[2016] Life Plan A & B

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

[2016] Life Plan A & B

Post autor: KartoflAnka » 15 lis 2016

Life Plan A & B

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tytuł: Life Plan A & B ( Q series)
Kraj: Tajwan
Stacja nadawcza: GTV
Ilość epizodów: 6
Gatunek: melodramat, romans, fantasy
Emisja: 7.10.2016 - 11.11. 2016

Obsada:
Yang Rainie jako Zheng Ru Wei
Lu Johnny jako Rong Yi Chao
Zhang Fu Jian jako Tang Fu
Yan Yu Lin jako Tang You Yan
Wu Andy jako Zhao Hui
Lin Diane jako Tang You Shan

Opis: Ru Wei i You Yan zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Ich związek jest prosty i zwyczajny. Jednak w każdym związku pojawia się wiele trudności. Oboje są zwykłymi pracownikami, nie są bogaci, ale bardzo się starają, aby cieszyć się życiem, nawet jeśli oznacza to 3 posiłki dziennie złożone z makaronu instant. Oboje bardzo poważnie traktują swój związek i dokładają wszelkich starań, aby osiągnąć coś w życiu. Są nadal młodzi i żyją nadzieją, że w końcu nadejdzie ten dzień, kiedy zrealizują swoje marzenia i zostaną tym, kim chcą.

Ode mnie: Do produkcji przyciągnęła mnie głównie Rainie Yang, bardziej niż sam opis dramy. Aktorka kazała na siebie sporo czekać ostatnimi czasy, wiec byłam ciekawa jak prezentuje się już jako dojrzała kobieta.
Jeżeli zdecydujecie się to obejrzeć ( niestety są tylko angielskie napisy) NA PEWNO nie będziecie żałować. Wyobraźcie sobie, że życie daje wam wybór waszej ścieżki , taki plan A i B. W każdym z tych planów wasze wybory napędzają kolejne, łącznie z konsenkwencjami tych wyborów. Tracicie nagle coś cennego a zyskujecie w zamian niekoniecznie to, co jest szczytem waszych marzeń. To prosta i zrozumiała historia, opowieść do kubka dobrej kawy, która spowoduje, że się wzruszycie lub zwyczajnie oburzycie. Jest to jednocześnie dość " kobieca" drama, skierowana do płci pięknej.
Rainie radzi sobie świetnie w odtworzeniu emocji i dualności charakteru swojej bohaterki. Z jednej strony inteligentna, przebojowa kobieta a z drugiej strony zwykła " kura domowa", w której gdzieś głęboko drzemie potrzeba realizacji wyższych celów.
Główna bohaterka to silny i logicznie zbudowany charakter, którym nie kierują tylko emocje, pieniądze czy sława. Z drugiej strony niezwykle delikatna, zmęczona i zawiedziona życiem kobieta, która zwyczajnie docenia to, co podarował jej los. Ciężko opisać w kilku słowach całą historię, bo jest na prawdę piękna, wzruszająca, momentami zmusza do zadumy i zastanowienia się nad tym, jaką osobą , a także kobietą ( w tym też matką, tych których dotyczy) jestem. Znajdziecie tu wiele otwartych pytań, które każą wam się zastanowić nad tym, w jakim miejscu teraz jesteście i czy to właśnie jest waszym szcześciem, a może przegapiliscie coś po drodze i wolelibyście zawrócić z obranej drogi? Planu C nie pzrewidziano niestety. To jednocześnie historia o wielkiej sile miłości, zaufaniu i zrozumieniu pośród wszystkich pzreciwności losu.
Nie unikniemy w całej historii odwołania się do roli współczesnej kobiety w świecie, ale nie jest to tak zaznaczone i nie psuje do końca całej emocjonalnej strony dramy.
W mojej ocenie tajwan 10/10 i must watch tego sezonu!!!/ kartoflanka
Trailer:

ODPOWIEDZ