[lakorn] Sud Sai Pan (2013)

pozostałe seriale made in Asia
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

[lakorn] Sud Sai Pan (2013)

Postautor: gosq » 16 sie 2013

Sud Sai Pan

สุดสายป่าน

End of the String

Obrazek

credit:asianfuse

ilość odc: 18
stacja: CH5

Obsada
Toomtam Yuthana Puengklarng - Thitit Suriyakan
View Wannarot Sontichai - Gandaowasee/Gandaomanee Kitrinisuan
Nat Thephussadin Na Ayutthaya - Wasan
Guy Ratchanon Sukprakob - Wit

Opis
Thitit, biedny syn cukierniczki, spotyka Gandaomanee Kitrinisuan która podaje się za Gandaowasee rozkochuje go w sobie i go porzuca. Po roku Thitit spotyka prawdziwą Gandaowasee jakże ucieszony podbija do niej by usłyszeć, że ona go nie zna. Thitit dochodzi do wniosku, że dziewczynie chodziło tylko o pieniądze tu następuje cała seria nieporozumień, która doprowadza do ślubu Thitita i Gandaowasee. Gandaowasee jednak wie że Thitit nie w niej jest zakochany tylko w innej kobiecie (nie wiedziała że ma [złą]siostrę bliźniaczkę ). Kogo wybierze Thitit gdy pojawi się "Gandaowasee" w której się zakochał ?

Ode mnie:
Jedyny przyzwoity lakorn obecnie emitowany który jest z angielskimi napisami ( bardzo chciałam oglądnąć Dao Rung z Yaya ale nie ma napisów :puppy: i nowy lakorn z Meggy ale też nie widzę żeby ktoś się za to brał :grumble: ) został mi więc Sud Sai Pan.
Bardzo ale to bardzo przyjemna dla oka męska część obsady :smitten: nawet Vit psychopata jest całkiem całkiem :rolly: co do żeńskiej obsady to cudowne są przyjaciółki obu sióstr a reszta pań po za babcią która jako najstarsza w rodzie oczywiście jest najmądrzejsza i cudowna, to głupie kobiety które myślą tylko o facetach i kasie. Oczywiście po za naszą główną heroiną, która jest poświęcić wszystko aby ludzie których ona kocha byli cali i zdrowi i szczęśliwi.
Nie wiem czy już to tu pisałam ale strasznie mi się podoba jak robią brwi tajskim aktorką :lol: i one wszystkie tak ślicznie wyglądają. Poza tym bardzo ładnie w tym lakornie widać jak makijaż może zmienić osobę. Jedna aktorka gra obie siostry a gdybym tego nie wiedziała to bym myślała że dwie różne trochę podobne do siebie :rolly:

Nie jest to może lakorn najwyższych lotów, wkręciłam się dopiero za drugim podejściem ale jak już zaczęłam oglądać to na raz wszystko co jest z subami.

"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
persimlatpo
Co to jest dorama? o_O

Re: [lakorn] Sud Sai Pan (2013)

Postautor: persimlatpo » 16 sie 2013

Nie gra mi tu coś w fabule ^^ Skoro Thitit jest biednym synem cukierniczki, to jak jej niby mogło chodzić o pieniądze? Chyba, że owa bieda odnosi się do stanu ducha a nie portfela.

Wpadły mi w oko fanvidy czy trailery tego lakorna i miałam wrażenie, że to potworny dramat z traumą wyzierającą z każdego kąta, ale skoro widzę pozytywną opinię na jego temat, to może też się skuszę... Bo aktorzy faktycznie niezwykle apetyczni ^^
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 16 sie 2013

no bo tam jeszcze zachodzi nagła i niespodziewana zmiana :rolly: o której nie wspomniałam. Zawsze mam problemy z robieniem opisów do lakornów bo jak tłumaczę to tam jest cała masa spoilerów i staram się skracać to jakoś tyle że zwykle to mi nie wychodzi zbyt składnie
Możesz zobaczyć pierwszy odcinek i zobaczysz czy Ci się spodoba. Na viki jest przetłumaczone 10 epków
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 20 sie 2013

Ja to oglądam również, ale dla Toom Tama, bo jakoś mnie oczarował swoim poprzednim lakornem i swoimi piosenkami :D

Apropo opisu, wszystko gra( brawo!!!), bo trzeba się połapać miedzy gandawasee a gandamanee (choćby po ilości szminki :lol: tylko z tytułem częściej się spotkałam sud sai paan - nie wiem czy to wielka różnica jedno a, bo ja tajskiego ani w ząb, ale jest taki blog po angielsku i tam wszystko laska opisuje łącznie z plotami o tajskich gwiazdach. I ilość odcinków to podobno 22, ale to się okaże w czasie.

Mnie ta historia wciągnęła, bo ja lubię, jak facet w lakornie jest taki mega głupi i ślepy, jakby był niedorozwojem. Poza tym ta laska świetnie gra dwie różne, a w sumie identyczne pod względem wzrokowym osoby. Historia bardzo wciąga, bo ilość fake kissów jest MEGA, jak na lakorna, co tylko w ostatnim epku się trzymają za ręce. Tutaj rządzi żądza :rolly: :rolly: :rolly:
I faktycznie sama historia jest dramatycznie dramatyczna i przesadzona, ale jest czas na zrobienie :smitten: i zgrzytnięcie zębami. Cieszę się ,ze mam z kim oglądać :victory:
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 26 sie 2013

oglądałam 11&12 bez napisów bo mi nie działa w pełni vikii. Jaka sieczka się robi w tym lakornie :crazy: mogliby tylko trochę realistycznej do tego podejść nie wiem jak jest możliwe że ten koleś przeżył jak ten budynek się palił no ale kto by się takimi rzeczami przejmował. Wszyscy co giną sobie na to zasłużyli w końcu to lakorn.

Już o tym mówiłam ale bardzo lubię przyjaciółkę Nee. Dziewczyna nie jest zła i w sumie pasuje do powiedzenia "prawdziwy przyjaciel, jak do niego zadzwonisz w środku nocy i powiesz, że zabiłeś człowieka zapyta to gdzie zakopujemy zwłoki" :lol:

A tak w sumie to po za tym, że główny bohater jak był idiotą to wcale nie zmądrzał. Jest tak irracjonalny że mam ochotę mu przywalić przez ten monitor.
Zostało 6-10 odcinków i nie wiem co oni chcą tu jeszcze wcisnąć... Wita- psychopatę jak coś usiłuje zrobić See ? W ogóle nie wiem czemu nie ma jakiegoś słodkiego tego drugiego, który jest zwykle przyjacielem głównego bohatera i pociesza główną heroinę. Strasznie mi jej szkoda, że taka sama w tym wszystkim była. Nawet jej siostra tylko czekała żeby jej dowalić
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 05 wrz 2013

Ep.16
Ależ mi się ten lakorn podoba. Ep. 15 był super poprowadzony a 16 to już w ogóle. W końcu się Khun ciemnota obudził i wykazał inteligencją :D
Gandamanee jest chodzącym złem, za to Gandawasee to samo dobro. Podoba mi się to zderzenie czarnego i białego. Obie bohaterki są po prostu tak klarowne i ta aktorka jest jak dla mnie jedną z lepszych ostatnio. Podejrzewam, żw wysunie sie dziewczyna w rankingach.Już myślałam, że sie na tym zanudzę, bo to takie przewidywalne i ile można dawać sie oszukiwać, a tutaj zaskoczenie, bo czekam na kolejne epy teraz , jak na szpilkach :rolly:
I jeszcze jedno - genialne sukienki mają :smitten:
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 12 lis 2013

w końcu udało mi się dokończyć oglądać tego lakorna. Chińskie internety to jakiś koszmar. z okazji słabego interneta i innych czynników oglądanie vikii mam dosyć utrudnione ale do rzeczy.

Po za absurdalnym motywem w więzieniu i jeszcze bardziej idiotycznym motywem w szpitalu gdzie bliźniaczki są trzymane w jednym pokoju i jedna wie o stanie drugiej. i po za tym policja w lakornach i filmach w ogóle to banda debili.
Nie podoba mi się też jak skończyła zła bliźniaczka... oraz jak to nikt nie ma jej za złe tego że zabiła kilka osób, a kilka kolejnych usiłowała bo wszyscy rozumieją jej uczucia. Ja osobiście nie rozumiem za grosz. Może kasy nie miała, ale wydaję mi się że miała dużo bardziej kochającą rodzinę niż dobra bliźniaczka której macocha się nad nią regularnie znęcała. Także ten.

mogło by być trochę więcej słodkich scen naszej głównej pary...
jeden z lepszych lakornów. na szczęście później dodali trochę IQ głównemu bohaterowi, jak by go zostawili takim debilem to bym nie dotrwała do kończa
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 19 maja 2016

Żeby nie było wątpliwości- nie lubię tego rodzaju twórczości mydlanej, choć może ona stanowić niezłą bazę do rozrywki.
Lakorny dla mnie to jest totalny kicz. Tam wszystko jest takie dramatyczne, przebarwione, banalne i pseudoromantyczne a na dodatek nie ma żadnej wartości, nic - kompletnie nic nie wnosi do życia....hahaha tylko dlaczego to się tak dobrze ogląda?
Przez to, że obecnie w kdramach mamy jakieś popłuczyny zabrałam się za Tajdramy...
Sud Sai Pan to prawie lakorn idealny. Jest żebrak,który zamienia się w księcia, bliźniaczki jedna zła druga dobra, rozdzielone dzieci, zły ojczym, który okazuje się być dobrym, jest nawet macocha. Ojej czego tu nie ma. Ten lakorn to prawdziwa otchłań namiętności, trup sieje się gęsto. To tragiczna historia dwóch sióstr , które dorastają nie wiedząc o swoim istnieniu. To co mi się podobało to aranżacja wnętrz, stroje, garniaczki księciunia, piękne krajobrazy i dźwięk! Tak, nie mieli problemu z dźwiękiem, dosyć dobrze było słychać dialogi co w lakornach jest nieocenionym plusem.

KartoflAnka pisze:W końcu się Khun ciemnota obudził i wykazał inteligencją

Już prawie zaniemogłam taka niemota była z tego chłopa...Po Shadow Of The Heart bardzo chciałam zobaczyć coś jeszcze z tym aktorem i nie zawiodłam się. No i mam pytanie natury technicznej Spoiler! to ona nie była dziewicą czy jak, że ją wiecznie podejrzewał o zdradę? Byłam przekonana, że po konsumpcji się uspokoi...ale on dalej swoje...z nerwów aż rzucałam chrupkami w monitor...

https://youtu.be/DiJXMNS-y7g
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 20 maja 2016

Haha Mizuk, ja też się zastanawiałam, czy on taki nie obeznany :wow: ale jak widzisz, wspomniałam wcześniej , bohater niemota się obudził na sam koniec, może go ta noc oświeciła ??? któż to wie, lakorny to wielka tajemnica wszechświata :rolly: :rolly: :rolly:

Wróć do „Inne”