[Anime] Kore wa Zombie Desu ka? (2011)

pozostałe seriale made in Asia
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[Anime] Kore wa Zombie Desu ka? (2011)

Postautor: Snake » 22 mar 2011

Obrazek

Rodzaj produkcji: seria TV
Rok wydania: 2011 (od 11 stycznia, 2011 do 5 kwietnia 2011)
Ilość odcinków: 12
Czas trwania: 12×25 min
Gatunki: Comedy, Fantasy, Harem, Magic, Parody, Shounen, Vampire
Reżyseria : Takaomi Kanasaki
Scenariusz :Makoto Uezu
Studio: Studio Deen

Na podstawie light novel Shinichi Kimury pod tym samym tytułem.

2 sezon
nazwa: Kore wa Zombie Desu ka? of the Dead
Rok wydania: 2012 (od 5 kwietnia 2012 do? )
Ilość odcinków: 10
Czas trwania: 10×24 min
Ograniczenie wiekowe : +17

Opis :
Głowny bohater to Ayumu Aikawa, uczeń szkoły średniej. Został on zamordowany przez seryjnego zabójcę, ale powrócił do życia jako zombie, wskrzeszony przez Eucliwood Hellscythe (Yu), nekromantkę niemowę - która zamieszkuje razem z nim. Do tego towarzystwa dołączy magiczna dziewczyna Haruna, której zombie przypadkowo ukradł moc i sam może zamieniać się w dziewczynę. Trzecią osobą, która zamieszka pod dachem Aikawy jest wampirzyca ninja,potrzebująca pomocy Yu.

Tak wyglądają domownicy w cywilu :
Spoiler! Obrazek
Obrazek

trailer :
Spoiler!

W anime jest sporo głupiego, absurdalnego humoru, trochę fantasy, akcji (są walki) oraz odrobinę zboczonych scen i rysunków (nie wiem jakie jest na to określenie).
Ciekawe są bohaterki, nekromantka póki co jest najfajniesza, a zwłaszcza jej sposób komunikowania się ^^. Jak dla mnie jest więcej śmiania się niż w Beelzebubie, ale ogólnie anime jest troszkę słabsze. Dopiero od dalszych epizodów zawiązuje się akcja, pierwsze dwa to w zasadzie wstęp.

Jestem po 3 odcinkach i obejrzę do końca.

Z kwestii fabularnych, główny bohater jest zombie, co sprawia, że jest nieśmiertelny (w pierwszym odcinku ginie co najmniej dwa razy), ale też silniejszy niż zwykły człowiek. Za to jest podatniejszy na urazy i nie może znieść słońca (chodzi do szkoły, więc ma problem).
Fabuła skupia się na rozwiązywaniu zagadki seryjnego zabójcy (lokalny morderca, więc bohater liczy, że go odnajdzie) oraz na problemach poszczególnych dziewczyn - ( w pierwszych odcinkach mniej na ten temat, wiadomo, że jedna straciła moc, a druga ma jakieś zadanie do wykonania).
Główny bohater ma oczywiście kumpla (jak w Beelzebubie ;) ), który jest dość wrażliwy na punkcie dziewczyn (a zombie nie dość, że mieszka sam, to jeszcze ma 3 ładne dziewczyny :) ).

Nie wiem czy polecać, ze względu na treści majteczkowe itp., ale zawsze jednego epa ściągnąć można, zwłaszcza, że polskie napisy są świetne (korzystam od tych z jinja temple czy jakoś tak), a i w 720p jest anime. Mi się podoba :)

Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Re: [Anime] Kore wa Zombie Desu ka? (2011)

Postautor: thon » 22 mar 2011

ja odpadłem po obejrzeniu 3 czy 4 epizodach ,nie wiem dlaczego ,pierwsze 2 epki były nawet nawet ,było z czego się pośmiać ,fanserwis nie taki nachalny jak na ten gatunek ,komunikacja metodą karteczkową -rzeczywiście fajna,ale za to fabuła niestety mnie zdołowała - a właściwie jej brak :).Za to humor oczywiście w pierwszych epkach nawet nie taki zły.Szczególnie sposób przemiany bohatera w coś jak Sailor Moonkę :) i oczywiście z nieodłączną różdżką - tutaj zastąpioną piłą spalinową :)
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 01 kwie 2011

Jestem po 7epie i siódmy odcinek, jak dotąd chyba najlepszy, podobał mi się nawet bardziej niż 10 ep Beelzebuba :)

Owszem, fabuła jest nieco enigmatyczna, w zasadzie to nie wiadomo w jakim kierunku ten serial zmierza. Co jakiś czas odkrywane są powiązania między postaciami oraz pojawiają się dodatkowe charaktery z zewnątrz, ale nie ma jakiegoś ogólniejszego punktu zaczepienia.

Wcale mi to nie przeszkadza dobrze się bawić, bo ostatnie odcinki upływały bardzo szybko, a bohaterowie wydają się coraz fajniejsi.
W 7 odcinku bardzo rozśmieszył mnie boss koń, nauka matematyki, zaślubiny oraz magiczna potrawa - motywy rozwalające. Dodatkowo nowa bardzo fajna postać :).
Coraz bardziej podoba mi się to anime :)
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 16 kwie 2011

Obejrzałem całość ^^

Ogólne wrażenia bardzo pozytywne. W ostatnich odcinkach narasta wątek melodramatyczny, trochę przeciwwagi dla absurdalnego humoru (czarny humor + "zboczony humor" + humor sytuacyjny).

Historia jest umiarkowanie ciekawa, choć parę razy akcja się zawiązuje. Najważniejsi są bohaterowie, bo jeśli ich polubić to te 12 epizodów szybko minie. Moi faworyci, oczywiście z żeńskich postaci, to Haruna (ta w różowym / białej koszuli w domu) , tutaj duża zasługa voice-actingu (Iori Nomizu). Nekromantka również sympatyczna, choć z zachowania jest przeciwieństwem Haruny, a Tomonori też nie sposób nie polubić.

Możliwości na kontynuacje anime są (w końcu jest kilka novelek), ja chętnie drugą serię bym obejrzał.

Przysłuchawszy się openingom i endingom, muszę przyznać, że są świetne. Wiem, że wiele anime ma świetne theme songi, a sam niewiele słyszałem, ale w przypadku Korewa Zombie .. "to jest to".

opening (śpiewa chyba Iori Nomizu)

Po anime sięgnąłem całkiem przypadkowo (szukałem czegoś w klimatach o zombie), ale jestem kontent - była niezła zabawa, a wiele razy musiałem pauzować, bo ze śmiechu traciłem stateczność ;)

7/10

PS. "The protagonist is a zombie. Don't try this at home" :rolly:
Awatar użytkownika
nykikka
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Postautor: nykikka » 28 maja 2011

Obejrzałam całe i ogólnie oceniam całość 9/10, bo bardzo mi się podobało. ^^ Z postaci najbardziej do gustu przypadła mi Yuu. To anime było w innym stylu niż to, co zwykle oglądam, dlatego była to dla mnie ciekawa i miła odmiana. Nieźle się uśmiałam przy całości. Też ucieszyłabym się z drugiej serii.
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 29 cze 2011

Pozytywne wiadomości, powstanie drugi sezon anime, roboczy tytuł : Kore wa Zombie Desu ka? Jigokuhen.

Póki co brak informacji o szczegółach, pewnie przyjdzie trochę na nie poczekać.

Od niecałego miesiąca dostępna też jest OVA, ale bez rewelacji. 25 minutowy epizod, podzielony na trzy historie, skupiający się na szczęśliwym życiu codziennym bohaterów (udział w festiwalu, gotowanko itp.)
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 30 maja 2012

Mamy i oglądamy drugi sezon :victory:

2 sezon
nazwa: Kore wa Zombie Desu ka? of the Dead
Rok wydania: 2012 (od 5 kwietnia 2012 do? )
Ilość odcinków: 10
Czas trwania: 10×24 min
Ograniczenie wiekowe : +17

Po 4 epach.
Ciężko dopatrzeć się jakiejś fabuły, za to seria wypunktowuje i uwydatnia to co było najlepsze w poprzednim sezonie, czyli głupi humor, przerysowane postacie, zboczone żarty. Ogląda mi się bardzo dobrze - doszła nowa postać, która leci na głównego bohatera (a dokładnie na jego tyłek :crazy: ) oraz epizodyczna szkolna wróżka (?) - zawsze w stanie upojenia. Miło, że jest dużo Tomonori, choć seiyu chyba mówi trochę inaczej niż w zeszłym sezonie. Opening i ending gorsze niż rok temu.

Wróć do „Inne”