azjatyckie centrum serialowe

Awatar użytkownika
Mieczyslavv
Wyróżniony

Postautor: Mieczyslavv » 20 mar 2006

No to ja moge cos napisac o Phoenix/Firebird i o I'm sorry, I love You, tylko napisz jeszcze jak bys sobie to wyobrazala, czy cos jak nasz recenzje na forum ?

내일 저녁에 시간 있어요?
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 20 mar 2006

wow, ale wszyscy chetni do pomocy^^
ja bym chetnie tez cos napisala ale na recenzenta sie nie nadaje :P
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 20 mar 2006

^
A ja myślałam, ze się pierwsza rzucisz do pisania o YamaP!
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 20 mar 2006

ToMo, a czy ty czasem dziennikarstwa nie studiujesz? :P czy cos mi sie pomylilo? :roll:

co do pomyslu z clubboxem to popieram :P poczytam instrukcje, ktore sama zamieszczalam i moge cos UL :lol: i oczywiscie mozna tez go reklamowac na d-as, zeby wiecej ludzi sciagalo :wink:
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 20 mar 2006

:lol
chetnie ^^ dlaczego nie
yamatsumi, owszem studiuje dziennikarstwo^^ ale ze mnie taki dziennikarz jak z kaczki prezydent :P
no moze przesadzilam^^
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nachebet » 21 mar 2006

jeszcze chciałam sobie zaklepać Gambatte Ikimasshoi :D. Więcej narazie nie biorę, najpierw muszę się wywiązać z tych trzech recek ^^. I screeny też porobię :). Rozumiem, że w takiej recenzji najpierw muszą się znaleść wszystkie informacje o dramie, czyli kto gra, kiedy drama się pojawiła, kto subuje i takie tam? Czy to ktoś inny będzie uzupełniał?
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 21 mar 2006

dobra to ja chce Nobute i Gachibaka!
a i oczywiscie YamaP ^^
tylko teraz jak to ma dokladnie wygladac? i czy to ma byc baaaardzo dlugie, czy tez cos takiego jak na wiki?
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 21 mar 2006

To bardzo dobre pytanie...też się pod nim podpisuję...od jutra bym zaczęła działać nad recenzjami, ale może napisz nam allia wpierw jak sobie wyobrażasz ogólną koncepcję :)
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 21 mar 2006

oki.. to może na początek kilka słów wyjaśnienia.

Serwis będzie bazą informacji o aktorach i azjatyckich dramach.
Chciałabym żeby było to takie miejsce, gdzie można znaleźć rzetelne info o poszczególnych serialach czy aktorach. I żeby nawet doramowi laicy po poczytaniu serwisu wiedzieli o co chodzi :)

tak więc chodzi mi o recenzje - tutaj na forum też piszemy recenzje i ogromna większość z nich nadaje się do serwisu, tylko, że tutaj możemy pisac bardziej swobodnie, a serwis jest juz nieco bardziej "profesjonalny" jeśli czujecie o co mi chodzi :)

ciężko jest mi powiedzieć, jak się pisze dobrą recenzję - kązdy ma inny styl.. poza tym ja nie czuję się az takim autorytetem w tej dziedzinie żeby kogos tego uczyć :) może Yamashita Tomohisa z racji swoich studiow powinna nas czegoś nauczyc :)

mogę podpowiedzieć, że zawsze fajnie mi się czyta recenzje tego serwisu:
http://www.spcnet.tv/reviews/review.php?rID=819

najpierw podają opis dramy (o czym jest) a później piszą mini-wypracowanie, już o charakterze bardziej ocennym.

w naszym serwisie będzie także możliwość dodawania komentarzy przez innych użytkowników.
Postaram się też wprowadzić możliwość oceniania przez użytkowników poszczególnych dram
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 21 mar 2006

O i właśnie o to chodziło, a konkretnie o jakiś układ, który pełni funkcję wyznacznika...i wskazuje nam etapowość....czyli ...

1 tytuł
2 fot lub plakat
3 szczegóły techniczne
4 oficjalna stronka
5 opis
6 nasza recenzja

FINITO
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

dokładnie martulex :)
jak ktos ma jeszcze dodatkowe info (np. oglądalność itd) to moze jeszcze je na koniec tego wszystkiego wrzucić.
Nie ma ograniczeń ilościowych - jak ktos napisze 20 stron A4 to nie ma problemu :)
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 21 mar 2006

:lol
a jaki jest termin koncowy?
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nachebet » 21 mar 2006

martulex pisze:1 tytuł
2 fot lub plakat
3 szczegóły techniczne
4 oficjalna stronka
5 opis
6 nasza recenzja

ooo, właśnie takiego szablonu potrzebowałam! Dzięki! :D

Ja zacznę pisać najwcześniej w następny weekand (najpierw muszę zdać próbną maturę z polskiego i angielskiego xD).

I może to głupio zabrzmi, ale chciałam napisać, że podziwiam naszą Allię za zabranie się za tą robotę, w końcu budowanie takiego portalu od podstaw, na którym będzie się znajdować dość dużo informacji wymaga sporo pracy ^^;. Gambatte! ;)
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Nachebet pisze:chciałam napisać, że podziwiam naszą Allię za zabranie się za tą robotę, w końcu budowanie takiego portalu od podstaw, na którym będzie się znajdować dość dużo informacji wymaga sporo pracy ^^;. Gambatte! ;)

heh.. dzięki :) faktem jest, że stawianie takiego portalu to trochę dłubanina.
Potem żeby go treścią wypełnić też trochę zachodu trzeba :)
wlaśnie dlatego liczę też na Was - znaczy się na przyszłych redaktorów :)
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 21 mar 2006

wnioski i pytania:
1. Czy w naszych textach możemy używać słów takich jak facet czy dzieciaki, czy to już zbyt kolokwialne?
2. Proponuję, by przyjąć zasadę (dla jednolitości), że w nazwiskach japońskich nazwisko zawsze poprzedzało imię (tak jak jest to przyjęte w Japonii). Miedzy nazwiskiem i imieniem proponuje robić 2 spacje, żeby było wiadomo, gdzie się jedno kończy a zaczyna drugie^^ (mimo, że Japończycy nie robią spacji)
Nie wiem jak to jest z imionami koreańskimi czy chińskimi, ale niech ktoś postanowi, jakie zasady dla nich przyjąć.
3. robimy jakiś system betareaderów?
4. czy w textach można uzywac uśmieszków (^__^, -_-‘, ^^, T_T) itd.?

Wróć do „Hyde wysyp”