azjatyckie centrum serialowe

Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

azjatyckie centrum serialowe

Postautor: allia » 19 mar 2006

dobra..
zwracam się z apelem małym :)
jakos juz chyba dawno temu mówiłam, że najprawdopodobniej oprócz forum
powstanie też polski serwis/portal poświęcony dramom - takie coś już się pomału szykuje, narazie w bardzo początkującej fazie testów :)

chciałabym stworzyć coś na wzór wikipedii w d-a, tylko oczywiście w ładniejszej oprawie i będzie to coś bardzej przypominającego serwis niż encyklopedię.

w każdym razie, jak wiecie artystów i dram w azji jest sporo i dlatego pisze do Was. jeśli ktoś z Was będzie się bardzo nudzić to może mi pomóc. Np. pisząc biografię jakiegoś swojego ulubionego aktora czy recenzję dramy, którą obejrzał. OCzywiście wszyscy autorzy tekstów zostaną przy tekście wskazani.

Żadnych ograniczeń twórczości nie ma.. jak ktoś ma ochotę napisać biografię Matsumoto Jun na 20 stron A4 to droga wolna XD - tylko się nie pobijcie bo wiem, że niektórzy bishoneni mają tu stada fanek :wink:

oczywiście to taka luźna propozycja - nic zobowiązującego; jak się komu będzie chciało to może cos naskrobać. tylko jedna prośba - w miarę "po polskiemu", bez ortów i językiem troszkę bardziej formalnym niż tu na forum :wink:

ROZPISKA

**** jdramy ****
kimi wa petto - Nache
one litre of tears - Nache
Hana yori dango - Eliza
Gambatte Ikimasshoi - Nache
Nobuta wo produce - Yamashita Tomohisa
Gachibaka - Yamashita Tomohisa
SOS - allia
Summer Snow - allia
To Heart - allia
long love letter - allia
IWPG - allia
kurosagi - Yamashita Tomohisa
dragonzakura - Yamashita Tomohisa

****kdramy****
full house - allia
my name is kim sam soon - allia
let's go to school sang doo - allia
which star are you from? - allia
a love to kill - allia
attic cat - allia
Ireland - allia
goong - martulex
my girl - martulex
damo - martulex
all in - Shina
loveholic - Shina
sweet spy - Shina
18 vs. 29 - martulex
Wonderful Life - martulex
Hello My Teacher - martulex
Sweet 18 - martulex
Snow White - martulex
My Love Patzzi - martulex
Phoenix/Firebird - Mieczyslavv
I'm sorry, I love You - Mieczyslavv

****twdrama****
it started with a kiss - martulex

**** aktorzy ****
hyun bin - allia
Dennis Oh - Shina
KangTa - Shina
Lee Jun Ki - Shina
Jo Ji Hoon - Shina
Ha Ji Woon - Shina
MatsuJun- Eliza
YamaP - Yamashita Tomohisa
Yosuke Kubozuka - allia

Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 19 mar 2006

Jak si ktoś zdecyduje, to niech napisze o czym pisze, żeby nie było 10 textów o tym samym^^

może i ja napiszę coś^^ ale własnie weekend się skończył T_T
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 19 mar 2006

Ach zakładam, że wszelkie teksty wysyłamy Ci na maila :?:

allia pisze:tylko jedna prośba - w miarę "po polskiemu", bez ortów i językiem troszkę bardziej formalnym niż tu na forum

Jak naskrobię recenzję, to wpierw kilka razy sprawdzę :) Mam nadzieję, że za trzy dni znajdę troszkę czasu....W każdym razie z prawdziwą przyjemnością Ci pomogę, gdyż pomysł jest szalenie interesujący, biorąc pod uwagę skalę zainteresowania tego typu kinem i rzecz jasna mizerną ilość polskich stronek spełniających określone wymagania...:P
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 19 mar 2006

dzięki za pomoc :) razem nam na pewno szybciej pójdzie :D
jak mówiłam to nic "palącego" - jest sporo czasu, więc spokojnie możecie sobie pisać a potem oczywiście na maila :)
zobaczę jeszcze - może tak to zrobię, że moderatorzy sami będą mogli artykuły na stronkę wrzucać :wink:
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Shina » 20 mar 2006

hmm moze pomoc jesli to nie problem i tak mam duzo wolnego czasu ^_^
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nachebet » 20 mar 2006

ooooo!! świetny pomysł!! ja oczywiście również zgłaszam się do pomocy! mogę robić za koretkę tekstów [spok, mam 5 z polaka :D], mogę pomóc z grafiką, jesli ma tam być jakiś lay, a jak nie to chociaż mogę obrobić zdjęcia danych aktorów itp ^^. No i recenzję też chętnie napiszę, ale gdzie i w jaki sposób sobie zaklepywać dramy? jesli już można, to ja chę z 1 liter no namida! :PPP [i Kimi wa petto jeśli można :)].
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 20 mar 2006

oki Nache jesteś 'zaklepana' :wink:
jak ktoś sobie jeszcze coś życzy to wpisywać tutaj rezerwacje :) ja będę uaktualniać rozpiskę w 1szym poście :)

nie ma pośpiechu.. piszcie sobie powoli jak będziecie mieć natchnienie.
narazie jest tylko szkielet serwisu i zanim zacznę go wypełniać treścia jeszcze trochę wody w rzece upłynie.

kiedy się będzie zbliżał czas wrzucania treści do serwisu to dam Wam znać odpowiednio wcześniej.
Aha.. przyda się w zasadzie wszystko co dotyczy jakiejś dramy a więc - opis, screeny, plakat, sypnosis (jak się komuś cche pisac/tlumaczyc)

myślę, że powstanie też dział "lyrics" do piosenek z dram :P
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 20 mar 2006

No ta ja allia rezerwuję sobie GOONG, My Girl i Damo :)
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Loveholic,Sweet Spy,All In Aktorzy:Dennis Oh,KangTa,Lee Jun Ki ^_^ Jo Ji Hoon, Ha Ji Woon ^_^chyba tyle jesli to nie problem ^_^ mam tyle czasu ze mozesz mi nawet cos dorzucic :D
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 20 mar 2006

No nie.. to co chciałam pisac już zabrane T_T
Ja rezerwuję sobie MatsuJuna. I Hana Yori Dango.
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Jeszcze Spring Waltz ^_^
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 20 mar 2006

Eliza pisze:No nie.. to co chciałam pisac już zabrane T_T
Ja rezerwuję sobie MatsuJuna. I Hana Yori Dango.

don't worry.. jak się jakoś dogadacie to można wspólnie opracowywać dany temat :lol: jak w szkole :wink:
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 20 mar 2006

jesli bedzie dzial lyrics to moge zrobic romanizacje piosenek (ale bez tlumaczenia bo nie jestem zbyt tworcza :P) i jesli Nache bedzie potrzebowala pomocy z fotkami to tez cos moge zrobic^^ zaden ze mnie talent ale czasem cos mi wyjdzie ;)
nad recenzjami to sie jeszcze zastanowie co chce wziac
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 20 mar 2006

@ Allia

Tak myślałam sobie, że jak już będziesz robić ten drama portal, to można by dla niego, albo tylko dla forumowiczów, założyć naszego wspólnego clubboxa.
Taki dokidoki clubbox ^__^
Wiem, że masz już swój clubbox, ale tam się nic nie dzieje Y_Y I się zrobił brązowy...

A to by trzeba zrobić tak, żeby wybrać sobie jakiś konkretny czas od- do i byśmy wszyscy wspólnie się umówili na uploadowanie kilku serii i ściąganie ich (nie ważne, czy ktoś to ma, czy nie- można ściągnąć jeszcze raz...ważne, żeby wyrobić tam jakąś liczbę punktów, żeby go "ozłocić" ^^ nie wiem tylko jak to działa z tymi punktami i czy jest nas tu wystarczająco dużo, by własnymi siłami zebrać odpowiednią ilość...)

No przynajmniej ci, co mają nieograniczony transfer.

Np ja i tak mam tutaj więcej dram ściągniętych, niż jestem w stanie obejrzeć T_T i często ściągam byle co, no bo nie wypada, żeby się akurat nic nie ściągało ^__~ Więc mogłabym przez 2-3 tygodnie nie ściągać nic nowego, tylko nadrobić zaległości w tym, co już mam na dysku, a ściągać z naszego CB co popadnie^^

Ja nie orientuję się, jak te CB działają, ale to jest tak jakoś, ze jeśli to jest CB srebrny albo brązowy, to co jakiś czas są sprawdzane i część plików jest wykasowywana, nie? A w złotych tak nie jest, tak? I jak się na złoty coś zauploaduje, to już tam zostanie (?)

Fajnie byłoby mieć taki własny CB i w razie jakiego requesta ktoś by uplodował i reszta mogłaby sobie ściągać. Do tego byłoby wiadomo, co tam jest (zwłaszcza jeśli chodzi o jakieś klipy, czy programy z JE- im dłużej przeglądam pliki z nimi związane, tym mniej rozumiem -_-‘)
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 20 mar 2006

Świetny pomysł Elizo, gorąco się do niego dołączam :) Mam mnóstwo dram na płytkach, a również na bieżąco wszystko ściągam, bo faktycznie też sobie nie wyobrażam zastoju z moim łączem...Przy okazji chciałam również zarezerwować sobie jeszcze kilka tytułów : 18 vs. 29, Wonderful Life, Hello My Teacher, Sweet 18, Snow White, My Love Patzzi...i nie wiem jeżeli istnieje taka możliwość to z tajwańskich produkcji It started with a kiss :)

Wróć do „Hyde wysyp”