Sungkyunkwan Scandal 20/20

I my robimy napisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Sungkyunkwan Scandal 20/20

Post autor: thon » 02 wrz 2010

Sungkyunkwan Scandal

Obrazek

Tłumaczenie:
Eggie i termos gorącej kawy

Czasówka:
thon i subedit

Hard:
thon i vdub

Korekta:
(odc. 3-6) kornelia233 z BAKi,
(odc. 7-20) evelinux stąd :victory:

UWAGA:
SUBY DOPASOWANE DO WERSJI HAN,od odcinka 5 HANrel - mogą ale nie muszą pasować do wersji HAN450,HANrel 450 ,MHaN ,Baros,FG i innych

odcinek 1-20
Spoiler! http://www.mediafire.com/#og553ut4q3sau,1

lub do pobrania z :
D-addicts

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Sungkyunkwan Scandal 2/16(20)

Post autor: Azzel » 02 wrz 2010

dzięki wam wielkie za suby^^ z viikii korzystać nie lubię a tak mnie nikczemnicy wciągnęliście w oglądanie tego na bieżąco^^ co do samych subów - nie wiem czy momentami nie było zbyt współcześnie coś tłumaczone, ale nie widziałam ani jak ang suby wyglądają, ani jak zwykle tłumaczą historyczne dramy, ogólnie bardzo dobrze mi się oglądało mimo że nie przepadam za pl subami, dzięki raz jeszcze^^ i nie wiem czy dało by radę dalej wrzucać też ten plik .ass? <przynajmniej na początku widziałam tu txt tylko> - co śmieszne to program w którym odtwarzam - nie czyta txt, a mam ograniczony wybór w programach przez to ze większość mi źle działa:/
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Post autor: evelinux » 02 wrz 2010

Azzie, a z Media Playera nie korzystasz?

to ja też chciałam pogratulować rozpoczęcia pierwszej ever pozycji w doki-doki fansubs ^^
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

evelinux pisze:to ja też chciałam pogratulować rozpoczęcia pierwszej ever pozycji w doki-doki fansubs ^^
Przed nami był mootyl -to on prekursorem i pomysłodawcą :)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 02 wrz 2010

Azz, to tłumaczenie było akurat świadome.
Nie wiem na ile wczułam się w klimat tego serialu, ale podoba mi się samo w sobie połączenie historycznego tła z muzyką współczesną no i te wszystkie takie drobne detale, które świadczą o tym, że jednak ma to być taka idol drama :D
Także starałam się oddać uduchowioną i podniosłą mowę Yoochuna, który ciągle morały prawi, ale z kolei ci "seniorzy" i przekupy z targu bardziej mi pasowały do takiego współczesnego melanżu ^^ Gomenasai!
... właśnie dlatego, ile tłumaczy, tyle tłumaczeń :)

Ev, dzięki ^^ A co mootyl zrobił?
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Post autor: Azzel » 02 wrz 2010

Już na szałcie pisałam - z moim kompem jest coś już nie tak niestety i tylko dwa programy mi dobrze działają GOM i VLC, przy czym pierwszy nie czyta txt, a VLC czasami przy plikach hd nie wyrabia i zacina, wiec wolę GOMa, na szczęście nie miałam problemów z odtwarzaniem tego tytułu na VLC więc akurat txt mogłam odtworzyć ale nie wiem czy zawsze będzie mi tak dobrze działał;p <w ogóle Media player to mi robi takie jaja że głos gdzie indziej napisy gdzie indziej i jeszcze obraz gdzie indziej xp>

Egg ale ja zarzutów nie robię, a raczej - mówiliście by wspomnieć co się o napisach myśli, jak mówiłam nie widziałam ang wersji ale wspomnienie w tym czasie w Korei o Romeo i Julii wydało mi się dziwne i nie wiem czy było zamierzone z którejkolwiek strony xD I jak też już wspomniałam - napisy mi się dobrze czytało? naprawdę, dobra robota.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 02 wrz 2010

Nie nie, ja się nie bronie ani tego jako zarzuty nie odbieram. :) Tylko odpowiadam, że moje działania są przez większość czasu swiadome ^^
A Romeo i Julia tak mi wskoczył bo tam był jakies imiona któych nawet na googlu znsaleźć nie mogłam a poza tym - ja lubie jak ktoś tłumaczenie przekłada z ichniego na nasze, także... tak wyszło :D Staram sie koreańskie nazwy i wszystko zatrzymac ale jak jest cos co i tak nic nikomu nie powie to zmieniam :P Albo tłumaczę wprost, bez przypisów w stylu "hfuihnfei [lewe skrzydło]".
:)
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

moim skromnym zdaniem ,a mam tych kilka dram historycznych obejrzanych ,w tej dramie "historyczność " jest dość umowna -brak spisków ,knowań dworskich ,praktycznie przebrać bohaterów w ciuszki z XXI wieku i po małych zabiegach korygujących (np zdawanie egzaminu) mamy dramę współczesną.Tak że i styl rozmów nie wydaje mi się oderwany od zamierzeń reżysera dramy -to komedia romatyczna osadzona w realiach XVIII wieku nie aspirująca pewnie do miana bycia poważną dramą historyczną jak moja miłość Dong Yi czy też nowa kochanka Queen Seon Duk
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

thon pisze:moim skromnym zdaniem ,a mam tych kilka dram historycznych obejrzanych ,w tej dramie "historyczność " jest dość umowna -brak spisków ,knowań dworskich ,praktycznie przebrać bohaterów w ciuszki z XXI wieku i po małych zabiegach korygujących (np zdawanie egzaminu) mamy dramę współczesną.T
noo to jest taka drama historyczna na słowo honoru raczej. .cos jak Hong Gil Dong :) i chyba takie wolę :)
thon pisze:
evelinux pisze:to ja też chciałam pogratulować rozpoczęcia pierwszej ever pozycji w doki-doki fansubs ^^
Przed nami był mootyl -to on prekursorem i pomysłodawcą :)
noo wiem że mootyl byl pomyslodawcą.. ale tłumaczył coś? bo nie kojarzę..
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

evelinux pisze:noo wiem że mootyl byl pomyslodawcą.. ale tłumaczył coś? bo nie kojarzę..
a machnął 6 odcinków who are you
1 odcinek last scandal
a Mieczyslavv 1 epek full house
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

aaa.a.. no to przepraszam za moje nieogranięcie.. ale pierwszy temat do tego dzialu nalezy do was :)
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Post autor: jordi » 03 wrz 2010

Ja też gratuluję, ale w przyszłości, żeby nie było żadnych nieporozumień, sprawdzajcie, czy któraś grupa nie robi danej dramy, filmu i chociaż ich uprzedzajcie, żeby się dogadać, bo naprawdę ekipy fansuberskie w Polsce nie lubią kłótni i od ponad roku jest spokój - wystarczy po prostu poinformować na PW, albo na forum danej grupy :) (specjalnie wyrobiliśmy kompromis, żeby dwie grupy mogły robić jeden projekt, bo właśnie wcześniej były awantury o każdą dramę praktycznie :) ) Z każdym można spokojnie pogadać o projektach, którymi się interesujecie :)

Tylko nie piszcie PW jak thon, który o jakieś baty dla doki prosił tłumaczkę (czy coś takiego), bo nie każdy rozumie taki typ żartu, a dodatkowo dziewczyna zgłupiała i na bakę była wrzuta wczoraj... :-| Ale wszystko zostało załatwione dzięki Otai :)

Tak więc witam nową inicjatywę suberską i mam nadzieję, że będziecie się jednak rozwijać i nie poprzestaniecie na tej jednej dramie :) Hwaiting!!! :)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 04 wrz 2010

Kochani!
Moje plany się zmieniły, także choć wyjeżdżam jestem pod adresem IP - pierwsze napisy przewiduję na wtorek wieczór środa rano, zależy jak sie na viikii wyrobią :)
Micky hwaiting!
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Post autor: thon » 06 wrz 2010

trzeci odcinek na dysku ,melduję szefowej zamieszania że jestem gotowy i zwarty ,czekam tylko na suby.Pierwsze 2 odcinki pobrano na BACe na dzień dzisiejszy po ponad 60 razy każdy :)
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Post autor: Eggie » 06 wrz 2010

Super fajnie, ja też jestem zwarta i gotowa, najadłam sie i umyłam i zasiadłam z myślą, że zacznę działać, ale na viikii nie ma nawet żadnego segmentu jeszcze... -_- Czuję, że praca dziś nie ruszy...
ODPOWIEDZ