[2016] The Classic of Mountains and Seas

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę

[2016] The Classic of Mountains and Seas

Post autor: Mizuki » 01 maja 2016

The Classic of Mountains and Seas [2016]

Obrazek
Tytuł oryginalny: 山海经之赤影传说
Tytuł latynizacja: Shānhǎi jīng zhī chì yǐng chuánshuō
Tytuł angielski: The Classic Of Mountains And Seas
Gatunek: historyczna, fikcja
Liczba odcinków: 42
Produkcja: Phoenix Legendary Pictures Ltd.
Producent: Hu Yao, Yao Qing
Data emisji: 2016

Obsada

Zhang Han jako Chi Yu / Xin Yue Hu
Guli Na Zha jako Su Mo
Lan Lyric jako Fu Er
Kenny Kwan jako Shang Guan Jin

Obrazek

Opis

Historia odwołująca się do klasycznej powieści The Classic of Mountains and Seas o stworzeniu świata, według której Ziemia składa się z 4 mitycznych bestii reprezentująca 4 żywioły, 4 strony świata, 4 strażników nieba:
Bai Hu Biały Tygrys - żywioł metalu i jesień, zachód;
Zhu Que Czerwony Feniks - żywioł ognia i lato, południe;
Seiryu Błękitno-zielony Smok - żywioł drewna i wiosna, wschód;
Xuan Wu Czarny Żółw - żywioł wody i zima, północ;

W jednej z wiosek według przepowiedni podczas rytualnego obrzędu Wschodu w czasie wiosennego festiwalu miał ukazać się jeden z żywiołów Zhu Que zwiastujący nieszczęście dla tego kraju. Z tego powodu zjeżdżają się strażnicy, gwiazdy Czerwonego Feniksa by strzec swoją Panią. Wśród nich przybywa książę Chi Yu, na którym ciąży klątwa, że zabije własnego ojca króla. Wypędzony jako dziecko dorasta by stoczyć walkę pomiędzy dobrem i złem.
Tymczasem podczas rytuału pojawiają się dwa znaki: Szmaragdowy Smok i Ognisty Feniks.

Ode mnie

Uwielbiam chińskie powieści, za piękno i swoje mało skomplikowane historie. The Classic of Mountains and Seas to bardzo prosta i przewidywalna fabuła. O tym jak to w dawnych czasach istniały dwa plemiona w Chinach, o nazwie Dong Ling i Jiu Li. Dla własnych korzyści, każde z krajów wysłało grupę swoich ludzi do Doliny Kwitnącej Brzoskwini w poszukiwaniu tajemniczej Pani, która ma zstąpić z nieba. Wiele osób krytykuje ją za przewidywalność jednak mnie porwała ta magia smoków i ognistych ptaków, a może to czar Zhang Hana, którego wielbię? Ha, ha możliwe...
Podoba mi się obsada, że są mooooce, czary, latające postaci, smoki, mityczne węże, syrenki. Najbardziej jednak fakt, że do końca nie wiadomo kto tutaj jest tym dobrym a kto tym złym. Drama emitowana jest po 3 odcinki tygodniowo jak każdy Chińczyk przez ilość epów ma małe opóźnienia w tłumaczeniu. Za serial zabrała się również BAKA. Ja nie wytrzymuje i z bólem serca oglądam w originale licząc, że zrozumie mało skomplikowaną fabułę.

Pikanterii dodaje fakt, że jeżeli wierzyć plotkom to na planie filmowym Zhang Han i Gul Naza nawiązali romans i spotykają się w życiu prywatnym. Z biegiem odcinków daje wyczuć się tę chemię, a może to jedynie moja wyobraźnia.
To co mi się podoba to fakt, że Chi Yu zamienia się w Xin Yue Hu Cesarza , który jest po ciemnej stronie mocy.
A to wszystko za sprawą kiepskiego makijażu! Bardzo kiepskiego!
Obrazek
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ