[2016] Revive

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2016] Revive

Post autor: KartoflAnka » 27 lip 2016

REVIVE
Obrazek
Obrazek

Tytuł oryginalny: 重生之名流巨星 / Chong Sheng Zhi Ming Liu Jun Xing
Tytuł alternatywny: Revive/ Revive: The Reborn of Superstar/ Reincarnation of The Superstar
Gatunek: melodramat, romans, idol drama, boy love( BL)
Epizodów: 16
Stacja nadawcza: QQ (web drama)
Data emisji: 24.3.2016

Obsada:
Ma Ke jako Yun Xiu (po operacji) / Mu Zi Che
Fu Fang Jun jako Du Fei (przed operacją)
Xu Hai Qiao jako Feng Jing
Zhang Xin Yu jako Liu Yi
Han Chae Young jako Lin Xuan
Pong Nawat Kulrattanarak jako Xie Yi
Wang Dan Wei jako Amanda
Su Hang jako Chu Feng
Liu Fan Fei jako Ji Ying

Opis: Historia aktora Du Fei ( wcześniej z domu Yun Xiu), który po skandalu musi się ukrywać. Los sprawia, że wskutek wypadku samochodowego ląduje w szpitalu, gdzie jego twarz zostaje zmieniona i od tej pory ma być on Mu Zi Che - młodym chłopakiem, buntownikiem z bogatej rodziny. Aktor budzi się z nową twarzą i nową tożsamością. Postanawia zemścić się na mężczyźnie, którego uważał dotąd za przyjaciela. Du Fei postanawia odzyskać to, co stracił przez kolegę z dzieciństwa. Od nowa wstępuje do wytwórni jako aktor trainee, ale tym razem z inną twarzą. Na swojej drodze spotyka niesamowitego menadżera, który pomaga mu na każdym kroku i najwyraźniej między mężczyznami zaczyna powstawać uczucie o wiele głębsze, niż koleżeństwo i podziw. Du Fei zaczyna występować w dramach pod swoim prawdziwym imieniem Yun Xiu i jego wróg staje się podejrzliwy a plany zemsty zaczynają się komplikować.
Liu Yi to młoda aktorka, która kiedyś kochała się w Mu Zi Che. Jest zaszokowana, kiedy spotyka chłopaka na planie filmowym po latach nieobecności, gdyż dotąd miał on w głowie tylk owyścigi samochodowe. Dziewczyna nadal żywi uczucia do chłopaka, tym bardziej kiedy zauważa, jakim lepszym stał się człowiekiem. Nie wie, niestety, że to Du Fei, używający twarzy Zi Che.

Ode mnie: Założyłam obiecany temat i liczę, że wiele osób da się wkręcić w tę historię, która jak na web dramę zaskakuje na każdym kroku. Nie jest to wcale tak słaba produkcja, jak oczekiwałam na początku. Historia jest dobrze rozplanowana, a aktorstwo na niezłym poziomie. Drama podobno na podstawie powieści o tym samym tytule, nie wiem, nie czytałam :D
Cała historia dzieje się w dramowym światku, co dodatkowo podsyca temat. Jest zabawnie, dramatycznie i z nutką melancholii. Dialogi są starannie przemyślane i momentami łzawe ale są też genialne sceny bez słów, w których aktorzy serio udowodnili na co ich stać. Osobiście uwielbiam taką przesadzoną chińską " dramaturgię mimiczną", z której tutaj na prawdę zrobiono mistrzostwo. Jedna z lepszych dram chińskich, jakie ostatnio widziałam. Polecam.

Trailer:

ODPOWIEDZ