[2015] Nirvana in Fire

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

[2015] Nirvana in Fire

Post autor: gosq » 07 lis 2016

Nirvana in Fire Obrazek

tytuł oryginalny:*琅琊榜*
pinyin*Lang Ya Bang*
ilość odc:54
dł. odc:45min

Obsada:
Hu Ge- Mei Chang Su / Su Zhe
Liu Tao-Princess Ni Huang
Wang Kai- Xiao Jing Yan / Prince Jing
Oparte noweli - autor Han Yan
w 2017 szykuje się Nirvana in Fire 2
Opis:
Era Datong: (Southern Liang Dynasty) Generał Lin Xie wraz se swoim synem oraz wojskiem liczącym 70 000 żołnierzy udał się na granice by tam walczyć z wojskami nieprzyjaciela. Po wygranej bitwie Generał został oskarżony o zdradę i wraz z całym swoim wojskiem zginął. Udało się ocalić jego syna Lin Shu.Przy pomocy Lang Ya Hall, Lin Shu udało się stworzyć Sojusz Jiang Zuo i po 12 latach od wydarzenia wraca do stolicy pod innym imieniem i zaczyna walkę o władzę i wyjaśnienie zdarzeń z przeszłości

Ode mnie:
Od dawna słyszałam, że drama jest bardzo dobra. Nie trawie Hu Ge więc sobie odpuściłam, jednak znajoma Chinka gorąco polecała, dodatkowo wszystkie komenty w internecie są pozytywne więc dałam się skusić. Byłam zaskoczona, że nie ma tu tematu więc pokusiłam się o założenie.
i nie żałuje. Jestem na 22 odcinku i dawno nie oglądałam tak ładnej walki o władze. Wykorzystywanie dwóch braci, którzy od zawsze walczyli o władze by wzajemnie pozbawili się wpływów nie postrzeżenie wspierając innego kandydata.
Lojalności, zdrady, dawne sekrety. Równoległe knowania w pałacu wewnętrznym, w ministerstwach :mrgreen: Nie mogę się doczekać, kiedy wszyscy zainteresowani zrozumieją co się dzieje. Czasami jak oglądam nie jestem pewna kto jeszcze wspiera naszego bohatera, mam wrażenie, że ma jeszcze kilku ukrytych zwolenników...
Crown Prince i książę Yu nie są dobrymi ludźmi, z oczywistych względów nie kibicuje im ale fajnie ich się ogląda jak się kłócą :lol: i te miny Crown Prinsa :lol:
HuGe dalej nie lubię ale nie odrzuca mnie tak jak wcześniej ^^ chyba zabiorę się za przebierańca jak skończę te dramę, bo a sama ekipa zabrała się za produkcję. Trzeba przyznać, że widoki ładne, stroje, biżuteria, obsada, wszystko na swoim miejscu. Muzyka mogłaby być lepsza ale nie ma tragedii.
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2015] Nirvana in Fire

Post autor: Volli » 08 lis 2016

Przybij piątkę co do Hu Ge. Niby wszystko fajnie i ładnie ale ja go nie mogę.

Na Nirvanę dość długo czekałam. Potem czekałam na napisy. A potem o niej zapomniałam. Jak sobie przypomniałam, obejrzałam pierwszy ep i stwierdziłam że nieeee. Wydaje mi się, że tłumaczenie które złapałam jest do bani. Takich konstrukcji gramatycznych w języku angielskim jeszcze nie widziałam, a mam za sobą obejrzenie co najmniej jednej dramy w naprawdę egzotycznym tłumaczeniu (Mae Ri and Ha Gu... naprawdę niezapomniane przeżycie)

Do tego pierwszy ep jakoś nie zachwycił, do tego Hu Ge i ... odechciało mi się. Ale teraz jednak znowu myślę żeby jednak wrócić...
ODPOWIEDZ