[ANIME] Kuuchuu Buranko (2009)

pozostałe seriale made in Asia
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę
Posty: 897
Rejestracja: 30 maja 2010

[ANIME] Kuuchuu Buranko (2009)

Post autor: Snake » 20 gru 2011

Obrazek

Tytuły :Welcome to Irabu's office, Kuchu Buranko, Trapeze, Flying Trapeze
Reżyseria: Nakamura Kenji
Produkcja Toei Animation
Ilość odcinków : 11
Długość odcinka: 24 minuty
Gatunek: Psychologiczne, Surrealistyczne, Medyczne

Głosy i/lub wizerunki:
Paku Romi, Mitsuya Yuji, Sugimoto Yumi, Fukui Kenji, Bando Shinichi , Namikawa Daisuke

opis:
Tokio, ostatnie dni grudnia. Zbliża się Boże Narodzenie, czyli, jak powszechnie wiadomo, czas relaksu, szczęścia, bliskości, ciepła i tym podobnych. Jednak nie wszyscy mogą cieszyć się tym okresem. Do gabinetu doktora Irabu, psychiatry, który sam zdaje się nie do końca normalny, w ciągu kilku dni kolejno trafia jedenastu pacjentów – ludzie młodzi i starzy, bogaci i biedniejsi, przedstawiciele najróżniejszych zawodów: od gangstera przez dziennikarza aż po właściciela wielkiej firmy. Ekscentryczny lekarz, choć na pierwszy rzut oka nie podchodzi do swojej pracy poważnie i traktuje terapię jak zabawę, pomoże im zajrzeć w głąb samych siebie i zrozumieć źródło problemów, z jakimi muszą się borykać na co dzień. Każdy odcinek poświęcono jednej postaci, choć pozostałe przeważnie przewijają się w tle, w miarę jak ujawnia się sieć powiązań między nimi, stanowiąca właściwie nieistotny, ale ciekawy dodatek do fabuły. za Tanuki anime

Screeny:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

linki:
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/160 ... o/rec/1670" onclick="window.open(this.href);return false;
http://myanimelist.net/anime/6774/Kuuchuu_Buranko" onclick="window.open(this.href);return false;

Ciekawie i imponująco wykonane anime. Czasami i tylko dla niektórych postaci (np. pielęgniarki) jest stosowana ciekawa animacja z wplataniem rzeczywistych twarzy w rysunkowe postacie (jak w filmie Mind Game), poza tym rewia barw i trochę innych technik, malowane tła, czy kartonowe NPCy ;)

Każdy odcinek to nie tyle mystery, a coś w rodzaju eksploracyjnego opisu zaburzeń psychicznych pacjenta. Ze względu na ciekawą oprawę i psychodeliczny klimat polecam zapoznać się z choć jednym odcinkiem.

Póki co jestem po 3 epach, jak coś jeszcze ciekawego przyjdzie mi do głowy to dopiszę :)


Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę
Posty: 897
Rejestracja: 30 maja 2010

Re: [ANIME] Kuuchuu Buranko (2009)

Post autor: Snake » 21 sty 2012

11/11

Seria na pewno oryginalna, łącząca ambitniejszy pomysł, interesujące wykonanie (cały świat przedstawiony jest ucharakteryzowany na "dziecięcy pokoik") i humorystyczne podejście. Nie mam jednak wątpliwości, że nikt nie powinien być urażony serią, ona nie wyśmiewa chorób psychicznych, co najwyżej robi dobrą kampanię społeczną.

Całość jednak nie zazębiała się tak jakbym chciał. Mimo, że akcja 11 epów toczy się równolegle w końcówce grudnia to postacie z różnych odcinków wpadają na siebie i to w zasadzie wszystko.

Zdecydowanie najlepszy był ostatni odcinek - więcej mystery i mind-f*cków niż do tej pory.

Ogólnie niezła seria
6/10
ODPOWIEDZ