[2010] Zhong Wu Yen

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

[2010] Zhong Wu Yen

Postautor: isamar84 » 28 sie 2010

chciałam skomentować, bo właśnie obejrzałam 1 odcinek, a tu klapa, nie ma tematu
Obrazek
Tytuł oryginalny: 鍾無艷
Tytuł (latynizacja): Zhong Wu Yen
Gatunek: romans
Liczba odcinków: 19
Nadawca: TTV, SET TV
Emisja: 25.07.2010 - 28.11.2010
Czas emisji: niedziela, 22:00 - 23:30

Obsada:
Cheryl Yang jako Zhong Wu Yen 鍾無艷
Ming Dao jako Qi Xuan 齊宣
Chris Wu jako Howard
Wang Si Ping (王思平) jako Xia Ying Chun 夏迎春

Miao Ke Li jako Tiang Ying 田瑛
Figaro Ceng jako Wu Da Wei 吳大衞
Song Xin Ni jako Zhong Wu You 鍾無憂
Patrick Li (李沛旭) jako Lin Gai Shi 林蓋世
Zhao Zi Qiang (趙自強) jako Zhong Chu Hong 鍾楚鴻
Wang Dao jako Qi Wei 齊威
Tan Ai Zhen jako Meng Ke 孟珂
Achel Chang jako Zhi Yin 知音
Fu Lei (傅雷) jako Li Zhong 李忠
Wang Bi De (王彼得) jako Sun Bin 孫矉
Chen Wei Min jako Zhang Chou 張丑

A o czym? Zhong Wu Yen (Cheryl Yang) to inteligentna kobieta, której życie naznaczone jest szyderstwami przez wielkie znamię na twarzy. Dziewczyna zakochana jest w Qi Xuanie (Ming Dao), którego poznała w dzieciństwie i on jej powiedział, że jest piękna. W teraźniejszości Qi Xuan nie pamięta tego zdarzenia, poza tym interesują go tylko piękne kobiety i jako typowy playboy ma dziewczyn na pęczki.

Po 1 epie - cóż jeszcze nie widziałam, aby Ming Dao grał głupca i naiwniaka, ale zawsze musi być ten pierwszy raz. Poza tym playboy i naiwniak jak dla mnie wzajemnie się wykluczają, ale czego tu nie wymyślą... Pierwsze sceny przenoszą nas w daleką przeszłość i mimo nieco przesadzonego dramatyzmu, całkiem udała im się ta scena. A później widzimy kobietę, której ciężko się żyje ze znamieniem na twarzy oraz głupca uganiającego się za kobietami, no i oczywiście będzie musiała go zmienić, bo jej wyobrażenia prysną jak bańka mydlana, gdy go spotka w firmie. Co mnie rozwaliło, jak QX dał się w konia zrobić i rozebrał się do bokserek w lesie oraz 17-letnia kaczka (czy one w ogóle tyle żyją??). Trochę nie mogę się przyzwyczaić do wyglądu Figaro Cenga, choć jego postaci nie da się nie lubić, zmienił się chłopak, znaczy wydoroślał

tylko 10 odcinków, a na viikii jest już dostępnych 5 xD

Dramawiki

Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: Zhong Wu Yen (2010)

Postautor: Eggie » 28 sie 2010

Mi się tak strasznie tematu nie chciało zakładać, że poczekałam, aż ktoś inny to zrobi ^^
Właśnie mnie to nawet zainteresowało, Ming Dao plus mała ilość epów, ale recenzje nie są zbyt entuzjastyczne... Zbliża się nowy sezon, zobaczymy, co przyjdzie... :P
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Speak » 28 sie 2010

Od dłuższego czasu tak patrzyłam na ten tytuł na viikii i myślałam, czy zacząc oglądac czy nie... dobrze, że jest już temat na doki to może wstrzymam się troszkę i poczekam na jakiekolwiek opinie na temat tej dramy, wtedy zobaczę ; )
Oglądam: King 2 Hearts | Love Rain
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 29 sie 2010

Otóż możecie liczyć na mnie, bo ja 5 epów już ogarnęłam :mrgreen: Znając moją miłość do wybranych przeze mnie tajwanów( przez co cierpi japońszczyzna,choć dzięki jej wybiórczości nie krwawi poniedziałkowo mój umysł),ale do rzeczy:

1. Podziękowania za założenie tematu :smitten:
2. Cheryl Yang moja wielka miłość, bo to fajna aktorka jest.Świetnie przedstawia postać dziewczyny z plamą.
3. Niewidomy koleś( moje przypuszczenia co do niego pewnie okażą się trafne ale poczekamy) plus kompletnie nie skażony inteligencją Ming Dao. :victory:
4. No i po czwarte - ciekawy plot, którego( mam nadzieję) nie skaszanią ilością odcinków, i raczej chyba będzie ich więcej( na innych stronkach widnieje liczba większa od dziesięciu) :mrgreen:
5. Ej po piąte :omg: Kto nie widział tej kaczki(swoją drogą najlepszy tajwański aktor -lub aktorka w roli kaczej) i jak sugeruje preview kozy po/przy porodzie to wiele stracił. niech obejrzy choćby dlatego.

To tak krótko napisałam, bo poczekam aż się zrodzi jakaś dyskusja i żeby nie było spoiler2owo. :mrgreen:
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 29 sie 2010

normalnie czuję się bardziej zmotywowana do oglądania dalszych odcinków, bo przez nawał pracy, pomyślałam, że odstawię tą dramę na później,
będzie więcej niż 10 odc??, bo ja gdzieś znalazłam info tylko o 10, ale to może być mało, bo chyba kroi się jakaś intryga z firmą, a niegrzeszący inteligencją Ming Dao musi znaleźć pomoc u mającej jej w nadmiarze Cheryl (też ją lubię) :)

odc.2
po prostu nie mogę, przynajmniej na razie przeboleć głupoty Qi Xuana, ale sztuczne oddychanie kaczce mnie rozbroiło, tak samo jak pomysł jego tatuśka, cóż zrobiło się teraz ciekawiej, choć ta głupota MD boli - jestem przyzwyczajona do naiwnych, wręcz głupiutkich głównych bohaterek, czy bohaterów drugoplanowych, ale żeby główna rola męska była w tym stylu?? muszę zobaczyć Love or Bread, tam chyba też jest podobna sytuacja xD
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 29 sie 2010

OFF
Konia z rzędem temu, kto mi poda linki download lub on line do Love or Bread. Nagle napisów nie ma, a online wygasło... A kiedyś były...

Co do serialu: Powodzenia w oglądaniu, Ming Dao nigdy moim ulubieńcem nie był, więc serce me nie krwawi, poza tym, w tym tygodniu zaczynam kolejne dwa seriale, to staje się niezdrowe O.o
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 03 wrz 2010

Co do serialu: Powodzenia w oglądaniu, Ming Dao nigdy moim ulubieńcem nie był, więc serce me nie krwawi, poza tym, w tym tygodniu zaczynam kolejne dwa seriale, to staje się niezdrowe O.o

Dla Ming Dao to ja raczej tego nie oglądam.
Poza tym fajnie się rozkręca, a dla tych co pytali to epów 20+. Oby za dużo na plus nie było, bo znowu jakaś fuszerka z tego wyjdzie :mrgreen:
Po epie 6 :smitten: Scenka ZWuYan i ślepego była cudowna, taka sekszi. Ciekawe co zrobi nasz Pan Piękniś jak wyjdzie na jaw " prawdziwa piękność" tej jego modelki. Kolejny ep. zapowiada się ciekawie.
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 05 wrz 2010

po 4 odcinku - normalnie mimo, że głupiutki Qi Xuan ma trochę w sobie uroku, to przełożyłabym go przez kolano i sprała mu cztery litery, gdyż mam dość jego traktowania Wu Yan, Spoiler! jak on może ją tak bez przerwy ją wyzywać i poniżać przy wszystkich trochę dziwię się, że dziewczyna zgodziła się na tą pomoc, Spoiler! rozumiem, że facet umiera, ale jej wielka miłość ją ciągle poniża Cheryl świetnie gra dorosłą kobietę, która stawia czoło ciągłym szyderstwom, słowa na głos wypowiedziane i szepty ranią ją, mimo to robi wszystko by dotrzymać obietnicy, zastanawia mnie jeszcze jaki związek ma niewidomy z firmą Qi - dziwnie zareagował na wieść, że jest tam Wu Zhen, polubiłam też Ying Chun, jest śliczna i naprawdę zakochana w Qi Xuanie, Spoiler! ale nie wiem, czy mu się spodoba info na temat jej przeszłości - tj. jej wcześniejszego wyglądu, pewnie wszystko to zrobiła dla niego

sama nie wiem jak to się dzieje, ale odcinki mijają mi bardzo szybko i taka ładna piosenka tam leci, muszę poszukać OST :)

EDIT
o soundtrack na razie ciężko, ale obejrzałam już 6 odcinek, a było co oglądać xD
Spoiler! najpierw wrócę do Howarda, jak podejrzewałam, on się okazał szefem tamtej firmy, choć gdy na scenę wkroczył jego wujek, przez moment zwątpiłam w moje możliwości dedukcyjne, to fajnie zagrana postać, ale wracając do 6 epa, scena w której Wu Yan zgodziła się pokazać kawałek nagiego ciała była trochę przesadzona, ale jak Howard rozpinał jej koszule i trzymał za rękę, pomagając jej w ten sposób przezwyciężyć wstyd, to było nawet seksowne (rozpinanie, choć może nie w tym otoczeniu) i urocze (trzymanie za rękę), spodziewam się, że Howard zdecyduje się w końcu na zoperowanie sobie wzroku, jestem przekonana, że nie nazwie Wu Yan paskudą, czy kimś w tym rodzaju. Właściwie, to Qi Xuan mnie denerwuje swoją głupotą, ale ponieważ poprawił się już w stosunku do WY, to nie przeszkadza mi to, tak jak wcześniej. Ying Chun przypomina mi trochę Hannę z "200 pounds of beauty", jest sympatyczna i szczerze zakochana w naiwniaku, na ten moment nie am nic przeciwko, by nie miała być z QX, a WY z Howardem, ale chyba na takie zakończenie nie mogę liczyć?? I żal mi Da Wei'a, jego matka jest straszną kobietą, a on też jest troszeczkę naiwny, ale nie tak jak QX. Ma teraz spory problem, posłuchać się matki, czy pomagać QX, może jeszcze nie jest ten problem mocno zarysowany, ale już się tak ukształtował, a pewnie im dalej w las, tym będzie mocniej akcentowany

idę oglądać 7 xD

EDIT

obejrzałam, zapowiadał się ciekawie i tak też było, a zapowiedź następnego jest jeszcze ciekawsza :)
Spoiler! zaczęłabym od Howarda i na nim też skończyła, on jest taki pyszałkowaty, ale ma swój urok i podoba mi się jak zakłada okulary, podoba mi się jak gra niewidomego :smitten:
było dużo scen uroczych z QX i WY, mimo że nie odczuwam iż do siebie nie pasują, to scena na łóżku w hotelu, była wg mnie bez chemii między nimi, czegoś chyba zabrakło :confuse:
kolacja i sposób w jaki zajmowała się Wu Yan Howardem, bardzo mi się podobała, szkoda, że go jeszcze nie karmiła :P
[spoiler2]będzie operacja, nie mogę się doczekać, co będzie potem
robi się interesująco[/spoiler2]

na pewno będzie tych odcinków ponad 20??
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 09 wrz 2010

na pewno będzie tych odcinków ponad 20??

isamar mam nadzieję, że nie sknocą tego dłużyzną, ale patrząc na plot to tam się jeszcze dużo wydarzy - romansów i rozstań zapewne.

Ja też po 7 epie i jestem zachwycona Howardem i jego akcjami. Tekst o Idiocie i Lisicy mnie zabił. Zastanawiam się czy pomaga Zhong Wu Yan, czy serialnie coś do niej czuje? To po co ułatwia jakoby Xi quan drogę do ZWu Yan.

Jestem w szoku co do mięśni Ming Dao, nie żeby mnie pociągały, no ale zawsze SZOK!
I centralnie co oni panu Pięknisiowi odwalili za fryz? Pani Doskonalska YChun to powoli chyba pokazuje " prawdziwe oblicze".
Akcja wrednej baby i jej kręgosłupa -epickie.
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 13 wrz 2010

odc. 8
Spoiler! Qi Xuan dalej głupiutki, nawet w tej swojej tępocie nie widzi, że już zakochał się w Wu Yan, czepia się Ying Chun, bo chyba na razie jeszcze za płytko myśli i nie wierzy by mógł kogoś pokochać, kto nie jest ideałem kobiecej urody, chłopak wygrał na loterii mając przy sobie taką kobietę jak Wu Yan, ale czy ona też? Moim zdaniem, nie. On jest za głupi dla niej, ona powinna skierować się w stronę człowieka inteligentniejszego, którego w tym odcinku poznajemy nieco z innej strony. Historia z bratem, może trochę naciągana, może nawet przekonywanie Wu Yan i szybka decyzja Howarda o operacji są naciągane, to jednak jego jedno zdanie: "Bo chcę cię zobaczyć" był świetne. Nie spodziewałam się, że tak szybko będzie taki bezpośredni, a scena przed salą operacyjną i oglądanie twarzy Wu Yan było nawet lekko erotyczne. Denerwujący był za to Qi Xuan, by dziewczynę zamęczać telefonami o pierdoły, gdy ona siedzi i czeka na wynik operacji, kogoś jej bliskiego, jej przyjaciela (czemu tylko przyjaciela?? :puppy: ) Tak chciałam zobaczyć reakcję Howarda na widok Wu Yan, ale niestety z przeglądu widać, że na razie mogę o tym pomarzyć, może teraz problem będzie leżeć w jego psychice??

edit
jesli kogoś interesuje, to znalazłam link skąd można ściągnąć piosenki z tej dramy, a dokładnie to 3 :)
wszystkie wykonuje Bii
opening - Dao Bu Liao De Xing Fu (到不了的幸福)
ending - Zhuan Sheng Yi Hou (轉身之後)
Yi Tian Tian
Bii - piosenki z dramy
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 16 wrz 2010

Ep.8 również :P

isamar dzięki za piosenki :mrgreen:

Mam nadzieję, że nie będzie spoiler2a. Po pierwsze Howard i jego teksty są boskie. Nasz Piękniś jest nadal dziwnie zaślepiony( i głupi jak but),choć coś tam w nim zaczyna trybić, że tak powiem. Romansik między Wu Yan zaczyna kwitnąć, pojawia się tradycyjnie ten drugi i muszę przyznać, że jemu kibicuję,choć marne szanse.
cioteczka i jej asystent, i ich marny " wredny "plan strasznie mnie irytują, nie wiem po co w ogóle ich wepchnęli w tę fabułę.
No i scenka przed operacją faktycznie taka mrrau :victory:
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 16 wrz 2010

KartoflAnka pisze:cioteczka i jej asystent, i ich marny " wredny "plan strasznie mnie irytują, nie wiem po co w ogóle ich wepchnęli w tę fabułę.

chyba tylko po to, by przy pomocy Wu Yan, Qi Xuan, mógł się wykazać, a nawet okazać, że wcale aż tak głupi nie jest, bo tak to by mu do głowy nie przyszło, żeby pracować :P

a piosenki, cieszę się, że jeszcze komuś się przydały, obecnie tylko słucham ich w kółko :D

romansik, to chyba dopiero teraz zakwitnie, jak QX olśni, tak coś przynajmniej na przeglądzie wyglądało, ale ja chcę Howarda, facet ma gadane, nie da się przy nim mocno dokuczyć Wu Yan, bo zaraz odbija pałeczkę, jest taki kochany i przede wszystkim... INTELIGENTNY :)
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 27 wrz 2010

10 odc.
NARESZCIE!!!!!!! Spoiler! Howard widzi a ta scena, gdy zdejmował Wu Yan maskę była wspaniała, dlaczego on nie ma szans?? W końcu się nieco zniechęciłam do Ying Chun, i to nie z powodu sukienki, ale tego, co próbowała zrobić na scenie, przecież to oczywiste, że takimi akcjami zniszczy swój związek z QX, a wtedy nie będzie szans na związek WY z Howardem, a ja będę smutna, bo to normalnie kolejna moja miłość (dziś już się do dwóch tylko przyznałam wcześniej, więc nie jest źle xD ), osobiście z urody mi nie podchodzi, wolę Minga, ale charakterkiem :smitten: Poza tym pojawiły się dwie wpadające w ucho piosenki, znowu będę szukać :) Spoiler! nie wierzę, ale Wu Yan wyznała mu QX listownie miłość i odeszła, pewnie teraz za nią pojedzie, albo jego ojciec coś wykombinuje i sprowadzi z powrotem WY Co raz bardziej podoba mi się ta drama, z odcinka na odcinek, o więcej takich poproszę (choć tajwańskie idol dramy też lubię), tu nie ma tyle naciąganych wydarzeń, nie ma schematu, najpierw śmiesznie, później dramatycznie i na koniec znów śmiesznie, tu wszystko się zgrabnie przeplata :D
zabrakło mi jeszcze przeglądu do następnego odc., teraz trudniej mi kombinować, co się może wydarzyć, co też scenarzystom przyszło do głowy, dlaczego jest tylko 1 odcinek w tygodniu??
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 28 wrz 2010

Co raz bardziej podoba mi się ta drama, z odcinka na odcinek, o więcej takich poproszę (choć tajwańskie idol dramy też lubię), tu nie ma tyle naciąganych wydarzeń, nie ma schematu, najpierw śmiesznie, później dramatycznie i na koniec znów śmiesznie, tu wszystko się zgrabnie przeplata :D
zabrakło mi jeszcze przeglądu do następnego odc., teraz trudniej mi kombinować, co się może wydarzyć, co też scenarzystom przyszło do głowy, dlaczego jest tylko 1 odcinek w tygodniu??

Rozkręciło się i zrobiło całkiem ciekawie. Howard jest boski - inteligentny, złośliwy, zajmujący, po prostu cudo. wiadomo,ze ZWYan wybierze tego wymoczka pięknisia.
sprawa z sukienką nie zdziwiła mnie w ogóle, za tą jak ją Wu Yan załatwiła spinką to już coś.
I ciekawostka,ponoć już tylko 2 odcinki do końca, bo rusza kolejna dramka, wiadomo jaka.
Oglądanie tej dramki to był strzał w dziesiątkę, no i kaczka nadal pozostaje świetnym aktorem drugoplanowym :mrgreen:
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 28 wrz 2010

2 odc?? Nie!!! Za krótka będzie, tu się jeszcze wiele rzeczy nie wydarzyło, które powinny się zdarzyć, ale to by tłumaczyło ten list Wu Yan (to moim zdaniem przyspieszy akcję), ja chciałam dłużej oglądać Howarda, przynajmniej jeszcze z 6...

edit
11 odc.
ten odcinek wyglądał jak by się zbliżał do szybkiego końca, ale z zapowiedzi następnego można wnioskować, że jednak nie aż tak szybko :) Spoiler! To jak nagle olśniło Qi Xuana, że jest zakochany w Wu Yan i w jaki sposób zerwał z Yin Chun - prawie byłam pod jego wrażeniem + przewrotny plan siostry i szwagra, no i prawie, że mieli by za sobą pierwsza wspólnie spędzoną noc, a tak, nawet buziaczka nie było, za to sporo miłych dla oka scen i mimo mojej ogromnej sympatii do Howarda, to pomyślałam, że jednak razem uroczo wyglądają :smitten: Jednakże Howard na motorze i tak bezpośrednio wyznający swoje uczucia oraz wierzący w swoje możliwości dalej roztaczał swój urok, niestety z góry wiadomo, ze jego szanse są marne, ale może w następnym odcinku wzrosną dzięki zachowani QX? I dalej nie wiem, co to za pozostałe piosenki, cięzko jest mi znaleźć te śpiewane przez kobietę, a takich jest aż dwie, może ktoś wie, kto to śpiewa??

Wróć do „C-drama”