[2008] Wayward Kenting

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2008] Wayward Kenting

Postautor: daydreamer4 » 28 maja 2009

WAYWARD KENTING
Tytuł oryginalny: 我在墾丁*天氣晴 (我在垦丁*天气晴) / Wo Tsai Kenting * Tien Chi Ching (Wo Zai Kending * Tian Qi Qing)
Rok emisji: 2008
Gatunek: drama obyczajowa
Ilość epizodów: 20

Obrazek

Obsada:
Eddie Peng jako Zhong Han Wen
Janine Chang jako Ding Xiao Wei (Endless Rain)
Ethan Ruan jako Guo Shao Nan (Ah Nan)
Lee Kang Yee jako Fang Yu Liang (Liang Liang)
Lee Shiau Shiang jako Lin Zuo Xu
Niu Cheng Ze jako Chu Yi Yang

Opis:
Kenting to mały turystyczny zakątek na południu Tajwanu, gdzie zawsze świeci słońce i kiedy życie daje sie komuś we znaki najlepiej uciec właśnie tutaj, usiąść na rozległej plazy i wsłuchac sie w szum fal.
Bohaterami tej dramy jest czwórka młodych ludzi, którzy próbują jakoś poukładac swoje życie,, a los zetknął ich ze sobą właśnie w tym małym raju na ziemi. Dwójka z nich to mieszkańcy Kenting, przyjaciele z dzieciństwa Han Wen i Liang Liang. Liang Liang pracuje jako przewodniczka w Parku Krajobrazowym i bardzo lezy jej na sercu dalszy rozwój Parku Kenting oraz ochrona tamtejszej unikatowej przyrody. Han Wen za to spędza praktycznie całe dnie na plazy, pływając na desce ale równiez dba o środowisko naturalne, codziennie zbierając śmieci pozostawiane przez turystów na plaży. Jego drugim ulubionym zajęciem, jest czytanie internetowego bloga tajemniczej pisarki o pseudonimie Endless Rain. Z pomoca Liang Liang udaje mu się przykuć jej uwage i rozpoczynają rozmawiać ze soba za pomoca maili. Endless Rain z kolei, jest piekną i bardzo wrazliwą osoba uwiklaną w toksyczny romans z żonatym bisnesmanem. Przez to popada w coraz wieksze przygnębienie, co przeklada sie róniez na rozwój jej kariery. Nie mogąc już dłużej znieść tej trudnej sytuacji, nie mówiąc nic nikomu, zabiera się z dwójka znajomych do Kenting. Ostatnim bohaterem jest młody malarz, który boryka sie z kłopotami finansowymi, jak również ze swoimi wewnętrznymi demonami. Trafia do Kenting, żeby wyegzekwowac dług od dawnego znajomego i pierwszą rzeczą jaką spotyka na swej drodze, jest wściekła Liang Liang, ktora w wyniku drobnego nieporozumienia zaczyna okładac go pięsciami :)
Losy tej czwórki, ich problemy, małe szczęscia i nieszczęścia, przeplatają się z życiem miasteczka. Oprócz wątków typowo obyczajowych drama stara sie poruszyć rzadko spotykany temat ekologii i problemów z nia związanych, co jest całkiem świeżym pomysłem bo wyglada na to że w Chinach pojęcie ekologii jest traktowane jako temat dość abstrakcyjny i przeważnie spychane na dalszy plan.

------***------
Trafiłam na tą dramę przez czysty przypadek przeglądajac sobie poprostu tytuły na My Soju i wybierajac co ciekawiej brzmiące ;) No dobra, to nie był AŻ taki przypadek ponieważ decydujacym okazał sie fakt, że gra w niej Ethan Ruan, no co tu się dużo tłumaczyć - ciacho ;) Jednak właciwie od pierwszego odcinka byłam zauroczona, i zdradzę wam że Ethan przyczynił sie do tego tylko w niewielkim stopniu. Pierwszą rzeczą jaka mnie ujęła był prześliczny uśmiech Lee Kang Yee, a później zobaczyłam opening... A właściwie usłyszalam. I to nie byle kogo bo Joanne Wang ^^ No i się zakochałam :D Zreszta sama dramka ma wiele uroku i czaru, mimo że akcja rozwija sie bardzo leniwie a czasem, no cóż... w ogóle się nie rozwija to jakoś chce sie mi sie oglądać dalej i powolutku, krok po kroku odkrywać rozwijające sie uczucia. Czekam z utęsknieniem na dalsze odcinki ponieważ drama akurat jest w trakcie tłumaczenia (wyszło 12 odcinków). A jeśli chodzi o wątki związane z ekologią, zawsze się nią interesowałam i zajmuję się nią w pewnym stopniu "zawodowo", więc tez mnie to trochę wciągneło ;)

Drama nie jest pozbawiona wad. Oprócz miejscami ślimaczego tempa, tutaj równiez pojawiaja sie wszechobecne w kazdej dramie tajwańskiej megairytujące postaci drugoplanowe. Musiałam się kilka razy uzbroic w cierpliwość i nie zgrzytac zębami ale za to nie musiałam powstrzymywać się od przeskakiwania do przodu ani oglądania na raty 1 odcinka, a to jednak o czymś świadczy ;) Po za tym ogromnym plusem tej dramy jest to, że bardzo różni się od tych wszytskich dram z postaciami i zachowaniami żywcem wyjętymi z mang, bo ich tu poprostu nie ma ;) To taka bardziej stonowana pozycja ale za to pełna ciepła i optymizmu, a główni bohaterowie nadrabiają z nawiązką za te wszytskie denerwujące wstawki (a zwłaszcza dwóch wściekłych hobbitów - nie pytajcie _^_''). Zaczeło się od Ethana ale teraz nie wyobrażam sobie tej dramy bez Eddiego Penga, no i Liang Liang - moja ulubiona postać, taki wulkan pozytywnej energii - uwielbiam takie postaci ;)

Ok, znowu mi sporo wyszło, a jeszcze jest mnóstwo rzeczy, którymi chciałam sie pozachwycać. Jak muzyka. Oprócz wspomnianej Joanny Wang, w trakcie przewijają sie kawałki kolejnego bardzo fajnego chińskiego indie zespołu - Sodagreen, a nawet (przez co aż podskoczyłam na krześle i zaczełam krzyczeć) występuje gościnnie Deserts Chang :D:D:D Jeśli chodzi o muzykę nie mam jej zupełnie nic do zarzucenia i jest bezdyskusyjnie największym atutem dramy.
Ale sami posłuchajcie sobie OPENINGU, a na zachętę dodam że ENDING jest nawet jeszcze piekniejszy ale nic więcej nie powiem. Obejrzyjcie pierwszy odcinek i sami się przekonajcie ;)

Galeria:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Dramę można znaleść TUTAJ bądź na d-addicts.

Obrazek

Wróć do „C-drama”