystkich narazie najbardziej podobała mi się dziewczyna, która zaśpiewała piosenkę Leessang i brzmiała prawie jak Jung In, ale tak ślicznie wykonała tą piosenkę, że ojej :melt:
A i jeszcze co mi zapadło w pamięć to facet, którego trenerzy nie przyjęli, ale Gil zaoferował by chłopak zostawił mu swój numer telefonu bo osobiście chciałby go poznać i razem pracować. ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontakt:

Post autor: mootyl » 30 kwie 2012

Zostały już tylko dwa odcinki Voice Korea więc wypadałoby coś naskrobać. Po czterech tygodniach z występami na żywo mogę powiedzieć, że wielu uczestników naprawdę dostało się do finałowych rund chyba przez przypadek :rolly: Ale mimo kilku wpadek trzeba przyznać, że trenerom udało się odnaleźć prawdziwe perełki + jedna moja cudowna faworytka :melt: Dalej uważam, że pod względem ilości i jakości utalentowanych głosów Voice Korea jest najlepszym programem xD Do TOP8 zakwalifikowały się same dziewczyny :rolly: Nie znajdziemy ani jednego chłopa :) Dosyć ciekawy jest ten rok pod względem talent show bo po raz drugi w historii takich programów w Korei (pierwszy jednak był KPOP STAR) pierwsze miejsce zajmie osobnik płci żeńskiej :) Dobra przechodzimy do konkretów i oto krótka prezentacja moich faworytek xD

Numer 1: Son Seung Yeon - grupa Shin Seung Hoon'a
Jej występy wzruszają mnie do łez!! Przepiękny, czysty, silny, mocny głos i tle emocji... Naprawdę cudowna kobieta! Moja zdecydowana faworytka :fav: Myślę, że jeden z największych talentów jaki przyszedł do tego typu programów w Korei xD Zdobyła owacje na stojąco od samych sędziów *-*
Boohwal - 비와 당신의 이야기

Spoiler!
Numer 2: Kang Mi Jin - grupa Baek Ji Yeong
Jak ja kocham ten jej zachrypnięty głos :fav: Przypomina mi on Cyndi Lauper xD W swoim najnowszym występie mimo braku akcentu i pomyłek w tekście poradziła sobie rewelacyjnie *-*
2NE1 - Ugly

Spoiler!
Numer 3: Yoo Seong Eun - grupa Baek Ji Yeong
Ta za to kojarzy mi się z Alicią Keys? :rolly: Oj dziewczyna ma talent i tego jej odmówić nie można :melt:

Spoiler!
..:: Niesłusznie Odpadli ::..

Jang Jae Ho - grupa Shin Seung Hoon'a
Nie rozumiem, nie rozumiem jak on mógł odpaść!! :shake: Szkoda mi go :(

Spoiler!
Shin Ji Hyeon - grupa Baek Ji Young
Idealna nie była, ale mogła chociaż przejść do drugiego odcinka na żywo... do finału nie musiała, szkoda mi jej było mimo wszystko :(

PS. Często mam za złe zły dobór piosenek trenerom i to dzięki złym piosenkom wiele dobrych głosów poszło w siną w dal i nie mogło się wykazać w programie. Takim przykładem był Bae Geun Suk, który dostał od Kangta piosenkę BoA :/

♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontakt:

Post autor: rikli » 30 kwie 2012

przesluchalam linki wszystkie i... WOOOW. co za mega glosy! super! ;OOO a w polsce takie ochlapy i zachwyt FALSZUJACYMI ludzmi w programach... D:
son seung yeon mnie zmiazdzyla totalnie, normalnie ciary! nie znam reszty uczestnikow, ale to jest material na pierwsze miejsce bez dwoch zdan!

"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Mayuko
Już poznaję aktorów ^^"
Kontakt:

Post autor: Mayuko » 30 kwie 2012

Ooo, nie wierzę. Spodziewałam się takiego, no napiszmy to szczerze, gówna, po prostu, jak w Polsce, a tu taka niespodzianka :O. Jeśli chodzi o uczestników z pierwszego wpisu... Ten ziomek, Bae Geun Suk, rozbrajający :D Kang Mi Jin przypomina mi głos z dubbingu z anime... 'Maria' też świetne. Szczególnie Kang Mi Jin... Kurde, świetny ma głos. Nienawidzę wokalistek, na ogół, ale one (w ogóle Koreanki) biją na głowę większość tych europejskich i amerykańskich cudaków z cudacznych programów wokalnych.
Generalnie, poziom diametralnie wyższy, niż u nas (widziałam ze dwa odcinki i się poddałam). Teraz tak pobieżnie to przeleciałam, ale chyba obejrzę całość. Do tego Gil w jury... I od razu mi lepiej, bo w głowie załącza mi się 'Uri jigeum manna'. Lubię tego zioma :D.

Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Post autor: Chie » 30 kwie 2012

Głos Kang Mi jin jest cudowny. Uwielbiam ten zachrypnięty głosik.
Szkoda mi Bak Geun Suka bo na przesłuchaniu dał niezłego czadu. Jego wykonanie było o niebo lepsze niż oryginalne. Przez cały tydzień słuchałam tego na okrągło.

Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Ninzjah_41
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Ninzjah_41 » 15 lut 2014

Są niesamowici! Dzięki za linki, uprzyjemniło mi to dzień :)

ODPOWIEDZ