[lakorn] Full House (2014)

pozostałe seriale made in Asia
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

[lakorn] Full House (2014)

Postautor: Chie » 08 kwie 2014

Obrazek

Ogólne
Tytuł: Full House
Odcinki:20
Rodzaj: komedia romantyczna
Powiązane serie: Full House

Obsada:
Mike Pirath Nitipaisankul as Mike D.Angelo
Aom Sucharat Manaying as Aom-am
Utt Uttsada Panichkul as Guy
Jane Janesuda Parnto as Mintra

Plot:
Om-am jest właścicielką wielkiego domu który zostawił jej ojciec. Mieszka w nim razem z siostrą. Niestety ta popada w długi i by spłacic wszystko postanawia sprzedac dom. Wysyła Om-am za granicę bym w tym czasie załatwic wszystkie formalności. Jakie jest zdziwienie Om-am kiedy wraca do kraju i okazuje się że jest bezdomna,po jej siostrze ślad zaginął a nowym właścicielem domu jest celebryta.

After her parents died, Om-Am (Aom Sucha) has lived in the house alone. Her parents named this house "full house". A single house with beautiful perspective area. Om-Am earns her living being an internet novelist.
Oom (Oil Tharinthorn), her only cousin alive, is pursued by shark loan. Because of debts, she doesn't seem to find the way to clear it. Finally, she decides to sell "full house", but with condition. The condition is that the house must not be demolished or reconstructed at all cost.

Oom tricks Om-Am to go abroad, so she can finish thing up with the house during her absence. Then, on the plane, Om-Am has met Mike (Mike Piraj), Thai superstar whose scandals are always main issues reported by Media. She doesn't seem to have good impression on him since their first met. About the same time, she has met Guy (Utt Utsada). Her first impressions of these two guys are totally different. Om-Am and Guy are hitting off. Guy is the person who hires Mike to do model shoot in Korea.

Om-Am's life abroad started losing fun since money is running out. She struggles the way to return to Thailand. At first, she thinks of asking for help from Guy, but apparently, Guy is left for Thailand. Then she needs to ask Mike for help by lying that she's Guy's fiance. When she gets back to Thailand, she faces with bad news. She finds out that her cousin sold her "full house". She tries to look for her cousin. She feel both anxious and pissed off. But she can't find her.

Ode mnie
Jest to mój drugi lakorn i obejrzałam 2 odcinki jak na razie. Podoba mi się. Główna bohaterka jest urocza a głównego pana już widziałam w poprzednim moim lakornie.
Do obejrzenia skłoniły mnie dobre komentarze. Nie oglądałam wersji z Filipin czy Wietnamu ale dużo osób pisało że ta wersja jest bardzo dobra nawet lepsza od kor.
Jeszcze jeden powód to próba czegoś nowego bo raczej omijałam lakorny ze względu na długośc odcinka a tutaj odcinke ma tylko 50 min.
Bardzo ładne widoki są w tej dramie jak np jej siostra stoi na moście itp.

Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [lakorn] Full House (2014)

Postautor: Chie » 13 kwie 2014

Skończone
Nie spodziewałam się że lakorn tak mi się spodoba. Osobiście uważam że ta wersja była lepsza od koreańskiej.
Główna para była taaaaaka słodka. Wyglądali tak naturalnie. Było sporo (spontanicznych?) gestów których czasami brakuje mi w kdramach. W kor. wersion tego też nie było.
Po tej dramie (♥♥♥) myslę że jeszcze kiedys skuszę się na thai dramę. Oby były tak dobra jak ta
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 21 kwie 2014

Chie pisze:Skończone
Nie spodziewałam się że lakorn tak mi się spodoba. Osobiście uważam że ta wersja była lepsza od koreańskiej.
Główna para była taaaaaka słodka. Wyglądali tak naturalnie. Było sporo (spontanicznych?) gestów których czasami brakuje mi w kdramach. W kor. wersion tego też nie było.
Po tej dramie (♥♥♥) myslę że jeszcze kiedys skuszę się na thai dramę. Oby były tak dobra jak ta

Bo to nie jest klasyczny lakorn i bez wątpienia jest o wiele lepszy od wersji koreańskiej która co tu dużo mówić jest słaba.
Mike jest bardzo popularny w Tajlandii i świetnie się na niego patrzy, jak dla mnie za mało występów bo w 1 minutach 1 epka mamy mega zajawkę... :melt: życzyłabym sobie więcej... :rolly: Jak go pierwszy raz zobaczyłam w MV Break You Off Tonight myślałam, że to ktosik made in Korea...Fryzura mnie zmyliła :rolly:
Mało miejsc z Bangkoku, który jest przepiękny ale za to sporo wątków w Korei.

Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 21 kwie 2014

Bo to nie jest klasyczny lakorn i bez wątpienia jest o wiele lepszy od wersji koreańskiej która co tu dużo mówić jest słaba.
Mike jest bardzo popularny w Tajlandii i świetnie się na niego patrzy

Może dlatego że to nie jest klasyczny lakorn jest tak bardzo popularny w Tajlandii i nie tylko.
Nie wiedziałam że jest taki popularny ale kiedyś dużo słuchałam ich duetu Golf&Mike :) a Mike do tej pory lubię :)
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 22 kwie 2014

Też obejrzałam i jestem zakochana w tej wersji <3
Było słodko, była chemia, było wszystko <3
Koreańskie produkcje są bardziej sztywne, gesty, pocałunki jakby wymuszone a tutaj główna para była tak naturalna, że podejrzewam, że iskrzy między nimi w realu :P
Aż zachciało mi się czegoś podobnego ale nie mogę znaleźć. Jakieś propozycje :)
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Postautor: Heartless » 25 kwie 2014

Cherry pisze:Też obejrzałam i jestem zakochana w tej wersji <3
Było słodko, była chemia, było wszystko <3

Świeżutko po obejrzeniu całości - baaardzo się podobało :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav: :fav:
Mój pierwszy lakorn w całości obejrzany ( nie trawię ich języka - taki za miękki ) bez zgrzytów i przewijania.

Mike Pirath - w porównaniu do Raina jest bardziej naturalny i przystojniejszy ( chociaż chwilami miałam wrażenie, że to ładniejsza wersja Akanishi Jina ) a poza tym chemia, chemia, chemia....
Spodobał mi się też opening i ten kawałek, do którego Mike ćwiczył choreografię. Nieźle śpiewa i tańczy... :smitten:

Aom Am to taka iskierka. Jej miny są prześmieszne, cudownie się na nią patrzyło. W porównaniu do Song Hye Kyo była prawdziwa w emocjach i wszystko wyrażała całą sobą :kiss: .

Drugi plan - Mintra: rozkapryszona i rozpieszczona księżniczka, niedojrzała w uczuciach, w końcu jednak można ją było zrozumieć i w końcu zaakceptować. Gay - w sumie nie wiem co napisać, bo to postać enigmatyczna. Niby jest ale gdyby go nie było nic wielkiego by się nie stało. Trudno mi było uwierzyć w jego uczucia. W sumie to chyba był jak starszy, dojrzalszy od reszty, brat, który równoważył temperament głównej pary. Taki angielski arystokrata. Zero chemii. Aha i te jego włosy - dobrze, że w trakcie ktoś mu je ładniej przyciął :giggle:

Zakończenie było zdecydowanie lepsze niż w koreańskiej wersji.

Moja ocena 10/10 i zachęcam do obejrzenia, kto tego jeszcze nie zrobił :rolly:
Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 25 kwie 2014

Heartless pisze:
Mike Pirath - w porównaniu do Raina jest bardziej naturalny i przystojniejszy ( chociaż chwilami miałam wrażenie, że to ładniejsza wersja Akanishi Jina ) a poza tym chemia, chemia, chemia....
Spodobał mi się też opening i ten kawałek, do którego Mike ćwiczył choreografię. Nieźle śpiewa i tańczy... :smitten:

No akurat w FH tak bardzo go nie przypomina, ale w Ubatruk Karmkobfah to strasznie mi się z Akanishim kojarzył. No i Golf jego braciszek niczego sobie... :rolly:
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 25 kwie 2014

Mój pierwszy lakorn - nie lakorn. Chyba raczej tajska drama? W każdym razie - jak tego nie nazywać, jestem zachwycona.

Po pierwsze to muszę powiedzieć, że uwielbiam koreański Full House. Może nie jest to drama jak na dzisiejsze standardy rewelacyjna, ale była moją pierwszą k-dramą i mam do niej przeogromny sentyment. Podobnie z resztą do roli Raina. Kocham go w Full House. Kocham jego mimikę i fochy i nawet te okropne koszulki kocham.

Trudno taką miłość przebić, trudno jej nawet dorównać, a tajskiej wersji się to udało. W zasadzie jedyny zarzut jaki jej można postawić to to, że nie ma w niej Raina, co paradoksalnie jest również zaletą... Mike stworzył całkiem fajną postać w tym samym gatunku, a bez powielania, zachowując swoje własne "coś". Z dobroci: po pierwsze naprawiono główne błędy logiczne scenariusza... Kto oglądał pierwowzór, pamięta jak bardzo szczęka w dół opadała przy słynnej niewidzialnej ciąży albo z samego faktu, że obcy człowiek ot tak sobie sprzedaje twój dom i nic nie można z tym zrobić... Dało się uzasadnić? Dało. I tylko można się dziwić wielkoduszności Om Am, że płazem puściła siostrze taki numer. Po drugie - zakończenie. Może trochę za bardzo rozwleczone, ale przynajmniej sama końcówka miała uzasadnienie, żadnego efektu WTF - wyjeżdża, wraca i od razu lądują w namiocie. Tutaj to rozwiązano podobnie, a przecież zupełnie inaczej. Był czas na opowiedzenie i przeżyciach u uczuciach, był czas na ewolucję "tej drugiej", nic nie brało się nagle z powietrza... No i po trzecie ... główna para... osobno może nie tacy rewelacyjni, ale razem... razem byli genialni. Tacy naturalni, niewymuszeni... rzeczywiście zupełnie jakby nie grali.. Tak naprawdę to oni nadali tej dramie życie... Mike przy tym wydawał się nieco mniej sadystyczny od swojej koreańskiej wersji, no i wielki plus dla jego partnerki za to że nie zrobiła ze swojej postaci ostatniej sieroty...

Czasami oglądając wydawało mi się że oglądam taki miks najlepszych cech dramy koreańskiej i tajwańskiej (LOL co prawda tajwany generalnie nie za bardzo lubię, ale przyznaję, że mają swoje dobre strony)... Z tym, że czasami męczyły mnie jednak - zwłaszcza pod koniec - długie "momenty" głównej pary i przeciąganie scen w nieskończoność...

Wygrywa też "mamut" ("Mamuty wyginęły!") i babcine "uhmmm" ... I jeszcze kilka boskich tekstów.

A ponadto: hi hi - to jest nadal drama o sprzątaniu!!!

Bardzo, bardzo, bardzo mi się podobała :fav:
:volli:
Awatar użytkownika
canitiem
Co to jest dorama? o_O

Postautor: canitiem » 14 maja 2014

Ja nie wiem po co ja się brałam za to. No naprawdę nie wiem. Tak już dawno miałam czas na obejrzenie jakiejś dramy, aż w końcu znalazłam odrobinę luzu, tak w sam raz aby obejrzeć jedną serię, i co? Wzięłam się za lakorn? W dodatku mój pierwszy lakorn. Nie wiem czy kiedykolwiek jeszcze odważę się sięgnąć po tajską produkcję. Nie wiem nawet czy zechce mi się teraz oglądać coś z Japonii, Korei, Tajwanu... No i teraz nie mam pojęcia co ze sobą zrobić no bo tak bardzo mi się podobało!!!! :rolly: :rolly: :rolly: Dosłownie, mam teraz obawy, że już nigdzie nie zobaczę tak cudownej pary! Ta ich naturalność! Ja też miałam wrażenie, że oni wcale nie grają. Jakbym oglądała prawdziwą parę. No i właśnie jak ja teraz mam obejrzeć jakiś inny lakorn? Kiedy przeczytałam wyżej, że ten lakorn to właściwie nie lakorn? Ze meną jest taki problem, że jak zasmakuję czegoś dobrego to później ciężko mi zadowolić się czymś słabszym. I nie chodzi mi tu o fabułę, bo fabuła oczywiście była mi znana i w ogóle, ale właśnie o tę naturalność właśnie. O tę chemię, tak widoczną, tak przekonywującą. Znacie jeszcze coś podobnego? Ja naprawdę chcę jeszcze! :smitten:

Wczoraj skończyłam oglądać, a dzisiaj, kierowana ogromną ochotą na więcej, patrzyłam już po innych lakornach, ale z ich opisów i MV jakie przejrzałam na You Tube mam wrażenie, że reszta to jakieś telenowele :? Jakieś same zemsty, wielkie tajemnice rodzinne, grube intrygi itp. Czego po prostu nie lubię i nie dam rady obejrzeć. No chyba, że w formie komedii. Jeśli nic nie znajdę, to pozostanie mi jedynie odczekanie jakiegoś czasu, aby mój zachwyt trochę ochłoną a głód na romans stał się silniejszy niż moje zakochanie w Aom i Mike. Jednak na dzień dzisiejszy jest to moja ulubiona para.
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 02 wrz 2014

w końcu się za to zabrałam i skończyłam na raz. Mike widziałam w Rak bun z Margie i o ile drama była nawet nawet, to on sam nie zrobił na mnie jakiegoś specjalnego wrażenia. Tutaj pokazał się z dużo lepszej strony, aż odgrzebuję jego piosenki :D
Aom w niektórych ujęciach wyglądała jak Yaya. Obie są śliczne.

Co do dramy to pierwsze 5 odcinków trochę wolne ale później już się rozkręciło. Nie pamiętam już dokładnie jak to było w K-wersji ale mam wrażenie że tutaj było więcej słodkich i pozytywnych momentów między główną parą. Poza tym postać Mike była jakaś bardziej ludzka i dziewoja chyba mniej łez wylała. Z koreańskiej wersji jakoś mi zapadło w pamięć że ona cały czas gdzieś płakać uciekała.
Lodowy pocałunek był mega :smitten:
bardzo przyjemna drama. eh znowu wpadłam w ciąg i nie mam co ze sobą zrobić. poszukiwanie następnej dobrej, albo chociaż przyzwoitej pozycji pewnie będzie ciężkie

jedyny inny lakorn -nielakorn który znam to hormones, też bardzo fajny.

Edit.
właśnie szukam nowej dramy /lakorna i znalazłam njusa sprzed około miesiąca, że Mike został ojcem. Ale ślubu nie będzie. ah te emocje w komentarzach :lol: :lol: njus tutaj
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"

Wróć do „Inne”