doki doki - podsumowanie 2009

Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

doki doki - podsumowanie 2009

Postautor: Maura » 04 gru 2009

Obrazek

Hellou ;)
To był wyjątkowo długi i atrakcyjny rok, i jestem pewna, że macie na jego temat sporo do powiedzienia ;) W tym roku Doki również było aktywne i pewne sprawy chyba obgadaliśmy na wszelkie sposoby (;p) co nie powiem, wywiązało między użytkownikami całkiem niezłą więź ;) Czas zebrać się w sobie i podzielić się ostatnimi wrażeniami na temat tegorocznych ulubionych dram, muzyki, filmu i co tam jeszcze Wam na sercu leży ^^ Kto w tym roku podpadł, a kto zdążył oczarować? Mam nadzieję, że wyjdą Wam eseje, które każdy z przyjemnością przeczyta. :cuddle:

ZASADY:
1. W naszym podsumowaniu umieszczamy tylko produkcje azjatyckie z 2009 roku. (ale jestem pewna, że wiele osób oglądało w tym roku też wiele starszych produkcji, więc... wrażenia o nich umieśćcie w kategorii "co wam jeszcze leży na sercu" xDDDD) EDIT Okeeej, piszcie co chcecie ;p tylko zaznaczcie z którego roku pochodzi dana produkcja ;pppp
2. Szablon który zamieściłam poniżej nie jest oczywiście obowiązkowy, ma służyć jako podpowiedź ;p Jeśli brakuje Wam kategorii to ją sobie śmiało dopiszcie, jeśli na którąś nie macie jak odpowiedzieć (np nie każdy słucha muzyki azjatyckiej albo dopiero teraz zaczął oglądać dramy itp) też możecie sobie darować. Oczywiście, jak ktoś chce i mu wygodniej niech nie patrzy na szablon tylko pisze ciurkiem. A najlepiej to jedno i drugie ^^
3. To Wy ustalacie ile dram/piosenek/wykonawców etc Wam się podobało, tu nie ma żadnych limitów ;)
4. Mile widziane linki do teledysków, występów itp ;)
5. Postaracie się nie zaspamować tego tematu i…
POWODZENIA! ;)

(ze względu na to, że kategorii jest dużo, pochowam je^^ Wy nie musicie xP )

Obrazek
Spoiler! Film roku (właściwie my, zagraniczni możemy sobie też wliczyć te z 2008, które wyszły na dvd dopiero w 2009 ;) )
Komedia
Romans
Film akcji
Najgorszy film
Najlepszy aktor
Najlepsza aktorka
Najlepszy scenariusza
Najlepsza muzyka

Obrazek
Spoiler! Jeśli piszecie postaci, sceny czy też aktorów itp napiszcie proszę z jakiej są dramy ;)

Drama roku
(opcjonalnie)
-koreańska
-japońska
-tajwańska/chińska

Najlepsza drama: (opcjonalnie)
-akcji
-komedia romantyczna
-romans
-historyczna
-komedia
-dramat
Najdziwniejsza drama
Najbardziej wzruszająca drama
Najbardziej denerwująca drama
Drama wokół której było najwięcej emocji ^^

Najlepszy aktor
Nnajlepsza aktorka
Najlepszy aktor drugoplanowy
Najlpesza aktorka drugoplanowa
Najlepsza postać pierwszoplanowa męska
Najlpesza postać pierwszoplanowa żeńska
Najlepsza postać drugoplanowa męska
Najlepsza postać drugoplanowa żeńska
Najgorsza postać pierwszoplanowa męska
Najgorsza postać pierwszoplanowa żeńska
Najgorsza postać drugoplanowa męska
Najgorsza postać drugoplanowa żeńska
Najlepszy scenariusz
Najgorszy scenariusz
Najśmieszniejsze sytucje w dramach ;D
Najlepszy OST
Najgorszy OST
Najlepsze piosenki w dramach (Wasze TOP5 ;) )

Obrazek
Spoiler! MUZYKA

Najlepszy Boysband
Najlepszy Girlsband
Piosenkarz
Piosenkarka
Wykonawca hip-hop
Zespół / wykonawca rockowy/indie
Najlepszy debiut
-boysband
-girlsband
-piosenkarz
-piosenkarka
+ od Rikli ;p
Najlepsza choreografia:
Najlepszy duet:

Płyta roku Wasze TOP5/ –––,–––-
Piosenka roku Wasze TOP5/10 czy ile tam chcecie xP
Teledysk roku TOP5/ –––,–––-
Odkrycie muzyczne roku

Najgorsza piosenka
Najgorszy teledysk
Najgorszy debiut
Najgłupszy koncept
Najlepszy koncept

Obrazek
Spoiler! Największe rozczarowanie:
-drama
-piosenka/teledysk
-film

Najlepszy program rozrywkowy
Najlepszy program muzyczny
Najlepszy występ/y (mile widziane linki^^)

Fangirl/boy service ;D
Czarujący uśmiech
Najpiękniejsze ciało
W tym roku największa faza była na (i tu proponuję jakąś tabelkę zrobić bo myślę, że TOP 5 nie wystarczy xPPP)
Najgorzej ubrany artysta/stka (zdjęcie mile widziane)
Najlepiej ubrany artysta/stka (zdjęcie mile widziane ^^)
Największa porażka roku ^
Wydarzenie roku
Skandal roku

Obrazek
Fighting! :woot:

Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 04 gru 2009

o mój boże MAM SIĘ UCZYĆ W TEN WEEKEND MAURA UMRZYJ!!! XDDD

ej, siedze w tym pół roku, a wybór czegokolwiek to mega problem o_O takie coś powinno się co kwartał odbywać chyba XD

od samego patrzenia na kategorie móg mi się lasuje, seriooo

ale miało nie być spamu, sory ;P musiałam swoje flustracje tu wylać, czy coś.
juz zastanawiam się gdzie wsadzić szajnie, co jest zdecydowanie ZŁE... ermmm... i nie wiem co się działo do kładnie jakoś do ~kwietnia tego roku, więc pewnie udało mi się sporo przegapić... może to i lepiej XD

ej, serio, kończe te wywody...
bede teraz myśleć o tym cały czas ~.~
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 04 gru 2009

kłesczyny z fangirl service juz mi sie podobaja.. niestety mam na koncie nieiwele bierzacych dram.. ale postaram sie wypowiedziec tak czy siak :) jutro..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 06 gru 2009

ok, uznałam, że kwestionariusz mnie PRZERASTA więc chyba napiszę swoje ogólne myśli :PPP

zaczynając od muzyki... :D i zerkając na kwestinariusz troszkę:

Najlepszy Boysband: patrząc na ten rok... ok, szczerze, z serca... [;P] SHINee i 2PM.
Najlepszy Girlsband: ponieważ jestem człowiekiem niezdecydowanym... 2ne1 i SNSD ;P
Piosenkarz: o jezu, w sumie zaczełam do nich przywiązywać wagę dopiero niedawno o_o i nie do końca wiem kto co zrobił w tym roku... tak na teraz i na szybko postawiłabym na Wheesunga i GD? o_o
Piosenkarka: to już w ogóle mnie pokonuje i jeżeli ktokolwiek przychodzi mi do głowy to BJY
Wykonawca hip-hop: Outsider? *-* nie znam się na hh w sumie :P
Zespół / wykonawca rockowy/indie: tu bym mogła wypisać to co mi się spodobało co najwyżej D: jeżeli songs for ophelia wyszło w tym roku to wskazuje na ibadi :3
Najlepszy debiut [omg, kto debiutowal w tym roku????]
-boysband Beasty? ;P
-girlsband za dużo ich _-_ powiedzmy, że 2ne1 już się dostało w moim rankingu, więc wskażę na Tiary, bo z jakichś niewiadomych nawet mnie powodów po prostu je lubie ^^ a widać, że sobie daja radę i to nieźle. jeszcze conajmniej dwa bym mogła wsadzić, ale może żeby nie namieszać... ;D
-piosenkarz i piosenkarka to dla mnie spora zagadka...

Płyta roku? chyba za dużo minialbumów mi się pląta po głowie w tym momencie i czego słuchałam więcej niż raz i było płytą to GD i Wheesung ^^ z tego co pamiętam o_O
Więc idąc tym tropem mogę dodać najlepszy minialbum i to by było zdecydowanie SHINee z Romeo ^^" i nie wiem czy nowe DNT to minialbum czy singiel ze swoimi trzema kawałkami ale jest <3 :P
Teledysk... ou, trudne. na pewno ten Park Hyo Shinowy, prześliczny był <3 na pewno Ring Ding Dong XDDD o, jeszcze Clazziquai mi się podobał ten do Love Again. liczę na to, że ktoś tu jeszcze napisze i mnie wtedy oświeci ;P
Odkrycie muzyczne roku: chyba dotyczy osobistych odkryć? tu się nie wypowiem, bo przeca się interesuje od tego roku i musiałabym tu wpisać WSZYSTKO XDDD choć największym szokiem były jednak szynki, po ignorowaniu ich przez pięć lat ;P
Najgorsza piosenka... O_O omg, NIE WIEM, a jest taka? co mi się nie podoba to nie słucham ~.~
Brakuje mi tu...
Najlepszej choreografii - choć tu kopie sobie własny grób, bo mi się podoba bardzo dużo... SNSD, SHINee, 2PM, BEG - zawsze fajność ;P
Najlepszy duet - BJY i Taecyeon!!! :DDD bez dwóch zdań, to był hit tego lata XD a poza tym k.will i tiffany <3 plus colaboration Tiarek i SUpernovy - też kopali tyłki :3
Najgorszy debiut: połowa debiutów g-bandów mi się nie podobała >_>
Jestem ciekawa najlepszych i najgorszych konceptów, bo za dużo myśli mi błądzi w głowie obecnie ;P

PIOSENKI ROKU XD
ej, nie pisze na razie, bo tego byłoby ze 30 [albo miliard], jestem ciekawa co napisza inni XD

Fangirl service
ok, nie wiem czy czarujący, ale i tak musiałabym to napisać w jakiejkolwiek kategorii - ONEW THE HAPPY FARMER AND HIS SMILE ALWAYS WIN XD
dziękuje za uwagę ;P
Największa faza? na wszystko faza, jak na razie to w kolejności szynki, a w długości fazy to chyba SHINee o_O i to nie mija, ratunku :P na samym początku miałam fazę na SNSD tak w ogóle, czemu zaczęłam od g-bandu? dunno ;D potem było jakoś lawinowo, głównie b-bandy, to chyba oczywiste, a ostatnio mnie bierze na wokalistów ale to tak muzycznie, a z innej beczki? wiadomo, ze faza na bjutnego ^^ poza tym pamiętam fazę na MFL, nie oszukujmy się, też była ;d
Najpiękniejsze ciało - frapuje mnie to... :P
Najgorzej ubrani: w pamięci utknęła mi ta tygrysia sukienka z wielkimi ramionami, jak znajde fote to wkleje XDDD ah, no i robaki na szajni - nigdy was nie zapomne! i gumiaków.
Najlepiej ubrani: uh huh... hm? ;P i tak wszystkie foty jakie widze to z takich miejsc, gdzie ich ubierają styliści, więc bez sensu ~.~
Skandal roku: ej, było ich troche... ale na taki największy i ciągnący się w nieskończoność to sprawa szynek i jay'a
Wydarzenie roku: omo? :O
Największy dół roku, że tak powiem, jaki mnie spotkał - koncept IU... aaaa, błagam, no more sweetness next time! ;P
Najlepsze występy też mnie przerastają, biorąc pod uwagę takie 2 miechy w programach muzycznych, po kilka razy w tygodniu... PLZ ;P
Najlepszy program niewiemjakiegotypu: Wild Bunny! XD

z dramami to tak bardzo, hm, oględnie napisze teraz, bo za głęboka rozkmina dla mnie z tymi kategoriami ~.~

Drama roku: ej, bez sensu. dla mnie, osobiście to You're beautiful i City hall. nooo i Shining Inheritance~

Najlepsza drama:
-akcji SLINGSHOT! ^^ z IRIS jestem w, hm, przysłowiowej "pupie", so... ;P
-komedia romantyczna: That Fool!

Z tych dziwnych, czy zamlujących, czy nie najbardziej trafionych to muszę wskazać na HTTG [taki troszku fail, ale no ;P], MFL [choć mi się podobało], ale największym failem, o, jest przeca STAJL! XDDD

i więcej nie wiem, nie mam siły myśleć, bo siedze z godzine już nad tym XDDD
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 06 gru 2009

rikli pisze:Drama roku: ej, bez sensu. dla mnie, osobiście to You're beautiful i City hall. nooo i Shining Inheritance~

taaa SI i YaB totalnie! xD tej trzeciej nie widzialam.. ale tez tu niedlugo cos napisze..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 06 gru 2009

Haha, tylko patrząc na ten temat już sie robię zmęczona, nie sądzę żebym kiedykolwiek miałą sie tu wpisać :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 06 gru 2009

Szczerze to pod względem muzyki nie wypowiem się tu nic a nic, filmów niestety również,ale do dram tu jeszcze wrócę - jednakże czeka mnie do nadrobienia jeszcze parę dram koreańskich tego roku co by się wypowiedzieć <taa, BOFy u mnie dopiero po 1epie,a niektóre dramy jeszcze czekają na tłumaczenie...>... Ogólnie mam wrażenie że jeszcze za wcześnie na podsumowanie roku zwłaszcza ze dramy nowe jeszcze wychodzą i kto wie co z tego będzie xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 06 gru 2009

Faktycznie, bofy w sumie tegoroczne... mam wrażenie, że leciały z trzy wieki temu... :P
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 06 gru 2009

Ehh . . . zaczynam żałować, że założyłam ten temat ;/ Marudy jedne ;p

Założyłam go wcześniej by każdy mógł sprawę przemyśleć i wpisać wtedy kiedy będzie mu to odpowiadało. No i oczywiście napisze co chce... Aha powtórzę jeszcze raz... te kategorie które podałam nie są obowiązkowe, możecie wcale się na tym nie opierać... sama też widzę, że niektóre są bezsensowne i już wiem, że je ominę ;p No i ja np zamierzam napisać to podsumować dopiero jakoś tak za dwa tygodnie kiedy dotrę do domu i będę miała czas to wszystko spokojnie rozpracować. Bez pośpiechu i nerwów , że za mało widzieliście, czy nie macie na dany temat niewiele do powiedzenia. ;) Mam jednak nadzieję, że każdy dołoży od siebie parę zdań (nawet jeśli widział czy słyszał niewiele)

I hej! Bo ja tu widzę, że się nastawiacie na samą Koreę, a przecież jest jeszcze Japonia, Taiwan i co tam jeszcze. Przecież w tych krajach też coś musiało się dziać, nie? :D W prawdzie sama nie mam wiele na ten temat do powiedzenia, ale taki dział jdrama był chyba jednym z aktywniejszych w tym roku ;p

Haha, tylko patrząc na ten temat już sie robię zmęczona, nie sądzę żebym kiedykolwiek miałą sie tu wpisać Very Happy

Właśnie się wpisałaś XDDDD
Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

ja niestety nie wiem nic o czymkolwiek spoza korei, ale licze na to, że ktoś napisze, zawsze to bedzie jakaś baza, gdyby mi się zachciało japonii czy tajwanu ;P

oh, so can't wait for yours, Maura! :twisted:
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Nie no Maura podziwiam ze ci się chciało opracować to tak czy siak temat przydatny jak najbardziej^^
A Korea - cóż najdłużej się ją dla mnie nadrabia^^ Bo z Japonii to w wolnej chwili uzupełniam prawie na bieżąco wiec z tym nie będę miała problemu, ale Z koreańskich póki co z tego roku pominęłam BOFy, City Hall, Friend..., Swallow, te dramy z tego sezonu... no a o Tajwanie ciężko się wypowiedzieć jak dla mnie...często wygląda to tak że na sezon mamy z 2 dramy tłumaczone i kuniec xp
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 06 gru 2009

Azzel, ale nikt Ci nie każe oglądać dram z całego koreańskiego sezonu o__0 przecież nie wszystko jest się w stanie zobaczyć no i wydawało mi się logiczne, że oceniasz to co widziałaś ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Oj,a co ja poradzę na to że dużą część tego chcę obejrzeć?xD Wiadomo źe pewnych rzeczy nie oglądam już wcześniej z założenia - bo mnie to czy tamto nie interesuje.
I jeszcze będę miała wyrzuty ze obstawiłam to a jednak co innego okazało się fajniejsze ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

ojej, to wtedy napiszesz nowego posta i skorygujesz ^^"
przeca nikt Cie nie zbije tutaj i w ogóle :D
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 06 gru 2009

Maura xD Już myślałem o takim podsumowaniu, ale trochę później bo przed nami cały grudzień ! :)
ale wypowiem się już teraz... a tak jakoś zainspirowałaś mnie do dłuższego wywodu, ale jeżeli... nikt nie odpisze na mój długi esej to popamiętacie ;pp

Ten rok wg. mnie był bardzo nieudany w świecie kpop'u. Mimo cudownych wspólnych faz na BOF czy YaB to w tym roku malutko się działo... przynajmniej ja tak uważam. Ten rok zdecydowanie należał do rookie groups & artists, a nie do weteranów... za którymi się stęskniłem xD Zresztą nie ma co porównywać 2008r. należał właśnie do super gwiazd: Lee Hyori, Big Bang, DBSK, Wonder Girls, Rain, MC Mong, Epik High, Kim Jong-gook, Baek Ji-young, Jewelry, Wheesung i wiele wiele innych... w tym roku jeżeli, któryś z tych artystów wrócił np. MC Mong, Epik High, Beak Ji-young.... nie zajęli pierwszego miejsca ani razu, a w zeszłym roku wprowadzili zamieszanie, które obecnie powoduje istniejąca pół roku grupa 2NE1 ... rozumiem... dobra promocja, dobra muzyka, ale bez jaj... one są uważane za wielkie gwiazdy po niecałym roku istnienia?! ;//

Jedynym plusem tego roku jest to, że mini-dramy chociaż w mniejszej ogólnej ilości to wróciły do łask xD W tym roku Koreańczycy spowodowali, że to właśnie one miały największą oglądalność: BOF, BL, IRIS, Take Care of The Young Lady, Style, Queen of Housewives i jeszcze więcej... :) i aby nie owijać w bawełnę przechodzę do kategorii:

FILM

Film roku: Nie wiem czy mogę się wypowiadać bo mam jeszcze wiele tytułów przed sobą, które wyszły już na DVD, albo które dopiero wyjdą... zdecydowanie czekam na koreańsko-indyjską produkcję czy w zaległościach mam wysłany przez Koreę film na Oskary: "Mother". Mimo to zdecydowałem się, aby zagłosować na nieziemski film, który zasługuje na uznanie: "Haeundae" ! Pierwszy koreański katastroficzny film, jeden z najpopularniejszych w kinach... Pozycja: MUST SEE ! Kilka absurdów i nudnych momentów w filmie się znajdzie, ale łączy w sobie komedię, dramat, romans, katastrofę dużo lepiej i umiejętniej niż wg. mnie nie trafiony THE HOST z 2006r.

Jeżeli mam dzielić na kategorię to:
Komedia: My Girlfriend is an Agent
Thriller: Private Eye
Dramat: Crossing (2008)
Najlepszy aktor filmowy: Hwang Jung Min
Najlepsza aktorka filmowa: Uhm Jung-hwa xD
Najlepsza muzyka: Speedy Scandal albo Antique
Nagroda pocieszenia: Wang Suk Hyun <- jego nie można pominąć xD

DRAMA
Z tego co orientuję się to "drama" jest powiedzeniem typowo koreańskim ^^ Tak więc ja interesuję się tylko koreańskimi produkcjami i takowe tutaj zamieszczę:

Drama roku: patrząc na te, które się skończyły odpowiadam "That Fool", ale na faworyta rośnie "Smile, you" xD! A dlaczego "That Fool"? Bo nie oczekiwałem od tej dramy NIC! Włączyłem z nudów, mając niskie wymagania, małe nadzieje, a tutaj niespodzianka. Drama urzekła mnie xD
Najlepsza dramy pod względem kategorii:
- akcji: Temptation of an Angel (Iris'a jeszcze nie ruszyłem xD)
- komedia romantyczna: That Fool
- komedia: pod względem ilości śmiesznych scen YaB

Najdziwniejsza drama to z pewnością: STYLE! i nikt nie ma prawa zaprzeczyć ;pp
Najwięcej emocji? BOF of course ! xD nie dość, że moje prywatne wspomnienia to wspomnienia z czasu spędzonego na doki :)

Aktor: Hwang Jung Min albo Ji Jin Hee (That Fool, TMWCGM)- obydwoje stworzyli nieziemskie kreacje godne uznania ^^
Aktorka: Uhm Jung Hwa, Go Ah Ra (TMWCGM, HTG)<-- nie patrzcie się na to xD po prostu je uwielbiam... dałbym jeszcze Yoonę, ale nie chcę być wysmiany :D
Najlepsze postaci z tego roku? Przychodzą mi do głowy dwie:
Goo Dong Baek (z "That Fool") i Jang Seung Woo (z "Heading to the ground")
Najlepszy scenariusz: The Man Who Can't Get Married (za brak sentymentalnych scen!)
Najgorszy scenariusz: STYLE (o co tam chodziło, bo ja nie wiem?)
Najlepszy OST: You're Beautiful i Triple<3

TOP 5 najlepszych piosenek:
1. We Quit Us – Tearliner feat. Yeongene of Linus’ Blanket (Triple)
2. Lovely Day – 박신혜 (YaB)
3. 감사 - Hirahara Ayaka (That Fool)
4. 내 머리가 나빠서 - SS501 (BOF)
5. 알고 있나요 - Someday (BOF)
---
6. Bye Bye - Melo Breeze (Smile, you)
7. Vis a Vis - Melo Breeze (Smile, you)
Dlaczego poza listą? Ta drama się jeszcze nie skończyła i tak jakoś głupio mi ciągle ją wciskać wszędzie xD

MUZYKA
Tutaj chyba będę mieć najwięcej do powiedzenia :)

Najlepszy boysband: SS501
Najlepszy girlsband: KARA
Piosenkarz: Wheesung
Piosenkarka: Baek Ji-young
Wykonawca hip-hop: Epik High
Indie/rock: Tearliner
Duet: Davichi
Mixed Gander Group: 8eight
Duet: Beak Ji-young & Taec-yeon || Beak Chan & Lee Soo Young (2008)
Debiuty:
- boysband: MBLAQ
- girlsband: 2NE1
- piosenkarz: Tae-goon
- piosenkarka: IU (zaliczymy do tego roku xD)
Najlepsza choreografia:
Tae-yang - Wedding Dress & Where you at
2PM - Heartbeat
Super Junior - Sorry, sorry
SNSD - Tell me your wish
i butt dance Kara ^^
z najnowszych to JYP- No Love No More

TOP5 - płyty roku:
1. Super Junior vol. 3 "Sorry, Sorry"
2. Wheesung vol. 6 "Vocolate"
3. 8eight vol. 2 "Infinity"
4. SS501 mini-album "Rebirth"
5. Kara vol. 2 "Revolution"

TOP - piosenki roku:
Będzie bez numerów... wybrałem piosenki, na które miałem największe fazy w tym roku:
Seungri - Strong baby
Kara - Honey
Super Junior - Sorry, sorry
Wheesung - Insomnia
SG Wannabe - 내사랑 울보 & 사랑해
Big Bang - Lollipop
Super Junior - It's you
SNSD - Tell me your wish
Beak Ji-young & Taec-yeon - My Ear's Candy
Park Bom - You & I
Tae-yang - Wedding Dress
Wheesung - Trickling
SS501 - Love like this

MV roku:
Leesang- The Girl Who Can't Break Up, The Boy Who Can't Leave
Park Bom - You & I
Tae-yang - Wedding Dress
G-dragon- Butterfly
8eight- Goodbye my love
(więcej nie przychodzi mi do głowy)

Odkrycie muzyczne roku:

Najgorsza piosenka:
Najgorszy teledysk: 2NE1 - Fire (nie lubiłem go, ale pozdobyciu MAMA jeszcze bardziej go nie lubię xD)
Najgorszy debiut: HAM
Najgłupszy koncept: obecne Tiara z Bo Peep
Najlepszy koncept: SNSD i mundurki xD

INNE:
Największe rozczarowanie:
drama - STYLE

a dalej? Boże! Jak to trudno sobie przypomnieć co się działo w całym roku o.O ! Miałem tyle do napisania, a z każdą sekundą ubywało mi pomysłów xD Tak więc na tym skończę i jakby co to dopiszę później xD
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG

Wróć do „Doki Doki Awards”