[2007] It Started With A Kiss 2

seriale z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Re: [2007] It Started With A Kiss 2

Postautor: isamar84 » 05 wrz 2010

evelinux pisze:Yang Qi Tai - który tutaj jest zdecydowanie przystojniejszy niz jako młodszy brat Mike'a w DBY.. i podoba mi się jak gra swoją postać.. jest genialny

a jak wygląda w lecącej obecnie dramie Zhong Wu Yan, z krótkimi włoskami :smitten:

evelinux pisze: to jest DANSON TANG?? O_O <jeszcze długo będę zbierała szczękę z podłogi...> on jest słodki! i jakie miny strzela to jest poezja!

fajną ma tu rolę, bardzo polubiłam jego postać, ale jest jedna scena z nim która całkowicie mnie rozwala, ale to chyba dalej niż 10 odcinek było, więc będę milczeć :P

Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
Satsuki YO!!
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Satsuki YO!! » 25 wrz 2010

Niedawno skończyłam.
Ta drama była CUDOWNA. Absolutnie wspaniała. Po skończeniu pierwszego sezonu miałam wielkie obawy, bo mi się podobał a nie lubię psuć sobie wrażenia kiepskimi kontynuacjami, ale TKA było równie świetne ^^ Pojawiło się mnóstwo nowych postaci a jednocześnie stare na tym nie ucierpiały - to mi się bardzo podobało, zwłaszcza wątek Ah Jin'a i Christine. Cieszę się, że znalazł sobie dziewczynę, bo to jest żałowałam najbardziej :<

Chociaż nie mogę powiedzieć, bo strasznie zaczęła mnie wkurzać mama Zhi Shu. O ile w ISWAK była jedną z moich ulubionych postaci, to tu już działała mi na nerwy. Mniej-więcej po połowie doszedł do mnie także niesmaczny fakt "WTF, ta Xiang Qin bez przerwy ryczy!" No cóż, ale starałam się tego nie zauważać xD

Joe Cheng i Ariel Lin byli świetną parą ^^ Tacy uroczy i w ogóle, strasznie mi się podobali i zachwycili mnie swoją grą aktorską, zwłaszcza Joe. Naprawdę, szacun, jak to mawia dzisiejsza młodzież xD Było też baaardzo dużo takich słodkich scen, których zawsze mi brakuje w japońskich dramach, a których dostatek mam w tajwańskich xD I za to je lubię xD

Ła, zapomniałam dodać, że nie podobało mi się zakończenie zakończenia, ja Zhi Shu czyścił jej buta >.> Mogli na koniec przytoczyć aluzję do jakiejś ładniejszej sceny >.> I brakowało mi takiego... '2 lata później' czy coś, jeżeli wiecie o co mi chodzi xD
Ale podsumowując, ISWAK i TKA zachwyciły mnie pod każdym względem ^^ Naprawdę warto było obejrzeć te 40 odcinków ^^
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 25 wrz 2010

Satsuki YO!! pisze: Mniej-więcej po połowie doszedł do mnie także niesmaczny fakt "WTF, ta Xiang Qin bez przerwy ryczy!" No cóż, ale starałam się tego nie zauważać xD

No,ale ej,mimo że nie przepadam zbyt za Xian Qin,bo mnie irytowała,ale muszę jej w tym momencie bronić,gdyż dziewczę miało mnóstwo powodów by często płakać. Pomimo iż była wesołą dzieweczką i energiczną,ale przecież mimo że ożeniła się z kolesiem którego tak bardzo kochała,to on był bardzo często dla niej ciągle oziębły,nawet po ślubie. Nie dawał jej w ogóle oznak miłości, sama sobie często zadawałam pytanie czemu o z nią wziął ślub,przecież właściwie się nie zmienił. Da dwa całusy na krzyż (trochę więcej w pierwszym odc XD) i tyle jego miłości,podczas gdy ciągle ją poniża że jest głupia i w ogóle. Dopiero na końcu przecież dowiadujemy się jaki cel on ma w nieokazywaniu swej miłości,a przecież bardzo ją kocha,bo ona właśnie go dopełnia. Jak powiedział sam Zhi Shu,on potrafi zrobić perfekcyjnie 99% rzeczy,a ten jeden procent świetnie robi Xian Qin.

Satsuki YO!! pisze:
Ła, zapomniałam dodać, że nie podobało mi się zakończenie zakończenia, ja Zhi Shu czyścił jej buta >.> Mogli na koniec przytoczyć aluzję do jakiejś ładniejszej sceny >.> I brakowało mi takiego... '2 lata później' czy coś, jeżeli wiecie o co mi chodzi xD

Dla mnie ta scena była boska,pokazała jaką przemianę przeszedł Zhi Shu,wcześniej go nie obchodziło że ona w coś wlazła,a potem zrobił dokładnie to o czym ona marzyła i była taka z tego powodu szczęsliwa.
Szkoda że jednak zakończyli na tym na czym skoczyła się manga,po śmierci autorki,mogli dopisać inne zakończenie,ale taki wybór podjęli scenarzyści,trudno.
Kiedyś chodziły słuchy o trzecim sezonie,ale jakoś chyba nic z tego nie wyjdzie,a szkoda :cry:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 26 wrz 2010

12/20 epów.. uhh strasznie męczy mnie ten 2-gi sezon.. nie wiem czemu mnie on tak nudzi.. w anime mi się bardziej podobała ta druga część jak juzbyli małżeństwem a tutaj mnie wręcz nudzi ten sezon..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 26 wrz 2010

evelinux pisze:12/20 epów.. uhh strasznie męczy mnie ten 2-gi sezon.. nie wiem czemu mnie on tak nudzi.. w anime mi się bardziej podobała ta druga część jak juzbyli małżeństwem a tutaj mnie wręcz nudzi ten sezon..

to chyba jesteś jedną z niewielu, chyba pierwszy raz czytam taką opinię na temat TKA
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 26 wrz 2010

no.. stanowczo bardziej mi sie podobal 1szy sezon..

konkretniejsze posty!!!
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Speak » 26 wrz 2010

wow, też widzę pierwszy raz taką opinię. dla mnie TKA było o niebo lepsze od ISWAK. 1 sezon zaczął mi się podobac i wciągnął mnie dopiero od połowy, natomiast 2 był cały cudowny ; )
Oglądam: King 2 Hearts | Love Rain
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 02 paź 2010

fajne sa te sceny miedzy nimi jak juz sie pogodza... co przypada mniej wiecej raz na 3 odcinki?? no whatever.. no nic na to nie poradze.. w 1szym sezonie jeszcze sie cos dzialo.. a tutaj albo sa pogodzeni albo ona caly czas ryczy albo zazdrośnik sie wkurza i nadaje Zhu Shu..

[edit]

omo.. jak się spiła na umór na tym weselu w 12 epie xD a Qi Tai jak słodko wyglądał jak wychodził od tej swojej dziewczyny na wózku ze szpitala, jak się cudnie uśmiechał :melt: zawsze mi było żal tej postaci.. i w anime i tutaj.. dobrze z emu znaleźli kogoś miłego bo zasługuje chłopak jak najbardziej na happy end. ale w ogóle.. ten kolo wtulony w objęcia Gan Gana.. omo, what was THAT??
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 02 paź 2010

evelinux pisze:
omo.. jak się spiła na umór na tym weselu w 12 epie xD

I znowu było piggyback :D
Ja lubię jak on ja nosi na tych plecach w tej dramie,a najlepsze jest w openingu jak pokazuja piggyback nr 1 i piggyback setny,to takie urocze jest :victory:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

no no, dokładnie, anna-b. :D ale wkurza mnie jak on jej czasami zapuszcza hasłami, które wie ze ja rania.. jak np jej powiedzial zeby zrezygnowala z pracy pielegniarki skoro to dla niej takie ciezkie i ze on wie ze to jest zbyt wiele dla niej zeby sobie znalazla cos innego. wkurza mnie to.. i tak jego postac koenic koncow mnie chyba jednak bardziej irytuje niz zauracza.. tak glownie bylo w anime.. w anime to wrecz chcialam zeby ona byla z tym drugim, tym pielegniarzem. .zpaomnialam jak sie nazywal.. w dramie przynajmniej Joe dodaje uroku swojej postaci i juz tak bardzo jej nie nienawidze jak w anime..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

evelinux pisze:ale wkurza mnie jak on jej czasami zapuszcza hasłami, które wie ze ja rania.. jak np jej powiedzial zeby zrezygnowala z pracy pielegniarki skoro to dla niej takie ciezkie i ze on wie ze to jest zbyt wiele dla niej zeby sobie znalazla cos innego. wkurza mnie to..

oj,jak ja nie lubiłam jak on jej tymi tekstami jechał,to sie u niego w ogóle nie zmieniło po ślubie,jak po niej wcześniej jechał tak i jechał po niej potem,ale tak sobie myślę że on jej jechał świadomie po ambicji,bo ja znał i wiedział że przez to ona zaciśnie zęby i będzie robiła swoje,by mu udowodnić,albo mnie sie tylko tak zdaje,a on był po prostu wredny :victory:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

może i tak, ale jakby mi mój facet *przyjmijmy ze takiego mam* powiedziałby coś takiego to bym go kopnęła w zadek i tyle.. dlatego ja po prostu z szeroko otwartymi z podziwu oczami czczę jej cierpliwość i silna wolę.. bo ja i mój dialog wewnętrzny by już dawno stwierdził, że skoro mi jedzie takimi tekstami tzn że mnie nie kocha i bym go zostawiła.. zresztą.. ona go przecież nawet raz zostawiła.. nawet dwa zdaje się.. a on co? najpierw duma a potem zazdrość nie pozwoliła mu za nią biec i prosić o powrót do domu.. w okazywaniu uczuć to on jest tak samo dobry jak lodowaty Mamoru z Sailor Moon.. i tam też Usagi mogła wybrać Seiyę *pomińmy fakt, ze w zasadzie to on był kobietą..* który był bardziej uczuciowy i faktycznie okazywał ze mu na niej zależy, ale nie.. jakos laski zawsze wolą zimnych drani?? whyy?? ze są sexy? eee.. może i są.. ale nie w życiu codziennym.. *dobra, wiem, mówimy o dramie, a nie życiu codziennym..* whatever..
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 02 paź 2010

Mi się wydaję, że Zhi Shu w czasie tego małżeństwa uczył się jak powinien ją traktować, na początku był sobą, mimo że ją kochał, potrafił ją ranić słowami, nie wymagał od niej za dużo, podczas gdy Xian Qin, chciała się dla niego stawać coraz lepsza, ale to w nim zaszła największa zmiana, im bliżej końca, tym bardziej robi się on kochany :smitten:

a on co? najpierw duma a potem zazdrość nie pozwoliła mu za nią biec i prosić o powrót do domu.. w okazywaniu uczuć to on jest tak samo dobry jak lodowaty Mamoru z Sailor Moon.. i tam też Usagi mogła wybrać Seiyę *pomińmy fakt, ze w zasadzie to on był kobietą..* który był bardziej uczuciowy i faktycznie okazywał ze mu na niej zależy, ale nie.. jakos laski zawsze wolą zimnych drani?? whyy?? ze są sexy? eee.. może i są.. ale nie w życiu codziennym.. *dobra, wiem, mówimy o dramie, a nie życiu codziennym..* whatever..

niestety w dramach zawsze królują ci aroganccy i zimni, nie wiem dlaczego, bo taki typ w życiu się nie sprawdza, chociaż raz chciałabym zobaczyć inne zakończenie, gdzie ten bardziej troskliwy wygrywa, no może widziałam, bo tak można by określić Ou Chena z SD, a nawet w filmie Sophie's Revenge, w końcu i jego zostaje odwzajemniona miłość :wink:
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

isamar84 pisze:Mi się wydaję, że Zhi Shu w czasie tego małżeństwa uczył się jak powinien ją traktować, na początku był sobą, mimo że ją kochał, potrafił ją ranić słowami, nie wymagał od niej za dużo, podczas gdy Xian Qin, chciała się dla niego stawać coraz lepsza, ale to w nim zaszła największa zmiana, im bliżej końca, tym bardziej robi się on kochany :smitten:

Tu się z Tobą zgodzę,mimo że zarówno ona i on sie zmieniają w ciągu obu części dramy,to u Zhi Shu zmiany idą że tak powiem niewidocznie,bo idą małymi kroczkami i może nie do końca on sam zdaje sobie z nich sprawę,ale przecież świetnie widzimy to, jaką drogę przeszedł od zimnego drania,do kochającego męża,jakim jest w ostatnim odc,bo ta ich rozmowa w jego biurze to była cudna, właśnie w niej widać jak bardzo on sie zmienił :D
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 02 paź 2010

anna-banana pisze:
isamar84 pisze:Mi się wydaję, że Zhi Shu w czasie tego małżeństwa uczył się jak powinien ją traktować, na początku był sobą, mimo że ją kochał, potrafił ją ranić słowami, nie wymagał od niej za dużo, podczas gdy Xian Qin, chciała się dla niego stawać coraz lepsza, ale to w nim zaszła największa zmiana, im bliżej końca, tym bardziej robi się on kochany :smitten:

Tu się z Tobą zgodzę,mimo że zarówno ona i on sie zmieniają w ciągu obu części dramy,to u Zhi Shu zmiany idą że tak powiem niewidocznie,bo idą małymi kroczkami i może nie do końca on sam zdaje sobie z nich sprawę,ale przecież świetnie widzimy to, jaką drogę przeszedł od zimnego drania,do kochającego męża,jakim jest w ostatnim odc,bo ta ich rozmowa w jego biurze to była cudna, właśnie w niej widać jak bardzo on sie zmienił :D

a scena w szpitalu, po ratowaniu dziecka, jak on na nią patrzył :smitten: uwielbiam tą scenę :smitten:

Wróć do „C-drama”