[2009] Let's watch meteor shower together

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 20 sie 2009

Anyway, tu masz linka ^.^ ->http://community.livejournal.com/jdramas/tag/meteor+shower

Bez przesady.... wystarczyło parę postów wyżej polecieć -,-'''

Eggie, zwracam się do Ciebie z prośbą -> weź umieść wszystkie linki do MS (livejournal, d-addicts, nawet viikii i co tam jeszcze ;) )w pierwszym poście bo trochę ne widzi mi się rzucać linkiem każdej osobie która dopiero wejdzie w temat....

Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 24 sie 2009

tak oto obejrzalam pierwsze 5 odcinków i muszę stwierdzic ze wciagnelo mnie szybciej niż BBF choć F4 jest tutaj mniej przystojne niz u koreańców.. to jednak jakoś mnie wciagnelo.. i juz nawet tak bardzo mi nie przeszkadzaly te masakryczne roznice jakie tu wprowadzili.. jakos po BBF bylam w stanie podejsc z wiekszym dystansem do tej adaptacji.. i z tupotem nóg oczekuję napisow do 6 odcinka..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 24 sie 2009

Napisy do 6 epa już są, z niecierpliwością zasiądę jutro dopiero niestety do niego :P

Maura, już sie robi, wybacz, nie zwróciłam uwagi na twojego posta :)
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 02 wrz 2009

Po 21 epie czas na małe podsumowanko :P

No więc serial jest, overall, super! :D Muzyka, bohaterowie, nie licząc Muła, sama historia... Bardzo fajna.. Poza tym, opłaca się oglądać na viikii bo komentarze tłumaczy sa bezcenne :D

Główna bohaterka jak do tej pory lekko mnie denerwuje, ale naprawdę ma w sobie ducha Makino i jest taka, jaka powinna byc przez większość czasu. Nie jest głupia, dobrze się uczy, szkoda, ze ma taką słabość do Muła.
Właśnie, ten Muł... sam nie wie, czego chce, zachowuje sie beznadziejnie, wygląda tragicznie i chyba ktos go nie lubi na producji, bo takich ciuchów ohydnych to ja jeszcze nie widziałam.... Nie mogę zrozumieć, dlaczego walczy z takim zacięciem o Hippo, skoro oni wyraźnie do siebie nie pasują!!!! To już nawet Yu Xin wróciła z Londynu, żeby z nim byc, byli by razem genialni i przestaliby zawracać głowę Idolowi i Hippo, którzy są razem po prostu genialni! Ale nie, Muł, który jest totalnym kretynem, który nie ma nawet o czym z Yu Xun rozmawiać...! Jezu! W poprzednich wersjach Makino i Ruiego coś łączyło, robili sie takimi przyjaciółmi od serca zaufanymi i tym sposobem wychodziło zawsze, ze choć Tsukasa był tym, bez którego nie mogła żyć, to Rui był jej najlepszym przyjacielem, z którym gadała o wszystkim. A tutaj? Yu Xun i Yun Hai mają w sobie te samą energię, są w ten sam sposób "niemądrzy", po prostu świetnie razem wyglądają i są kompatybilni... A ten Muł!!!! Jezu, ubić gnoma!!!!
Xiao Hai zaczął wreszcie zachowywac sie jak prawdziwy Domyouji, ach, aż miło popatrzeć. :) I ma taaaki słodki usmiech... fantastyczny! Dobrze, że sie nie poddał i walczy o Hippo w taki rycerski sposób... Tylko nie czjaę tej akcji z smaolotem... On chyba chciał, żeby Yu Xun go powstrzmyała, więc to było tylko na pokaz.... A jaki słodki samochodzik mu dałą na urodziny :P Szkoda, ze nie ciasteczko z jego buźką, ale i tak... <3 So cute!
Shot Gun jest po prostu przezabawny... Ach, przecudny! Pomijając jego ciuchy, jest taki słodki i był taki biedny, kiedy Liaa go rzuciła... A Xiao Yu mu pomogła.. Chociaż raz ona jemu, zamiast on jej... Ach, oni bedą słodcy razem, jak on już zda sobie sprawę, że chce z nią być...
Ye Shuo, najbardziej faworyzowany z komentarzach :P Przecudny... jak mógł mi sie nie podobać... tak mi go było szkoda, jak og siostra Xiao Hai odrzuciła... Tak ja pokochał... Oj!!!!!!!!!!!

Jeszcze tylko 15 epów... Ach, na szczęście w przyszłe wakacje 2 sezon!!!!!! :D
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 06 wrz 2009

No cóż, skończyłam. :) Widzę, że już chyba nikt się nie ostał, co by to golądał, ale powiem tyle, że jeżeli przerwaliście, bo nie podobały wam się pierwsze epy, to możecie sobie z czystym sumieniem darować. Dalej jest w tym samym tonie.

Fabuła jest mniej więcej taka sama, perypetnie podobne, jesli chodzi o ogólniki :) Mam dwie tylko rzeczy a propos samego scenariusza:
1/ Wszystkov jest dzięki bogu potraktowane bardziej życiowo. Matka nie jest taką suką, za przeproszeniem, troszczy się o rodzine, a gdy rozdziela Idola i Hippo nawet się z nią trochę sympatyzuje (oczywiście do odcinka 35 :P) bo stara się robić to, co jest dla Idola najlepsze w jej rozumowaniu... Ich zachowania też mniej więcej ą bardziej ludzkie, nieporozumieni rozwiązują sie dosyć szybko, choć od epa 29 mniej więcej jakby stracili impet...
2/ Koniec!!!!! Toż to jest hańba dla HYDa!!!!!!! Czysta hańba!!! Nie oczekiwałam oświadczyn na plaży czy na stadionie piłkarskim, no ale chyba widzowie i główni bohaterowie zasłużyli na happy end bardziej romantyczny!!!! Dobrze, że będzie druga seria (chociaż po pośpiesznej amnezji to już nie wiem, co w niej może być...) bo chyba bym laptopa wywaliła za okno. dol sobie COŚ PRZYPOMNIAŁ? A może on się tylko uśmiechnął, zeby jej nie robić przykrości? W ogóle nie ma pewności czy są razem. Oby na tym nie polegała 2 seria: będą odzyskiwać jego wspomnienia...

A teraz o bohaterach:
Yu Xun i Yun Hai są razem tak wspaniale kompatybilni, że po prostu chce się ich ciągle razem oglądać. Tak jak MatsuJun i Mao mają chemię cokolwiek by nie robili, tak ta dwójka też cudnie się kłócili ^^ Nie mogę uwierzyć że Zhang Han jest od niej tyle starszy :) NIestety, był tu trochę kompleks Zdzicha, mianowicie: dziewczyna dostała więcej scen z Mułm niż ze swoją miłością. Zonk. Na Ji Hoo przynajmniej można było popatrzeć, Mułek był tragiczny od początku do końca.
Zresztą, próbował go potem nieudolne naśladować fryzem. Na początku był tylko brzydki, potem zachowywał się też beznadziejnie... Uch!!!! Wyciąć go!!
Chociaż tu serialowa Shizuka cały czas goniła, on był tym, który nie chciał... I skończył bez dziewczyny... :P

ShangGuan i Xiao Yu (Ranie z MG też się tak chyba nazywała :)) są super słodziastą parą! Xiao Yu jest chyba najrozsądniejszą i najbardzej dojrzałą z przyjaciółek Makino. ShotGun z kolei był najbardziej nieoważnym Sojiro na świecie i kocham go za to!!!! To moja ukochana postać!!! :) ^^ Miał najlepsze kwestie i ten aktor ma super predyspozycje do ról komediowych. Będę go śledzić, mam nadzieję, że jeszcze w czymś zagra... Super! I te jego miny!!!! LOL do potęgi trzeciej!

Ye Shuo był Akirą zupełnie innym, najbardziej poważnym i niewinnym. Trzeźwo myślącym. <3 Kocham tego dzieciaka :) Jest przesłodki i taki poważny. Wei Chen est bardzo dorym aktorem, w oóle ta postać przeszła chyba największą przemianę psychiczną. Proporcje były dobrze rozbite, każdy miał swoje back-up story... Billy i historia z bratem (który trochę od czapy nagle stał się miły i sympatyczny, ale chyba po prostu zrozumiał, dlaczego Ye Shuo miał do niego pretensje...) pomysłowa, trochęnowości nie zaszkodzi. Dobrze się oglądało, bo było więcej nowych wątków i znało się tylko ogólny zarys i do czego zmierza fabuła.
W ogóle słodka historia z Ye Shuo i Duo Er, mam nadzieję, że będzie ich więcej w 2 serii... Bardzo polubiłam siostrę Idola, jest zupełnie inna niż reszta sióstr Tsukasy, ale ma tu też inne zadania... :)

Co było dziwnego/nie podobało mi się/ zauważyłam:
= Poważnie, Ruiego zawsze się kocha na poczatku, by potem kibicować Tsukasie. Ale poważnie, Yu Haoming zabił całą wspaniałość tej postaci. Na szczęście nie trzeba było już go oglądać jako autystycznego dziecka które straciło rodziców, ale za to w kółko łaził za Yu Xun i dziwnym trafem zawsze musiał jej dotykać, tak, że Yun Hai źle zrozumiał. Brrrr!!!!!
= Mały budżet :D Te same samochody, te same góry na które wspinał się Idol z ojcem, nawet w tych samych ciuchach. Nie mam nic przeciwko niebieskiemu swetrowi któy ukochał sobie Idol, ale ile można? :D Tak samo Ye Shuo przykleił się do swojego kolorego swetra, a ShotGun do jednych szortów :D :D
= Zakończenie jest beznadziejne!!!!!!
= Wspaniała OST. Wszyscy pięknie śpiewają:)

Świetnie się bawiłam i uśmiałam niesamowicie, a ich całusy są po prostu takie słodkie i romantyczne!!!! <3

9,5/10 bo zakończenie nie powinno się zdarzyć. Czekam na drugą serię!!!!!!
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 06 wrz 2009

Eggie Twój zapał i post sprawił, że chyba rozważę powrót do tej dramy jeszcze w tym miesiącu xP A miałam ją sobie na święta zostawić xP
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 06 wrz 2009

Maura, zachęcam gorąco :) Co ja poradzę, że już na pierwszej doramie natknęłam się na historię życia? :D HYD moją miłością w każdej odmianie, aż po grób :)

Evelinux, ja obejrzłam na viikii bo nie mogłam się doczekać, te wolne napisy mnie zabiłyby... Ale naściągałam wszystko i też chce mieć napisy, mam nadzieję, że uda się jest skończyć w trochę szybszym tempie :P A w międzyczasie obejrz na viikii, dodatkową atrakcją są genialne i niezwykle celne komenarze pojawiające się na górze ekranu :D
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 29 gru 2009

Cóż, ja w ramach tego, że postanowiłam dokończyć chociaż kilka zaczętych dram i w ramach oswajania się z viikii postanowiłam wznowić oglądanie właśnie tej dramy :)
Aktualnie jestem po 25 odcinku i zbliżam się ku końcowi więc zechciałam coś napisać xP

Właściwie, to Eggie chyba oddała całą esencję tej dramy w swoich postach xP W większości to jest właśnie to, co sama chciałabym napisać... ale żeby nie było - napiszę coś od siebie. Może będę powtarzać, ale co tam xP

Chciałam tutaj zaznaczyć swoje uwielbienie do Shot Guna.... seryjnie. Uwielbiam tą postać... Te jego miny w tle, teksty... i ten wygląd (nie ukrywam, ze podoba mi się najbardziej z całej paczki i w ogóle xP). Do tego strasznie się cieszę, że w tej wersji poświęcili trochę czasu na jego relacje z Xiao Yu. Scenę podczas kręgli z 25 epizodu oraz scenę następną ogladałam chyba 3 razy xP To było serio słodkie... i przy okazji dowcipne xP
No i faktycznie, mamy tu najbardziej niepoukładanego Herbatnika jaki był we wszystkich seriach... dlatego rozważna i stąpająca twardo po ziemi Xiao Yu pasuje do niego idealnie.
Jak dla mnie, to mogłaby być oddzielna seria tylko z nimi xPPP

CIUCHY! O mamo! Ja już mogę się tylko śmiać jak oni w kolejnej scenie mają to samo na sobie xP Widać, że słaby budżet na tą dramę mieli bo wciskać bogate dzieciaki 10 razy w ten sam ciuch, do tego dwa dni pod rząd to jakaś przesada. Ale za to można się było pośmiać z komentów na viikii xP Nie ma to jak komentarze na temat kochanego niebieskiego swetra Idola... czy tego, że po wyjeździe do Australii, niby minęło pare dni a on miał ciuchy te same co w dniu wyjazdu. Zostałam rozbita komentarzem, że coż, może był zbyt zajęty czytaniem książki (czytał ją na początku sceny) żeby się przebrać xPPP

Ciuchów Muła to ja nie będę nawet komentować ;x Ale wiecie co? Co narzekać... pasowały do niego. Były tak samo udane jak on xP

Najlepiej na ciuchach chyba wyszedł jednak Bill Gates xP Bo Shot Gun to też... w tych szortach... i te niektóre jego koszule, rany ;x Ale te szorty były najlepsze xP Taką fajną scenę miał z Xiao Yu (tą, która oglądałam 3 razy xP) a tu jak odjechali z kamerą i zobaczyłam go w tych szortach to zachciało mi się śmiać xPPP

No nic. To tyle póki co (tj pewnie mialam napisać wiele więcej ale nie przesadzajmy xPPP).

Cóż, jak przymknąć oko na te wszystkie niedoskonałości to można przyjemnie spędzić czas przy tej dramie xP

Ah! Kurcze! Zapomniałam o jednym! Musze to napisać.

Ja pier....nicze! Wujek głównej bohaterki tak mnie irytuje, że mam ochotę czymś rzucić jak go widzę ;x
Nie dość, że sama postać mnie irytuje to jeszcze sposób w jaki mówi... nie wiem.... niech on sie zakopie w jakimś ogródku żebym go więcej oglądać nie musiała :/
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 29 gru 2009

Devi pisze:Cóż, ja w ramach tego, że postanowiłam dokończyć chociaż kilka zaczętych dram i w ramach oswajania się z viikii postanowiłam wznowić oglądanie właśnie tej dramy :)
Aktualnie jestem po 25 odcinku i zbliżam się ku końcowi więc zechciałam coś napisać xP

No jeszcze ci parę epów zostało :P

Haha, przypomniałaś mi o MS :D Ja wiem że to jest głupawe, ale jak cieszy :D
Jak ci się podobała para Shot Gun i Xiao Yu (a komu sie nie podobała? :D) to padniesz na końcówce... Kawaiii!
Kurcze, jeszcze raz bym to obejrzała ale guzik, napisów nie ma... mnogłabym na viikii w sumie ale,... nie po to ściągałam 36 epów żeby teraz sie na nie gapić skonfundowana :P
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 29 gru 2009

Jak ci się podobała para Shot Gun i Xiao Yu (a komu sie nie podobała? Very Happy) to padniesz na końcówce... Kawaiii!

Akurat ich sceny widziałam do końca xPPPP
(ne pytajcie xPPP)

No jeszcze ci parę epów zostało Razz

Wiem. Ale już mniej niż więcej xP

Kurcze, jeszcze raz bym to obejrzała ale guzik, napisów nie ma... mnogłabym na viikii w sumie ale,... nie po to ściągałam 36 epów żeby teraz sie na nie gapić skonfundowana Razz

W sumie to to oglądanie na viikii jest prawie jak oglądanie na kompie ;x Bo jakoś właściwie taka jak Chińskie HQ xP No i do tego epy są w całości a nie w partach. Więc luz xP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 29 gru 2009

Wiem wiem... ale nawet jak sie znajdę w miesjcu bez internetu i nagle mi się zachce oglądać (extremalna sytuacja, wiem :D)
No i nie trzeba czekać aż się załąduje... :P

Ja mam tylko taką cichą, nieśmiałą nadzieję, że jak drugi sezon wypuszczą, to ktoś sobie przypomni o pierwszym :P
Awatar użytkownika
Panna_S
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Panna_S » 08 kwie 2010

o jaaaa... weszłam w ten wątek, zobaczyłam pierwsze zdjecie - przyznam, że trochę mnie rozśmieszyło, potem obejrzałam MV i resztę zdjeć i naszła mnie ochota na obejrzenie tej dramy... Co prawda po koreańskiej wersji, stwierdziłam, że niegdy więcej nie obejrzę już tej historii w jakimkolwiek wydaniu, bo ile można oglądać to samo i co za dużo to nie zdrowo, ale teraz coś tak patrzę, że chyba złamię swoje postanowienie... chociaż w sumie jeszcze to rozważę, bo nie wiem czy moja psychika jest w stanie udźwignąć ten ciężar :P
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 09 kwie 2010

Panna_S pisze:o jaaaa... weszłam w ten wątek, zobaczyłam pierwsze zdjecie - przyznam, że trochę mnie rozśmieszyło, potem obejrzałam MV i resztę zdjeć i naszła mnie ochota na obejrzenie tej dramy... Co prawda po koreańskiej wersji, stwierdziłam, że niegdy więcej nie obejrzę już tej historii w jakimkolwiek wydaniu, bo ile można oglądać to samo i co za dużo to nie zdrowo, ale teraz coś tak patrzę, że chyba złamię swoje postanowienie... chociaż w sumie jeszcze to rozważę, bo nie wiem czy moja psychika jest w stanie udźwignąć ten ciężar :P

No cóż, ja co prawda nie jestem ostatnio przy zdrowych zmysłach, ale to akurat nie wina oglądania w kółko tego samego :D Zresztą, każda wersja ma cos innego, polecam :P
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 09 kwie 2010

ta wersja ma sporo różnic, dzięki czemu jest ciekawa, prócz tego aktorzy są świetni, nawet powoli się przekonuje do Muła :lol: choć dalej jest wg mnie po prostu brzydki :?
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 09 kwie 2010

W drugiej czesci dzięki bogu wygląda juz wyjściowo :P

Wróć do „C-drama”