[2015/16] Beautiful Secret

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

[2015/16] Beautiful Secret

Post autor: Volli » 31 lip 2016

BEAUTIFUL SECRET

Obrazek

Tytuł: Beautiful Secret / 美丽的秘密/ Mei Li De Mi Mi
Gatunek: romans / idol drama
Liczba odcinków: 39
Stacja: Hunan TV
Okres emisji: od 21 grudnia 2015

Obsada:
Victoria Song jako Jiang Mei Li
Peter Ho jako Guan Yi
Xian Zi jako Xu Ruo Lin
Wei Qian Xiang jako Chen Wei Feng
Li Ying jako Wang Xuan
Ivy Shao jako Jiang Mei Yan

Opis:
Wang Xuan, gwiazda estrady i piosenkarka, oprócz tego, że jest rzeczoną gwiazdą, o czym wie cały świat (no, przynajmniej całe Chiny...) ma również pięcioletnią córkę, o której wie tylko jej manager. Splot okoliczności sprawia, że w wieku 5 lat córka gubi się, Wang Xuan zaś wychodzi za mąż za bogatego biznesmena, rezygnuje z kariery i zostaje macochą innej pięciolatki - Ruo Lin. 20 lat później genialny kompozytor, producent o milusim przezwisku "król diabłów" pisze piosenkę. Piosenka to duet inspirowany inną piosenką Wang Xiuan, pomyślany jako rozmowa matki z córką. Partie matki ma śpiewać Wang Xuan, którą udaje się namówić na comeback, na partię córki zaś ma chrapkę jej pasierbica, Ruo Lin. Guan Yi jednak ma swoje zdanie i upiera się w roli córeczki obsadzić nikomu nieznaną Jiang Mei Li, której głos urzeka wszystkich, którzy potrafią obsługiwać Youtuba. Rozpoczyna się zaciekła rywalizacja dwóch kobiet o mikrofon i serce aroganckiego producenta.

Ode mnie:
Nie wiem czy znowu wypada, zebym opis dramy rozpoczynała od wyznania miłości Peterowi Ho, ale to naprawdę tłumaczy dlaczego zakładam ten temat :D .

No więc kocham Petera Ho. W czym by nie grał, jakoś zawsze postac którą gra jest w stanie utrzymać mnie przy ekranie o wiele dłużej niż na to drama zasługuje. Czasami o wiele za długo. Nie do końca jestem pewna, czy to jest ten właśnie przypadek, fakt faktem jednak, ze drama sama w sobie to nic nadzwyczajnego. Ot, kolejna kopciuszkowa seria o ciężkim życiu artysty, podkładaniu nogi (a czasami nawet świni), matczynej miłości, złych bogaczach i traumach z dzieciństwa, przkuwanych na kolekcję transformersów i nieuzasadnione odniesienia do kultowych mang.

Poza główną parą nie ma w niej chyba nic nadzwyczajnego, za to duet Peter - Victoria Song (z grupy f(x) jakby ktoś nie kojarzył), spisuje się na metal. Viktoria jest urocza i biedna, Peter jest arogancji i bogaty. On może ją wiele nauczyć, ona zaś ciepłem uleczyć jego biedną, zranioną duszę. Ironizuję oczywiście, ale naprawdę ogląda się ich dobrze razem. Jedyny problem jaki mam w zasadzie z tą dramą to niska jakość rawów (viki się mało stara :P), oraz to, że oficjalne fotosy absolutnie nie przygotowały mnie na eksperymenty na ludziach, jakie na planie przeprowadzał jakiś bliżej nieokreślony stylista - sadysta.

Oto rzeczone fotosy - OCZEKIWANIA:

Obrazek
Obrazek

vs RZECZYWISTOŚĆ:

Obrazek
(musiałam ze względu na podłą minę podłego Petera, ale proszę przyjrzeć się muszce, w cudowny sposób dopełniającej pstrokaty sweterek i fryzurę ... papużka czy bażancik?:
Obrazek

Oczywiście to tylko jeden z wielu strojów oficjalnych strojnisia Petera... Nieoficjalne stroje są jeszcze bardziej... jakby to ująć... disturbing...:

Czy to ptak?
Obrazek
Czy to samolot?
Obrazek
Nieeeee.... To Peter Ho tfu! Devil King... i... zaraz... rajstopy?
Obrazek

Naprawdę, nie wiem co o tym sądzić...

Nie wiem jak przy tym stroju odtwórczynie głównych ról żeńskich zachowały powagę na planie. Podziwiam to jak główna zołza dramatycznie wygłaszała w tej scenie swoje kwestie. "Ja ci tu przynoszę kanapkę a ty co? Skok w bok?" :
Obrazek

Szczerze to nie wiem czy polecam. Ja bawię się dobrze w sumie... Nie wiem tylko czy mi starczy sił na prawie 40 odcinków takiej zabawy... Nawet jeśli stylista wymyśli dla Petera coś lepszego niż imitacja stroju jeździeckiego z kaloszami zamiast butów do jazdy konnej, albo przynajmniej oficerek :rolly:

Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Re: [2015/16] Beautiful Secret

Post autor: gosq » 02 sie 2016

przewinęłam tę dramę jakiś czas temu. Fakt faktem Peter i Viktoria byli uroczy, ale jak dla mnie za dużo dramatu. na strzałce przejechałam całą dramę. Jest to jedna z wielu chińskich dram gdzie wystarczy oglądnąć pierwsze 15-20 i ostatnie 3-5 odcinków. Jeśli ktoś ma ochotę na coś chińskiego to "tłumacze" 翻译官 są dużo lepsi.
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2015/16] Beautiful Secret

Post autor: Volli » 02 sie 2016

Taaaak... Cóż, nie sposób się nie zgodzić. Od dobrych 10 odcinków strzałkuję równo, zatrzymując się na dłużej na scenach głównej pary, a i to nie zawsze. Nadal zabijają mnie za ciasne koszulki Petera "po domu", w których wygląda trochę jak nieco za mocno napakowana kiełbaska, i szlafroczek ozdobiony koronkami różnej maści. Tak sobie myślę, że ktoś musiał przecież to ubranie zaprojektować...

Wątki wloką się niemiłosiernie, a brak logiki w postępowaniu bohaterów (właściwie wszystkich poza główną parą) dobija. Na początku śmieszył, teraz dobija. Raczej nie starczy mi ani hartu ducha, ani miłości do Petera Ho, żeby skończyć, chociaż rzucić powinnam była na dobrą sprawę już kilka epizodów temu... Ale jak pisałam... on mnie zazwyczaj trzyma przy dramie o wiele dłużej niż drama na to zasłucguje... ech...
ODPOWIEDZ