[2006] Smile Pasta

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 04 lis 2009

Uwielbiam tą dramę, aktorów, OST, cóż po prostu całość:)
Cyndi jest urocza i zabawna w roli Xiao Shi, Nicholas ma przeuroczy uśmiech i jak śpiewa... Ah Zhe jest zdecydowanie przystojniejszy od He Quna, ale i tak lubię ich obu:)
To chyba moja najbardziej ulubiona tajwańska drama
Gorąco polecam:)

Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 05 mar 2010

Ja po trzech epach, próba druga żeby nie było, bo Cindy mnie zeszłym razem po prostu odrzuciła :P

Daleka droga jeszcze przede mną ale słuszne skojarzenia z Full Housem mam i przez to patrzę na tę produkcję przychylniejszym okiem...
Nicholas ma piękny uśmiech, aż sama sie szczerzę, jak go widzę. :) Cindy nie jest koniec końców taka zła ale to moja pierwsza z nią drama i chyba muszę przywyknąć (z dzieczynami zawsze idzie mi wolniej niż z facetami :D Ciekawe dlaczego? :D)
Rita denerwuje, nie wiem czy to wina postaci czy aktorki a ten Ah Zhe jest jakiś dziwny... Jak go zobaczyłam to byłam przekonana ze to on jest starszym bratem He Quna nie odwrotnie :P

I niech mi ktoś wyjaśni pokrętną logikę dramy :D
Skoro Ah Zhe jest seniorem Cindy to znaczy że musi byc od niej conajmniej z rok starszy. Skoro He Qun jest starszym bratem Ah Zhe to musi być od niego conajmniej rok starszy. Co daje 2 lata różnicy (conajmniej) miedzy Cindy i Nicholasem.
Więc czemu mają razem zajęcia?
I dlaczego oni w ogóle są jeszcze na uniwerku? Jesli C ma 24 lata to mogę zrozumieć ze jest na ostatnim roku ew, ale chłopcy? O.o

I jak tu nie kochać dram? :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 05 mar 2010

Rita denerwuje, nie wiem czy to wina postaci czy aktorki

Hah, ja miałam z nią jeszcze większy problem bo już poprzez samo imię kojarzyła mi się z Ritą z Power Rangers, a to już w ogóle jakiś inny stopień wyobraźni xD
Spoiler! Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 05 mar 2010

ha, to jedna z tych kilku bardzo nielicznych tajwańskich dram które oglądałam, a to dlatego że w początkach rzucałam się na wszystko o czym było głośno, a ta drama była hitem nr 1 na Silent Regrets.
i mi z kolei właśnie jak teraz oglądam Full House to strasznie mi zajechało to Smiling Pastą... no ale FH było pierwsze jak by nie patrzeć xD
szczerze, to w tej chwili ta drama wywołuje u mnie taaaki śmiech... ale jakiś sentyment i tak mam xD
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 05 mar 2010

Skoro Ah Zhe jest seniorem Cindy to znaczy że musi byc od niej conajmniej z rok starszy. Skoro He Qun jest starszym bratem Ah Zhe to musi być od niego conajmniej rok starszy. Co daje 2 lata różnicy (conajmniej) miedzy Cindy i Nicholasem.
Więc czemu mają razem zajęcia?
I dlaczego oni w ogóle są jeszcze na uniwerku? Jesli C ma 24 lata to mogę zrozumieć ze jest na ostatnim roku ew, ale chłopcy? O.o

Xiao Shi ma 20 lat, a He Qun 22, jak a jak logicznie wynika, Ah Zhe ma 21
a co do studiów, może przeniósł się na inny kierunek i musiał zacząć od nowa? ewentualnie od 2 roku? Dla mnie dziwniejszy był ten wyścig, w którym mieli brać udział wszyscy studenci i wykładowcy, a tam nieliczna garstka biegła :?

i mi z kolei właśnie jak teraz oglądam Full House to strasznie mi zajechało to Smiling Pastą

bo to ma być remake FH, choć jak dla mnie podobieństwa są dość ogólne i tak właściwie obie dramy są całkiem inne :D

Nicholas ma piękny uśmiech, aż sama się szczerzę, jak go widzę

ja też :D
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 06 mar 2010

Eee, po 5 epie już widzę że to nie to. Ogląda się w miarę, ale wszystkie sceny z rodziną mam ochotę od razu przewijać i powstrzymuję się tylko daltego że sobie myśle że potem nie zakapuje o co chodzi...
Nocholas jest boski, ale mi nie wystarcza tylko on jeden. Na drugiego pana to w ogóle nie ma sie co gapić, a co do Cyndi.. Zalatuje mi to sztucznością. Ona moim zdaniem nie ma takiego słodkiego looku który by usprawiedliwiał jej zachowanie. Nie wiem, może za bardzo lubię Rainie.

Tak czy siak czuję, że szybko to skończę. Nie mogę nie porównywać do FH... tutaj mamy jakieś okropne wydumane sentencje, sceny z życia rodzinnego są po prostu głupie...
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 14 mar 2010

Matko, głupie to niemożliwie jest. Jestem na 13 epie a od co najmniej 6 jadę równo na podglądzie. Zastanawiam sie, czemu nie rzuciłm tego wcześniej ale skoro już tu dojechałam...

Nie chce mi sie nawet wdawać w te wszystkie nielogiczności, ale najgłupszą jest teraz ta akcja z byłm facetem: zobaczył ją nagle na ulicy i juz nie jest smutny po stracie dziewczyny tylko od razu kocha ją nad zycie i nie puszcza jej ręki chociaż ona teraz jest z Nicholasem.
Że co w ogóle??? O.o

Ta durna bohaterka, te beznadziejne przeciągania akcji w których to nie wiem z jakiego powodu Nicholas sie jeszcze nie zdecydował z nią być. Na początku sądziłąm ze on nie chciał jej ranić przez te nagonki prasowe no ale teraz keidy juzjej popracie całej rodziny etc... kompletnie tego nie kapuje.

Na razie słucham tylko piosenek Nicholasa z OSTa... Seryjnie, męczę sie na tym tylko odrobinę mniej niż na ToGetHer...
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 14 mar 2010

męczę sie na tym tylko odrobinę mniej niż na ToGetHer...

Odnośnie Smiling Pasty miałam dokładnie te same odczucia (hmmm... w przeciwieństwie do ToGetHer :) ). Zaczęło się nadspodziewanie dobrze. Na tyle dobrze, że do piątego odcinka dotarłam bez jakiś specjalnych bóli, ba, nawet z przyjemnością. A potem z dramą zaczęło dziać się coś przykrego.

Mając jednak w pamięci zauroczenie pierwszymi odcinkami (+ ten słynny uśmiech) - postanowiłam - brne dalej! I brnęłam. Dzielnie. Bez podglądu. Do odcinka 12 - tego.

I tutaj być może zadziałał system rozpuszczenia nieco lepszymi produkcjami. SPaście zaczęłam mówić kategoryczne nie, co przejawiało się głównie tym, że odcinek (nie pamiętam ile one miały - chyba z godzinę - ZONK) oglądałam w niecałe 20 minut. Ostatni zajął mi chyba jakieś 10...

Ze wspomnień zdecydowanie przyjemnych - rzeczony uśmiech. Mam ochotę go ukraść i powiesić na ścianie...
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 14 mar 2010

No tak, tylko jak chce popatrzeć na Nicholasa to po prostu gapię się na swoją tapetę. Zresztą, ten serial nawet jego mi zaczyna obrzydzać, bo zaczynam sie zastanawaic czy ona faktycznie taki ładny jest....

20 min to również u mnie norma. Chce to szybciej skończyć, bo mam ochote na coś innego....

EDIT

Dobra, skończyłam na mocnym podglądzie.
No nie mówię, że kilka scen nie było fajnych ale Cyndi Wang po prostu mnie denerwowała i to chyba pierwszy przypadek gdzie sceny między głównymi bohaterami w ogóle mnie nie przyciągały i je przewijałam najbardziej. Słowo dumb jest chyba najczęściej pojwiającym się słowem, zaraz obok żółwia...

Z fajnych rzeczy...
Druga para w odcinakach 14-17 --- ich kompetiszyn i w ogóle :) Słodcy się nagle zrobili :) Nawet Gino mi się spodobał na koniec :)
Obie piosenki Nicholasa. Piękne.
....... a, no i Vincent generalnie :D

Rodzinka była denerwująca. Fajnie ze główna bohaterka miałą takie dobre relacje ale ja bym chyba zabija jakby ktoś mnie nieustannie tak odpytywał i takie żenujace rzeczy wyprawiał...

e...6/10, ale od połowy to naprawę już równo na podglądzie... Na FH był taki fajny....
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 16 mar 2010

Eggie pisze:e...6/10, ale od połowy to naprawę już równo na podglądzie... Na FH byłtaki falny....

a ja tam uwielbiam SP, i Xiao Shi i He Quna, Ah Zhe, Ritę a nawet rodzinkę, trochę denerwującą, ale mnie częściej akurat rozśmieszała :lol:

Wróć do „C-drama”