~~Ajumma's day~~ czyli doki zjazd

Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Re: ~~Ajumma's day~~ czyli doki zjazd

Postautor: Lily » 16 lut 2012

U mnie się zrobił spory znak zapytania nad wyjazdem, zależy jeszcze jakie koszty wchodzą w grę, więc mnie proszę uwzględniać póki co jako 50 na 50.

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 05 mar 2012

1. Przepraszam, że tak późno, problemy po drodze, i w ogóle, i w końcu się zabrałam za siebie i ogólnie my za to wszystko, WIĘC wyjazd dalej aktualny, oczywiście o ile uczestnicy naprawdę chętni są na niego ;p

2. DATA: 27-29.04.2012
wiem że nie wszystkim pasuje, wiem że tydz później też nie wszystkim pasuje więc z góry przepraszam, chyba że naprawdę do teraz większa ilość osób ma problem z tą datą, to możemy jeszcze coś zmienić.
Jeśli chodzi o przyjazd, dojazd - we własnym zakresie, jak będziemy już w pobliżu daty myślę że i tak większość zgada się kiedy z kim jedzie i o której będzie, w razie czego będziemy odbierać. Ogólnie plan na razie taki że z dworca docierać będziemy do fortu żeby zostawić rzeczy a potem na miasto, od jakiejś 17-18 będziemy rezerwować miejsce w jakiejś knajpie by się pomieścić.

3. Do końca tego tygodnia proszę wysłać PM z deklaracją czy pisze się na wyjazd, w przyszłym tyg zarezerwujemy nocleg, przy którym będzie trzeba wpłacić 20% zaliczki, więc będzie trzeba się na to złożyć. (reszta pieniędzy już na miejscu będzie wpłacana). TUTAJ jest cennik, póki co, to nas interesuje ta pierwsza kolumna, klienci indywidualni, sala wieloosobowa, nocleg albo z pościelą albo bez. Przy słaniu pm proszę dopisać czy wybieracie nocleg z pościelą czy bez, od tego będzie zależeć też wysokość zaliczki. Dodatkowo dodam, że jeśli przekroczymy 15osób jest szansa, że będziemy liczeni po niższych cenach, ale - z obowiązkiem wykupu posiłku (o tym za chwile).

4. Osoby które mają zamiar przyjechać w sobotę ale nie nocować, też proszę PM - ilość osób potencjalnych może się przydać potem^^

5. JEDZENIE
Po pierwsze - jest opcja wykupienia posiłków w forcie (np. śniadań), a przy większej ilości osób może być to obowiązkowe. Pytanie jest czy wolimy jednak się żywić we własnym zakresie, czy jednak płacić za posiłki. Osobiście wolałabym własny zakres i po prostu złożyć się wcześniej na jakieś podstawowe produkty na śniadania - jako że to zwykle jednak jada większość podobnie - wystarczyłoby zrobić jakąś składkę wcześniej (no i zakładając że na piątek to w razie czego każdy coś będzie miał do jedzenia, przed wyjściem na wieczór można zrobić jakieś podstawowe zakupy śniadaniowe). Piszcie tutaj co o tym sądzicie, jaką opcje wolicie, w razie czego po prostu będzie własny zakres - kto będzie chciał wykupi śniadania, kto nie to sam zapewni sobie minimum przeżycia xD (choć wydaje mi się że mniej rozgardiaszu będzie jak się wspólnie na coś zdecydujemy).
Jeśli chodzi o sobotę to plan jest taki:
:arrow: obiad - osławiona pierogarnia, TUTAJ menu i cennik dla tych co nie byli, niech oblukają trochę, wiedzą ile potrzeba dodatkowo pieniędzy :P dodać można że 3pierogami naprawdę można się tam najeść.
:arrow: kolacja - jako że planowane jest ognisko to kolacja również ogniskowa. No i tu mamy dwie opcje ponownie - albo wykupujemy zestawy ichnie (od fortu) - 8zł od osoby, albo kupujemy sami wcześniej prowiant (co też mi się wydaje lepszą opcją, zwłaszcza jeśli też będziemy kupować składniki śniadaniowe, to co nie zje się na kolacji zawsze będzie dodatkowo na śniadanie i na drogę). PROSZĘ TU TEŻ WASZE KOMENTARZE CO PREFERUJECIE.

6. ROZRYWKA, ZAPYCHANIE CZASU I WSZELKIE INNE.
miało być trochę uwolnienia w sumie od kompów, więc zdaje mi się że najlepiej nie siedzieć tylko w forcie a też wyjść do świata, powiedzmy :P
:arrow: Na piątek wieczór - jakaś knajpa, uwzględniam póki co że dobrze by było, by były normalne napitki jak i procentowe, czy ktoś ma jakieś wymagania jeszcze specjalne? chociażby to czy ma być możliwość w razie czego zamówienia czegoś do jedzenia czy nie koniecznie? i nie wiem, inne przemyślenia w tej kwestii?
:arrow: sobota wieczór - jak już wspominałam - ognisko, bez względu na ilość osób koszt 100zł, który rozłoży się w zależności od ilości osób. Plus taki oczywiście że to przy forcie itd więc nie będzie problemów z komunikacją, w razie czego pokój, dobytek pod ręką czy coś takiego.
:arrow: INNE PROPOZYCJE? - czekam na jakieś głosy propozycje, bo nie ma sensu siedzieć tylko w jednym miejscu, wiem że jako, że już dojazd+noclegi i posiłki zjedzą trochę pieniędzy i żal wydawać na coś więcej pieniędzy, ale może ktoś wpadnie na coś ciekawego, małym nakładem.
Przemyślenia ode mnie póki co po jakimś tam rozeznaniu to np.:
zwiedzanie fortu (choć tu też trzeba wydać, ale może warto coś spróbować zwiedzić), lodowisko ^^ ( tu lub tu), bardziej ekstremalnie i niestety też troche daleko park linowy
ewentualnie przy odrobinie szczęścia i dobrej pogodzie można po prostu sie gdzieś zaszyć na trawce, nad rzeką bądź po prostu pozwiedzać Toruń z naszym prawie wykwalifikowanym przewodnikiem :rolly: :rolly:

7. INNE PYTANIA, PRZEMYŚLENIA ITP.
:arrow: pisać tu bądź na PM
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 05 mar 2012

Jestem za pościelą i za wykupem śniadań. Dla mnie to krótki wyjazd na weekend i wolałabym zabrać małą torbę, niż tłuc się ze śpiworem i kilogramem żarcia. A kiedy miałyby być te śniadania? W sobotę i niedzielę?

Co do ogniska, to jest mi wszystko jedno, czy kupimy czy będziemy mieć własne jedzenie, choć to drugie zapewnia większą elastyczność.

Rozrywki - Możemy pochodzić po mieście i się obfotografować z krzywymi wieżami czy innymi atrakcjami albo iść na rynek kupić pierniczki. Odpowiada mi taka bardziej miejska rozrywka niż małpi gaj.

Niech ktoś napisze jak to jest daleko od centrum. Czy ten fort jest jeszcze w Toruniu? W jakiejś dzielnicy, czy na obrzeżach? Ile tam kosztują tramwaje i autobusy? I na jakim dworcu najlepiej wysiąść, żeby było blisko?
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 05 mar 2012

1. Fort znajduje się w Toruniu, chociaż centrum to raczej nie jest: http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ix=sea ... d=0CAsQ_BI

Jednym słowem - komunikacja miejska przyjacielem naszym jest.

2. Jak dojechać i gdzie wysiąść: Wysiąść można na dwóch dworcach: Głównym i Wschodnim. Z Głównego dojazd autobusem nr 14 (kierunek: Cmentarz Centralny), ze Wschodniego - autobus 42 lub 33 (kierunek: Mazowiecka). Wysiadamy na przystanku: Mleczna.

Jednak jedna uwaga. Wybierając dworzec na którym chce się wysiąść lepiej sprawdzić jak w danych godzinach kursują autobusy. Z dworca wschodniego jeżdżą one nader rzadko i chyba nie ma sensu wystawać przez godzinę na przystanku. http://www.torun.pl/index.php?strona=mi_slu_rozklad_km

3. Ceny biletów
Bilet normalny na jeden przejazd kosztuje 2,70 zł. Bilet ulgowy - połowę tej kwoty. Biletów czasowych brak.

4. Śniadania
Jeśli nie będziemy wykupywać ich grupowo (a lepiej chyba byłoby tego uniknąć), każdy zadecyduje sam kiedy chce je wziąć - zdaje się, że działa tam coś rodzaju stołówki/restauracji i można wykupić na miejscu. W najgorszym wypadku trzeba będzie w kuchni dać znać dzień wcześniej. Przy robieniu rezerwacji postaram się jeszcze dokładniej o to wywiedzieć.
Menu dostępne na stronie fortu: http://www.fort.torun.pl/_portal/119081 ... NOMIA.html

5. Co do rozrywek - Małpi gaj mi również wydaje się nieco nierealny - a to właśnie ze względu jego położenie na Barbarce. Spacer po starówce - jak najbardziej, ale pomysł z lodowiskiem również wydaje mi się dość miły - tak na rozruch i dobry początek dnia... Tym bardziej, że stamtąd można na starówkę już na piechotę... Zwiedzanie fortu też miłe - zwłaszcza to nocne, co wiem z własnego doświadczenia... Można też już na starówce pójść do Muzeum Piernika: http://www.muzeumpiernika.pl/ - Chyba że kogoś interesuje bardziej historia/sztuka Torunia - to polecam Muzeum Okręgowe, Etnograficzne i rundkę po gotyckich kościołach. Sądzę z resztą, że nie musimy wszędzie chodzić razem - można będzie się rozproszyć w zależności od zainteresowań, starówka jest na tyle mała, że z pewnością poznajdujemy się w razie czego.
:volli:
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 06 mar 2012

Volli pisze:Można też już na starówce pójść do Muzeum Piernika: http://www.muzeumpiernika.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; - Chyba że kogoś interesuje bardziej historia/sztuka Torunia - to polecam Muzeum Okręgowe, Etnograficzne i rundkę po gotyckich kościołach.

to ja idę z Volli :hurra:

Muzeum Piernika *____________________________*
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 06 mar 2012

Ja chce iść do Muzeum Piernika :-P
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 06 mar 2012

Mi się wszystko podoba :-)
Jestem za własna pościelą śpiwór lekki jest a nie lubię spać w cudzym nawet jak czyste :P
Ja czy wykupię sobie śniadanie czy nie i tak mnie to dużo wyjdzie bo żarłok jest ze mie , więc jestm za tym by już na miejscu się decydować kto co je i czy się zrzucamy , to tylko dwa dni więc wiele nie zbiedniejemy ...chyba ...
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 06 mar 2012

Maru pisze:
Volli pisze:Można też już na starówce pójść do Muzeum Piernika: http://www.muzeumpiernika.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; - Chyba że kogoś interesuje bardziej historia/sztuka Torunia - to polecam Muzeum Okręgowe, Etnograficzne i rundkę po gotyckich kościołach.

to ja idę z Volli :hurra:

Muzeum Piernika *____________________________*

to ja sie podczepiam pod tą wycieczkę :rolly:

tylko jest taki problem, że ja wciąż nie wiem, czy mi te daty pasują... OTL
Obrazek
Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 06 mar 2012

Muszą pasować, ej Juś nooo ;____;

No ja muszę dla zjazdu zrezygnować z jakiegoś ważnego eventu, gdzie ma być jakiś Kwaśniewski czy ktoś taki :confuse: , ale gdzie mu tam do doki :rolly: :rolly: :rolly:

Ja się waham co z tą opcją pościelową ....:rolly:

Bo to niby parę złotych, a nie wiem czy chce mi się tachać śpiwór ......ale jednak swój śpiworek :puppy:
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Postautor: wiktor » 06 mar 2012

Maru....
ja mówię: weź kocyk
a Mary: weź pościel

:cuddle: bo ja wzięłabym kocyk :cuddle:
Obrazek
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 06 mar 2012

Cóż, mnie nie będzie- szkoda młodości na bycie ahjummą :D

A tak naprawdę.

To tylko żart.

Z Wami mogłabym być ahjummą. Ale nie w tym terminie. Miłej zabawy, podrostki moje :*

edit.
Idźcie do Muzeum Piernika, ja byłam i tam super jest!!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 10 mar 2012

Przypomnę tylko by do jutra pmki słać odnośnie rezerwacji i w ogóle wyjazdu. Jeśli ktoś tu pisze, nie wiem czy na pewno możemy uznawać że jest pewien, no i jeśli nie poda czy bierze opcję z pościelą bądź bez - automatycznie przyjmujemy tą drugą wersję.Dziękuję.
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 10 mar 2012

ehh fajna sprawa ale dla mnie za daleko.. niestety aktualnie dołączyłam do grona pracujących ahjumm i mam wolne już tylko weekendy.. więc kupa, ale jak coś bliżej będziecie robić to dajcie znać ;;
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 11 mar 2012

<huh, próbowałam tu napisać to komp mi padł :/>
Mam nadzieje że już ostatecznie przekładana data jest na 27-29.04. Mam nadzieję że wszystkim dalej pasuje <oprócz Wiktora:/> i w związku z tym propozycja jest kto by chciał - można wydłużyć wyjazd do 30.04. - jako że to przedmajowo to może będzie wolny poniedziałek itp itd. więc kto będzie mógł i chciał niech da znać.
Obrazek
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Postautor: wiktor » 11 mar 2012

mam nadzieję, że będziecie mieć miłą zabawę, .... ja jak wrócę do Torunia w niedzielę 29.04, się .... odezwę :mrgreen:
Obrazek

Wróć do „Spotkania”