[2016] Rookie Agent Rouge

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

[2016] Rookie Agent Rouge

Post autor: gosq » 29 paź 2016

Rookie Agent Rouge
胭脂

Obrazek
Tytuł :Rookie Agent Rouge
Tytuł chiński: 胭脂
Romanizacja: Yan Zhi
Gatunek: republican drama
Ilość epizodów: 45

Obsada:
Lu Yi - Zhou Yu Hao
Zhao Zanilia - Lan Yan Zhi
Yuan Mickey - Song Mian
Tao Xin Ran - Feng Man Na

Opis:
Yan Zhi pochodzi z Szanghajskiej, zarobionej rodziny. Ma niesamowitą pamięć, słuch, generalnie urodzona żeby być szpiegiem. Kiedy wraca ze swoją przyjaciółką ze studiów za granicą, na promie spotyka japońskich szpiegów i agentów kuomitangu. Tak oto Yan Zhi chcąc pomóc swojemu krajowi zostaje szpiegiem.

Ode mnie:

Zaczęłam oglądać bo wojny szpiegów w tamtym czasie w Chinach to kawał dobrej historii. Byłam ciekawa jak zostanie pokazany konflikt komuniści - kuomitang. Z racji takiej a nie innej sytuacji z Tajwanem miano unikać tematu wojny chińsko- chińskiej. Yan Zhi zaczyna swoją przygodę ze szpiegostwem z kumintangiem. Czekałam na jej przejście na czerwoną stronę mocy i w sumie z jednej strony wyglądało to na " komunizm z miłości" :lol: a z drugiej, sposób działania kuomintangu sprawiał, że nikt by nie chciał dla nich pracować.
Na pewno największym plusem jest Yanzhi. Faktycznie na początku była zbyt pewna siebie, ale podobały mi się jej rozkminy i akcje.
Lubię Lu Yi, jest to przyzwoity aktor, w serialu o lekarzach się w nim zakochałam, ale jakoś nie byłam w stanie uwierzyć w jakiekolwiek jego uczucia. Spoiler! Bardziej to wyglądało jakby wykorzystywał słabości kobiet żeby nimi manipulować i ewentualnie przeciągnąć w stronę czerwonej mocy.
Drugą najlepszą postacią był Song Mian, pięknie palił papierosy i pięknie spoglądał z przyczajki. Poproszę o główną rolę dla tego pana. Chętnie jeszcze coś z nim zobaczę.
Nie do końca podobali mi się Japończycy, Spoiler! tzn. mam wrażenie, że byli zbyt mili. Szczerze wątpię żeby ktokolwiek czekał na jakiekolwiek dowody. Zachowujesz się podejrzanie= odstrzał. Szczerze wątpię żeby zostawili w spokoju żonę znanego wcześniej agenta chińskiego, no sorry. Poza tym dopuszczali chińczyków do zbyt ważnych informacji. Nie jestem pewna też co do kostiumów. Trochę śmierdziało współczesnością.

Nie oglądam Sparrow bo jest to za długie i obsada do mnie nie przemawia, ani the Disguser, bo nie lubię Hu Ge więc ciężko mi powiedzieć czy jest lepsze niż inne dramy z epoki republiki prawiące o szpionach. Lepiej mi się to oglądało niż Cruel Romance i Lier and Lady. Chyba poszukam jeszcze czegoś o szpiegach. Tajwańska wersje :D

ODPOWIEDZ