[Anime] Angel Beats! (2010)

pozostałe seriale made in Asia
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[Anime] Angel Beats! (2010)

Postautor: Snake » 08 maja 2011

Obrazek

Typ: serial telewizyjny
Ilość odcinków: 13
Długość odcinka : 24 minuty
Data emisji: Marzec - Czerwiec 2010
Produkcja: Aniplex, Key, P.A. Works, Visual Art’s, Sentai FilmworksL
Reżyser: Seiji Kishi
Scenariusz : Jun Maeda (na podstawie własnej noveli i mangi)
Gatunki: Akcja, Komedia, Supernatural, Przygodowe, Fantasy

opis: za http://kreskowka.pl/aa-155/angel-beats-recenzja" onclick="window.open(this.href);return false;
Anime zaczyna się od śmierci Yuzuru Otonashiego. Zdezorientowany, budzący się przy dziewczynie z karabinem snajperskim chłopak, na pewno czuje się zagubiony. Tłumaczy mu ona, że walczy przeciwko aniołowi, a wszyscy znajdujący się w tym miejscu nastolatkowie umarli. Ci którzy sprzeciwiają się systemowi tego świata nie chcą zniknąć, bo to nie gwarantuje im powrotu do życia w formie człowieka, a najgorsze co może się przytrafić to odrodzenie się w formie rozwielitki. Otonashi widząc wskazanego przez Yurippe anioła biegnie do niego, aby dowiedzieć się czy to prawda. Jednakże zadając dziwne pytanie, zostaje ugodzony prosto w serce. Oczywiście, jako że nie może umrzeć, budzi się w szkolnym szpitalu. Zostaje zaprowadzony do siedziby organizacji SSS walczącej z wymienionym aniołem, a właściwie dziewczyną o imieniu Kanade Tachibana. Zapoznany z działalnością owego zrzeszenia, powątpiewający w cel ich działalności Otonashi, postanawia jednak do nich dołączyć. I tu właśnie rozpoczyna się akcja całego anime. Zmuszeni do walczenia z aniołem, a także do ciągłego buntowania się, by nie zniknąć, bohaterowie przeżywają wiele dziwnych przygód.

linki:
http://en.wikipedia.org/wiki/Angel_Beats" onclick="window.open(this.href);return false;!
http://myanimelist.net/anime/6547/Angel_Beats" onclick="window.open(this.href);return false;!
http://kreskowka.pl/aa-155/angel-beats-recenzja" onclick="window.open(this.href);return false;
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/246 ... s/rec/1831" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.animenewsnetwork.com/encyclo ... p?id=10885" onclick="window.open(this.href);return false;

trailer (polski)

tribute (z podłożoną muzyką, ale ładnie zmontowane, polecam)

screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Najlepsze co to anime oferuje to koncepcja. Główny bohater znajduje się w nietypowym czyśćcu i aby nie zniknąć podejmuje anarchiczną walkę wraz z innymi. Walkę przeciwko systemowi, bogu. Czyściec jest pełen NPCów (czyli odgórnie sterowanych aktorów, imitujących ludzi), a strażnikiem jest anioł- tenshi - działający dość mechanicznie, niszczący każdy przejaw niewłaściwego działania. Cholernie intrygująca postać - ta srebrnowłosa niewiasta.

Główni bohaterowie organizują się i próbują stawiać opór panującym zasadom, wodzą za nos anioła np. za pomocą nielegalnych koncertów, odwracają jej uwagę , by w tym czasie włamać się do innego miejsca. Co ciekawe, bohaterowie mogą ginąć, wtedy respawnują się po jakimś czasie.

Klimat bardzo mi się podoba - bohaterowie w większości pamiętają swoją przeszłość, bolesną i teraz chcą się odegrać za niepowodzenia w życiu. Proporcje są nieźle wyważone, jest trochę akcji, trochę humoru, odrobinę sentymentalnych podróży, czy pytań filozoficznych,a anime jest rozrywkowe (aha, no i brak fanservisu itp, za to jest trochę piosenek)

Jestem dopiero po 3 epach, ale już po pierwszym byłem "wniebowzięty" hyhy.

Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [Anime] Angel Beats! (2010)

Postautor: Snake » 27 cze 2011

9/13

Było kilka świetnych odcinków, np. gdy bohaterowie starali się podmienić klasówkę Anioła, by ten został zawieszony w prawach przewodniczącego szkoły (dużo śmiechu), czy powrót do starej kopalni (umieranie nastolatków nigdy nie było takie zabawne - sadystycznie to brzmi, ale uwierzcie, że tak było), bądź o przeszłości bohaterów (melodramatyczne, brutalne).

Serial sporadycznie jest nieco ckliwy, a fabuła zmierza wyraźnie ku pokojowemu rozwiązaniu historii (co mi się niezbyt podoba), ale poza tym jest cały czas ciekawie i na poziomie.

Nie wspomniałem, ale da się zauważyć patrząc na screeny, że kreska jest naprawdę świetna. Nasycenie kolorów, filtry, rozmycia, komputerowy retusz, sporo detali - pięknie zrealizowane anime. Do tego opening jest muzycznie całkiem dobry, a zapowiedź następnych odcinków (zwykle tego nie oglądam) w postaci pomysłowych dialogów na białym tle - fajny patent.
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 09 lip 2011

13/13

Koniec serialu, a zwłaszcza odcinki 11 i 12 były świetne, Akcja przyśpieszyła, bohaterom zaczął upływać czas, a każdy musiał podjąć decyzję na wagę życia i śmieci, w miejscu w którym nie było ani życia ani śmierci :) 13 ep, to już takie luźniejsze zakończenie, ale końcówka wnosi ogromnie dużo do fabuły.

Patrząc tak ogólnie anime ma umiarkowanie luźny scenariusz, ze sporą ilością niedopowiedzeń oraz małym polem na interpretacje. :kiss:

Jakie elementy zawiera Angel Beats ? :
-komediowe
-przygodowe
-akcji
-dramatyczne
-melodramatyczne
-romantyczne
-supernatural/fantasy
-psychologiczne
-teologiczne

Jest mniej więcej gdzieś po środku między produkcją rozrywkową, a ambitną.

Muzyka z serialu świetnie się sprzedawała, wysokie miejsca na listach sprzedaży. Spora w tym zasługa fikcyjnego rockowego girlsbandu, który z anime przeniesiono do rzeczywistości :

Trochę scenek z serialu, w postaci tribute dla jednej z bohaterek. Ładnie zmontowane, polecam, bo, bez większych spojlerów, ale z podłożoną muzyką :

Polecam. Na dzień dzisiejszy, anime na drugim miejscu na mojej liście

8+/10
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 23 paź 2011

Oglądałam i strasznie mi się podobało .do tego ost pierwsza klasa.Piosenki były idealne.Zakończenie było trochę smutne jak każdy miał podjąc decyzje ale skończyło się dobrze.Oglądałam to dośc dawno i nie pamiętam już tak imion ale najbardziej podobała mi się ta dziewczyna w różowych włosach .Zastąpiła tą drugą w zespole.Dobrze że pokazali w jaki sposób zginął główny bohater.Dzięki temu nie miałam uczucia że czegoś brakuje
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „Inne”