[2016] A Fist Within Four Walls

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak
Posty: 1630
Rejestracja: 15 maja 2009

[2016] A Fist Within Four Walls

Post autor: thon » 01 wrz 2016

A Fist Within Four Walls Obrazek
Tytuł: A Fist Within Four Walls /Heroes of the Walled City/城寨英雄
Gatunek: sztuki walki
Reżyseria: Jazz Boon
Scenariusz: Yip Tin-shing, Lai Sin-yee
Odcinki: 28
Stacja TV: TVB

Obsada:
Ruco Chan
Nancy Wu
Benjamin Yuen
Carlo Ng
Philip Ng
Yuen Qiu
Lam Tsz-sin
Grace Wong
Moon Lau
Obrazek

Trailer:

OPIS:
Czym było Kowloon Walled City? https://pl.wikipedia.org/wiki/Kowloon_Walled_City
Rok 1945. Mistrzowie stylu Bajiquan (https://en.wikipedia.org/wiki/Bajiquan), Duen tung-tin i Chiu Mang San bronią spokojnego osiedla Kowloon Walled City przed wpadnięciem w ręce triad. Gdy Duen ginie w podejrzanych okolicznościach, wszyscy oskarżają Chiu o zabójstwo. Chiu wraz z żona giną, ich syn i córka zostają rozdzieleni, a osiedle wpada w ręce triady.
15 lat później dorosły już syn Chiu powraca do Kowloon by odnaleźć siostrę. Na miejscu przekonuje się, że prawo i porządek nie istnieją w tym miejscu bezwględnie rządzonym przez bossów podziemnego światka.
Na miejscu poznaje cwaną właścicielkę salonu fryzjerskiego Tiu Lan, która daje mu dach nad głową i wikt za "niewielką opłatą", dentystę Ying-fung'a (syna Duen'a) i zaczyna się bijatyka....tzn zaprowadzanie porządku.
Największa ogladalność 2016 roku (finał zgarnął ponad 32% widowni), chodzą słuchy o filmie, więc jest coś w tej dramie, co sprawia, że warto popatrzeć jak 2 facetów rozwala 40 z siekierami i kijami :). Fajnie zrealizowane sceny walki, może nie jest to poziom Ip Man'a, ale nie odrzuca,niektóre ujecia walk są zrealizowane naprawdę z maestrią i finezją, tylko dlaczego tamtejsi murarze stawiali takie słabe murki :lol:


ODPOWIEDZ