[2016] School Beauty's Personal Bodyguard

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Post autor: KartoflAnka » 18 maja 2016

Obrazek

Podstawowe informacje:
Tytuł : School Beauty's Personal Bodyguard
Tytuł : Xiao Hua De Tie Shen Gao Shou/ 校花的貼身高手
Gatunek: akcja, komedia romantyczna, szkolna
Ilość epizodów: 24 ( każdy ok.30 minut)
Stacja nadawcza: iQIYi
Emisja: 30. 04. 2016 do 16.07. 2016
Kraj: Tajwan

Obsada:
Li Chung Lin jako Lin Yi ( wcześniej widziałam go w innej dramie)
Cao Xi Yue jako Chu Meng Yao ( aktorka znana fanom „ Moon River”, gdzie również grała szkolną piękność)
Xiang Yi Cheng jako Chen Yu Shu
Xu Kai Cheng jako Situ Jiong
Hu Wei Jie jako Zhang Nei Pao
Ivy Shao jako Tang Yun
Huang Wei Jin jako Lin Li Jie
Sunnee Yang jako Feng Xiao Xiao
Claire Lee jako Guan Xing
Yang Zhen Zhen jako Gao Xiao Fu

Opis:
Historia chłopaka, młodego adepta sztuk walki ( wushu), ucznia wielkiego mistrza, który zostaje ochroniarzem bogatej, rozpieszczonej i bardzo wrednej panny. Pannica milionerka jest szkolną pięknością. Lin Yi dołącza do szkoły, aby pod przykrywką ochraniać milionerkę. Oboje się nie znoszą, bo master wushu to lekki perwers^^. Milionerka robi wszystko, żeby się go pozbyć, ale z czasem zaczyna czuć do niego sympatię.

Ode mnie: Kolejna propozycja od kartoflany :D Jesli szukacie czegoś z serii - spory ubaw, po taniości, ale epicko, co ja w ogóle ogladam? to bardzo polecam tę dramę. Po 6 epizodach jestem na trzy razy tak :victory: :victory: :victory:

OST -Spexial -love guardian

Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2016] School Beauty's Personal Bodyguard

Post autor: Konata » 19 maja 2016

Kartoflu czy ja już wspominałam że darzę Cię bardzo szczerym uczuciem?? Kocham <3 :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav:

2 epki wchłonęłam niespostrzeżenie, zrezygnowałam z wyrafinowanego uspołeczniania się i kulturalnych konwersacji, wcisnęłam się w uroczy kącik ze ścianą za plecami i rozpoczęłam seans trochę jak zwykle bez przekonania, wiosna to nie najlepszy dla mnie okres na dramowanie, bo zwyczajnie nazbyt ogranicza mnie jakże przyziemny brak czasu.
Jesli szukacie czegoś z serii - spory ubaw, po taniości, ale epicko, co ja w ogóle ogladam? to bardzo polecam tę dramę.
W pełni tu się zgadzam, jest tak tanio że zwykłym cieniusim sznureczkiem owinięte mamy tajne zwoje, nawet na bieliźnie skąpią, nie raczą nas fikuśnymi fasonami a jedynie zwykłymi bazarowymi galotami (tak, wątek majtkowy jest tu niezwykle dostrzegalny i istotny), główna panna ma suche włosy, skąpią na olejki chyba. Na plus zdecydowanie wybija się wanna, bardzo mnie zauroczyła. Biedna jest też nasza evilowa grupa, i to tak bardzo że zbrakło na porządny stół i mapę musieli rozłożyć na kawowym, co zdecydowanie ograniczało ich możliwości.

Humor nie ma co się oszukiwać bo najwyższych lotów nie jest, panowie nie używają wosku i należy się przygotować na zaskoczenie pod pachą, nie ujmuje to jednak przyjemności z oglądania np. takich ćwiczeń. Mnie śmieszy, jest lekko, panowie są przystojni, męscy, panie są urocze i złośliwe (i co wielce istotne nie nazbyt głupie i irytujące). Wątek kryminalny jeszcze w fazie planów ale bomby, podsłuchy, oglądanie kreskówek, super Generał :fav: :fav: :fav: :fav:, wielkie truskawki :lol: :lol: :lol: :lol: krew z nosa i magiczne moce przyprawiające o ataki biegunki ogląda się naprawdę szybko i przyjemnie.
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Post autor: KartoflAnka » 20 maja 2016

Konata pisze:Kartoflu czy ja już wspominałam że darzę Cię bardzo szczerym uczuciem?? Kocham <3 :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav:

2 epki wchłonęłam niespostrzeżenie, zrezygnowałam z wyrafinowanego uspołeczniania się i kulturalnych konwersacji, wcisnęłam się w uroczy kącik ze ścianą za plecami i rozpoczęłam seans trochę jak zwykle bez przekonania, wiosna to nie najlepszy dla mnie okres na dramowanie, bo zwyczajnie nazbyt ogranicza mnie jakże przyziemny brak czasu.
:rolly: Coś tam kiedyś z Mizukiem wspomniałyście, a Volli łączyła się w bólu " jak bardzo wysokich lotów" dramy wybieram :rolly:
Bardzo się cieszę, że ktoś przyłączył się do mnie i jest gotów na dzielenie się wrażeniami na temat tego wybitnego arcydzieła.
Od siebie dorzucę postać pani policjantki i jej aspirantów z miotłami :D Oglądamy dalej, bo bardzo wciągająca fabuła :rolly:
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu

Post autor: czerteziki » 20 maja 2016

KartoflAnka pisze:
:rolly: Coś tam kiedyś z Mizukiem wspomniałyście, a Volli łączyła się w bólu " jak bardzo wysokich lotów" dramy wybieram :rolly:
Bardzo się cieszę, że ktoś przyłączył się do mnie i jest gotów na dzielenie się wrażeniami na temat tego wybitnego arcydzieła.
:rolly:
Ja też się łączę poziom WTF tej dramy zwala z nóg. Ta ilość kiczu i tandety.... może źle to ujęłam... ilość absurdu bo żeby to od razu kiczem nazywać... na razie 1 epek tylko ale myślę, że pośmieje się dalej.... nie am jak niskobudżetowiec....
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Volli » 21 maja 2016

No i stało się, Tajwańczycy zrobili ecchi-dramę, tylko że zamiast nagich części mamy owoce. :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly:
Kartoflu ty masz naprawdę jakiś talent do wynajdywania zboczonych dram :lol: :lol: :lol:
A ta jest po prostu cudna. W ogóle głównego bohatera pokochałam już w pierwszym odcinku w windzie za minę odjechanego zboczucha... A potem za jego wyobraźnię i szybkość. Czasami czuję się jakbym oglądała anime... Tzn. w zasadzie to bez przerwy. To ma wiecej z tym wspólnego niż z chińską albo tajwańską dramą... W dodatku te 30 minutowe odcinki :D :D :D :D
Kocham i żałuję że tłumaczenie tylko do 6 odcinków dostępne na razie. Chociaż z tego co widzę to na viki tłumaczą to dośćszybko...

PS. Pierwszy odcinek puściłam sobie po niemiecku - was fur ein sexy Frau! i krew z nosa. Aż żałuję że niemieckie tłumaczenie reszty w powijakach...
ODPOWIEDZ