[2008] Love strategy

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

[2008] Love strategy

Postautor: Eggie » 22 gru 2009

Natknęłam się na to przypadkiem, ale kompletnie mnie wciągnęło i zaczęłam oglądać, choć nie planowałam :D

Obrazek

Tak, właśnie głównym powodem dla którego zaczęłam to oglądać jest właśnie Kim Jeong Hoon :) Bardzo ale to bardzo go lubię. Właściwie sama nie wiem czemu bo obie dramy z jego udziałem które widziałam był koszmarkiem ^^ Przez większość czasu, to jest.
A że nie chcieli go w Korea, to jak mu Human TV zaproponowało główną rolę, to czy mógł odmówić? :P No i powstało Love strategy.

http://wiki.d-addicts.com/Love_Strategy

Title: 恋爱兵法 (戀爱兵法) / Lian Ai Bing Fa
English title: Love Strategy
Genre: Romance, comedy
Episodes: 32
Broadcast network: Hunan TV
Broadcast period: 2008-Oct-21 to 2008-Nov
Air time: 22:00
Opening theme song: Yi Qi Zou (一起走) Walk Together by Kim Jeong Hoon and Vivian Hsu
Ending theme song: Ming Zhong Zhu Ding (命中注定) Destined in Life by Shang Wen Jie (尚雯婕)

Kim Jung Ho jest koreańskim reżyserem któy przyjeżdża do Chin, by wyznać miłość Mingming, swojej pierwszej szkolnej miłości która obecnie jest gwiazdą pop. Nie wie, że ta pała uczuciem do swojego menadżera...
Yuxuan jest prawą ręką Mingming, co sprowadza się do roli chłopca na posyłki. W czasie jednej ze swich "eskapad" w poszukiwaniu odpowiedniej kreacji dla Mingming na pół godziny przed koncertem, wpada na Jung Ho, który kupuje sukienkę dla Mingming. Powstaje nieporozumienie i bohaterowie przez długi czas niemalże biją się o rzeczoną kreację :D Tak czy siak, na pewno nie jest to miłość od pierwszego wejrzenia :)

Jestem po pierwszym epie, i chociaż trochę przeraża mnie fakt że jest ich ponad 30 to jednak epy mają nieco ponad 40 min i pierwszy naprawdę minął mi szybko, zapowiada się fajna historia miłosna :) Wreszcie Jeong Hoon oppa niezostanie na końcu porzucony. Miałam o nim nie wspominać, ale: Klątwa Yula zdjęta :D!
Tak czy siak, gra bardzo różnego bohatera od tych z którymi go kojarzę i to mi się podoba :) Czuję, że on ma ukryte pokłady komediowe, któych nie miał okazji zaprezentować :)
Vivian Hsu która gra główną rolę wygląda na taką trochę zabiedzoną myszkę, no ale zobaczymy. Na razie wywarła na mnie pozytywne wrażenie :)

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 23 gru 2009

z Vivian to ja tylko Love storm widziałam (oczywiście ze względu na Vic'a Zhou), grała tam bogatą panienkę, która się zakochała w chłopaku o powiązaniach mafijnych (że tak to nazwę :P )
ale ta propozycja nie brzmi źle, już kiedyś zwróciłam na nią uwagę :wink:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 23 gru 2009

Ja oglądam online.. i jedyne co mnie denerwuje (nawet nie jakość obrazu ^^) to fakt, że wszyscy są równo zdubbingowani. Ja to po prostu wiem. Wszystko się zgadza z ruchem ust, ale ich głosy...
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 24 gru 2009

Pierwsze co wywołało u mnie "O.O" było połaczenie TW drama + Jeong Hoon? Czy ja w zły dział weszłam czy co? xPPPPP
No ale później się wszystko wyjaśniło xPPP

Coż, może nawet sobie to obejrzę... jak skończę tą masę, którą aktualnie oglądam xP (a i tak mam już jedną dramę w planach, znowu TW, kurde, ostatnio 3/4 tego co oglądam jest CN/HK ;x)

No tylko hasło "dubbing" mnie przeraziło O.o
Jak oglądam Chinskie HYD (Meteor Shower) to mam jakieś dziwne wrażenie jakby oni z dubbingu lecieli xP Czyżby tu było gorzej? xP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 25 gru 2009

Bo oni SĄ zdubbingowani, powaznie :D Znaczy, w MS :P

Tutaj... no jak ktoś zna głos Kim Jeong Hoona i kocha jego piosenki, to po prostu nie może sie z tym pogodzić (ze wskazaniem na mła :P) Ten facet który dubbinguje ma okropnie wysoki głos...
Ale będę w to brnąć dalej, bo nawet fajna akcja sie zawiązała (choć zaczynam sie uzalezniać od SI, więc musiałąm to przerwać na razie) no a gorsze od słuchania nie jego głosu jest chyba tylko nie oglądanie go w ogóle, więc będę :D Nawet mu do twarzy w tych czarnych włosach. Na szczęście troch.ę inny fryz niż w Witch Yoo Hee :)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 03 sty 2010

Już miałam się po 3 epach poddać ale obejrzałam 4 i wreszcie zaczyna się :D
Więcej interakcji między Królem Żalu (który się, nie powiem, zdążył już trochę posmucić) któy nadspodziewanie często się uśmiecha i Vivian którą już zdążyłam polubić :) Czy ona ma coś wspólnego z Barbie? Bardzo ją przypomina...
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 08 lut 2010

Po 10 epach wysyłam tę dramkę na tzw Hiatus co czyni ją trzecią po ToGetHer i Yukan Clubie u mnie... Kurcze, naprawdę chciałam ją skończyć ale chyba nie dam rady.... Może kiedyś... (wątpie). Nie cierpię nie kończyć! ale...

KHJ nie ratuje sytuacji a wręcz mnie odstrasza bo zaczęły sie jego słynne miny w dodatku w fatalnej fryzurze ^^ Vivian jest fajna nawet ale nie na tyle żeby mnie zatrzymać na ekranie... Ten drugi i ta drugi wkurzają niemożliwie.
Normalnie między główną parą już dawno zaczęło by się coś dziać ale ci dopiero uzgodnili odcinek temu że bedą przyjaciółmi... Kurde, "jeszcze tylko" 24 epy... Haha, w zyciu nie przebrnę.
No tak czy siak, najgorsza jest jakoś. W ogóle odstrasza już na samym początku ten yt... Ech, szkoda no ale...

Wróć do „C-drama”