[2010] PS Man

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2010] PS Man

Postautor: KartoflAnka » 19 mar 2010

Obrazek

•Tytuł: 偷心大聖 P.S.男 / Tou Xin Da Sheng P.S. Nan ale także Master Heart - Robber PS Man, Extraordinaire Man
* Rodzaj: Romans, Komedia
• Data emisji: Marzec 2010 do 18 Lipiec 2010
* Ilość odcinków: 21
* Kanal : TTV / SETTV
• Obsada:
Bianca Bai, James Sheng-Hao Wen, Lan Chen Long, Sonia Sui - tacy główni. I tak po kolei.

• Lan Cheng Long as Xia He Jie 夏和杰 znany jako Blue Lan. znacie go z Easy Fortune Happy life, I do?, The Outsiders, Say yes Enterprise. ciekawostka: Mike He też się starał o tę rolę i przegrał casting.
• Sonia Sui as Ma Xiao Qian 馬小茜 No znacie ją z Black and White
( assasin), Magicians of love( o fryzjerach), Prince Turns to Frog
• Wen Sheng Hao as Meng Cheng En 孟成恩 znany też jako James Wen. Grał w My Queen's
• Bianca Bai as Amanda , znana z Fated to love You, Angel Lover
• George Zhang as Da Mao 大貿
• Zhong Xin Ling as Mary
• Zhao Zi Qiang (趙自強) as Xia He Ping 夏和平
• Chen Mu Yi (陳慕義) as An Da 安達
• Amanda Zhu
• Xiao Xiao Bin (小小彬) as Xiao Tuo Luo 小 no się domyślacie, złote dziecko tajwańskiej dramy ( m.in. Autumn's concerto), ten ma energię.

w necie dowiecie się i obejrzycie:

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=oFnL13-LoeM

Zainteresowałam się piosenką z początku i odkryłam to. Jestem pod wrażeniem, aż pobiegłam obadać tą kapelę. Zwą się Magic Power.

tutaj to: Magic Power OST

tu OST z końca: http://wiki.d-addicts.com/Tou_Xin_Da_Sheng_P.S._Nan by Rene Liu ending theme + o dramie

Całego OST niestety nie ma nigdzie, ale uzupełnię jak coś się pojawi.

Opis - treść:

Xia He Jie nasz główny bohater jest pisarzem, ale nie byle jakim - kimś w rodzaju psychologa, który wie wszystko o kobietach. Pan jest podrywaczem, zarozumialcem i zdecydowanym wrogiem kobiet. Te mniej uległe próbuje zarywać, żeby potem udowodnić ich małość. Na swej drodze spotyka Amandę -piękną modelkę, która go po prostu zlewa. W swych staraniach nam się chłopak zapędza, wywołuje skandalik i w rezultacie( o tak to epickie jest) sąd czyt. pani sędzina skazuje go na 158 godzin pracy społecznej. Nasz Xia trafia do przedszkola, gdzie pracuje jako nauczycielka Ma Xiao Qian. Jeszce wcześniej się dowiadujemy, że ta dwójka sie zna (tak jakby) i nie za bardzo się lubi. Nasza pani nauczycielka okazuje się diabłem wcielonym i znęca się nad biedaczkiem za to, co uczynił jej w dzieciństwie.

Nie chcę zdradzać fabuły dokładnie, więc ten opis jest jaki jest. Poprawię jakby co. No i to moje początki. Staram się brać przykład z Maury( jako postawionej za wzór). O tajwanach niestety tak piszą słabo albo po chińsku. Robiłam co mogłam. Za sugestie będę wdzięczna.

kilka fotek Blue Lan - nasz główny bohater Xia He Jie:

Spoiler! ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Bianca Bai - Amanda - we własnej osobie
Spoiler! Obrazek
Sonia Sui - Xiao Qian
Spoiler! Obrazek
James Wen - Meng Cheng En

Xiao Xiao Bin
Spoiler! Obrazek

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 20 mar 2010

Nawet obczajałam niedawno tą dramę jako coś ciekawszego z Tajwanu ale z twymi fotkami to nawet bardziej zachęcająco wygląda... dziwnie ale kojarzy ta drama mi sie jakoś bardzo... koreańsko oO W ogóle te roboty społeczne to pierwsza myśl to My Fair Lady xD
w ogóle Bianca Bai - to miała być reklama biustonoszy? xp
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 20 mar 2010

a wiesz, że jak wklikałam to mi się same takie foty pokazały, ta to była delikatnie mówiąc najbardziej przyzwoita :D
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

oj nie wiem na co masz nastawioną przeglądarkę;p moje pierwsze wyniki wyszukiwania;p
Obrazek

jest nawet całkiem ubrana;p
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 20 mar 2010

ooo a u mnie to :shock:

Obrazek

muszę poszukać i wklikam coś normalnego
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 20 mar 2010

:shock: :shock: romans, komedia.. a z obrazkow na pocztku wyglada jak film akcji albo thriller jakis..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

no, pięknie Anullka dałaś;p
a da się to znaleźć gdzieś z subami, nie wiem softy badź hardy? mimo wszystko za viikii nie przepadam:/
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 20 mar 2010

Ooo a młodziutki dzieciaczek miał właśnie epizod 4 epowy w Down with love :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 02 kwie 2010

Anullka jak tam drama, oglądasz nadal? dziś zapuściłam pierwszy odcinek i nawet fajnie to wygląda póki co... momentami wręcz podziwiałam jak główny bohater wychodzi ze swych sytuacji... <jak to wszystko można obrócić na swoją kartę xD>
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 02 kwie 2010

Anullka jak tam drama, oglądasz nadal? dziś zapuściłam pierwszy odcinek i nawet fajnie to wygląda póki co... momentami wręcz podziwiałam jak główny bohater wychodzi ze swych sytuacji... <jak to wszystko można obrócić na swoją kartę xd>

a pewnie,że oglądam. dobre ma teksty nie?

dalej robi się fajnie - jest już 5 epów- ale g....viikii sobie leci w kulki, a jak chcę ściągnąć to bez subów i d...

teraz w święta więcej czasu to oblukam, czy gdzieś da radę z napisami ściagnąć. na pewno dam ci znać. :D
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 10 kwie 2010

OMG widząc tą fotkę zachciało mi się tej dramy ;p

[spoiler2]Obrazek[/spoiler2]
genialna :D Wrzuciłam ją sobie na tapetę XP

Zastanawiam sie czy nie zrezygnować narazie z jakiejś koreańskiej i wziąć się za tajwana jakiegoś :P Ta właśnie i Meteor Shower (próba nr 2 XP) stały się prawdopodobnymi kandydatami ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 30 maja 2010

Dobra ponad 10 epów już padło, więc czas coś napisać w miarę konkretnego. nie mówię, że będzie spoiler2owo, ale nie mówię też, ze nie :shock:

Nasz kochany męski szowinista powoli staje się fajnym facetem i dochodzimy do sedna jego szowinizmu nawet. Jego akcje pogrywania na kobiecych uczuciach są przeboskie, ale nawet on na końcu, jakby za póżno zaczyna zdawać sobie sprawe ze swej głupoty i ślepoty. A z tą ślepotą to nawet dosłownie. Ilość jego omdleń i oślepień. no mam nadzieję, że przeżyje chłop tę dramę i dostanie w końcu tę swoją always love Braces Girl :D Jego * jechanie na miotle* jest nagminne.Jak wjeżdża na białym koniu na urodziny Amandy to człowiek sobie myśli, co on jeszce wykombinuje.

Amanda - ta jakby druga -nie da się jej nie lubić, bo am na prawdę przewalone życie wielkiej sławy. z tym dzieckiem to już od razu wiedziałam,że jest coś nie tak i faktycznie wyszło na moje.

Ten drugi, czyli nie doceniony Evil man James Wen -fajnie tu gra i w ogóle jest całkiem, całkiem. niestety skazany na niebycie z nasza panią przedszkolanką.

Pani głowna bohaterka przedszkolanka Sonia Sui to obraz przekomiczny momentami. Jest ekologiczna, tania, dobra, zaradna i ma fajną koleżankę, która kręci trochę tą dramą i wstrętną , wkurzającą babcie, której chyba nikt nie lubi, sądząc z komentów na viikii. Okazuje się, że jej życie było ciężkie z powodu kogoś, kogo ona poznaje, a ten ktoś jej nie i chodzi nam oczywiście o szowinistycznego pana z Mopem na głowie :D Jak to w tajwanach bywa to on taki ciemny jest, ale jak jest motyw z facebooka to można paść :D

Dziecko jest wkurzające, bo to bachor z problemami -tylko mu współczuć, od mąłego go nauczyli kłamać jak z nut :shock:

Ogólnie drama do przetrawienia, romans zdecydowanie. wkurza mnie,że on jej nie poznaje. no jak można być takim ciemniakiem. :roll

EDIT:

zrobiło się nagle 21 odcinków i mam nadzieję, że tak już zostanie( bo poprawiałam topik), choć moim zdaniem spokojnie mozna było to już zakończyć. Nie mam pojęcia co wepchną jeszcze?
Dzieciak mnie nadal irytuje, Amanda jeszcze bardziej.
Mop potraktował nauczycielkę prawidłowo jak dla mnie. Pewnie i tak będą razem, więc nie ma się o co obawiać. Dowalił jej na koniec w retrospekcji przeszłosci, aż jej mina zrzedła.
W sumie to mi jej jednak trochę szkoda, bo ona taka dosłownie wspaniałomyślna jest i całe życie oszczedzała, tylko te kiełki jadła :D

EDIT: Ep 20

O Matko Boża, bardziej mnie interesuje ten ostatni ep i czy na serio będzie ok :confused:

Kolejny EDIT: omo a ktoś to później przeczyta :confused:

No zakończenie faktycznie z deka dziwne, jednak sobie jakoś inaczej wyobrażałam. Szkoda mi Jamesa mimo wszystko,choć watek był jasny do przewidzenia. Dramkę oglądałam z przygodami( suby :D ), ale dokończyłam. Mnie się podobała, może nie każdemu przypaść jednak do gustu. Ma swoje momenty wzlotów i upadków. Gra aktorska na prawdę niezła i parę efektownych momentów. Jak to w tajwanach bywa momentami naciągane. Ogólnie można obejrzeć, ale nie wystawiłabym jej jakiejś szczególnie wysokiej oceny. Jeśli ktoś nie lubi historii miłosnych w takim stylu niech sie raczej nie zabiera. Miłośnikom oceniania głównych bohaterów i ich poczynań polecam, bo warto.
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Re: [2010] PS Man

Postautor: Devi » 20 sie 2010

No dobra, udało mi się zakończyć oglądanie :)
Jakie są moje odczucia? Pozwólcie, że zacytuję:
[quote='KartoflAnka']Mnie się podobała, może nie każdemu przypaść jednak do gustu. Ma swoje momenty wzlotów i upadków. Gra aktorska na prawdę niezła i parę efektownych momentów. Jak to w tajwanach bywa momentami naciągane. Ogólnie można obejrzeć, ale nie wystawiłabym jej jakiejś szczególnie wysokiej oceny. Jeśli ktoś nie lubi historii miłosnych w takim stylu niech sie raczej nie zabiera. [/quote]
Pozwoliłam sobie użyczyć słow mojej poprzedniczki gdyż tak na prawdę to mam mniej więcej takie same odczucia więc co najwyżej mogłabym napisać to samo innymi słowami... ale, że niedługo muszę wyjść to choćby dla tego wybrałam leniwą opcję xPPP

Generalnie to strasznie męczyłam tę dramę pod koniec. I może nawet nie przez samą fabułę etc. tylko dlatego, że straciłam trochę serce do tej dramy.
Ja mam tak, że często po prostu oglądam coś ciągiem. Jeśli przerwę/odłożę, to później jakoś tracę wenę na oglądanie danej pozycji i ciężko mi się zabrać (choćby nawet drama mi się jakoś bardziej podobała, to najwyraźniej gasną moje emocje xPP).
W tym przypadku właśnie tak było... najpierw ileś tam epizodów ciurkiem a później zastój. Spowodowany tak na prawdę tym, że nie było subów. Oglądałam czasem pojedyńcze zsubowane kawałki (nie czekając na cały ep), później stwierdziłam że poczekam... i tak poczekałam, że doczekałam się ostatniego zsubowanego epa którego jeszcze długi czas nie obejrzałam (aż do dziś xP).

Poza tym... tam z tego co pamiętam były zmiany. Nie wiem ile miało być na początku epizodów... 17? Później dodali, dodali, skończyli na 21. A moim skromnym zdaniem, dodawali niepotrzebnie bo dramę mogliby spokojnie skończyć pare odcinków temu i wyszło by jej to chyba na dobre.

Na koniec jeszcze wyrażę mój żal (podzielany przez ludzi na viikii z resztą xP): Blue (czyli aktor odgrywający głównego bohatera) wyglądał o wiele lepiej w tym fryzie który miał na początku. Później to ja nie wiem co on sobie na tej głowie zrobił... baranka?
No dobra, tragedii z tymi włosami nie było ale po co zmieniać na gorsze? ;x
No i te jego spodnie.................................. normalnie styl jak Yoochun... te podwinięte nogawki/przykrótkie spodnie + mokasynki to jest mój koszmar xP Jak była poważniejsza scena i widać go było w całości to nie mogłam się skupić na powadze bo mnie śmieszyły te spodnie xPPPPPP
To trochę jak Meteor Shower i Shotgun (spodobała mi się ta ksywka xP) który wielbił chyba szorty i była z nim taka piękna poważna scena... do momentu aż kamera nie odjechała i nie ukazała nam, że ma na sobie szorty xP Koniec powagi - facepalm xP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 20 sie 2010

Później to ja nie wiem co on sobie na tej głowie zrobił... baranka?
No dobra, tragedii z tymi włosami nie było ale po co zmieniać na gorsze? ;x
No i te jego spodnie.................................. normalnie styl jak Yoochun... te podwinięte nogawki/przykrótkie spodnie + mokasynki to jest mój koszmar xP Jak była poważniejsza scena i widać go było w całości to nie mogłam się skupić na powadze bo mnie śmieszyły te spodnie xPPPPPP

Ej bez kitu, jego mop na głowie przyprawiał o dziwne uczucia.
co do portek to Miśki ma przynajmniej obcisłe a on miał jak worki na kartofle :mrgreen:
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 21 sie 2010

Ej bez kitu, jego mop na głowie przyprawiał o dziwne uczucia.

Muahhaha, dobre określenie xP
Ciekawe dlaczego on nie zauważył tego, co cała reszta społeczeństwa na viikii odnośnie jego fryzu xPPP

co do portek to Miśki ma przynajmniej obcisłe a on miał jak worki na kartofle :mrgreen:

Nie wnikam co on ma w spodniach, czy kartofle czy co innego.... xP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.

Wróć do „C-drama”