[Anime] Dog days (2011)

pozostałe seriale made in Asia
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak
Posty: 1016
Rejestracja: 13 paź 2008

[Anime] Dog days (2011)

Post autor: Piżmak » 22 cze 2011

Bohater, który odpowiedział na wezwanie...

Tak wyglądamy:
Obrazek

Trailer:
" onclick="window.open(this.href);return false; (niestety nie w HD :grumble: )

Informacje ogólne:
Rodzaj produkcji: seria TV
Rok wydania: 2011
Czas trwania: 12×24 min
Gatunek: Fantasy, Przygodowe
Studio: Seven Arcs
Autor: Masaki Tsuzuki
Projekt: Akira Ootsuka, Hiroyasu Oda, Keiko Oota, Osamu Sakata
Reżyser: Keizou Kusakawa
Scenariusz: Masaki Tsuzuki
Muzyka: Maiko Iuchi, Yui Isshiki

Opening: "SCARLET KNIGHT" - Nana Mizuki (" onclick="window.open(this.href);return false;
Ending: "PRESENTER" - Yui Horie (" onclick="window.open(this.href);return false;

Fabuła:
Główny bohater (Shinku Izumi) kończący szkołę średnią zamierza wziąć udział w zawodach lekkoatletycznych. Chłopak wybija się na tle innych niebywałą sprawnością fizyczną, skocznością i elastycznością. Mamy lato i znajdujemy się w Kinokawie.
Natomiast w równoległym świecie o nazwie Fronyald dzieją się niepokojące rzeczy. Dwie władczynie rywalizujących ze sobą republik znów są w stanie wojny.Władczynię okręgu Filianno znajdującego się na ziemiach Biscotti - Millhiore Filianno Biscotti - może uratować z opresji jedynie bohater o nadzwyczajnych umiejętnościach. Oczywiście wybór pada na niczego nieświadomego, szykującego się do wyjazdu na wakacje w rodzinne strony Izumiego...Na "Psią Księżniczkę" Biscotti napiera jej wieczna rywalka i jednocześnie władczyni okręgu Galette - "Dzika Królowa" Leonmichelle.I tutaj zaczyna się przygoda...

Ode mnie(po pierwszym epizodzie):
Fabularnie anime mnie nie zaciekawiło wcale...Motyw utarty i powtarzający się w wielu seriach. Opening i ending niczym nie zachwycają. Natomiast już w pierwszych minutach można usłyszeć głos pana, którego nasze uszy znają doskonale, a przynajmniej większość z nas powinna kojarzyć:)np. Tamakiego z Ouran High Host Club nie sposób jest zapomnieć.Mamoru Miyano spowodował, ze łaskawszym okiem spojrzałam na stertę lukru, nieciekawe projekty postaci i specyficzny humor (który to akurat rysuje się jako plus). Czasem tak jest, ze zasiada się do kompletnie nieprzychylnej naszemu oku kreski i słucha się ulubionych Seiyū. Ale odcedzając lukier, dziwaczne ptaki o wyglądzie strusia (Serekuru) służące za środek transportu i "przelandrynkowane" postaci znajdziemy w tym anime kilka dość ciekawych zabiegów i scen.
Plusem jest główny bohater - nie jąka się, nie stęka, nie zastanawia niewiadomo ile nad odpowiedzią i nie peszy jak cała reszta męskich bohaterów w przeróżnych seriach.Nie powtarza także z uporem maniaka "etto" i nie zalewa się notorycznie rumieńcem na pół twarzy:)
Całkiem miło oglądało się relacje z bitwy, która w moim mniemaniu jest dość innowacyjna i jakby prześmiewcza:)
Ogólnie zasady walki nakreślone i ustalone odgórnie wcześniej pomiędzy rywalizującymi ze sobą obozami też wywołują salwę śmiechu a także spotykają się z niezrozumieniem (patrz reakcja głównego bohatera). Niecodziennie słyszy się, że podczas starcia najeźdźca zapewnia odpowiednie warunki aby nie doszło do żadnych urazów i wojny toczą się wg ściśle nakreślonych wcześniej zasad:)
Na uwagę zasługuje też metamorfoza przeciwników pokonanych za pomocą grzmotu, wybuchu, uderzenia itp - po ciosie zamieniają się w śliczne kuleczki z kocimi uszkami i malutkimi ogonkami. Są po prostu kawaii. :smitten:
I na ostatek zostawiam punkty bonusowe przyznawane ludziom-kotom, którzy dotarli do finałowego pola bitwy i punkty pocieszenia dla tych, którzy byli blisko, ale nie dane im było jednak tam dotrzeć:)
Anime z niższej półki, ale było mi dane do niego zajrzeć, więc nie pozostawiłam tej pozycji bez echa. Może kiedyś ktoś się wspaniałomyślnie na nie skusi:)
Na zachętę jeszcze kilka "kawaii" obrazeczkow:
- Księżniczka Biscotti: Obrazek
- Jej odwieczna rywalka Leonmichelle: Obrazek
- Główny bohater w towarzystwie Biscotti: Obrazek
- To, co może przyciągnąć facetów: Obrazek


ODPOWIEDZ