doki-doki sylwester 2010

Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Re: doki-doki sylwestra 2010

Postautor: Piżmak » 09 paź 2010

Boże jak przeczytałam, że na procenty składka też to głowa chce mi pęknąć na 4 kawałki , już nie na dwa:) Po wczorajszym na sylwestrze będę chyba pościć:) Możemy zostać w domku ile chcemy, a jedzenie...Nie lepiej na miejscu kupić jakieś składniki i uwarzyć w domku? Jest kuchenka, talerze, kubki i takie tam to myślę, by nie ładować się w zmywania wielkie - najlepiej plastiki(papierowe) kupić, coś z takich rzeczy powinno być na działce- zajrzę, to wezmę parę sztuk, resztę się kupi. I jak już kupimy tu w Tomaszowie żarło to przyrządzimy coś z tego w domku...Oczywiście jak ktoś chce coś zrobić dla siebie i przywieźć - to też będzie miło:) Wiem, że Eggie i tak pod pachą będzie wiozła szarlotkę:) I właśnie - nie utrafi się we wszystkie gusta z jedzeniem, bo część z was może być wegetariankami i tu wchodzą już potrawy innej maści:) Dobrze by było powiedzieć wcześniej kto czego na bank nie jada, to tego nie będziemy kupować:) Myślę, że na zakupy trzeba przeznaczyć jakieś kolejne 20 złotych...na 16 osób na poprzedniego sylwestra ze znajomymi składaliśmy się po 40 złotych, ale w to wchodziło jeszcze alko i to bardzo skrzętnie wyliczone na łba.
Kij nie Kij jak ktoś zarzyga mój najukochańszy projektor to ukradnę całe alko i zakopię w ogrodzie:)

V3nom ty chyba nam spadłeś z nieba:) Pierwsze trzy pozycje ja jestem na tak. Uwielbiam strogonofa i warzywną sałatkę- jest super. Wino słodkie też lubię:)

Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 09 paź 2010

Nie, jak da sie gdzeis kupic to jestem za. Myślałam, że ta działka to w szczerym polu ^^

Sake!!!! Tak!!! :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 09 paź 2010

Wolałabym nie kupować nieekologicznych plastików, które tylko zanieczyszczają środowisko, skoro są naczynia i można pozmywać. Poza tym podejrzewam, że po imprezie jakoś nie będzie nam się chciało jeść tych wszystkich pyszności. Jeśli można kupić na miejscu to myślę, że nie ma się co za bardzo nastawiać na taśmowe jedzenie, każdy pewnie i tak coś do żarcia ze sobą przywiezie, a ew. braki dokupimy w lokalnych sklepach.
Awatar użytkownika
v3nom
Co to jest dorama? o_O

Postautor: v3nom » 09 paź 2010

Eggie pisze:Sake!!!! Tak!!! :D

To jutro nastawiam :)
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Wolałabym nie kupować nieekologicznych plastików, które tylko zanieczyszczają środowisko

To kupimy papierowe w takim razie, bo naczynia musiałabym wszystkie wieźć ze swojego domu a chodzi o to by jak najmniej tam rzeczy przywieźć, to i sprzątania potem będzie mniej.Może być?
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Piżmak pisze:Jest kuchenka, talerze, kubki i takie tam
Zrozumiałam, ze talerze i kubki i talerze tam są, ale może coś źle zrozumiałam. No ale jak jest cywilizacja to połowa sukcesu :-D To jak w końcu z tym jedzeniem? Każdy ma coś przynieść? Czy się zrzucamy..? Po 40 zł + 30 zł za domek + ew. dojazd, si?
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 09 paź 2010

haha.. jaki odzew xD lol. no to moze ja jakies ciasteczka upiekę? Eggie próbowała i jeszcze żyje xD
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Właściwie, to rzuciłam sobie swobodnie tymi talerzykami, ale pewności nie mam, że one tam są. Wiem tylko, że trochę rzeczy w domku ciocia Bartka zostawiła, więc lepiej być przygotowanym w razie czego i zanabyć te papierowe rzeczy.
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

no to moze najlpeije po prostu kazdy jak cos kupi to trzyma paragony i potem to podliczymy i sie zlozymy.
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

evelinux pisze:no to moze najlpeije po prostu kazdy jak cos kupi to trzyma paragony i potem to podliczymy i sie zlozymy.

Nie, bo później będziemy mieć 2 000 kubków i 3 talerze, to musi być zorganizowana akcja. Można kupić na miejscu, jedna osoba może kupić wcześniej, albo każdy może przywieźć dla siebie.
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

a no to to juz do uzgodnienia kto co kupi.. jakbo jak ktos cos kupi to pisze ze to kupil.
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 09 paź 2010

Huh, ja myślę ze tak:
* jak pisała Reira - 40zł składka+30zł domek+ własny dojazd - wiadomo zę jak nas będzie więcej to za domek wyjdzie mniej <18osóbx30zł=540zł - myślę ze za mniej kupimy ten kosz i tak więc zostanie>, składkę przeznaczymy na jedzenie, picie na miejscu i na alkohol jakiś - nie ma sensu by targać duże ilości jedzenia, z które mielibyśmy się rozliczać później, ewentualnie każdy przywiezie dary dobrego serca:p Myślę ze za takie rzeczy ciężko będzie się rozliczać, co kto może czy chce niech przywiezie i tyle. <ja jestem wege wiec pewnie będę chciała na wszelki wypadek się zaopatrzyć w coś dla mnie:p> Na miejscu bedzie najlepiej ustalić ile czego kupujemy, a jak ktoś bedzie chciał coś dla siebie kupić we własnym zakresie to proszę bardzo.
*jesli chodzi o talerze itp.ze składki kupimy po np. góra 3 paczki tego, zwykłe talerze itp w razie czego też będą - nie ma sensu wydawać na to fortuny i tylko śmiecić matkę ziemię;p najlepiej przywiązać się do jednego talerza i widelca i tyle;p No i najlepiej wszystko kupować na miejscu, nie ma sensu dźwigać tonę niepotrzebnych rzeczy,zwłaszcza że podróżowanie z duzym bagażem jest ciężkie, a po drugie - niech cie kto zechce okraść w drodze powrotnej jak będziesz odsypiać sylwestra - będzie mu łatwiej:p
* czasowo - jak rozumiem planujemy impreze od 31.12-2.01? czyli będą prawie 3 dni, będą jakie duże gary tam? bo tak sobie myślę że jak nas dużo bedzie, a tak z jeden czy dwa obiady wyjdą, to gotowanie może być ciekawe xD

w ogóle...v3nom, kimże ty jesteś właściwie bo ciągle nie mam pojęcia xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 09 paź 2010

evelinux pisze:haha.. jaki odzew xD lol. no to moze ja jakies ciasteczka upiekę? Eggie próbowała i jeszcze żyje xD

Co to za życie to juz inna sprawa ^^

Ale na serio, jak ktos ma zdolnosci, to niech cos zrobi :P

Kluczowe pytanie jeszcze one mnie - my tam zjeżdzamy 30 czy 31?
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

ja mysle ze to kwstia do ugadania.. jesli o mnie i kolezanke chodzi to ona chyba i nawet byla chetniejsza przyjechac 30tego.
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Beniak
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Beniak » 10 paź 2010

WItam się ze wszystkimi.

Przeczytałem każdy post w tym temacie i czuję się w obowiązku zebrac wszystkie swoje przemyślenia w jednym miejscu i stworzyc jakiś quasi-regulamin.

PRIMO: Termin
29.12.2010 do 02.01.2011

SECUNDO: Uczestnicy
Piżmak pisze:Liczba osob..hmm..policzę te osoby, które wiem, że deklarowały się - Eggie, Reira(jak będzie w Polsce), Kajak, Azzel, Evel, koleżanka Evel, Volli, Pino,V3nom,Apsik, Beniak, Ja,Daydreamer, Maura, Rikli, Zima(?), Kells, Kibou(?) - wychodzi 18 sztuk:)

I właściwie na tej ilości głów zapisy bym zamknął. Nie chcę nikogo pomijac, skazywac na wykluczenie itd, ale pojemnośc domu i przepustowośc węzła sanitarnego mają swoje ograniczenia.

TERTIO: Prowiant
v3nom pisze:strogonowa (jeśli wszyscy lubią) lub inne treściwe danie co byście nie popadali - około 7kg.
Tradycyjną sałatkę warzywną około 4 kg.
10 L wina z białych winogron - słodkawe bardzo dobre sam robiłem :)
Jak chcecie to mogę zrobić sake (wino ryżowe) około 5-7L
Do wódeczki ogórki i kiełbaska do przegryzania. (wedle uznania)

Oh yeah! My też oczywiście coś przyrządzimy :smoke2:
Każdy, kto będzie chciał nas czymś uraczyc i przygotowac to na miejscu :arrow: PW. zorganizujemy wszystkie potrzebne produkty i rozliczenie wciągniemy w składkowe.
Resztę zakupów i potrzebnych rzeczy kupujemy 30.12.2010 w trakcie jednych masywnych zakupów Nie ma sensu wozic spożywki, którą można kupic na miejscu. Proszę o przemyślenie tematu, bo do najbliższego sklepu piechotą jakieś 0,5h przez pole, do tego sylwester, wieś więc różnie może byc z zaopatrzeniem.
Zamówienia specjalne :arrow: PW.

P.S. NIe latamy na księżyc więc w ramach zdrowego rozsądku - tak serio to chodzi o to, że w Tomaszowie nie ma żadnych sensownych delikatesów więc produkty typu olej sezamowy, wasabi i jakieś wyszukane przyprawy są nieosiągalne.

QUATRO: Imprezy towarzyszące.
Bardzo popieram pomysł kuligu jeśli oczywiście aura dopisze, termin planuję na wczesne popołudnie 30.12.2010. O sanki się nie martwimy.
Przebieranki i konkursy okolicznościowe jak najbardziej za, zwłaszcza konkursy - jako organizator pobieram prowizję od każdej nagrody :mrgreen:

QUINTO: Pieniądze.
Składamy się na:
1. Kosz z dobrami wszelakimi dla właścicielki.
2. Na to co zjemy i czym będziemy to popijali
3. Na to co będziemy pili, czyli piwo, wino, wódka (jeśli ktoś lubi likier amaretto itp. mało standardowe alkohole :arrow: we własnym zakresie)
4. :?: Dekoracje, cuda wianki, petardy :?:
5. Zaproponuj...
Wszystko powinno się zamknąc w 70 Polskich Wonach i taką ustalam składkę. Wszystko sobie na koniec porachujemy i ewentualne różnicę rozliczymy.
Będzie specjalny numer konta do wpłat - każdy kto potwierdzi obecnośc via PW dostanie w odpowiedzi numer tegoż.
Termin ostateczny wpłat: 20.12.2010.

SEXTO: Cokolwiek innego.
Krzycz tu w temacie bądź PW
[center]ORGANIZATOR/HARDWARE MANAGER[/center]
Podobno na następnej imprezie w charakterze gościa :mrgreen:

Wróć do „Spotkania”