[2008] Love or bread

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[2008] Love or bread

Postautor: anna-banana » 22 sie 2010

Obrazek

* Tytuł: 我的億萬麵包 / Wo De Yi Wan Mian Bao
* Znane także jako: My Trillion Breads, My Love Bread, 我的愛情麵包
* Gatunek: Romance, comedy
* Episody: 12
* Stacja: CTV / GTV
* Czas emisji: 2008-Nov-16 to 2009-Feb-08
* Godzina emisji: Sunday 22:00-23:30
* Piosenka w openingu: Yi Wan Ke La De Xing Fu (億萬克拉的幸福) A Million Carats of Happiness by Huang Wen Xing (黃文星)
* Piosenka w endingu: Mian Bao De Zi Wei (麵包的滋味) The Taste of Bread by Ariel Lin

Obsada

* Joe Cheng jako Cai Jin Lai 蔡進來 (Frank)
* Ariel Lin jako Zeng Shan Mei 曾善美
* Bryant Chang jako Jin En Hao 金恩浩
* Zhang Yu Chen jako Huang Ling Long 黃玲瓏
* Huang Wen Xing (黃文星) jako Wen Xing 文星
* Lu Xiao Lin (呂曉霖) jako Ye Ke Na 葉可娜
* Wu Jian Fei jako Jing Rong 景融
* Zhang Na (張娜) jako Xiao Bo 曉波
* Guo Zi Qian (郭子乾) jako Zeng Huo Shu 曾火樹
* Lin Mei Xiu jako Zeng Huang Shui Liang 曾黃水涼
* Wang Yue Tang (王岳棠) jako Zeng Xiao Bei 曾小貝
* Ma Guo Bi (馬國畢) jako Zeng Xi Yue 曾喜悅
* Yue Yao Li jako En Hao's foster father
* Zhao Shun jako Chen Wan Cai 陳萬財
* Rachel Fu jako Xi Yue's wife
* Ba Yu jako A Zhu 阿珠

Opis:
Frank żyje stwarzając pozory że jest bogatym i młodym gentelmenem. Podczas gdy tak naprawdę jest leniwym,tonącym w długach nędzarzem. Shan Mei jest młodą,ubogą kobietą,ale dobrą i ciężko pracującą osobą,która jest żywicielką swojej rodziny. Tych dwoje natyka się na siebie,kiedy obydwoje szukają domu i kończą dzieląc stary dom. Ich charaktery są odmienne,więc drą ze sobą koty,ale dzielą potrzebę pieniądza i nowe przeznaczenie.
(Z góry przepraszam jeśli tłumaczenie z ang opisu wyszło głupio,nie nawykłam do robienia tłumaczeń i mogło wyjść koślawo :victory: )

Jestem świeżo po ISWAK i TKA,więc zrozumiałe że mam chęć na tę dramę,bo to kolejna z Joe i Ariel,których bardzo miło wspominam po dwóch poprzednich wspólnych produkcjach. Sama jeszcze nie oglądałam,bo istotnym problemem jest to że grupa subująca przetłumaczyła chyba tylko dwa epy i chyba nic dalej,przynajmniej ja nie znalazłam softsubów do dalszych epów,za to ,z tego co widziałąm, można obejrzeć online wszystkie odc na mysoju i viikii.

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Re: [2008] Love or bread

Postautor: isamar84 » 23 sie 2010

kolejna drama, która leży w moich planach
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 23 sie 2010

Tylko trudność leży w tym że trudno o wersje z napisami, ale nie online tylko do zassania. Jeśli ktoś znajdzie proszę się podzielić :)
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Speak » 23 sie 2010

oo zainteresowałaś mnie tą dramą ;) jak będę miała trochę czasu to postaram się obejrzeć 1 ep (ale to dopiero jak uda mi się dokończyć jakimś cudem Calling For Love ;/ )
Oglądam: King 2 Hearts | Love Rain
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 21 paź 2010

Właśnie obejrzałam 1 odc. i ciężko mi stwierdzić, że mnie zachęcił, a to dlatego, że Joe jest tak dobry aktorem, a jego postać to taki żałosny próżniak, że drażni od początku odcinka do jego końca. Tylko świetne miny robi, choć to taka odmiana od wcześniejszych jego ról, nawet od tej obecnie lecącej - That Love comes. Wiem, że musi się zmienić i tylko to z jego strony nie zachęca do dalszego oglądania, ale z drugiej strony mamy Ariel, która wygląda bardzo ładnie (poza dziwny kokiem) i urocze z niej dziewczę. To dzięki niej tak naprawdę mam ochotę na ciąg dalszy, jest sympatyczna, bystra, ale i naiwna, żeby dać się tak wszystkim wykorzystywać, rodzinie i chłopakowi, a teraz została całkiem sama z upierdliwym sąsiadem obok... I właśnie to jest ciekawe, jak dalej się to wszystko potoczy, mimo denerwującego Franka, zaprę się i obejrzę, a nuż w którymś odc. się do niego przekonam xD
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 16 lut 2011

Obejrzałam 3 ep i zaczęłam się wciągać, bo Joe zaczyna być normalniejszy i poza zachowaniem strasznego lenia, powoli wychodzi też sympatyczniejsza jego strona, chyba teraz pójdzie mi szybciej już oglądanie, bo chcę w końcu zobaczyć Bryanta Changa xD
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 16 lut 2011

Że tak zapytam, isamar oglądasz online rozumiem? Bo ciągle softy nie wychodzą oprócz tych dwóch co sie pojawiły i dalej projekt stanął?
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 16 lut 2011

Niestety tak :/

Wróć do „C-drama”