[2015] Cruel Romance

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2015] Cruel Romance

Post autor: KartoflAnka » 30 mar 2015

2015 CRUEL ROMANCE
Obrazek

Tytuł oryginalny: 锦绣缘华丽冒险
Tytuł (latynizacja): Jǐn Xiù Yuán . Huá Lì Mào Xiǎn
Tytuł alternatywny: Cruel Romance / The Fate of Jin Xiu's Extravagant Adventure
Tytuł polski: Okrutna Miłość
Gatunek: akcja, romans, historyczny
Liczba odcinków: 40
Emisja: 03.03.2015 do 26.03.2015

Opis:

Adaptacja jednej z najpopularniejszych powieści osadzonych w czasach ery republikańskiej. Drama opowiada historię Rong Jin Xiu, dziewczyny pochodzącej z biednej wioski, która wyruszyła do Szanghaju, by odkryć prawdę kryjącą się za śmiercią jej rodziców. Na miejscu zostaje wplątana w walkę między szefem chińskiej triady, który się w niej zakochał, a wpływowym biznesmenem chcącym go zabić.

Ode mnie; Po 10 epach jestem nadzwyczajnie zachwycona klatą głównego i spojrzeniem śmierci. I chemia taka :smitten:

Obsada:

Huang Xiao Ming jako Zuo Zhen
Chen Qiao En jako Rong Jin Xiu / Yoko
Qiao Ren Liang jako Xiang Ying Dong
Lv Jia Rong jako Rong Ming Zhu
Qi Ji jako Maeda Ryuichi
Xie Jun Hao jako Xiang Han Chuan

Trailer:

Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Re: [2015] Cruel Romance

Post autor: gosq » 17 kwie 2015

Też oglądam. Jestem na 9. Jak na razie jest dobrze. Nie zaczynałam tego bo nie miałam ochoty na żadne kiss-slap-prawie-jak-lakorn dramy a tu niespodzianka. Żadnego cruel nie ma. Jest tylko kochany główny, który uczy się szanować zdanie kobiety ^^
Przeuroczy jest <3
Główna jest mi w sumie obojętna. Yindonga lubię ale jak patrzę na zapowiedzi to chyba go znielubie.
Ogląda się dobrze. Sceny walk są... no chińskie ^^

Nie ma tu Wallace'a Chung ale i tak jest dobrze. Do 9 epa.
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Post autor: KartoflAnka » 17 lip 2015

Skończyłam to już jakiś czas temu, ale w końcu nadszedł czas przemyśleń i podsumowań.
Po pierwsze - jedna z lepszych dram ostatniego sezonu dlatego że wszystko jest tu przemyślane, nie ma czasu na nudę i przewijanie, watek bohaterów, nawet drugoplanowych poprowadzony logicznie. znajdziemy parę zapychaczy, ale na tę ilość epów i tak pięknie wybrnęli z sytuacji.
Po drugie - genialna chemia między głównymi i wyrazisty watek miłosny a nie jakaś zapachajdziura.
Po trzecie - dużo akcji, walki, klimat dawnych czasów.
Przyczepiłabym się do kilku niespójności i braku krwi na ostrzach hehe, ale czy to ważne, świetny początek, cudowne, wręcz idealne zakończenie.
Huang Xiao Ming jeszcze raz udowadnia, że dobrym aktorem jest i żadna rola nie jest mu obca. Idealnie wpasował się w rolę głównego bohatera, aż momentami tak się wczuwałam w to, co mówi :smitten:
I jeszcze cała obsada drugoplanowa świetna, nawet wredna siostra była świetna.
Dramę polecam bez mrugnięcia okiem i z przymrużeniem oka :fav:
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: gosq » 17 lip 2015

ja utknełam na magicznym ( albo przeklętym) 25 odc. i tylk o ostatnie 5 przeglądnęłam żeby się upewniec jak się to skończy.
Mniej więcej w tym samym czasie oglądałam, a raczej próbowałam oglądać Lady and Liar i to wszystko było tak podobne.
Klimaty spoko, stroje super, główni też spoko, ale nie jestem wstanie przebrąć po momencie jak już ci co mają być razem są razem. Później jakieś idiotyzmy się dzieją, przez które nie jestem wstanie przebrnąć.
Ale przynajmniej muzyka mi zostaje bo piosenki się wkręcają.
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Konata » 10 lis 2015

Skończyłam całość, praktycznie w 2 podejściach.

Pierwsze dwa odcinki pochłonęły mnie całkowicie, zaangażowałam się w pełni kiedy to ciągle nam dźgali i uszkadzali głównego, a każda rana wymagała negliżu i oliwki, humor jak najbardziej mi odpowiadał. Lubię Chen Qiao En, choć może wybitna nazbyt nie jest, dobrze mi się ją ogląda, mam ogromny sentyment przez jej główną rolę w moim Pierwszym Tajwanie. na Xiao Minga narzekać w żadnym razie nawet bym nie śmiała, aktorem jest dobrym, tu idealnie wpasował mi się w rolę Zuo Zhen i kochałam wszystkie outfity, golfy, skóry, wielkie okulary, wysokie buty, te płaszcze, okeey pogrążam się...

Do 25 epa leciałam jak burza, fabuła tak wciągała że nie dało się nie zgrzytać zębami w oczekiwaniu na napisy a nawet zdarzało mi się oglądać w oryginale nie rozumiejąc zbyt wiele. 25 odcinek jednak przelał czarę miłości do głównej i na kilka miesięcy porzuciłam, następne 10 epków jednak nie okazało się zue, przeciwności losu, traumy i trudy oglądało się bardzo przyjemnie, jednakowoż ost 5 odcinków to retrospekcje i ciągłe wspomnienia więc można było sobie spokojnie darować odcinki w środku bez utraty fabuły, nie wiem jaka była celowość tego.

Fabularnie co zaskakujące było sensownie, było bardzo ciekawie i tak naprawdę do samego końca nie wiedziałam jak nam zakończą wątek Zuo Zhena... Aktorsko też przynajmniej w moim mniemaniu na wysokim poziomie nawet postacie 3 planowe, nikt tam nie stał niczym te drzewo w lesie. Postacie miały osobowości, były cruel ale miały nawet całkiem zrozumiałe powody. Siostra jest jedną z lepszych postaci mimo że praktycznie całą dramę miałam ochotę nią potrząsnąć. Beztroski braciszek i jego odpowiedzialny starszy brat, "bracia" Zuo Zhena, ten Zły tak świetnie ukazany...

Całość podobała mi się i to bardzo, mimo drobnego kryzysu i tego że czasami twórcy szli nazbyt w jednym kierunku lub zbyt entuzjastycznie wybijali obsadę, to jednak przez postacie, chemię, no dobra klatę głównego, uroczych przydupasków, ten boski klimat, genialne stroje nie da się nie kochać tej dramy. Interakcje między wszystkimi były takie fajne, już tęsknie....

Jedyne co mnie raziło w oczy była zbyt duża ilość różowej szminki na niektórych ustach jak i oczach momentami i te pantofle głównej jak i jej służacej (koleżanki).
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Post autor: Heartless » 26 wrz 2016

Trochę spóźniona, smutna, wiadomość -Qiao Ren Liang zmarł 16.09.2016. Miał 29 lat. źródło: http://mydramatea.com/2016/09/19/a-mome ... #more-9893
Lamika
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Post autor: Lamika » 08 lis 2016

Hej, czy możecie mi zdradzić gdzie oglądaliście cruel romanse od 19 epa? Ogólnie rzecz biorąc może mogłabym się męczyć z angielskimi napisami, ale jeśli istnieją polskie napisy to wolałabym oglądnąć sobie w spokoju. Sprawa pilna. Wciągnęła się w to strasznie i nie wiem teraz jak funkcjonować :)
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 09 lis 2016

Większośc z nas oglądała po angielsku, więc jeśli chodzi o stałych bywalców to wątpię by ktoś mógł Ci udzielić odpowiedzi. Ale zaglądaj. A nóż, a widelec...
Jakby co to za jakiś czas przeniosę te posty do wątku Pomocna dłoń, więc później tam szukaj odpowiedzi :)
I witam na forum. BTW z doświadczenia wiem, że wciągnięcie się w dramę do której brak napisów to bardzo dobra motywacja do nauki... Przynajmniej słówek, bo z gramatyką różnie bywa...
ODPOWIEDZ