[2010] That Love Comes

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

[2010] That Love Comes

Postautor: isamar84 » 19 paź 2010

欢迎爱光临 / Huan Ying Ai Guang Lin / That Love Comes / Welcome Love
Obrazek

15 października ruszyła nowa drama z Joe Chengiem

Trailer

Obsada

Obrazek
Joe Cheng jako Xia Tia / Summer

Obrazek
Li Fei Er jako Ye Zi

Obrazek
Emma Pei jako Flora

Obrazek
Sun Jian jako Wang Bao Qiang

Wang Ling jako Zhao Mei Hua, matka Ye Zi
Bu Xue Liang jako Lin Da Cheng
Song Xin Jiao jako Tang Yuan Yuan

Opis
Ye Zi to dziewczyna ze wsi, która przyjeżdża do miasta i zaczyna pracę w osiedlowym sklepie. W dzieciństwie zmarł jej ojciec, dlatego wcześnie musiała zacząć pracować, by spłacić długi matki i opłacić naukę brata. Mimo, że jej życie jest ciężkie, dziewczyna wierzy, że można odnaleźć szczęście. Pewnego dnia spotyka w sklepie znanego fotografa, Xia Tiana i przez serie pomyłek prawie traci szansę na spłatę długów. Szczęśliwie dla dziewczyny, Xia Tian uświadamia sobie pomyłkę i oddaje dziewczynie pieniądze. To pierwszy raz, gdy Ye Zi czuje ciepło od drugiego człowieka, od czasu jej przybycia do miasta.

Z drugiej strony mamy znanego fotografa, Xia Tian i piękną modelkę, Florę, którzy mają wszystko. Są piękni, odnoszą sukcesy, nazywani są "złotą parą". Jednak oboje czego innego pragną w życiu, on chce prostego i spokojnego życia, a ona nie chce zrezygnować z życia w sławie i bogactwie. Te różnice doprowadzają do rozpadu ich związku.

W dziewczynie ze sklepu, Ye Zi, Xia Tian dostrzega pragnienie prostego szczęścia. Mimo, że dzieli ich spory dystans, z czasem chłopak nie jest w stanie oprzeć się urokowi dziewczyny i zaczyna wierzyć, że jeśli będzie o nie zabiegał, to szczęście uśmiechnie się i do niego.

Plakat promocyjny
Obrazek

I scena z pierwszego odcinka, Joe słodko tu wygląda :smitten:
Obrazek

Co można powiedzieć po 2 odc. nowej dramy, której każdy odcinek trwa tylko 30 minut, a jest ich wszystkich przewidzianych aż 12 (to jakby 4 odcinki przeciętnej tajwańskiej dramy). Cóż miło, szybko i przyjemnie minęły. Joe miał słodko minę, takiego zagubionego chłopca, gdy ona płakała, jak jej oddał kasę. Poza tym dobrze mu w tej fryzurce. Ciekawa jestem jaki był ten jego związek z tą modelką i chyba troszkę się na ten temat później dowiemy, chyba przede wszystkim czuł się samotny w tym związku. Dziewczyna, główna bohaterka chwilami wydawała mi się stara, a chwilami młoda, jednak bardzo uroczo i naturalnie wyglądała, jak się tak słodko do Joe uśmiechała. Jedno jest pewne, tu z Joe nie będzie taki diabełek, jak dotychczas byłam do niego przyzwyczajona, ale jestem ciekawa jak sobie w takiej roli poradzi, choć jestem pewna, że dobrze :D I śliczny był szczeniaczek :smitten:

Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Re: That Love Comes (2010)

Postautor: isamar84 » 26 paź 2010

odc.3-4 - mam takie dziwne odczucia, że trochę przedramatyzowane zmuszanie Ye Zi do małżeństwa było, a jego rozstanie z dziewczyną było trochę bardziej przekonywujące, ale na razie tylko troszkę uśmiechu, a reszta to jakiś smutny romans, chwilami mam wrażenie, że tak będzie do końca, by w ostatnich minutach jednak miłość zwyciężyła i to takie dziwne i mało zachęcające, jednak jest coś co sprawia, że mimo wszystko szybko i przyjemnie mijają odcinki, może ta historia musi się troszeczkę bardziej rozwinąć i pewnie tak będzie od przyszłego tygodnia, bo ona chyba zamierza mu wyznać, że się w nim zakochała...
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Re: [2010] That Love Comes

Postautor: isamar84 » 31 paź 2010

odc.5-6
Ta dziewczyna (Ye Zi) jest w jakiś dziwny sposób zdolna do głupiutkich zachowań, mimo że sama głupia nie jest... Nie dość że nie umie się normalnie zachować jak go widzi, to się jąka i robi zawsze głupią minę na wejście z otwartą buzią, co wygląda bardziej na jakiś przestrach niż zaskoczenie. Poza tym popędziła do Xia Tiana w środku nocy, by mu wyznać, ze chce fotografować :crazy: Potem jej koleżanka uznała, że to miłość, wiec ta w sposób żenujący postanowiła wyznać mu swe uczucia, po prostu masakra. Tylko po co on przyszedł za nią do sklepu? (i co z tym wspólnego mają zdjęcia ważone na szali) - Muszę czekać tydzień, oglądanie na bieżąco kiedy mnie wykończy xD I jeszcze taka jedna uwaga, Fiona, przyszła zrobiła inspekcję, po czym zadowolona, że nadal jest sam, wyszła - co on takiego zrobił, a może czego nie zrobił? Aktorka ją grająca jest wprost przeraźliwie chuda, ale skoro to top modelka, to chyba nie powinnam się dziwić. I oczywiście jak po każdych dwóch odc. muszę wyrazić moje uwielbienie dla Pieska :smitten: Joego :smitten: i uroczych zdjęć ślubnych wiekowego małżeństwa :smitten:
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 06 lis 2010

też się za to wzięłam bo krótkie i Joe mi się podoba :D
w Tajwanach jestem raczkująca ...
główna bohaterka troszkę irytująca, jakoś do mnie nie przemawiają dziewczęta które się jąkają na widok swojego lubego .. jak by nie mogli wypośrodkować .. albo zbyt nachalna albo zbyt nieśmiała ...
a teraz co mnie w tej dramie podnieca i głównie dlatego czekam na następne odcinki to to że jest kręcona w Qingdao ( tu pytanie do weteranów tajwanów , czy to normalne że tajwańskie dramy są kręcone w chinach w znaczeniu że na kontynencie? ) i to takie fajne uczucie jak się widzi coś w dramie i " ojaaaa ja tam byłaaam "

zamierzam oglądać do końca ze względu na miejsce kręcenia no i historia jest dosyć sympatyczna..
a co do zdjęć ważonych na wadze , moim skromnym zdaniem to było trochę jak podjęcie wyboru , czy zostać z Florą czy szukać takiej miłości jak starsza para no i wszyło mu, że ma więcej zdjęć starszej pary niż ex-dziewczyny i to niby mu uświadomiło czego on chce..
coś w ten deseń
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 07 lis 2010

bo to produkcja tajwańsko - chińska, nie wiem czy to reguła, ale jak oglądam tego typu produkcje, to akcja głównie się dzieje na kontynencie :) zresztą obie panie i ten drugi, są też z kontynentu ;)

rola Joe w tej dramie bardzo przypadła mi do gustu, mimo, że to nie taka sama jaka Zhi Shu, a nawet całkiem inna xD

a co do ważenia zdjęć, to niech sobie uświadamia co chce, tylko czy musi zaraz biec za tą jąkałą, nie to, żebym jej nie lubiła, ale jej zachowania chwilami bardzo mnie drażnią i po tylu lat związku, na pewno nie łatwo mu podjąć taką decyzję, tym bardziej, że Flora wcale nie chce tego rozstania, a Yi Zi troszeczkę coś na ten temat wiedziała i tak wystrzeliła z tym wyznaniem, jak kulą w płot, no ale to tylko 12 półgodzinnych odcinków, więc nie mogą zbyt długo się zastanawiać na takimi sprawami :)

edit
odc.7-8
i rzeczywiście wszystko dzieje się szybko, praktycznie zostali już parą, tylko czemu ona jest taka w tym wszystkim zagubiona, po co mu wyznawała swe uczucia, skoro już w głowie jej siedzi, że do siebie nie pasują, jeszcze trochę i go pewnie zostawi, choć tak go kocha :crazy: za to Fiona pokazała swoją klasę, perfidnie i wyrachowanie, tylko nie wiem po co jej przyjaciółka taki rzeczy wygadywała, a ta nie umiała wydusić z siebie tego pytania...

za to pocałunki w deszczu wychodzą Joe'mu :smitten:
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 15 lis 2010

oooooooo tak pocałunek w deszczu to było to... *_*

czy ja wiem czy taką zaraz parą.... on wyglądał jakby to powiedział tylko dla tego że Flora tam była a później z deczka ją ignorował...
a Joe troszkę też sam nie wie czego chce... i chyba trochę chce nieprawdopodobnego , już wszedł do tego świata sławnych i bogatych i nabrał pewnych przyzwyczajeń np. pójść sobie do drogiej , ekskluzywnej restauracji. Wydaję mi się że ciężko mu będzie wrócić do cichego milusiego życia...

co do naszej Heroiny boskiej... uśmiech ma słodki i moim skromnym zdaniem jest o niebo ładniejsza od Flory ale jej postać jest z epa na ep bardziej irytująca ...
8 - 9 ep to jakaś apogeum zidiocenia głównej bohaterki... nie wiem ale jakoś nie przemawia do mnie aż tak ślamazarna i nie wyrazista bohaterka. Nie wiem w sumie czym miałby się zachwycać Joe, chyba tylko tym , że jest całkiem inna albo podobna i mu przypomina jak kiedyś żył i jak mimo wszystko wtedy było mu dobrze.

co mnie zachwyca i orgazmuje w tej dramce po za widoczkami miejskimi to OST. Opening już podbija moją playlistę <3

edit
ep 10
dobra po tym odcinku ją polubiłam. W końcu wyszło to prawdziwie i naturalnie i swojsko...
Irytujące kiedy wszystko nawet kawałek chleba czy co to tam było przypomina o Tym Tamtym ^^

Co mnie zastanawia , bo nie wiem czy mi umknęło to czy tego nie było czy co, to czy oni wiedzą że ze sobą piszą przez tę stronę z fotkami. Czy on wie, że to ona je komentuje czy nie...
dobra czas spać...
mam nadzieję, że mi się przyśni pocałunek w deszczu ala Joe <3
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 15 lis 2010

gosq pisze:dobra po tym odcinku ją polubiłam. W końcu wyszło to prawdziwie i naturalnie i swojsko...

w samą porę :wink: jeszcze tylko 2 do końca :P
za to ja dalej jakoś mam z nią tak dziwnie, raz zachowuje się całkiem normalnie, a raz całkiem do niczego, ale za to podobała mi się rozmowa Xia Tiana ze szczeniaczkiem xD
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 16 lis 2010

Xia Tian w ogóle jest tutaj najlepszy.. i szczeniaczek
co do Ye Zi wydaję mi się że w 12 odcinków im się nie udało upchać tego co chcieli zrobić z ta rolą tylko nie wiem czy to przez aktorkę czy scenariusz taki był.. bo niby ona miała być jakaś radosna i walcząca z uśmiechem na twarzy z trudnościami życia ( tę historię słyszałam już miliard razy w różnych językach ^^) ale tu im wybitnie nie wyszło albo mi umknęła ta jej siła i co to tam jeszcze miało być ^^
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 21 lis 2010

koniec.

milusio. W sumie od początku do końca wszystko do przewidzenia ale dalej milusio.
Trochę mi czegoś brakowało w postaci Ye Zi, i w sumie po za bardzo ładnym deszczowym pocałunkiem to jak dla mnie zbyt wiele jakiś mega wspólnych momentów to oni nie mieli..
i mnie zastanawia szczeniaczek, chyba że to tak rasa że w ogóle nie rośni i zawsze słodziaśnie wygląda ^^
Suma sumarum jest na co popatrzeć -Xia Tian,
sporo fajnych ujęć: jak sobie po lesie biegają i robią zdjęcia, hasają po tych fajnych drogach w dzielnicy willowej, muzyka tez mi przypadła do gustu
no i nieśmiertelne couple T-shirts <3 <3

bardzo miło mnie to naładowało przed nauką rosyjskiego, krótkie i z happy endem ;)
padło sporo jakże to życiowych prawd życiowych ( miłość ,marzenia )^^
także idę walczyć o moje marzenie zaliczenia rosyjskiego ! a co
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 21 lis 2010

odc.11-12 no i mamy koniec...

Nie mogę powiedzieć, że mnie to nie cieszy, bo przez Ye Zi ciężko się chwilami znosiło tą mini dramę, poza tym zdecydowanie za dużo retrospekcji, no i oczywiste było, Spoiler! że się nie spotkają na tym lotnisku, mimo to wkurzające to było ich mijanie się...

Największym minusem tej dramki jest jej główna bohaterka Ye Zi, z której nic się bardzo nie udało zrobić, niby nie głupia, a denerwująca swym głupawym zachowaniem i ciągle otwartą buzią, a także jakimś brakiem zdecydowania w dążeniu do swych marzeń, nagle na koniec się obudziła i mamy happy end, który był trochę przesłodzony w porównaniu to tego, co wcześniej oglądaliśmy...

Plusów było trochę więcej, oczywiście Xia Tian jest największym :smitten: szczeniaczek i cała oprawa wizualno - dźwiękowa (że tak to ujmę :mrgreen: )

I podobała mi się scena, jak Xia Tian próbował zatrzymać jej rękę, poza tym wszystko było do przywidzenia i dobrze że to takie krótkie było, bo na dłuższą metę, to by mnie strasznie drażniła postać Ye Zi, reszta bohaterów raczej się nie wyróżniała, oczywiście poza Florą, która na koniec pogodziła się z przegraną, no przecież inaczej być nie może :)

Zdecydowanie brak było na zakończenie jakiegoś całusa, to po prostu marnowanie talentu Joe'go :P

Teraz zostało mi odliczanie dni do nowej dramy z Joe xD

Wróć do „C-drama”