[2003] The Rose

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

[2003] The Rose

Post autor: isamar84 » 01 lip 2009

The Rose

Obrazek

na podstawie mangi Bara No Tameni autorstwa Akemi Yoshimura
Produkcja: Tajwan
Odcinki: 26
Tytuł orginalny: Chiang wei chih lien (Qiang wei zhi lian)
Gatunek: familijny, romans
Rok: 2003
Stacja, w której był nadawany: TTV
Opening - Hua dou kai hao - wykonuje S.H.E.
Ending - Ye zi - wykonuje Ah Sang
Reżyser Qu You Ning

Występują:
Ella Chenjako Zheng Bai He
Joe Cheng jako Han Kui
Jerry Huang Zhu Wei jako Han Jin
Joelle Lu jako Han Fu Rong
Cecilia Yip Tong jako Han Li
Selena Ren jako Zhuang Zhe Qin / Da Ya Man
Hebe Tien jako Xiao Feng
Hong Jiao Nang jako Mao Ji
Billie jako Puo Puo
Gu Xuan Chun jako Zheng Ye

Fabuła
Bai He to zwyczajna pulchna dziewczyna ze wsi, która nagle dowiaduje się, że jest córką wielkiej gwiazdy filmowej, aktorki Han Li. Ponieważ w wieku 18 lat zostaje na świecie sama jedzie do swej matki, a tam czeka na nią niespodzianka w postaci siostry i dwóch braci. Jak się okazuje każde z nich ma innego ojca. Ale na tym nie kończą się dziwactwa rodziny. Matka jest zimną apodyktyczną kobietą, Fu Rong jest piękną, dumną i chłodną kobietą, Jin to przystojniak, któremu zmarła ukochana więc teraz smutek zalewa drogim alkoholem. A Kui kocha się w nieświadomym tego bracie. Mimo problemów z akceptacją Bai He szybko staje się członkiem tej dziwnej rodziny. Jin, znajduję w niej młodszą kochaną siostrzyczkę i jak popije to odwiedza ją w nocy i zasypia z nią. Za to Kui zaczyna mieć problem, kto jest jego miłością Jin czy Bai He. Jednocześnie Bai He odkrywa,że się zakochała w swoim starszym bracie (Jin). Więc zaczyna pachnąć tu kazirodztwem, jednak okazuje się Bai He nie jest córką Han Li, na szczęście dla Bai He, a nie dla Kui, który jest jej bratem (wspólny ojciec), a jego afekt kieruje się bardziej w stronę siostry... Ale za nim wszystko się rozwikła czeka ich odkrycie tajemnic serca Han Li kilka wątków pobocznych, zmiana uczuć Jina itd.

Moim zdaniem...
Ella nie denerwuje mnie tu tak jak w Hana Kimi, więc jestem na plus. Za to na próżno stara się udawać pulchną i brzydką dziewczyną. Luźne ubrania w niewielkim stopniu ją pogrubiają, również chwilami dużo gorzej wyglądała w Hana Kimi, może nie jest piękna, ale do brzydactwa to jej tu jeszcze brakuje. Za to podoba mi się tu rola Fu Rong. Joe Cheng w roli Kui'a chwilami jest świetny, aż czuję niesmak na jego kazirodcze próby, jednak o czym trzeba pamiętać, zawsze najważniejsza jest dla niego szczęście siostry, więc na swój czasem dziwny sposób jej pomaga, choć czasami traci głowę. Nie jest to może najlepsza drama jaką oglądałam, ale ma dla mnie swój urok.

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 02 lip 2009

Lol Oo W pewnym momencie się zgubiłam kto co z kim xD Jakbym czytała streszczenie mody na sukces >< Ale chyba w wolnym czasie zassam i zobaczę co i jak bo jak dotąd kojarzy mi się z kazirodczą miłością jeden tytuł i bardzo kiepski wiec może coś lepszego z tego będzie i może nie taki straszny wilk jak został opisany;p
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Post autor: isamar84 » 02 lip 2009

Może i przesadziłam z opisem... Właściwie nikt tam żadnych granic nie przekracza, przynajmiej nie na tyle by mnie odrzuciło, a niektóre sceny są naprawdę zabawne, choć właściwie dużo w nim smutku, płaczu. Ma jednak coś takiego w sobie, że ogląda się z ciekawością i przyjemnością. Może tylko pare scen jest troszkę niesmacznych...
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 02 lip 2009

Zniesmaczyć to może mnie jak już kiepska fabuła ;p a wątek po prostu z chęcią bym zobaczyła co z tego wyjdzie... na razie zapchany dysk na full, ale niedługo coś zwolnię^^
ODPOWIEDZ