[lakorn] 4 Hearts of the Mountain (2010)

pozostałe seriale made in Asia
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

[lakorn] 4 Hearts of the Mountain (2010)

Postautor: gosq » 09 sie 2011

4 Hearts of the Mountain

4 Hua Jai Haeng Khun Khao

Obrazek

Jest to seria 4 lakornów połączonych ze sobą. Opowiada historię czwórki rodzeństwa: siostry i trzech braci, są czworaczkami i ich imiona pochodzą od wody, ognia (Fai), ziemi i powietrza. Jest to jedna seria a widzę, że dalej na forum jest małe zainteresowanie lakornami to wrzucę te 4 historię w jeden temat.

troszkę ostu :
1
2

Ogólnie muzyka jest bardzo wyrazista w tych lakornach i podkreśla czasami aż za bardzo komiczność i dramatyzm scen.

I Historia
Thara Himalaya (Thara's Himalaya)

Obsada:
(od razu zalinkowałam głównych i najważniejszych aktorów, na tej stronie można po za opisami tychże aktorów można znaleźć linki gdzie to oglądać z napisami )
Atichart Chumnanont (Aum) as Prince Phuwanet
Kimberley Anne Woltemas as Thipthara (Nam) [siostra]
Nadech Kugimiya (Barry) as Akkanee (Fai) [brat1]
Prin Suparat (Mark) as Pathapee (Din) [brat2]
Pakorn Chatborirak (Boy)as Wayupak (Lom) [brat3]

Nam jest lekarzem, dostaje pod opiekę pacjenta, który stracił pamięć. Jest jej go żal i pozwala mu pracować na farmie brata. Powoli się w sobie zakochują, jednak muszą to ukrywać przez braci którzy nie pozwalają się nikomu zbliżyć do ukochanej siostry.

ode mnie:
tego jeszcze nie oglądałam, zaczęłam od 2 historii ale na pewno wrócę tylko skończę ostatniego brata oglądać :D

II Historia
Duang Jai Akkanee (Akkanee's Heart)

10 odcików

Osada:
to samo co wcześniej +
Urassaya Sperbund (Yaya) - Ajjima (Jeed)

Opis:
Druga historia jest wersją Tajską Romea i Julii. Farma Fai'a i Jeed są ze sobą skłócone przez konflikt między ich ojcami. Od dziecka się nie lubią, kłócą się i rywalizują ze sobą. Oczywiście ciągłe kłótnie kończą się miłością, tylko czy przezwycięży ona nienawiść ?!

Ode mnie:
To chyba jest moja ulubiona historia. Przez pierwsze odcinki się uśmiałam, odpowiada mi to poczucie humoru bardzo. Jest to najlepszy lakorn jaki do tej pory oglądałam wcześniejsze się do niego nie umywają.
Co jest charakterystyczne dla całej serii, to że w każdej ( nie wiem jeszcze jak w pierwszej) pojawiają się geje. Dosyć zabawnie ich przedstawiają jednak bardzo istotnymi dla par, pomagają im się zjednoczyć.
Cudowna jest rodzina Fai'a, moje ulubione sceny to jak wszyscy bracia są razem, moim ulubieńcem jest Din ale o nim w 3 historii.
Przez pierwsze odcinki mialam małe wtf. Te farmy i stroje niczym z Teksasu wyglądały tak kiczowato, że nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać. Ale chyba już się przyzwyczaiłam do Tajskiego kiczu.
Co mnie zastanawia to to czy w Tajlandii naprawdę każdy może tak sobie chodzić z bronią o_O i całkiem sporo przemocy było. Jak na tyle przemocy trzeba im przyznać, że sceny walki były słabe. I powinni popracować nad charakteryzacją, bo niektóre obrażenia wyglądały słabo.
Ah i jak mogła bym zapomnieć o Milk. Podziwiam aktorkę, że grała kogoś takiego. Tępa laska z wielkimi cyckami, która jak się przedstawiała pokazywała na swoje duże piersi jako wyjaśnienie swojego imienia :D ( w 4 historii poznamy jej siostrę) I o dziwo bardziej mnie ona bawiła niż denerwowała.

III Historia
Pathapee Leh Rak (Pathapee's Love Trick)

7 odcinków

obsada:
to samo +
Chalida Wijitwongthong (Mint) as Cha-Em

opis:
Din, kolejny z braci jest właścicielem resortu, Cha-em przybywa do tego resortu z niecnymi planami zaszkodzenia/ ziszczenie go. Jednak Din jest mądry i przebiegły i od początku zna zamiary Cha-em nie zna jednak przyczyn, więc trzyma ją na oku, sam nie zauważa kiedy się w niej zakochuje.

ode mnie.
Taka sobie ta historia była. Liczyłam na coś fajniejszego bo Din jest moim ulubionym bratem. Ale i tak oglądnęłam to na raz. Główna bohaterka była trochę irytująca.
Bardzo pozytywna była trójca pracowników. Było też mało scen rodzinnych, które są moimi ulubionymi i nie było widać Jeed. Najmniej dopracowana historia ze wszystkich. Ale i tak Mark jest moim nowym ulubionym Tajskim aktorem.

IV Historia
Wayupak Montra (Wayupak's Enchantment)

8 odcinków

obsada
to samo +
Rasee Balenciaga (Margie)as Tichakorn

opis:
Ostatnia historia, o czwartym bracie Lom'ie. Jest właścicielem plantacji wina, tam tez przybywa Tachakorn aby zdobyć materiały do swojej nowej książki. Przy okazji jest ona córką wróżbity-czarodzieja dzięki czemu widzi duchy. Lom jest prześladowany przez ducha, ona próbuje mu pomóc co jest trudne bo on nie chce jej wierzyć.

Ode mnie:
Ta historia jest ciekawa ze względu na Tajskie wierzenia i egzrocyzmy po Tajsku. Sporo tu duchów i walki dobrej magii ze złą. Dosyć ciekawy klimat. Tyle, że ostatni brat jest straaaasznie irytujący. Laski się do niego przyklejają a on nie jest w stanie powiedzieć nie dziękuję idź sobie. yhh -.- nie lubię takich rozlazłych facetów. W porównaniu do jego braci którzy się bili, walczyli skakali z wodospadów, prawie ginęli dla swoich ukochanych ten wypada blado. Raczej jego laska robi dla niego wszystko.
Jest tu jednak sporo irytujących postaci głównie żeńskich polujących na Lom'a który wcześniej był łomenajzerem.
Ale za to powracają rodzinne sceny i wcześniejsze pary co mi się strasznie podoba więc dalej to historia jest dla mnie na plus

Tak ogólnie to uważam, tego lakorna za rzecz wartą zobaczenia. I chyba zyskał sobie sporo popularności bo widzę że w produkcji obecnie są 3 ( tyle znalazłam może jest więcej) nowe lakorny z parami z tej serii co mnie bardzo cieszy bo są aż dwa z Fai'em i Jeed <3 mam nadzieję, że ktoś to będzie tłumaczył.

Polecam spróbowanie Tajskich serialowych specjałów. Na pewno nie przypadną każdemu do gustu, ale mają całkiem inny klimat niż Koreańskie/Chińskie/Japońskie/Tajwany. Dużo więcej kiczu, sporo bezsensownej przemocy, często krwi (ten to mój pierwszy lakorn bez trupów) ale jakoś Tajlandia skradła mi serce. Może ktoś się kiedyś dołączy :))

"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
arduinna
Oglądam regularnie xD

Re: [lakorn] 4 Hearts of the Mountain (2010)

Postautor: arduinna » 09 sie 2011

Duang Jai Akkanee to mój pierwszy lakorn i jestem nim zachwycona. Fai i Jeed to jedna z moich ulubionych par, aktorzy mieli świetną chemię na ekranie i bardzo się cieszę, że razem wystąpią w innych produkcjach. Gej był absolutnie genialny - akcja z błyszczykiem lol no i oczywiście Milk i jej sposoby uwodzenia mężczyzn. Uśmiałam się niesamowicie na tym lakornie, myślę że to dobry tytuł na zaczęcie przygody z Tajlandią :)
Awatar użytkownika
Preity
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 10 sie 2011

Tajlandia kusi mnie od zeszłego roku, ale dopiero teraz znalazłam czas by coś nareszcie obejrzeć. Z racji, że ADP zaczęło tłumaczenie, więc grzecznie oglądam pierwszą historię i pierwszy odcinek całkiem mi się podobał. Piękne widoki Nepalu, nieziemscy braciszkowie za wszelką cenę chroniący siostrę przed zakusami podrywaczy oraz jak się zapowiada garść politycznych intryg. Na pewno obejrzę wszystkie historie.
No one's got to take me alive!
The time has come to make things right!
You and I must fight for our rights!
You and I must fight to survive!

Muse - Knights of Cydonia
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 10 sie 2011

jeśli będziesz szukała tłumaczeń to
tutaj masz wszystkie historie i dużo innych lakornów
na viki jest przetłumaczona druga historia
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
Preity
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 10 sie 2011

Za leniwa jestem by oglądać po angielsku, wolę cierpliwie poczekać na tłumaczenie. A ten kanał znam bardzo dobrze, bo właśnie oglądam Wanidę :)
No one's got to take me alive!
The time has come to make things right!
You and I must fight for our rights!
You and I must fight to survive!

Muse - Knights of Cydonia

Wróć do „Inne”