[2002] Love Scar

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2002] Love Scar

Postautor: anna-banana » 20 sie 2010

Obrazek

za dramawiki
* Tytuł oryginalny: 烈愛傷痕
* Tytuł (pinyin): Lian Ai Shang Heng
* Tytuł alternatywny: Love Scar / Wounds of Passion
* Tytuł polski: Blizna Miłości
* Gatunek: romans
* Liczba odcinków: 3
* Nadawca: CTS
* Emisja: 2002

Fabuła

Czas spotkania z rodziną.... ale co się stanie, jeśli twój szwagier okazuje się twoim ex? Ona spotkała go 4 lata wcześniej podczas wycieczki do Japonii razem ze swoimi przyjaciółmi ze studiów. Miłość rozkwitła pomiędzy nimi nieoczekiwanie, pomimo ich różnicy wieku. Byli ze sobą, dopóki nie rozdzieliła ich jego matka. Ona była jego pierwszą miłością . Wierząc, że tylko się z nim bawiła, Zi Lin stał się kobieciarzem, mszcząc się w ten sposób na wszystkich kobietach, choć ona wciąż pozostała w jego sercu. Chciał ją za wszelką cenę odzyskać, nawet jeśli oznaczało to zranienie brata, który dowiedział się o łączącym ich niegdyś związku. Pełna wyrzutów sumienia za krzywdę jaką wyrządziła obu braciom, Gen Sha opuszcza ich obu, jednakże bracia wciąż czekają na nią, wierząc że wróci, kiedy będzie gotowa...

Obsada

* Jacky Cheung jako He Zi Liang
* Karen Mok jako Gen Sha
* Jerry Yan jako Zhang Zi Lin
* Michael Tao jako Ah Chuan
* Li Xuan jako Mei Zhi
* Tang Qi jako Housekeeper
* Winnie Qian jako Mei Shu
* Zhang Ben Yu jako Jing Jing
* Figaro Ceng Shao Zong

Sama jeszcze nie oglądałam,ale po obejrzeniu Down with love,zrobiłam sobie mały spisik dram z Jerrym i na drama na niej się znajduje,mam nadzieję że okaże się dobra

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2002] Love Scar

Postautor: Eggie » 20 sie 2010

Też mam na nią ochotę od dawna... zebrać się nie mogę do tych trzeć epów zaledwie :)
Jest to w internecie gdzieś, jeśli mogę zapytać, czy trzeba zassać?
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 20 sie 2010

widzę, że nie tylko ja mam na nią oko ;)
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 20 sie 2010

Eggie pisze:Jest to w internecie gdzieś, jeśli mogę zapytać, czy trzeba zassać?

Ja znalazłam to http://silentregrets.com/completed-twdramas/love-scar.php
Czyli do zassania.
I z pomocą przychodzi również mysoju http://www.mysoju.com/love-scar/
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 20 sie 2010

oj na BACE jest nawet wersja hard PL
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 20 sie 2010

Czując się matką chrzestną tego działu postanowiłam to obejrzeć i was dziatki oświecić czy to w ogóle jest warte zachodu ^^

Było lepiej niż się spodziewałam. Biorąc pod uwagę, że to tylko 3 epizody po 40 min, to jest pozycja na jeden wieczór dla znudzonych. Historia o miłości faceta, który przez te wszystkie lata kocha i traci, potem dostaje jeszcze jedną szansę i
Spoiler! znów ją traci.
Jerry Yan świeżo po MG nie robi na mnie takiego wrażenia jak w DwL, co jest oczywiste, bo jego początki nie był zachwycające. Z doświadczeniem się facet bardziej poprawił. Tu mi się dosyć podobał, nawet jak na taką nowelkę jego rola była dosyć wymagająca, bo chyba najbardziej rozdarta emocjonalnie.
Karen Mok mi się nigdy nie podobała. Zwróciłam na nią uwagę przy Shaolin Soccer i tu się zdziwiłam ją widząc... Pomijając już fakt, ze pasowała do Jerry'ego jak pięść do nosa, to jakoś taka bezpłciowa była po prostu.
Dobra okazja do obejrzenia Jacky'ego Cheunga - znany mi jako piosenkarz, nie jako aktor. Jego rola nie była jakaś mega rozwinięta, w ogóle rozwiązanie całej akcji było chyba za szybkie - nie starczyło czasu, mógł być jeszcze jeden ep lub coś...

Plus fajne piosenki w wykonaniu wyżej wspomnianego Jacky'ego. Dałabym tej mini dramie 7/10. MOmentami trochę się dłuży i aktorzy są pretensjonalni ( a może to po prostu scenariusz), ale podobała mi się oprawa i "surowość" obrazu - ciche momenty, rozmowy dla odmiany na temat, nie owijanie w bawełnę, czyli plusy tylko 3 epów :) Pozycja nieobowiązkowa dla fanów t-dram, obowiązkowa dla fanów Jerry'ego :D - ale nie zaboli, jak się obejrzy po prostu, od tak :)
www.annyeongtozamalo.wordpress.com

Wróć do „C-drama”