[lakorn] Jam Leuy Ruk / Prisoner of Love (2008)

pozostałe seriale made in Asia
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

[lakorn] Jam Leuy Ruk / Prisoner of Love (2008)

Postautor: gosq » 27 kwie 2013

Jam Leuy Ruk /Cham Loei Rak

Prisoner of Love aka Slave of Love aka Defendant Of Love

จำเลยรัก

Obrazek
Ilość odcinków : 14
Kanał: Chanel 3
Długość odcinka: 125 min

i piękny OST

Obsada:
Aum Atichart Chumnanon as Harit Rangsimunt
Taksaorn Paksukcharoen (Aff) as Soraya Napapong (So)
Joy Rinlanee Sripen as Sansanee Supaaat (San)
Chai Chatayodom Hiranyatithi as Tawatchai (Wat)

opis:
Brat Harita, Harin popełnia samobójstwo po tym jak Sansanee, jego dziewczyna a kuzynka Sorayi zrywa z nim i mówi mu coby poszedł do diabła. Harit pragnie zemsty i przez pomyłkę porywa Soraye i na niej się wyżywa.

Ode mnie:

Bardzo długo nie chciałam tego oglądać ze względu na opis jakoby główny pan porywa główną panią i ją torturuje a już oglądałam jednego lakorna jak Nang’ek została przeciągnięta przez las ^^ Także zaczynałam to oglądać z bardzo złym przeczuciem i nie chęciom do głównego pana gdyż mi się bardzo nie podoba, ale że jestem fanką Aff i byłam w ciągu lakornowym to się za to zabrałam bo widziałam dużo pozytywnych opinii.
Spodziewałam się ogromnego znęcania się nad główną bohaterką ale w porównaniu do wong wian hua chai (Revolving hearts) to ta to ma wakacje ^^ Tajskie bohaterki są jakieś takie bardziej zadziorne ale spotykają się również z gorszym traktowaniem, a syndrom sztokholmski to już klasyka.
Ogólnie to nie żałuje poświęconego czasu temu lakornowi i bardzo mi się podobało zakończenie, jedno z bardziej sensownych jeśli chodzi lakorny. I jeden z moich ulubionych

"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
ZhouYanRan
Co to jest dorama? o_O

Re: [lakorn] Jam Leuy Ruk / Prisoner of Love (2008)

Postautor: ZhouYanRan » 28 kwie 2013

Ach, Jam loey rak... Wracają wspomnienia, gdyż był to drugi lakorn, który widziałam w życiu (po Sawan Biang). Po nim zaczęłam zastanawiać się, czy każdy lakorn przebiega wg schematu: główny bohater postanawia dokonać zemsty na złej kobiecie, gdyż ta skrzywdziła jego brata/przyjaciela/ojca, ale przedmiotem zemsty i tak zostaje niewinna siostra/kuzynka/przyjaciółka złej kobiety, która zakochuje się w swym oprawcy. Wciąż mam wrażenie, że 90% lakornów tak właśnie wygląda, choć może to ja nie mam szczęścia i ciągle na takie trafiam :roll: . Jeśli ktoś lubi ten rodzaj lakornów, to przy JLR się nie zawiedzie. Lubiłam ten lakorn, chociaż wciąż nie potrafię zrozumieć łatwości, z jaką bohaterki wybaczają wszystkie krzywdy (pewnie naoglądały się lakornów i mają wyprane mózgi :crazy: ). Główny bohater nie był zbyt inteligentny (no jak można było się tak pomylić?), a główna bohaterka była do bólu naiwna (tak się poświęcać dla podłej kuzynki), ale tworzyli całkiem przyjemną parę. Najbardziej podobała mi się scena, gdy on myślał, że ona jest z nim w ciąży oraz końcówka i ten jego heroizm, gdy jej szukał w wodnych odmętach (a ta woda nie wyglądała na zbyt czystą, pewnie pełno w niej było bakterii :) ). Nie mogę też nie wspomnieć pięknej muzyki, bo to jedna z moich ulubionych ścieżek dźwiękowych :smitten: .
Obejrzane dramy - 276
Aktualny cel - 300 dram na 10-lecie!
http://mydramalist.info/user/24694/zhouyanran
Kpop Noona (tak trudno teraz znaleźć Oppę...)
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Re: [lakorn] Jam Leuy Ruk / Prisoner of Love (2008)

Postautor: gosq » 29 kwie 2013

też nie rozumiem jak one mogą tak szybko im wybaczać. Sawan Biang skończyłam oglądać wczoraj i mam mieszane uczucia co do tamtego lakorna.
Tutaj mi się podobała konsekwencja głównego pana, że i takpóźniej zemścił się na właściwej osobie. Drażni mnie jak po torturowaniu głównej bohaterki nagle okazuje się że to nie ona i wybaczają osobie która była za coś tam odpowiedzialna a Aff nie widziałam jeszcze w innej roli niż niesamowicie dobrej dziewczyny, która umie odpyskować i zająć się sama sobą. Nie wyobrażam sobie jej w roli tej złej .
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"

Wróć do „Inne”