[Anime] Zankyou no Terror (2014)

pozostałe seriale made in Asia
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

[Anime] Zankyou no Terror (2014)

Postautor: akire » 06 wrz 2014

Jak sobie radzić z tym, że wczoraj obejrzałam wszystkie dostępne 8 odcinków i "niemadalej"? No najłatwiej rozładować emocje robiąc temat na doki :rolly: A więc przybywam.

Zankyou no Terror
tłumaczone jako "Terror in Resonance"

Obrazek

Tokyo jest nękane serią ataków terrorystycznych. Policja szuka sprawców należących do organizacji Sphinx. Przed każdym wybuchem do sieci wypuszczany jest filmik, w którym dwoje członków tej organizacji zadaje policji zagadkę, której rozwiązaniem jest miejsce podłożenia bomby.

W rzeczywistości za atakami stoi dwójka nastolatków, Twelve i Nine, nieprzeciętnie inteligentnych, a cała akcja została zaplanowana w pewnym konkretnym celu, aby świat dowiedział się... no właśnie. Przeszłość Twelve i Nine jest okryta pewną (mroczną oczywiście) tajemnicą. Z początku wszystko idzie po ich myśli, ale niestety - policja jest skorumpowana, a z biegiem czasu ich słabym punktem staje się nękana w szkole dziewczyna, Lisa, która po ucieczce z domu zamieszkuje z nimi. Czy ich plan wypali? Czy może ich działania poskutkują śmiercią wielu ludzi, czego wcale nie planowali?

Warto wspomnieć, że anime reżyseruje Shinichirō Watanabe, odpowiedzialny między innymi za takie przeboje jak Cowboy Bebop i Samurai Champloo.

Ode mnie:

Zobaczyłam tę kreskę i pozamiatane. Jest idealnie taka, jaką mam ochotę oglądać. Plus, na wstępie poszło z dymem Tokyo Government Building, a ja byłam akurat w nastroju do niszczenia rzeczy. Innymi słowy, odpowiednie miejsce, odpowiedni czas :rolly: Wciąga jak nie wiem, jest ładniutkie i nie widać romansu. Czego chcieć więcej?

Obrazek
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Re: [Anime] Zankyou no Terror (2014)

Postautor: akire » 26 wrz 2014

To anime jest dobre *______* Chciałabym jeszcze z 10 epów (bo miało tylko 11), ale co zrobić. Zresztą tak naprawdę, to może wcale bym nie chciała. Pewnie nie jestem obiektywna, ale jakoś nie widzę specjalnych wad w tej produkcji. Podobała mi się fabuła, kreska, muzyka, postaci. Myślę, że mogę z czystym sumieniem polecać :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [Anime] Zankyou no Terror (2014)

Postautor: Snake » 02 paź 2014

Trochę się rozczarowałem, więc będzie alternatywna opinia :mrgreen:

Od samego początku rozpieszcza śliczna kreska, ładnie wspomagana obrazem generowanym komputerowo. Głównie w kilku pierwszych odcinkach jest największy zachwyt, bo mamy dużo krajobrazów i ładnych widoczków. W końcówce akcja toczy się przeważnie nocą i często w zamkniętych pomieszczeniach, więc jest mniej do podziwiania. Ogólnie widać, że anime wysokobudżetowe.

Fabularnie seria skupia się głównie na kryminale i to przeciętnie opowiedzianym - zwykle zabawa w kotka i myszkę między terrorystami, a służbami. Do tego dochodzi mystery związane z tajemniczą przeszłością bohaterów. Reżyseria mocno przeciętna, o dziwo, bo to seria twórcy Cowboy Bebop, czy Samurai Champloo. Konwencja jest za to dość przyjemna, zero fanserwisu i innych głupot, w miarę poważny klimat, ale bez oderwania od współczesnego kanonu anime.

Jest tylko 11 odcinków, a że fabuła skupia się na bombach, to zabrakło czasu na rozbudowanie sylwetek bohaterów. Poza postacią detektywa, są same puste postacie, o których nic nie wiemy i się nie dowiemy :mrgreen: . Absolutną padaką jest postać Lisy, wepchnięta totalnie na siłę i najbardziej jednowymiarowa ze wszystkich. Zawiązany wątek romansu jest oczywiście naciągany i nieautentyczny. I ogólnie, seria ma sporo naciąganych i niespójnych fragmentów, ale przymyka się na to oko, może poza ostatnimi dwoma odcinkami, gdzie wraz ze wzrostem napięcia nielogiczności jest aż nadmiar, prawie jak w dowolnym amerykańskim akcyjniaku.

Seria dość średnia. Osobiście traciłem zapał z każdym kolejnym odcinkiem. 5/10 :mrgreen:

Wróć do „Inne”