[2006] Smile Pasta

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

[2006] Smile Pasta

Postautor: martulex » 13 paź 2006

Przeurocza komedia romantyczna, która powstała
w oparciu o szalenie popularną koreańską manhwę o
dźwięcznym brzmieniu "Full House".

Obrazek

Org. tytuł
: 微笑 Pasta / Wei Xiao Pasta

Ang. tytuł : Smiling Pasta / Smile Pasta

Gatunek : Komedia romantyczna

Ilość odcinków : Produkcja oscylować będzie w granicy 16 epków

OP : 彩虹的微笑 (Cai Hong De Wei Xiao) w wykonaniu Cyndi Wang

ED : 北極星的眼淚 (Bei Ji Xing De Yan Lei) w wykonaniu Nicholasa Teo

OBSADA
-----------

Cyndi Wang jako Cheng Xiao Si/成曉詩
Nicholas Teo jako He Qun/何群
Gino jako Ah Zhe/阿哲
Zhao Hong Qiao jako Rita
Zhao Shun(趙舜) jako Cheng Jin/成金
Jian Chang(檢場) jako Cheng Gang/成剛
Wang Juan(王娟) jako Chen Lin Ma Li/成林瑪麗
Hu Kang Xing(胡康星) jako Cheng Ming/成銘
Song Zhi Ai jako Huang Qian Hui/黃千慧
Wu Zhen Ya(吳震亞) jako Lei Long/雷龍
Shen Meng Sheng(沈孟生) jako He Meng Yuan/何孟元
Bao Zheng Fang(鲍正芳) jako Bi Li Ling/毕丽铃
Di Zhi Jie(狄志杰) jako Vincent

OPIS
-------
Xiao Shi jest dziewczyną, która przeszła przez wiele krótkich związków, dokładnie 17, z których każdy nie trwał dłużej niż 3 miesiące. Jest ona dotknięta 3 miesięczną klątwą. Po dostaniu kosza od swojego 17ego chłopaka uważa, że świat jest okrutny jak jeszcze nigdy nie był. W międzyczasie, znany idol He Qun ucieka przed paparazzi, wpada na Xiao Shi i cała scena kończy się 'całowaniem' na ulicy. Fotograf wykorzystuje tą chwilę, robiąc zdjęcie, które trafia do gazety. Menager He Qun’a ratując jego reputację ogłasza, że Xiao Shi jest już od roku dziewczyną znanego piosenkarza oraz jego narzeczoną. Jest to historia o tym jak para uczy lubić się siebie nawzajem po nieporozumieniu i krzywdzie do której przyczyniły się media. Czy Xiao Shi złamie wreszcie swoją 3 miesięczną klątwę?

Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Postautor: CHILMA » 13 paź 2006

Uwielbiam Smiling Pasta (na razie obejrzałam 7 epizodów) :smitten:
Niby to oparte o Full House,a jednak jest trochę inaczej [powiedziałabym, że nieco bardziej dramatycznie ^^]
Cyndi Wang i Nicholas Teo tworzą przeuroczą parę.

Poza tym OST też jest fajniusi [obecnie mam fazę na Tears from Polaris :D]
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 13 paź 2006

No nie... i kolejna drama na ktora mam ochote hehehe. Niby znany schemat a jednak - lubie takie cos...
Zazwyczaj mi pasuja dramy gdzie bohaterowie zmuszeni sa do przymusowego zaręczenia sie lub coś w tym stylu hehe ;D
Rozumiem, ze narazie nie do wszystkich epow sa suby ? O.o
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Asu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Asu » 13 paź 2006

Co racja to racja, niestety wszyscy maniacy tajwańskich dram spodziewają się najgorszego hehe XD ale co tam! I tak to obejrzę ;D
Swoją drogą Nicholas na tym zdjęciu u góry przypomina mi Raina *_*
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Postautor: CHILMA » 14 paź 2006

Asu - koniecznie musisz go posłuchać (po prostu śliczne ballady *.* albo jestem już tak uzależniona, że jest mi wszystko jedno :P)

Właśnie skończyłam oglądać 8 odcinek *.* i nawet zaczęłam 9 odcinek w RAW oglądać (ale to chyba już niezdrowe jest o.O więc się lekko opamiętałam ^^)

Dobrze, że oglądam mniej więcej na bieżąco, bo gdybym miała całość na raz to obawiam się, że bym nie mogła się oderwać, a na zajęciach wyglądałabym jak zombi :P
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 09 sty 2007

Hmm, drama tylko udaje, że jest podobna do Full House. Owszem mamy wiele zbieżności, ale nie są one ściśle powiązane z koreańską produkcją ^^

Czy jest wart ściagnięcia ?? To zależy jakiego wymagasz poziomu od tej dramy ^^ W środku serii ogarnęła mnie nuda...moża za stara jestem na aż takie cukierkowate opowieści...ach te moje 22 wiosny, no właściwie 23...W każdym razie początek jest niezły, a potem już jazda z górki ^^
Awatar użytkownika
Hiro
Oglądam regularnie xD

Postautor: Hiro » 20 lut 2007

jak dla mnie to nie jest to nudne ani troche :D Wy chyba nie widzielisci Prince turns to frog epsy 20-26 to byla tragedia. A z fullhousa to ma chyba tylko to wspolne ze aktor/piosenkarz udaje ze jest ze zwykla dziewczyna
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Postautor: CHILMA » 20 lut 2007

^ nie no ja nie mówię, że nudne było. Tylko pierwsze 10 odcinków jest lepsze niż następne, ale końcówka już znowu mi się podobała bardziej (bo zamiast uczyć się do egzaminu z prawa wspólnotowego, oglądałam sobie dwa ostatnie epki ciurkiem ^^)

Ogólnie jakbym miała ocenić to dobra drama była :D

[a z Full House to rzeczywiście w sumie tylko główny wątek by się zgadzał. Ale reklama lubi naciągać fakty ^^]
Awatar użytkownika
aniabourne
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: aniabourne » 21 lut 2007

obejrzałam tą dramę i mi się spodobała ^^ ogółem to wolę ja bardziej niż Ull House...jest więcej sytuacji śmieszniejszych^^
Fajne były te kłótnie między głównymi bohaterami xD i ich poznaie haha przypadkowy pocałunek.... przypadkowo znalazła się u niego w chacie w jego ciuchach... ^^
muzyka podobała mi się też... a co do głosy nicholasa to jest sweet... pzry jego balladkach można szybko zasnąć lub uspokoić się xD
[img]http://img165.imageshack.us/img165/1233/yamapi18es3sn0.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 12 maja 2007

Drama podobała mi się, ale faktycznie od 10 odcinka to trochę się nudziłam - jakieś takie przeciąganie jak w telenowelach wenezuelskich. Drama strasznie śmieszna, momentami myślałam, że padnę ze śmiechu. Co do muzyki - parę utworów mnie urzekło, a Nicholas ma bardzo przyjemny głos (choć i tak wolę takie z chrypką).
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 24 cze 2007

Dzisiaj skończyłam oglądać tą drame i jestem pod wielkim wrażeniem :) Smiling Pasta od dzisiaj należy do moich ulubionych dram ^^ Od czasu do czasu muszę obejrzeć coś 'lekkiego' i śmiesznego. I własnie Smile Pasta idealnie się do tego nadaje :)
Nicholas i Cyndi tworzą świetną pare :) Te ich wieczne kłótnie :D
Poza tym Nicholas ma przepiękny uśmiech *___* nie mogę się napatrzeć... i ten jego głos *__*
Też uważam, że jest podobny do tego aktora z np."My sister-in-law is 19" (zapomnialam jak sie nazywa xD). Na początku pomyślałam, że to na serio on, ale sprawdziłam opbsade i wyszło, ze to Nicholas xD
Kurcze teraz poluje na OST z tej dramki.. jak narazie ściąga mi się torrentem, ale cienko to widze :/ ściągnie mi się to chyba za 3 lata... może ktoś ma link do tego OSTa? ale nie na Mu ^^''
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 25 cze 2007

No przyznam, że jest niezłe. Mało ambitne, ale fajnie się ogląda. Obejrzałem na razie niecałe 3 epsy... ale niedługo obejrzę więcej. :D
火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]
Awatar użytkownika
Reiha
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Reiha » 25 cze 2007

obejzalam ta dramke wczoraj i bardzo mi sie podobala, super byla, jedna zlepszych jakie widzialam po MISA (i'm sorry i love you) musialam cos delikatnego obejzec i to bylo to, ale usmialam na tym
Nicholas ma przecudny usmiech tu sie zgadzam rozplywam sie jak on sie umiecha xD
If only that day I hadn't met you,
I wouldn't be having these feelings.
These feelings are racing throught me and I want them to reach you
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 05 lip 2007

allia pisze:Karasu ten prosiak obejrzał 3 epy beze mnie - tak to jest polegać na facetach ;)

Ożesz, ja ci zaraz dam prosiaka! :P A wiesz ile teraz obejrzałem? Wiesz, wiesz? :devilek: Z resztą... źle się ze mną oglądało? Przeszkadzało w czymś, że oglądałem te pierwsze epy drugi raz? :P :P :P XD

Nawiasem mówiąc, to ta dramka nieźle mnie wciągnęła. Równocześnie oglądałem Dal-ja's Spring i Oh Dal-ja przegrała. :D Jedyne, co bym w Paście poprawił, to zamienił aktorkę grającą Cheng Xiao Shi na jej bratową. XD Choć w sumie jako ciapowata Turtle Girl, to nieźle jest dobrana, hyhy. :D

No i śmieszy mnie cokolwiek Ah Zhe. Taki twardziel uparty jak dziecko, aż komiczny w swojej zatwardziałości i próbach bycia megatwardzielem. Na szczęscie sceny walk, w których bierze udział nie są takie ostatnie i oceniam je na dość wysokim poziomie JAK NA TEGO TYPU PRODUKCJE. :D

He Qun ma heoriczne przebłyski, ale ogólnie to prawie taka łajza, jak Xiao Shi, tylko psychicznie, a nie fizycznie. :P Mam nadzieję, że mu się to pod koniec poprawi. :D

No i również XIE XIE za OST. Właśnie sobie zasysam. :D
火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]
Awatar użytkownika
Midori
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Midori » 06 gru 2007

Właśnie obejrzałam ostatni odcinek :)
To naprawdę bardzo fajna drama. Fakt schematyczna ale, która drama nie jest (a przynajmniej większość).
Bardzo fajnie dobrani aktorzy i muszę stwierdzić, że tak jak w "Prince turned into the frog" bardzo mnie irytaowała Zhao Hong Qiao tak w roli Rity bardzo mi sie spodobała i nawet ją polubiłam, no i Gino..., z każdą dramą czuję do niego coraz większą sympatię ( szkoda, że gra tylko w trzech ).
Do tego drama jest zabawna i można sie trochę pośmiać.
Zauważyłam, że coraz bardziej podobają mi się tajwańskie dramy. Nie dosyć, że zabawne i można sie odprężyć, jak sie ogląda to jeszcze ani trochę się nie dłużą .
A wracając do tematy Smiling Pasta - naprawdę dramka warta polecenia :)

Wróć do „C-drama”