[2009] Let's watch meteor shower together

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 13 sie 2009

Jestem po drugim epie i zrażenia fantastyczne! :D Zaczynam sie wkręcać w te serię. Przestanę już porównywać, bo kompletnie nia ma czego, ale te serial jest cudny :D Podoba mi sie, że oni mówią prawie bezakcentu po angielsku, tylko z kolei większośc brzmi, jakby ktoś ich po chińsku dubbingował....
Ale fajna openingowa piosenka i wo óle całe intro :)

A oto moje chaotyczne zapiski z drugiego epa :D

Episode 2:
- "Chcemy sie dowiedzieć czegoś o Xiao hai" - "Jest dobry we wszystkim. jego słabości? Wysoki i przystojny" :D LOL Zaczyna mi sie to podobać :D Nie porównując do HYD, wychodzi z tego niezły odmóżdżacz :D
- pan Depresja aka Mułek coś aktywnie uczestniczy w znęcaniu się nad "biednym" Xiao Hei :P
-Aaaa... ShotGun, jak go nazywam, bo ma jakieś podobne imię, którego nie pomnę, czyli brutalny Sojiro jest słodki!!!!! ^^
- Haha, to jakis absurd :D Ale YunHai coraz bardziej mi sie podoba :D
- Niestety, głowna bohaterka jest ragicnza. Mundurki są tragiczne!!!!!!
-Srebrna marynarka!!!! :D Nowy fetysz!!!!!
-Widzę, że nad ta serią czuwa raczej duch Bofów niż HYD. Od razu zaczeli z grubej rury i popisywania sie samochodami... :P
-I przeróbka piosenki zwycięzców :D
-Szaro-żółto-czarny sweter Akiry!!!! O LOL, nowy poziom samoświadomości :D
- Fashion victim ciąg dalszy: Kapeć przebrany za DJ :D
- "So what? " Moja nowa odzywka :D
-Przestraszony ShotGun :D Sprzata!
-Nie ma co, faktastycznycel sobie znaleźli :D Zostać wyrzuconym ze szkoły :D Ale wreszcie H4 (która to nazwa nie wiem po co jest) razem :D
-... I teraz przed 5 min pokazują ich w kółko... Normalnie sesja zdjęciowa O.O
- Co to za paskudny koles, który podrywa wszystkie laski? :D

Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Post autor: Maura » 13 sie 2009

Lol, Eggie xD Miałam dziś nie tykać dram wcale, ale... lol...zmobilizowałaś mnie xXDDDDDD Tylko... macie jakąś maść na policzki? By tak nie bolały po seansie? XD
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Wazelinka działa na wszystko :D

Na serio, przekonuje sie do tej dramki błyskawicznie ;D Nie myślałam, że mi podejdzie, ale jest cudna i przesmieszna :D

Koniecznie napisz, jak ci sie 2 ep podobał :)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Eggie!!! Ty wiesz, że ZUA kobieta z Ciebie? ;p

Odcinek 2

Nie mogli tak od razu? xD Różnica między pierwszym a drugim odcinkiem jest tak diametralna, że zaczęłam się zastanawiać czy właściwy serial oglądam. Nie dość, że jakość obrazu była niecodziennie dobra (co jest rzadkie w chińskich produkcjach) to jeszcze pozbyto się większości tego absurdu i co najważniejsze -> kreskówkowych odłosów xD

No więc tak... nastrój zmienił się kompletnie, drama stała się 'oglądalna' policzki mnie nie bolą, czekam na następny odcinek... czyżby oznaki nowej infekcji? :D

Dla mnie najsłodszą sceną było kiedy nasze H4 majstrowało przy samochodzie dyrektora, a potem tak sobie stali w jego gabinecie. I te miny wyrażąjące wszystko xDDDD
-Przestraszony ShotGun Very Happy Sprzata!
Spoiler!
Obrazek
Obrazek
- Haha, to jakis absurd Very Happy Ale YunHai coraz bardziej mi sie podoba Very Happy
Nawet mi nie mów :melt: Ale jak Yun Hai jeszcze raz powie 'Soł?' to chyba się tam do nich przejdę xDDDD Aha i podoba mi się geniusz Akira, nie tyle z wyglądu (chociaż też jest ok ^^^), ale jako postać ^.^ Szkoda, że jakoś śmieszniej nie pociągnęli tego wątku kiedy grali w grę (którą nasz geniusz prawdopodobnie stworzył xDDDD) ^^^ Mułek pozostaje mułkiem i nawet fakt, że chcieli zrobić z niego Dj'a nie pomaga xDDD Zabiłabym realizatorów za wnętrze pokoju Mułka i YunHai. Niebieeeeeskoooo :shock:
-I przeróbka piosenki zwycięzców Very Happy
Lol, wersja karaoke xDDDDDD
- Co to za paskudny koles, który podrywa wszystkie laski? Very Happy
Wątek, który kompletnie zbił mnie z tropu xD Ale ten... w sumie podobała mi się scena kiedy H4 przysiadło się do 'randkujacych'. Haha, czekam na rozwinięcie wątku xDDDDD
-Nie ma co, faktastycznycel sobie znaleźli Very Happy Zostać wyrzuconym ze szkoły Very Happy
Szlachetny cel ;D Generalnie to głupotą bije na kilometr xDDDD I teraz drama będzie się rozchodzić wokół tego jak nasze H4 będzie psocić i broić :D Mina Sojiro jak kombinuje coś 'złego' jest bezcenna <3<3

Aha, główna bohaterka... hmm jak narazie pozostaje mi neutralną. Chociaż w sumie nadal zastanawiam się jaką symbolikę miała scena, w której owa dziewusz kupuje szampon do włosów xD xD xD

Mi też w sumie podoba się piosenka z openingu, ale bardziej bardziej ta endingowa -> buuu jestem złaaaa-> ta końcówka ma takie ładne wizualnie wejście, które zostało zastawione reklamami :roll:

To tyle :D Teraz zastanawiam się czy zmieści mi się kolejny tytuł dramy w podpisie xDDDDDD

edit
A i kompletnie nie rozumiem akcji z dubbingiem :roll: Na początku myślałam, że oni tak po prostu mówią, a przed chwilą na soompi wyczytałam, że to jednak dubbing o.0
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Czyli oni sa jednak zdubbingowani? Serio?? Ha, czyli jednak ucho mnie nie zawiodo :P Niektóre osoby naprawdę mówią, jakby dubbing miały.

No widzisz? :D mamy nowy fetysz *Podskakuje* :D Dokładnie chodziło mi o skany, które wkleiłaś :D Rokszność tych panów polega na tym, że w jednej chwili są twardzi (ShotGun), a potem kompletnie sie roklejają na widok sprzatanie (again, ten sam pan :D). Och LOL, jak dobrze ze przetrzymałam 1 ep... I mam szczerą nadzieję, że reszta bedzie w takim samym HQ, bo jakośc była super :)

Aha, główna bohaterka... hmm jak narazie pozostaje mi neutralną. Chociaż w sumie nadal zastanawiam się jaką symbolikę miała scena, w której owa dziewusz kupuje szampon do włosów

Generalnie te zakupy to chyba miały podkreslać jej niezależność :P Nic innego nie przychodzi mi do głowy....
Teraz widze, że te synopsisy do tej dramy robił ktoś, kto posiłkował sie HYDem całkowicie. Na razie to ona mi na biedną nie wygląda. Bez przesady, moze nie ma kasy, żeby po przegranym zakładzie kupowac trzem panom bryki, ale chyba pochodzi z normalnej rodziny....

A propos, oni by sie tylko w kółko zakładali :D

PS Jestem ZUA :D
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Przepraszam, że jedno pod drugim, ale mam tu coś innego :) Więc Abstrahując od samego Meteora:

Obrazek
No i kto jest najfajniejszy? :)
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

Post autor: mootyl » 13 sie 2009

matko boska...
ja tylko czekam na amerykańską wersję BOF^^
---
nie wiem czy to oglądać.... już 8 odcinków wyszło na 36 o.O!! - tak trochę mam dość tej historii po koreańskiej wersji ^^
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

Mootyl... wyszło już 12 odcinków :D
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

ahaa no bo to leci codziennie ;pp
hmmm warto oglądać? czy raczej nie?
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Mootylku, czytaj above. Ubaw po pachy :D
Już jest hardsub do 3 epa, jutro moja relacja :D :D :D
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony

lol, właśnie miałam napisać, że subniętego 3 epa wyhaczyłam xDDDD
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak

na viikii ja patrzałem to już więcej jest przetłumaczone ;pp
<mootyl-wierny-fan-stream'a>
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Ha, u mnie jednak szybko ciągnie dziś, więc mam nadzieję zaraz zasiąść do oglądania :)

EDIT:
Sojiro i Tsukasa są niewątpliwie największym źródłem radości :D Powiem też, że sama rola Muła mnie rozmiękcza, więc może powoli sie do niego przekonam (chociaż nie do jego buzi... :P). Nie rozumiem tego nagłego przypływu uczuć do Hippo, ale chyba złożę to na karb normalnych ludzkich uczuć :P
Zauważliłaś, Maura, te wszystkie kryptoreklamy? Szampon był na czele :D

I moje wrażenia z 3 epa, bo je spisuje na bieżąco :D :D
* "I kto jest teraz Bruce'em Lee?" :D
* Nie wiem ile Idol ma nemesis, ale ma stanowczo za dużo włosów postawionych dęba :P
* ShotGun i jego miny. Niech ktoś doda skana z jego zezem :D
* "Tylko bez śliny na mojej bryce" :D ten serial seryjnie rządzi :D Dialogi są genialne!
* Xiao Hai musiał mieć chyba szczekę terminatora....
*No więc chiński Bill Gates ma syndrom Bumisia: kiedy ma zaczesane włosy do tyłu, wygląda całkiem jak dzieciak, ale głos ma fajny (jesli to jego) i mam nadzieję, że zmieni fryz :P
*Buzie w ciup. Ale widzę, że nasz Akira bedzie miał fajniejszy watek, niż tylko asystować reszcie :)
*Niestety, własnie tego sie obawiałam, jak zobaczyłam, że Idol dołączył do tej trójki. Oni się w ogóle nie znali, a teraz zachowują się, jakby znali cała swoja przeszłość i wszystkie przyzwyczajenia :P
*Śmiech ShotGuna w ciemności! Oj, moim ulubiencem zostanie :D I jego podskakiwanie na korytarzu. LOL ;D
*Hippo bye bye - och, ShotGun jest mistrzem :D
*W tle nawet jakąs pozytywkę wrzucili...
*Widząc trening Idola, powtórze tylko "I kto jest teraz Bruce'em Lee?" :P
*Oj, dziewczyna coraz bardziej mi ise podoba :) Widze, że ona i Idol będą mieli cudne sceny together :)
* Jaki ma słodki szaliczek. W czachy :D :D :D
*Popieram! Miny ShotGuna kiedy coś knuje - bezcenne!
*Podoba mi sie jej waleczny duch :P
*Klej :D O jezu, jak w Jasiu Fasoli....
* BTW, chociaz Muł pozostaje Mułem i nic na to nie poradzi, ale powoli mięknę. Mam mimo wszystko słabość do tej postaci jako takiej, która zawsze jest raczej przyjażnie nastawiona do Makino :)
*Nagle sobie przypomnieli, że Mułek jest jednak w depresji i czyta ksiązki na schodach :P
*"Jak chce ci sie płakać, biegnij. Twoje łzy wyparują." Dobra rada, Mułku, zapamiętam :D :D :D
*Dobre sobie, nauczycielka pianina upiększa Hippo w toalecie. Ja też chcę takich nauczycieli :D
*"Ćwicz dalej!" :D Po porstu Oscar za scenariusz :P
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak

Post autor: daydreamer4 » 13 sie 2009

Oho - już widząc same długości postów i wasza radochę - mam ochotę zacząć oglądać ^^ Nie czytałam postów w całości więc nie wiem czy to czego szukam nie było juz gdzieś napisane - ale nadrobię jak tylko obejrzę i tu pojawia się prośba... ;) Podrzuciłybyście na PM linka skąd ściągacie odcinki ^^ Plis, plis :D
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Post autor: martulex » 15 sie 2009

Zaczęłam to "cuś" oglądać przez całkowity przypadek. Ot, zaciekawił mnie fakt, że jest czwartą (na Boga kochanego) adaptacją mangi Kamio Yoko, a właściwie powinnam chyba stwierdzić, że manga posłużyła za inspirację do stworzenia tej serii. Jedno jest pewne, wyszło z tego coś innego, niekoniecznie złego, ale czy rzeczywiście dobrego?

HYD jest dla mnie swego rodzaju fenomenem, jak żyje to chyba jeszcze nie widziałam tylu interpretacji jednego pierwowzoru. Począwszy od genialnej japońskiej produkcji, poprzez szczegółowo rozbudowaną tajwańską, nijako zaserwowano koreańską (już dawno nie spotkałam się z tak fatalnym aktorstwem, koszmarnym scenariuszem i bezbrzeżnym kiczem), by skończyć (ale czy na pewno?) na chińskiej (nie napiszę tego tytułu, bo to obraza sama w sobie) przeróbce, która może na swój sposób bawić. Zwłaszcza jak się poczyta genialnie śmieszne komentarze Eggie.

Ogólnie, w mym prywatnym rankingu absolutnie nic nie przebije chemii między IM & MJ, po prostu to jedna z moich ulubionych par, w dodatku fantastycznie się wzajemnie uzupełniająca. A może to wynik tego, że MatsuJun fenomenalnie zachował subtelną równowagę między butą i arogancją, a delikatnością i wewnętrznym zagubieniem. Jedno jest pewne, na tym etapie stwierdzam, że Japończycy postawili w tym wypadku bardzo wysoką poprzeczkę i ciężko będzie ich dogonić pod względem tej adaptacji.

No ale wracając do rzeczy, pierwsze co mnie całkowicie zaskoczyło to trailer - aż 48 minutowy - MINUTOWY!!!! - a w następnej kolejności obsada. Przyznam, że z początku zmyliły mnie postacie, cypis (czyt. Idol) odseparowany od przyszłego stada, SG (luzacki z wersji jap., elegancki w kor.) mściwy, perfidny i całkowicie psychopatyczny; trzeciego mało co widać, no i czwarty - Rujek Mułek. Ten ostatni wygląda jak skrzyżowanie świnki, udomowionego psiaka i osiołka na sterydach. Pytanie: czy ten kto kompletował tę obsadę składającą się z dziwnych i zarazem specyficznych indywiduów posiadał może oczy, albo choćby jakiś zmysł orientacyjny? Toż to tragedia i nieporozumienie!! Przez pierwszy odcinek przebrnęłam tylko dzięki żelaznej woli, bo przecież nie należy się na starcie niepotrzebnie zniechęcać. Całkowicie rozbroiły mnie także "zatrzymywane sekwencje", w których specjalizuje się Hunan TV, nagminne je wtłaczając w serie z gatunku wuxia pian. Niemniej, pozytywnym elementem jest nasza waleczna dziewuszka, która mimo pewnej niemrawości wykazuje silne cechy przywódcze i jak ten stan dłużej konsekwentnie pociągnie to seria może stać się interesująca.

Podsumowując: jeden odcinek za mną, dwa zassane przede mną... jak znajdę czas to obejrzę i zobaczę czy wytrwam do końca :]
ODPOWIEDZ