[lakorn] Punya Chon Kon Krua/The Kitchen Scholar (2012)

pozostałe seriale made in Asia
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

[lakorn] Punya Chon Kon Krua/The Kitchen Scholar (2012)

Postautor: gosq » 22 lut 2013

ปัญญาชนก้นครัว
Punya Chon Kon Krua

The Kitchen Scholar

Obrazek

Ilość odcinków : 12
Kanał: Chanel 3
Długość odcinka: 120 min :)

OST1
OST2
OST3
OST4
są oficjalne MV więc można od razi potraktować jako trailer

Obsada:
Prin Suparat (Mark) - Worait (Tam)
Kimberly Ann Voltemas - Ameeka/Cher-Aim
Sumonthip Leungutai (Kubkib) - Aon
Wiragarn Seneetunti (Maprang) - Banjong
Gale Warunlak Sirimaneewattana- Nong

Opis:
Chaaim (Kim) chce wygrać główną nagrodę w swojej szkole, którą jest stypendium w Nowym Yorku. Żeby to osiągnąć musi napisać scenariusz "o prawdziwym życiu". Żeby poznać prawdziwe życie postanawia zdobyć pracę pokojówki. W domu w którym otrzymuje posadę pojawia się przystojny młodzieniec, który nie wierzy w dobre intencje młodej dziewczyny i jest w stosunku do niej bardzo podejrzliwy.

Ode mnie:

Na 14 lakornów które oglądnęłam ten zajmuje drugą pozycje w moim rankingu ( nic nie pobije Akkhani's Heart). Pierwszy raz oglądałam lakorn który jest 100% komedią z niskim zasobem brutalności. Nigdy tak się nie uśmiałam na Tajskim serialu, wszystkie kłamstwa wymyślane przez heroinę są tak absurdalne i sytuacje jakie maja miejsce w domu w kórym ona pracuje mnie po prostu rozwaliły i akcje mające na celu uwiarygodnienie tych kłamstw (brawa dla niezastąpionych przyjaciół). Nie wspominając o przyjacielu Aem, który tak jak ona znajduje pracę u tej samej rodziny tylko u wujka geja który może jest lekko krzykliwy ale niejednokrotnie rozbawił mnie do łez. Jak na lakorn aktorstwo jest świetne, tylko główny pan średnio wypada ( lubię tego aktora bo jest uroczy ale jego gra jest koszmarna, ale z tego co zauważyłam to w Tajlandii panie zdecydowanie przodują jeśli chodzi o umiejętności aktorskie), główna bohaterka jest cudowna i ma świetny śmiech, aż ciężko się z nią nie śmiać. Te 120 min odcinki mijają dosyć szybko, może też dlatego że oszczędzono sobie tych strasznych ujęć w lakornowym stylu ( a jeśli były to nie w takiej ilości, że odechciewa się oglądać kiedy zbliżenie na twarz trwa 5 min). Może ostatnie 2 odcinki były troszkę słabsze bo nie do końca rozumiałam bohaterów i końcowy cytat o równości ludzi nijak ma się do Tajlandii :rolly: ale i tak polecam jak ktoś chce się oderwać od koreańskich dram

"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Re: [lakorn] Punya Chon Kon Krua/The Kitchen Scholar (2012)

Postautor: KartoflAnka » 25 kwie 2013

Skoro polecasz, to chyba po to sięgnę. Jestem raczej zwolennikiem bijatyk w tym wydaniu i więcej filmów widziałam, ale skoro to dość zabawne. W sumie mnie bawi wszystko w lakornach ( widzialam ich jakieś 4 - z czego 2 dla aktora :rolly:) , łącznie z głównymi bohaterami, którzy 4 epy chodzą w tym samym garniturze i te zwolnione tempo prezentacji urody pana :rolly: Zatem jak przebrnę to podzielę się opinią.
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 26 kwie 2013

ja oglądałam już z 19 lakornów i sobie robię nimi krzywdę cały czas i cały czas zastanawiam się dlaczego ja to oglądam a później sięgam po następnego. I teraz to jak coś oglądam to tylko lakorny i ewentualnie Tajwany. Jak jest odzew to mogę zrobić tematy do wszystkich które oglądałam.

a Ounya Chon Kon Krua oglądałam dla Kim bo Mark jest słodziaśny ale taki smętny i nijaki. Z aktorów chanel 3 to jak dla mnie wypada słabo ( Mario, Nadech czy nawet Boy są o niebo lepsi)
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 26 kwie 2013

Właśnie czekałam aż któraś z was założy ten temat bo mi się nie chciało. Ja obejrzałam dwa lakorny, ten był pierwszy a oba obejrzałam właśnie dla Marka i Kim. Powiem szczerze że jakoś mi się ogólnie nie pali do następnego, takie to głupie, że nawet telenowele brazylijskie mądrzejsze :D

Historia jest tak absurdalna że masakra. Kompletnie nie rozumiałam, po co ona się ukrywała i w ogóle tego wszystkiego, aż w końcu trochę koleżanka tajka mi rozjaśniła, że u nich dalej jest ten problem kastowy i że jak nie uchodzi coś to nie uchodzi i tyle. No nic.

Serial w zasadzie się ogląda dla głównej pary, świetna chemia między nimi. Serial w zasadzie sprowadza się do tego że główny bohater nie ma życia i tylko cały czas bardzo odpowiednio się pojawia w momentach gdy trzeba ją złapać/ zawieźć/ ochronić etc. Na koniec dochodzi do romantycznego (albo niezręcznego, jak to woli) momentu gdy patrzą sobie w oczy i nie moga złapać tchu. Dosłownie. Ale jak mówię, pairing jest wyjątkowo dobrany więc narzekać nie będę.

I jeszcze w późniejszych odcinkach sie dobrze Gubgib i tego ex-chłopaka oglądało, bo słodcy byli razem.

Ale ja osobiście nie mogłam już znieść reszty tej historii. Śledziłam główny wątek o tyle o ile żeby mi nic ważnego nie umknęło ale było tam tyle pobocznych historii nic nie wnoszących i mocno denerwujących.... Nie mówiąc już o tym że w życiu nie słyszałam żeby ktoś tak cały czas wrzeszczał jak ci służący.. Jezu. Z ulgą dowiedzidziałam się że jest to odosobniony przypadek, bo już myślałam że to jakaś tajska konwencja :P

Także jakby mi ktoś zrobił kompilację Mark-Kim to bym się nie obraziła. Nawet sciągnęłam, do niektórych momentów miło będzie wrócić ale... Bez tej całyj głupie otoczki :P

gosq - Maria też lubię, widziałam z nim jakieś filmy, ale przyznam szczerze że Mark mi się o niebo lepiej podoba. Za to Nadech to jest taki plastic z wierzchu że sie smieje jak go widze :D Co masz z nim do polecenia? Mam ochotę zobaczyć jego i tę Yayę, z którą podobno mają OTP ale jego wygląd mnie.. poraza. Na Asianfuse mówią na niego cartoon face :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com

Wróć do „Inne”