[lakorn] Hormones Season 2 (2014)

pozostałe seriale made in Asia
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[lakorn] Hormones Season 2 (2014)

Postautor: Mizuki » 07 paź 2015

Obrazek

Hormones Season 2 [2014]

kontynuacja pierwszego sezonu Hormones [2013]

Tytuł : Hormones: Season 2 (Thai-Drama) (2014)
Tytuł alternatywny : Hormones The Series / Hormones วัยว้าวุ่น
Kraj: Tajlandia
Gatunek: Dramat, Szkoła, Młodzieżowy
Data Emisji: 19 lipca do 11 października 2014
Producent: Thai Film GMM Tai Hub (GTH)
Reżyseria: Songyos Sugmakanan

Obsada
Pachara Chirathivat jako Win
Ungsumalynn Sirapatsakmeth jako Kwan
Suthatta Udomsilp jako Toei
Chutavuth Pattarakhamphol jako Phu
Sirachuch Chienthawonl jako Mhorg
Gun Junhavat jako Tar
Sananthachat Thanapatpisal jako Dao
Thanapob Leeratanakajorn jako Phai
Supassara Thanachart jako Sprite
Anusit Sedthawut jako Thee

https://youtu.be/KkiWmV_sLHY

opis
Jeszcze w trakcie trwania pierwszego sezonu ogłoszono kontynuację serii i nakrecenie Hormones 2. Lakorn początkowo czerpał koncepcję z filmu z 2008 roku o tym samym tytule i jak również inspirowany był przez brytyjski serial Skins, Hormony starały się badać i przedstawiać różne aspekty i zagadnienia życia młodzieży. Podejmowane tematy tabu ropoczęły otwartą dyskusje w Thai, takich jak nastoletni seks i przemoc w szkole.
Krajowa Komisja Radiofonii i Telewizjii (NBTC) zaczęła przyjmować skargi, że lakorn może podważać moralność opini publicznej i naruszać ustawę o radiofonii i telewizji. Serialowi twórcy nie mieli łatwo co widać w pierwszych epach drugiego sezonu. Po pierwsze serial został dopuszczony do dystrybucji dla osób 18 +.
Wpływ cenzury był tak silny, że w pierwszych epach otrzymaliśmy Lakorna w Lakornie tym samym podejmujac dyskusje: Czy seriale mają określone funkcje? Czemu służą?

Uważam, że cały ten szum miał negatywny wpływ na produkcję drugiego sezonu, który przez to był słabszy, pozbawiony klimatu. W drugiej serii zabrakło mi pełnej gamy ludzkich cech, niuansów czy tajemnic ludzkiej psychiki jaką otrzymaliśmy w Hormones 1. Historie muszą jedynie spełnić swoje zadanie – nieść morał, ukazywać pochwalane lub ganione zachowania.

Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [lakorn] Hormones Season 2 (2014)

Postautor: Konata » 08 paź 2015

W pełni zgadzam się z wypowiedzią Mizuki, po genialnym sezonie pierwszym który dosłownie wgniatał mnie w fotel, drugi sezon był rozczarowaniem....

Zaczęło się wypikselowaną dyskoteką, odcinkami kręconymi telefonem chyba, jakąś słabą muzyczką, nie poddając się z nadzieją oglądałam dalej bez pomagania fabule. Niestety jak wątek lakorna w lakornie w sumie zły nie był, myślę że był ciekawym rozwiązaniem ukazania bojkotu, rozterek i problemów powstałych po emisji serii pierwszej, tak im dalej tym gorzej. Wątki mające potencjał ukazane w tak bardzo moralizatorski sposób nie pozwalają już na jakiekolwiek przemyślenia, mamy jasną deklaracje, podane na tacy, jeśli robisz źle spotka Cie za to wielka a nawet czasem jeszcze większa kara. Na mnie ta jasno określona droga nie zadziałała i nie wiem czy może się to sprawdzić w przypadku młodszego pokolenia, nudziło mnie momentami strasznie, męczyłam się. Potencjału dużo zginał jednak pod naporem całego moralizatorstwa, melodramatyzmu zupełnie czasami bez sensu, nagłych przemian bohaterów, pięknych wybieleń, wybaczania i ogólnie wszelkiego happy endu.

Zdecydowanie większe wrażenie wywarła na mnie historia Dao, jej samotność, jej strach i zagubienie z poprzedniej serii, która była ukazana w sumie bez wielki scen, kazań i przesłań a tu historia Fern mimo że potoczyła się w ten sposób (co było do przewidzenia- zue zachowanie powinno być jasno i wyraźnie ukarane) to jednak nie poruszyła mnie pewnie nawet w połowie, tu Phai świetnie ukazał swoją postać, pokazał się jako dojrzały i odpowiedzialny chłopak który nie uciekł od problemu. Historie resztki bohaterów z problemami z kosza wyciągniętymi, większość odcinków wodzą za sobą cielęcym wzrokiem nic z tym nie robiąc i tak w koło macieju, w pewnym momencie jednak skończyła mi się cierpliwość i bez strzałeczki obyć się nie mogło, bo jak rozumiałam przyczynę napięcia między Phai'em a Sprite i tą ciężką atmosferę, tak aparacik, gitarek, i obie laski doprowadzały mnie do pasji. Wina prawie nie było a jak był to pociągał nosem, i loooool zawiedziona jestem strasznie i sposobem zakończenia jego wątku, no bo serio? Bromans był :smoke2: :smoke2: :smoke2: :smoke2: :smoke2: :smoke2: :smoke2: :smoke2: :smoke2: :smoke2: :smoke2: :smoke2: :smoke2: :smoke2: :smoke2: :smoke2: :smoke2: a później całkowicie przestał być :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: .

Reasumując seria jest dobra, nie należy tylko oglądać taśmowo a zrobić sobie przerwę, inaczej tak jak w moim przypadku zderzenie z drugą serią może być wielce rozczarowujące.
Obrazek

Wróć do „Inne”