[2010] Nu Wang Bu Xia Ban

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Re: [2010] Nu Wang Bu Xia Ban

Postautor: isamar84 » 11 lis 2010

odc. 8 - najsmutniejszy odc. do tej pory, naprawdę nie myślałam, że to się stanie
Spoiler! pościg za szantażystą, potem przyjęcie i Ruo Yi, której dość boleśnie jest pokazane kim się interesuje Shao Ting i wreszcie moment kulminacyjny, Man Tou ciężko ranny, zdziwiłam się, że wtedy Jia Lang nie wycelował bronią w tamtego gościa (z którym w przeszłości się przyjaźnił), tylko tamten swobodnie uciekł... Sceny w szpitalu, mimo że troszkę było dziwnych momentów, to się spłakałam, bo raz że polubiłam Man Tou, a poza tym bardzo smutno się zrobiło, umierający mężczyzna, żona rodząca dziecko, ból i złość Jia Lianga, głupia matka (bo to najlepiej nie łapać mordercy, przecież nikt więcej mu się nie trafi do zabicia :crazy: ), tylko co tam wszyscy robili? Potem pogrzeb i kolejne zaskoczenie, krzyż, kościół, brak przyjaciela na ostatnim pożegnaniu, który kiepsko podchodzi do sprawy złapania mordercy, zbieranie z biurka rzeczy Man Tou :cry: Wszystko przesycone głębokim smutkiem. Ruo Tian słuszną podjęła decyzję, teraz Jia Liang nie nadaje się do pracy, jego ból zasłania mu zdolność logicznego myślenia i działania. Na koniec druga siostra uszczęśliwiona propozycją pracy u projektanta :confused: Czy nie powinna to przemyśleć, już by dała sobie spokój, bo on nie jest nią zainteresowany, została by w tej kwiaciarni wraz z Joshem, bo tak to jeszcze dojdzie do prawdziwej wojny między siostrami.

edit
odc. 9
Nie sądziłam, że Ruo Yi jest aż tak głupia, ale jak widać z tego odcinka, jednak jest - zabrakło Zhu Er w ostatnich epach, więc teraz się mogę kolejną osobą irytować, bo tak właściwie to skąd jej przyszło do głowy po zachowaniu Ren Shao Ting na przyjęciu, a później w szpitalu, że on się nią w taki sposób interesuje?? Całował jej siostrę, a ona sądzi, że on może być w niej zakochany? - to po prostu jest głupie i irytujące, niech jej ktoś utnie sceny, bo już nie mogę na to patrzeć, wydaje się, że w kolejnym epie (kolejnych epach??) boleśnie się przekona, co do jego uczuć, ale wyraźnie inaczej z nią nie można. Tak jak się spodziewałam, Jia Liang mylnie zaczął podejrzewać Man Tou, niestety to go teraz jeszcze bardziej dobija. Mam nadzieję, że bójka z przeglądu do następnego odc. ze starym kumplem go otrzeźwi, bo żal na niego patrzeć i na smutną Ruo Tian też. Swoją drogą ona bez sensu zachęcała Ruo Yi, jednocześnie zniechęcała Ruo Wei, ona też nie wie, co ST czuje... Josh mógłby być troszkę bardziej zdecydowany, a ST mniej miły, to może RY by mnie tak nie zdenerwowała. I jeszcze jedno Ruo Wei naprawdę dość dobrze próbowała pokazać intencje RY, widać było, że wszyscy poczuli się zmieszani, czy on naprawdę jest ślepy na to, że druga siostra też się nim interesuje?

edit
odc.10
Spoiler! W końcu Jia Liang zaczyna powoli dochodzić do siebie, myślę, że można powiedzieć, że ten odcinek był dla niego przełomowy i teraz wróci do pracy, ciekawa jestem tylko jak uporządkuje cały ten bałagan z Ruo Tian i czy będzie lepiej nastawiony do Shao Tinga. Z przeglądu widać, że będzie miał młoda partnerkę, mam nadzieję, że jej postać nie namiesza zbytnio w życiu jego i RT. Josh mógł by się jakoś bardziej wypowiedzieć, właściwie to powinien wyznać Ruo Yi uczucia, wtedy przestała by latać za Shao Tingiem, mam już tego serdecznie dość, szczególnie, że sama sobie zdaje sprawę, że on czuje coś do Ruo Wei. Co do niej samej, to bardzo się starała nie rzucać w oczy ST, wiem, że on nie zdążył zareagować, gdy ona oddała mu bilety, ale jak sobie mógł pomyśleć, o jeszcze jednej kobiecie na koncercie i zresztą niewiele mu on przyniósł przyjemności, był taki zamyślony, oczywiście wiadomo o kim myślał... Ogólnie to ten odcinek był bardziej im poświęcony, więc mili sporo fajnych scen. Mi się podobała jak on taki uśmiechnięty czekał aż wejdzie Ruo Wei, a tu zamiast jej pojawia się ktoś inny, a taki uśmiech już miał na twarzy :P Oraz scena przy i w samochodzie, ona nie chciała, ale w końcu nie miała wyboru, a on taki ucha-chany był, bo RW nie miała wyboru i musiała do niego wsiąść i jeszcze później ten tekst, że chce ją widywać. Ale oczywiście najlepsza scena była jak Shao Ting liczył w deszczu, a ona wyszła do niego w tej koszulce nocnej z parasolem :smitten: Pijący Jia Liang traci swój urok, a zyskuje na tym troszczący się o Ruo Wei Shao Ting, pomógł jej, pokazał jak jej na niej zależy, tylko czemu nie widzi tego co się dzieje dookoła? Mam nadzieję, że on utrzyma swój urok, gdy Jia Liang wróci do normy.

Wprawdzie ta drama to nie żaden szał, ale 10 odcinków minęło, dużo się dzieje i nie ma czasu na nudę, bardzo przyjemnie mi się ją ogląda, mam nadzieję, że tu nie zmarnują potencjału jak w Zhong Wu Yan...

edit
odc.11, a w nim: wraca do normy Jia Liang, a Ruo Yi w końcu odczepia się od Ren Shao i wcale nie jest mi jej żal, sama się o to prosiła, wiedziała, że on jest zainteresowany jej siostrą, nieraz to widziała, ale się jak idiotka między nich pchała, aż Ruo Wei postanowiła odpuścić, może ją teraz polubię jak się spiknie z Joshem i przestanie mnie irytować swoją nieodwzajemnioną miłością... Swoją drogą za to czekanie w restauracji Josh powinien kopnąć ją w tyłek, a nie ciągle być grzecznym chłopcem, no ale chyba jego taktyka zacznie w końcu działać (jeżeli w ogóle można o czymś takim mówić :P ) I przegląd do następnego epa, będzie wesoło - już chcę zobaczyć jak radzą sobie: Jia Liang i Ruo Wei w roli rodziców xD

edit
odc.12 - właściwie wszystko pięknie i uroczo, bez przesadnych tragedii, pojednanie przyjaciół bez zbędnego patosu,wypadki bez poważniejszych szkód, ale chyba kroi się jakaś poważniejsza historia związana z przyjaciółką matki braci Ren, Spoiler! która pewnie okaże się być ich matką. I pierścionki w przeglądzie, chyba powoli zbliżamy się do końca serii...

edit

Odc. 13 nagle zrobiło się za słodko, wszyscy szczęśliwi, przygotowania do ślubu i jakoś mi tu wszystko nie pasowało, bo ta drama nie ma w sobie aż tyle słodyczy, no i wyszło szydło z worka.... Wspominałam kiedyś, że być może jak się Ruo Yi odczepi od Shao Tinga, to ją polubię, a więc nie ma takiej możliwości, żeby urządzić taką scenę trzeba być kompletną idiotką. Ren Shao Ting przegapił własny ślub, on naprawdę mógł to inaczej załatwić, skoro wiedział gdzie będzie, to mógłby zgłosić to np. na policję i niech oni zajmą się wariatką, a nie zajmować się ratowaniem kolejnej idiotki w suki ślubnej, szkoda mi słów na to. Swoją drogą, że obydwoje wyglądali okropnie, zarówno jej suknia jak i jego spodnie... Nie mówiąc już o oświadczynach, żaden z nich nie umiał tego romantycznie zrobić, jeden zostawił jej pierścionek na palcu jak spała, a drugi udał porwanie, niesamowicie romantyczne... No i zapowiedź, to chyba jeszcze 1, góra 2 odcinki zostały do końca, nie mogę powiedzieć by mnie to smuciło, miło było, ale nie żal mi będzie jak się skończy ;)

Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Re: [2010] Nu Wang Bu Xia Ban

Postautor: isamar84 » 29 gru 2010

Drama skończona, ale bez jakiś zachwytów, osobiście mi się ostatni odcinek tak średnio podobał, wiem - że nie była ona od początku jakoś niezwykle wciągająca, byłe fajne i nudnawe momenty - ale jakoś tak ostatni odcinek należał do nudniejszych, ciąża, ślub, śmiertelnie chory (wyjazd do Kanady) i tajemnice z przeszłości, mogło by się bez paru wątków na zakończenie obyć - w szczególności bez Sheng Jie. Na koniec jakoś wszystkim zabrakło charakteru w tej pełni szczęścia zmieszanej z cierpieniem, smutkiem. W każdym razie drama całkiem niezła, taki romans obyczajowy, początek niezły, potem było lepiej i gdzieś pod koniec znowu nieco słabiej, ale mimo to żal mi godzin spędzonych akurat z tą dramą :)
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14

Wróć do „C-drama”