X-man, love letter i inne

TV azja - sitcomy, programy, quizy itd
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

X-man, love letter i inne

Post autor: Devi » 16 cze 2006

Chciałam się dowiedziec, czy oglądacie programy o których napisałam w temacie (x-man, love letter, love survival,heroine itp).
Jeśli tak to jakie i jakie są wasze opinie na temat tych programów.
Ja osobiście ogladałam tylko krótki kawałeczek x-man i jakies 22 krótkie częsci love survival (na youtube jakieś szczątki z Jae Hee znalazłam :P).
Co prawda nie rozumiałam ni w ząb tego co mówią i nawet niebardzo kapowałm niektóre konkurencje... ale i tak momentami ledwie się uratowałam przez upadkiem z krzesła :P

.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Post autor: Shina » 16 cze 2006

tak ogladamy tylko ostatnio nie mamy (ja i moja sis) predkosci na sciaganie ich ^^ mamy male zaleglosci ;) pare odcinkow do tylu

Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Post autor: Gwiazdeczka » 16 cze 2006

ja ogladam xman LL i heroine6

ostatnio x man byli strasznie nudni (niestety maja takie fazy) dlatego zaczelam sciagac tylko te epy w ktorych sa moi ulubieni artysci. polecam ostatnie 2 epiki x man Akcja dzieje sie w niemczech i goscmi sa Shinhwa ^_^ Mam juz je sciagniete ale nie mialam czasu obejrzec ^_^ podobno calkiem calkie. A jesli chodzi o rozumienie tych show to czasem wychodza napisy. mozesz je znalesc w topikach o tych programach na soompi ^_^

[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Post autor: yamatsumi » 16 cze 2006

a mozna prosic o daty tych odcinkow z Shinhwa?

Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Post autor: Gwiazdeczka » 17 cze 2006

tak to jest 4 i 11 czerwca ^_^

[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Post autor: yamatsumi » 17 cze 2006

dzieki :D to zabieram sie do przeszukiwania clubboxow :P

Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Post autor: Gwiazdeczka » 17 cze 2006

aha i jutro jest tez bedzie czesc 3 ^_^ bo ogolnie sa 3 czeci XMan Special in Germany ^_^

Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 19 cze 2006

NO tak, faktycznie... napotykałam czasami napisy do niektorych odcinków :)
Ja bym sobie chętnie sciągnela 2 odcinki Love Survival z Jae Hee (i tutaj nie wiem... bo w jednym zrodle znalazlam, ,że to są odcinki 16 i 23 Pazdziernik 2004 a w innym miejscu,ze 13-20/11/04 hehe :P)
NIestety love survival chyba mniej popularny jest, bo znalazlam Love Letter do sciagniecia, X-man, Heroine... ale tego co chcialam niestety nie... Pewnie na clubboxach jest... ale cóż, mój komputer się z nim gryzie :P

Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Post autor: martulex » 20 sie 2006

Ja oglądam regularnie Love Letter --- miodzio, mój ulubionu show...x-manów i heroin 6 szczątkowo ^^ Love survival widziałam bodajże tylko trzy kawałki i w dodatku nie wiem jakie :confused:

Ogólnie rzecz biorąc dzięki LL mam 'śmiszki' na twarzy i zapewne w wieku 30 lat będę pomarszczona równo, gdyż zawsze mam niesamowity ubaw :]

Odcinki można znaleźć bardzo łatwo..youtube, lecz ja zazwyczaj korzystam z cb...oglądam rawki, a później czasem zasysam suby ze soompi. Tam jest mnóstwo dobrych duszyczek, które robią napiski :]

Awatar użytkownika
Marcus
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Marcus » 21 sie 2006

Może mnie ktoś oświecić o czym dokładnie są te programy(xmen, ll itd)? Zapraszają gwiazdy i robią talk show czy jak ? :?

Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 21 sie 2006

Ja sciagam wlasnie z soompi (na megauploadzie sa odcinki). NIestety LQ (a moze i stety ze wzgledu na moj limit :P).
Ja lubie i Love Letter i X-manow... ale za malo chyba jeszcze obejrzalam by powiedziec ktory show wole...
Ostatnio ogladalam jeden odcinek Heroine 6... i sie do tej pory zastanawiam o co chodzi w tej grze z myszami xP (ktos na jakims forum po ang tlumaczyl ale mi to nic nie dalo wlasciwie bo nadal nie rozumiem :P).

Marcus - Jak mowilam nie ogladalam za wiele ale moge powiedziec co wiem (jakby co to mnie poprawcie xP).
Owszem, w tych programach biora udzial gwiazdy (aktorzy, piosenkarze... ale z tego co wiem to nie tylko bo chyba w X-menach ten jeden to zapasnik czy cos w tym stylu ? xP).
Nie jest to talk show typu Ewa Drzyzga xP
Moze opisze to na podstawie X-manow:
Nasze gwiazdki są podzielone na dwie druzyny
Są różne konkurencje np. ze stoja na przeciwko siebie dwie osoby (z roznych druzyn) i mówią takie teksty, zeby tego drugiego zatkało (najczesciej sa to dosc niemile teksty i dlatego liczy sie tu poczucie humoru koreanczykow... bo nie wyobrazam sobie, zeby jakis polak zniosl niektore teksty ktore tam sie pojawiaja z usmiechem na twarzy xP).
Ta konkurencja jest chyba stala bo ja widzialam w kazdym epie ktory mi sie udalo obejrzec :P
Inna konkurencja moze byc np. skakanie na jednej nodze i usilowanie przewrocenia przeciwnika... (nie wiem jak ta konkurencja sie nazywa... chyba cos z kurczakiem xP).
Poza tym jest jedna osoba, ktora celowo psuje konkurencje... cos w stylu agenta jak byl u nas... i to wlasnie jest X-men. Pod koniec odcinka jest ujawnienie X-mena - kazdy mowi kogo podejrzewal...
No oczywiscie to tak po krotce opisalam. Moze nie brzmi jakos specjalnie dla niektorych ale na prawde to trzeba zobaczyc, bo to jak oni sie tam wyglupiaja to moze czlowieka czasami powalic na ziemie xP
Oczywiscie juz samo to co robia jest zabawne, a jak sie jeszcze wie co mowia... :) Dlatego ja jak juz ogladam to ogladam z napisami (no chyba, ze nie ma a w odcinku sa szyneczki xP).
Napisy co prawda czesto sa szczątkowe (tlumaczone są wybrane dialogi) ale i tak wiecej niz nic :P

Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Post autor: martulex » 21 sie 2006

Love Letter - program, w którym uczestnicy (gwiazdy koreańskiego showbiznesu) łączą się w pary i wzajemnie ze sobą rywalizują w przeróżnych konkurencjach. Po drodze tworzy się mnóstwo prześmiesznych sytuacji, by na samym końcu wybrać tego upragnionego faceta lub partnerkę....
To trochę pomieszane, ale w gruncie rzeczy to najlepsze widowisko, jakie można było tylko stworzyć ^^
Moi ulubieńcy : Minwoo, Kim Jong Min, Brian, Siwon, Chun Myung Hoon -- to są panowie przy których można boki zrywać :]

Brian & Kim Jong Min rulezzzz :P

X-man - to takie studyjne odwzorowanie naszego agenta ^^ Wpierw zawodnicy stają w szrankach kto pokona kogo za pomocą słowa mówionego, a następnie wchodzą dyscypliny sportowe :] Na samym końcu widz ma przyjemność zobaczyć kto był x-manem i sabotował drużynę, w której przebywał. Obozy są dwa i każdy prze do przodu, by wygrać, lecz na swej drodze napotka utrudnienie...hehehe -- program bazuje na scenariuszu, ech czasem wypłynie samoistnie jakiś gag czy inna niespodziewana sytuacja (wiadomo różne są reakcje) ale z natury wszysko przebiega zgodnie z planem :]

Heroin 6 - jak mówi sam tytuł mamy 6 pań ( ławeczki, uczennice i te sprawy)...w pewnym momencie wchodzą panowie i wykonują różne zadania... program mnie średnio zainteresował, baaa uważam go wręcz za nudny :(

Love survival - a to jeszcze idzie ?? Hehe nie oglądałam go od bardzo dawna, w sumie to ostatni odcinek jaki udało mi się zobaczyć był z Jae Hee (czyli było to za czasów kamienia łupanego :] ) Zasady są podobne jak w innych tego typu programach, chodzi o pokazanie kto jest lepszy w danej konkurencji i co za tym idzie przetrwa w niej do samego końca ^^

Devi pisze:Owszem, w tych programach biora udzial gwiazdy (aktorzy, piosenkarze... ale z tego co wiem to nie tylko bo chyba w X-menach ten jeden to zapasnik czy cos w tym stylu ? xP).
Nie jest to talk show typu Ewa Drzyzga xP
Moze opisze to na podstawie X-manow:
Nasze gwiazdki są podzielone na dwie druzyny
Są różne konkurencje np. ze stoja na przeciwko siebie dwie osoby (z roznych druzyn) i mówią takie teksty, zeby tego drugiego zatkało (najczesciej sa to dosc niemile teksty i dlatego liczy sie tu poczucie humoru koreanczykow... bo nie wyobrazam sobie, zeby jakis polak zniosl niektore teksty ktore tam sie pojawiaja z usmiechem na twarzy xP).
Ta konkurencja jest chyba stala bo ja widzialam w kazdym epie ktory mi sie udalo obejrzec

Gdzie tam Drzyzdze do x-manów ^^ Koreańczycy takie programy mają na osobnej półce... oni uwielbiają rozrywkę, a nie czcze gadaniny w stylu psychologicznych wynurzeń :]

Oj tak u x-manów pojawia się mnóstwo przeróżnych osobowości, a niszczenie przeciwnika za pomocą wymyślnych dialogów to standard...

Ja sobie też nie mogę wyobrazić jak Polak odebrałby niejeden raz naprawdę sporą zniewagę i to z uśmiechem na twarzy, w ekstremalnych sytuacjach z lekkim przybiciem lub złością, lecz jednak na luzie.... To absolutnie niemożliwe :!:

Devi pisze:Oczywiscie juz samo to co robia jest zabawne, a jak sie jeszcze wie co mowia... Dlatego ja jak juz ogladam to ogladam z napisami (no chyba, ze nie ma a w odcinku sa szyneczki xP).
Napisy co prawda czesto sa szczątkowe (tlumaczone są wybrane dialogi) ale i tak wiecej niz nic

Również staram się pobierać choćby szczątkowe napisy, bo jak się ma dokładną świadomość co uczestnicy mówią to frajda jest jeszcze większa...zwłaszcza w love letter i u x-manów ^^

Podsumowując te dwa show zapewniają tak wielką rozrywkę, że człowiek zapomina o smutkach, troskach i skupia się na zabawie. Baaa chłopak mojej przyjaciółki, który jest szalenie zdystansowany do życia po obejrzeniu jednego odcinka love letter (rzecz jasna wybranego przeze mnie) dosłownie pokładał się ze śmiechu. To było niesamowite... Więc stwierdzam, że wypróbowałam ten program w różnych sytuacjach ekstremalnych i kategorycznie potwierdzam jego zbawienne działanie na homo sapiens :]

Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 21 sie 2006

No prosze jak nam to wszystko ładnie i zgrabnie martulex opisała hehe ;D

martulex pisze:Love survival - a to jeszcze idzie ?? Hehe nie oglądałam go od bardzo dawna, w sumie to ostatni odcinek jaki udało mi się zobaczyć był z Jae Hee (czyli było to za czasów kamienia łupanego :] ) Zasady są podobne jak w innych tego typu programach, chodzi o pokazanie kto jest lepszy w danej konkurencji i co za tym idzie przetrwa w niej do samego końca ^^

No wlasnie chyba nie idzie juz... ale ja zawziecie przez dlugi czas szukalam odcinkow w ktorych byl Jae Hee i Hyun Bin... niestety niz znalazlam ani odcinkow z nimi ani zadnych innych ;/
A może Tobie sie gdzies jakies odcinki z nimi poniewieraja ? *-*
(chociaz jak mowisz ze to dawno bylo to pewnie nie ;_; ).

Tak czy siak te programy sa swietne jak ktos chce sie niezle posmiac (nieraz ledwo sie na krzesle utrzymalam podczas ogladania :P).
Ogolnie polecam, chociaz zobaczyc sobie z jeden odcinek na probe (ja sama osobiscie tak zrobilam i nie zaluje... poza tym chetnie sie usmiechne do kogos kto bylby chetny mi nagrac troche odcinkow jakbym plytki podeslala xP).

martulex pisze:X-man - to takie studyjne odwzorowanie naszego agenta ^^ Wpierw zawodnicy stają w szrankach kto pokona kogo za pomocą słowa mówionego, a następnie wchodzą dyscypliny sportowe :] Na samym końcu widz ma przyjemność zobaczyć kto był x-manem i sabotował drużynę, w której przebywał. Obozy są dwa i każdy prze do przodu, by wygrać, lecz na swej drodze napotka utrudnienie...hehehe -- program bazuje na scenariuszu, ech czasem wypłynie samoistnie jakiś gag czy inna niespodziewana sytuacja (wiadomo różne są reakcje) ale z natury wszysko przebiega zgodnie z planem :]

Ja dopiero niedawno sie dowiedzialam, ze to wg scenariusza jest... nie spodziewalam sie tego jakos... O.o
Tak sie tylko zastanawiam w jakiej formie jest ten scenariusz... czy oni im pisza teksty jakie maja mowic podczas ten konkurencji słownej... czy jak ? Albo czy maja napisane ze akurat w tej konkurencji ten upada i przegrywa ? no nie wiem... moze przesadzilam z tymi przykladami ale nie potrafie sobie tego scenariusza wyobrazic...
Moja wyobraznia, choc wybujala, czasem nie chce sie wlaczyc xP

Awatar użytkownika
Marcus
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Marcus » 21 sie 2006

Dzięki za odpowiedzi. Na pewno sobię kiedyś pościągam jakieś odcinki, ale na razie zdecydowanie stawiam na dramy.
Swoją drogą zastanawiałem się czemu w My Name is Kim Sam Soon szpiega mamuśki Hyuna nazwywali xmen. Teraz już wiem czemu :)

Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Post autor: martulex » 26 sie 2006

Devi pisze:Ja dopiero niedawno sie dowiedzialam, ze to wg scenariusza jest... nie spodziewalam sie tego jakos... O.o
Tak sie tylko zastanawiam w jakiej formie jest ten scenariusz... czy oni im pisza teksty jakie maja mowic podczas ten konkurencji słownej... czy jak ? Albo czy maja napisane ze akurat w tej konkurencji ten upada i przegrywa ? no nie wiem... moze przesadzilam z tymi przykladami ale nie potrafie sobie tego scenariusza wyobrazic...
Moja wyobraznia, choc wybujala, czasem nie chce sie wlaczyc xP

^^ Scenariusz jest właściwie układany w grach słownych i na potrzeby konkurencji sportowych... Każdy x-man dostaje konkretne wskazówki wg których powinien psuć dane 'widowisko'... rzecz jasna tak jak wspominałam reakcje są różne, sporo można udawać, baaa grać...ale czasem nerwy puszczają, więc sytuacje są nieprzewidywalne. Zresztą ciężko też ustalić ile kto wytrzyma w danej dyscyplinie, zapewne by był większy show jedni odpadają w określonych momentach, a jeszcze inni stroja sobie większe żarty... Ogólnie scenariusz spełnia swą największą rolę przy potyczkach słownych, chociaż uważam że 'gwiazdki' zawsze coś dodadzą od siebie, by urozmaicić zabawę :wink: Co do całej reszty pewności nie mam :(

Devi pisze:poza tym chetnie sie usmiechne do kogos kto bylby chetny mi nagrac troche odcinkow jakbym plytki podeslala xP).

Chętnie bym Ci nagrała, ale nie zapisywałam na płytkach wszystkich odcinków...więc mogę poszczycić się tylko wybranymi ^^ W dodatku z sezonu drugiego i trzeciego :>

Ale...postaram się od tej chwili regularnie zamieszczać epki na naszym CB... rzecz jasna w wersji HQ :]

Najnowszy pojawi sie jeszcze dzis wieczorkiem, oczywiście z udziałem prześmiesznych gości...BRIAN & KIM JONG MIN... szkoda, że już brak Minwoo i Jang Woo Hyuka...coś tęsknię za tymi facetami :(

ODPOWIEDZ