[2006] Bump off lover

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

[2006] Bump off lover

Postautor: Otai » 14 cze 2009

Obrazek

Gdy miała 17 lat została zamordowana. Media upatrzyły sobie oprawcę i osądziły go bez wyroku. Chłopak popełnił samobójstwo. Jej siostra bliźniaczka próbuje dowieść prawdy, która może okazać się strasznie okrutna. 17 lat to wiek, w którym traci się niewinność.

Grają:
Angela Zhang jako Xu Yi Zhen 徐宜真 / Xu Yi Jing 徐宜靜
Lu Ting Wei jako Zou Ke Qiang 鄒克強
Julian Yang jako Lin Jia Wei 林嘉緯
Shen Shi Hua jako Liang Ya Juan 梁雅娟
Wu Zhong Tian jako Yang Ren You 楊仁佑
Zhang Yu Chen jako Zhong Yu Wen 鐘語雯
Shi Jing Jing jako Sha Ye Jia 沙也加
Zhang Shan Jie jako Zou Ke Jie 鄒克傑

Ilość odcinków: 14

Opening do dramy:
http://www.youtube.com/watch?v=e0HK92pNanM

Fanvid, zawiera spoiler2y
http://www.youtube.com/watch?v=5aZV2z8URTs

Ode mnie:
Po pierwsze, jak dla mnie Tajwańczyk numer jeden w tej chwili - Lu Ting Wei, przystojniacha, miny robi jak Toma, dobrze gra, i nawet w różowej koszulce Pumy mu dobrze XD... być może to dzięki grze aktorów odebrałam jakieś podprogowe wiadomości, tiki itd. , żeby dobrze ocenić charaktery postaci - a to jest duży plus dla tej serii nawet jeśli kosztem tego stała się dla mnie bardziej przewidywalna pod względem zachowań, to wolę, żeby było tak , a nie odwrotnie :) Po prostu Super :D!!! Ogólnie można ogladać spokojnie, mnie ta rama została zareklamowana w samych superlatywach, że to jedna z lepszych i że absolutnie warto obejrzec, i szczerze powiedziawszy, to , może się nies jakoś strasznie w tej chwili nie zachwycam, ale skoro nie czuję się ani trochę zawiedziona to oznacza, że chyba dostałam to co mi obiecywano :D co mnie smuciło to, że jak były w ostatnich odcinkach retrospekcje było za mało starszego Zou Ke. Jak już się zachwycałam wczesniej, aktor jest cudowny, przystojny, robi Tomowe miny, w końcu mam ulubieńca w Tajwanie. Pędzę ściągaćPi Li Mit normalnie, żeby dalej się ślinić xD. Gorzej, ze już zawsze będzie mi się kojarzyć z różowa koszulką Pumy XD Opening Angeli- idealny do dramy, świetna piosenka. W ogole, kiedy się ja ogladało w roli sióstr bliźniaczek ciężko było uwierzyć, że ta aktorka jest z rocznika 82, a nie np. 87 i młodsza XD Julian w roli Jia Weia też się spisał, ogólnie miał kilka sztucznych scen bardzo i jego fryzura tez wygladała jakoś dziwnie, raz grał dobrze, raz mnie bawił :) Moglabym się tak dalej o każdym osobno rozpisywac, ale powiem tylko jeszcze, że kiedy zobaczyłam ojca głównych boheterek to zginęlam xD "LOLu, to ty masz taka rodzinę?" (LOLU to ksywka nadana LaoLu z "Hot shota" XD)

No a żeby napisać więcej musiałabym zespoilerować XD

Polska wersja jest do dostania na BAKA fansubs btw xD

http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 14 cze 2009

A ja bym bardzo chętnie obejrzała, nawet mi ktoś i to z tego forum (przyznać się, która to xD) polecał jako coś zupełnie innego, więc jestem zachęcona ale...
Sprawdziłam "swoje" źródła i nie mam dostępu do wszytkich odcinków :( A torrent... mógłby byc w ostateczności ale wygląda na to że nie wiele ma seedów...
Otai, skąd wyciągnęłas ta dramę ?? Podziel się, ślicznie proszę :love:
Obrazek
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 14 cze 2009

Ja ściągnełam polskie hardsuby z hanakuor.webd.pl :P
Znajdziesz go w dziale ukończone-tajwańskie pod nazwą "Zabójczy kochanek"
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 14 cze 2009

Hardsuby to nawet lepiej xD Będę mogła je przekonwertowac i oglądać "poza kompem" xD Ale mam pytanie. Te pliki sa ogólnie dostępne czy potrzebna jest okreslona ilosć postów? Bo nie jestem zarejestrowana na tym forum ^^

EDIT:
Cofam pytanie ^^ Już się doinformowałam. Czasem wypada użyć przydatnej umiejętności czytania ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Ato_mek » 15 cze 2009

a tak pytanie spoza tematu wiecie może co za zespół śpiewa w tym fanvid?? skądś kojarze głos wokalisty ale za bardzo nie mogę rozkminić kto to jest... a do tematu za chwile biorę się za ściąganie dramy muszę przecież zapełnić jakoś lukę po together
http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 15 cze 2009

Breaking Benjamin 'Diary of Jane' z albumu Phobia... Boszzz wieki nie słyszałam tej piosenki *.*
Obrazek
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Ato_mek » 15 cze 2009

dzienx strasznie spodobała mi sie ta piosenka
http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 21 cze 2009

Dobra, to teraz moze... spoilery, bo oszczedziłam ich w pierwszym moim poscie XD

Zakończenie:
Spoiler! wkręcili mnie z tym zaskakujacym zakończeniem kto zabił, przez to strasznie kombinowałam, a tu się okazało, że najbardziej podejrzana jest mordercą. No bo tak, podejrzewałam młodszego zou Ke, dlatego, ze wkrecili mi, że człowiek się na spodziewa mordercy. Podejrzewałam samobójstwo, bo już od drugiego odcinka było pokazane , że Ji Ying była małą paskudką, więc czemu nie straumić wszystkich bardziej. I trzecia osoba, na którą najwięcej wskazywało, była matka. Zaraz wyjaśnię wam mój tok myślenia- oczywiście był zupełnie iny niż było na prawdę, więc nie trafiłam "Jak?" ale trafiłam "Kto?". No bo raz, była szantażowana, po drugie chyba chciała przedawkować leki, a po trzecie i najważniejsze - Yan Ren You nie wysłał jej zdjęcia córki jak się prostytyuuje (kiedy pani nauczycielka podrzucała plytki). Było tam zdjęcie martwej Yi Jing i matka od samego zastraszenia czymś takim oszalała. Potem oczywiście okazało się, że jest zupełnie inaczej iw widziała zdjęcia wcześniej, ale wtedy, podczas tej sceny pomyślałam "Kurcze, skoro tak się przeraziła fotki martwej córki z jakimś podpisem i skoro Ren You wysłał taka fotkę, to chyba to matka zabiła,dlatego ta fotka tak nią wstrząsneła, a dwa pewnie gość ją szantażuje o tą śmierć na prawdę!". no tak sobie to wkreciłam. Jak widzicie, jeśli chodzi o fabułę nieco się pomyliłam, ale co do osoby się zgadzało.
Inne:
Spoiler! no więc tak, jeśli chodzi o Jia Weia już pzy pierwszym pytaniu "Czy wiesz coś o czarnym sercu"... tak sporo było sugestii w tej scenie, że pomyślałam, że Jia Wei to Czarny Pan, albo jego prawa ręka. a potem jeszcze poderzewałam samą Yi Jing, dopóki sie nie okazało, że jest rockową Barbie, ktora chce popełnić samobójstwo, wtedy jakoś odeszło to na dalszy plan, ale znowu potem się okazało, że słusznie poejrzewałam tę dwójkę. Najwciekawsze więc było dla mnie, co kto, dlaczego i po co? W końcu ciężko się było domyśleć na poczatku tego wszystkiego o prostytucj czy motywach Jia Weia bez żadnych wskazówek.
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 21 cze 2009

Ale mi walneło po oczach tymi spoilerami.... Aaaaa! Uciekam stąd.

Ukryj je Otai, proszę. Bo jak na razie drama jest świetna i strasznie wciąga. Ja nie mam nic przeciw spoilerom bo czasem też nie mogę sie powstrzymac przed spoilerowaniem ale tutaj naprawdę nie warto psuć sobie zabawy!!

BO:
Nareszcie! Nareszcie! Nareszcie! Drama tajwańska na której nie wywracam co scenę oczami i nie mam ochoty wydawać z siebie jęków rozpaczy ;P;P;P
Skończyłam 9 odcinek i troszeczkę zaczeła mnie nużyć ... Gdybym jednak mogła ściągnąć następne odcinki to na pewno bym oglądała dalej.
Ale może nawet dobrze jak zrobię sobie od niej trochę przerwy...

Oprócz tego ze drama jest bardzo ciekawa, jest też troche straszna miejscami... Jednak nie w tym sensie ze odczuwam lęk, czasem ogarnia mnie przytlaczajacy smutek... Ale to jedna z zalet tej dramy, bo nie zawsze wszytsko musi być takie piękne.
Jestem pewna ze ją skończę, bez żadnego narzekania xD jak to u mnie zazwyczaj z t-dramami bywało ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
Nyaa
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Nyaa » 21 cze 2009

To była jedna z moich pierwszych dram w ogóle, więc o tajwańskich dramach od samego początku miałam bardzo dobre zdanie ^_^
Wprawdzie dosyć dawno ją oglądałam, niemniej pamiętam, że wywarła na mnie spore wrażenie - nareszcie zero cukierkowej miłości i naciąganych sytuacji.
Naprawdę coś wartego uwagi, zarówno historia jak i kreacje bohaterów nie są przesadzone, a wręcz dopracowane do perfekcji.
Nic, tylko ściągać i oglądać :3
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 28 lip 2009

Ja spoilerować dla odmiany nie będę, ale powiem tylko jedno:

Ludzie! Oglądajcie Bump off lover!!! :D

Naprawdę świetna seria i taka nie-tajwańska. Zero rzeczy, które zwykle mnie irytują przy dramach nie tylko tajwańskich, ale nawet dramach w ogóle.

hmmm... słyszałam opinie, że Angela Zhang jest okropnie brzydka i teraz, kiedy zobaczyłam ją w dramie to ja się pytam - z której strony niby? :wink:

Co by tu powiedzieć, żeby nie zaspoiler2ować? Na pewno przez większość czasu oglądałam z maksymalnie zapartym tchem i byłam realnie zainteresowana jak to wszystko się rozwiąże, chociaż leciutko rozczarowało mnie samo rozwiązanie głównej sprawy (kto zabił), bo prawdę mówiąc była to jedna z najbardziej podejrzanych jak dla mnie osób. Co do całej background story Yi Jing to była ona szalenie wciągająca i naprawdę Yi Jing okazała się według mnie fascynującą osobą, może faktycznie trochę szaloną, ale fascynującą ^^

Jeśli chodzi o postaci męskie serii to być może w tej dramie nie było to tak bardzo istotne czy oni są czy nie są przystojni, bo drama sama w sobie się broni - a wiecie sami (same? xP), że są dramy, w których nic, tylko patrzeć i podziwiać natomiast plot to sprawa drugorzędna :D Ale tak czy inaczej dwóm głównym postaciom męskim nic zarzucić nie mogę. Jeden i drugi interesujący i tylko nie mogłam się zdecydować, który fajniejszy xPPP

Mój apel do wszystkich: jeśli nie lubicie tajwańskich dram to obejrzyjcie Bump off lover :D A jeśli lubicie, obejrzyjcie tym bardziej ;)
[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 28 lip 2009

To i ja się w końcu wypowiem bo juz dawno dawno temu skończylam a jakoś nie wiedzialam jak to ując.

Zdecydowanie musze zgodzić się z jednym - jest to jedna z lepszych dram tajwańskich. W końcu obejrzałam ją w całosci i przez większość czasu byłam bardzo wciągnięta. Ale ok 10 odcinka drama (jak zwykle) zwalnia okropnie - nie będe pisała więcej bo spoiler2y naprawde popsuja Wam całą zabawe)

No ale pomimo naprawdę wielu atutów wciaż nie jest to mój ideał dramy. No bo chociaz naprawdę przyjemnie się oglądało i odkrywało kolejne rąbki tajemnicy to nie jestem w stanie ukryć rozczarowania... Brakowało mi tutaj pointy, jakiegoś zgrabnego zakończenia akcji... Nie mówię tutaj nawet o rozwiazaniu zagadki bo akurat drama jest tak fajne skonstuowana ze wciaż nie ma się tej absolutnej pewności co do mordercy. Jednak jesli kto naczyta się spoiler2ów - to historia robi sie słaba raczej... Dlatego lepiej unikac spoiler2ów jak ognia.

No i nie zgodzę sie z Tobą Margotko niestety - co chwile spotykałam tak typowe dla tajwańskich serii motywy. Chociaż Lover naprawde jest inny niz reszta tw-dram to i tak caly czas denerwowało mnie ciągle to samo co w innych dramach ;) Nie obyło się bez wywracania oczami - no ale - to chyba tylko ja tak mam - może tw-dramy nie sa poprostu dla mnie ;)

Ale była jedna rzecz której nie spotkalam w ŻADNEJ, żadnej innej dramie i był to motyw tak cudowny ze za to pokochałam ta dramę ^^
A dokąłdniej chodzi o te ze kiedy Ke Qiang i jego przyjaciółka byli na siebie wściekli to nareszcie nikt nie siedział cicho, tylko albo jedno albo drugie zachęcali sie wręcz do wykrzyczenia co im leży na sercu :D:D:D:D
Ach poprostu coś cudownego - normalnie katarsis xDDD w porównaniu do innych dram :D

No i co jeszcze można powiedziec o Loverze - bohaterowie sa znacznie znacznie lepsi niż sama historia. Chociaz rodzice i w ogóle ci "dorośli" to mi strasznie ale to strasznie na nerwy działali.

No mogłabym się jeszcze przyczepić do innych rzeczy ale daruje sobie i napisze ze równiez polecam tą dramkę^^ Z drugiej jednak strony nadal nie zostałam przekonana do dram tajwańskich ;) Ale przyjemnie się ja oglądało.
Obrazek

Wróć do „C-drama”