doki doki - podsumowanie 2009

Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 06 gru 2009

o, z tym rokiem należącym do rookies gropus... mi się wydaje, że zadziałał ten powiew świeżości. wiecie, gwiazdy gwiazdami, ale współczesne społeczeństwo wydaje się bardzo szybko nudzić i te nowe gęby były bądź co bądź atrakcyjne, a jak odpowiedni ludzie jeszcze się zabrali za ich promowanie [choreografia, stylizacja, muzyka, teksty, co tam jeszcze] no to wyszły z tego hity ^^ takom sądzę...
i czy zasługują na te wszystkie nagrody u zainteresowanie? zobaczymy za rok - jeśli dotrwają :D

"STYLE! i nikt nie ma prawa zaprzeczyć" - hahahah, zdecydowanie XD

teledysk do fire też mi się nie podobał... obydwie wersjie mi się nie podobały? ;P
no i jakby na to niepatrzeć to rzeczywiście zapomniałam o HAM i ich debiucie - jeśli już miałabym kogoś umieścić na liście tych g-bandowych failowych debiutów to byłyby chyba właśnie one ;O

lista piosenek tworzy mi się w głowie, jeszcze je wypisze, ale tyle tego jest, że głowa boli... ^^;;

hm, z OSTami do dram jest tak, że zazwyczaj słucham 2-3 piosenek... ale jeśli bym miała wymienić te, z któych słuchałam więcej niż 2 piosenki to byłyby OSTy z That Fool'a, City Hall [piosenka Horan <3]... ze Slingshota i SI/BL słuchałam chyba właśnie dwóch ;P a co najśmieszniejsze OST z YaB'a wcale mnie jakoś nie powala, piosenki wydają mi się przeciętne O_O

a, no i taki minialbum SNSD np. mi się okropnie nie popdobał poza Genie O_O miałam nadzieje, że będzie właśnie w takim stylu jak promo song, a tam jakieś happy songi i do tego jeszcze ten duet Jessiki z Onew [czemu akurat ONA???? ;P]...

co do konceptu Tiarek to chodzi o to co pokazują w programach muzycznych, nie? bo sam teledysk jest niczego sobie przeca, ale te koty, ARGH! normalnie krew się gotuje ;P

jeśli IU można zaliczyć do debiutów tegorocznych to jak najbardziej jestem za XD

co do konceptów to SNSD rzeczywiście miały koncept całkiem trafiony, oj tak. tupiemowy koncept obecny też mi się podoba, może gdyby jeszcze wyciąć te palemki na głowie i dwustronne [jak to nazwać w ogóle?] garniaki to byłoby pięknie <3 ;P

w sumie to warto wspomnieć o parodiach takich jak DEG czy też b-bandowych wersjach SNSD - świetna zabawa ;P

nie wiem czy ma jakikolwiek sens wspominanie o THJ, sitcomie z Taeminem, którego oglądałam... tylko cuty z Taeminem XD [bo chyba nawet normalnie nie ma do tego subów, lol] ale kurde... to było fajne XD

jeszcze jeszcze czekam na końcoworoczne gale - może będą jakieś w pytę występy? ;P

no i w smie wspomnę też tegoroczny koncert szynek w tokyo dome - omg LUV <333

nie wiem czy się nie powtarzam w tym co piszę, ale mam chaos w głowie i wylewam z siebie wszystko co się da ;P i to nie ostatni raz, hahahah.... >XDDD

"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 06 gru 2009

FILM

Japonia
Najlepszy film: Dance Subaru, Heaven's Door,
Najlepszy dramat: Okuribito (2008), Niini no Koto wo Wasurenaide,
Najlepsza aktorka: Meisa Kuroki
Najlepszy aktor: Nishikido Ryo

Korea
Najlepszy film: Piękność (2008), Bi-mong (2008), Five Senses of Eros
Najlepsza komedia: Antique (2008), Baby and Me (2008)
Najlepsza komedia romantyczna: Naked kitchen
Najlepszy film akcji: Rough Cut (2008)
Najlepsza aktorka: Su-yeon Cha
Najlepszy aktor: Ji-hun Ju, Jae-wook Kim, Ji-seob So

Najgorszy film: Dobry, zły i zakręcony (2008) My Mighty Princess (2008)

Chiny
Najlepszy film: Red Cliff 1 i 2,
Najlepsza komedia: Sophies Revange
Najlepszy film akcji: Sniper
Najlepsza aktorka: Ziyi Zhang, Chiling Lin
Najlepszy aktor: Takeshi Kaneshiro, Tony Leung Chiu Wai

Najgorszy film: Jue Ming Pai Dui

DRAMA

Koreańskie:
Najlepsza drama: You're Beautiful, IRIS
Najlepsza komedia: You're Beautiful
Najlepsza drama akcji: IRIS
Najlepszy romans: My Fair Lady
Najgorsza drama: Heading to the Ground

Najlepszy aktor:
Lee Hong Ki (urzekła mnie jego gra aktorska w YeB'ie), Jang Geun Suk (za niesamowitą mikę twarzy w YeB'ie), Lee Byung Hun,
Najgorszy aktor: Jung Yun Ho
Najlepsza aktora:
Park Shin Hye, UEE (świetnie zagrała wredna postać w YeB'ie), Kim So Yeon (uwielbiam jej postać w IRIS) Yoon Eun Hye
Najgorsza aktora: Go Ah Ra
Najbardziej wkurzająca postać w dramie: Choi Seung Hee z IRIS

Najlepszy OST: IRIS i You're Beautiful
Najlepsze piosenki w dramach:
IRIS: BB - Hallelujah; Baek Ji Young - 잊지 말아요,
YeB: Lee Hong Ki - Still / As Ever; Lee Hong Ki ft. Jung Hwa Young - Promise

Japońskie:

Najlepsza drama: Ninkyo Helper
Najlepsza komedia: Atashinchi no Danshi
Najlepszy dramat: Zeni Geba
Najlepsza drama akcji: Ninkyo Helper
Najlepsza drama melodramatyczna: Innocent Love
Najgorsza drama: Teioh
Dramy średnie: Buzzer Beat, Orthros no Inu, Godhand Teru
Najgłupsza drama: Binbô danshi

Najlepszy aktor: Nishikido Ryo, Matsuyama Kenichi, Narimiya Hiroki, Oguri Shun, Mukai Osamu (za AnD) Yamamoto Yusuke, Yabu Kouta (za NH)
Najgorszy aktor: Miura Haruma (za Binbô danshi, straszny tam był -_-) Koike Teppei (w Ohitorisamie)
Najlepsza aktorka: Horikita Maki, Kuroki Meisa
Najgorsza aktorka: Yamada Yu, Kashii Yu
Najlepsze piosenki w dramach:
Binbô danshi: BENNIE K - Monochrome
Ohitorisama: BB - 声をきかせて
Atashinchi no Danshi - GIRL NEXT DOOR - Infinity
Tokyo Dogs - EXILE - Futatsu no Kuchibiru

MUZYKA

Korea
Najlepszy Boysband: Big Bang, SHINee, F.T Island, 2PM
Najlepszy Girlsband: SeeYa, Brown Eyed Girls,
Piosenkarz: Lee Seung Gi, Park Hyo Shin
Piosenkarka: Baek Ji Young
Debiuty:
- boysband: MBLAQ
- girlsband: 2NE1, F(x)
- piosenkarz: G-Dragon
- piosenkarka: ?
Najlepszy duet: BB i 2NE1

Najlepsze albumy:
GD- Heartbreaker
2NE1 - 1st Mini Album
BEY - Sound-G
SHINee - Year Of Us

Najlepsza choreografia:
SHINee - Ring Ding Dong
2PM - Heartbeat
Brown Eyed Girls - Abracadabra; Sign
MBLAQ - Oh Yeah

TOP - piosenki roku:
Big Bang ft. 2NE1 - Lolipop
2PM - Heartbeat
Brown Eyed Girls - Abracadabra
Big Bang - Hallelujah
G-Dragon - Butterfly; 소년이여
Lee Seung Gi - Let's Break Up
MBLAQ - Oh Yeah
Park Bom - You and I
SHINee - Ring Ding Dong; Y.O.U.
Girls' Generation - Genie
F.T. Island - Bad Woman

Najgorsi wykonawcy:
SHU-I, Park Jin Young, Drunken Tiger, Yurisangja,

Japonia
Najlepszy wykonawca: Hyde, Gackt
Najlepszy zespół: Vamps, Abingdon Boys School, Bump Of Chicken, lynch, Orange Range, Dir en grey, Nightmare, Kelun, L'arc-en-ciel
Najlepsze piosenkarki: Mika Nakashima, Anna Tsuchiya, Shiina Ringo, Tsuji Shion, Yui

Najlepsze albumy/ signle:
Abingdon Boys School - Kimi no Uta/ STRENGTH
Hyde - (Best Album) Hyde
Vamps - Vamps

TOP - piosenki roku:
Hyde - Masquerade
Vamps - Evanescent
Shiina Ringo - La Salle de Bain
Tsuji Shion - Sky Chord
Kalafina - Oblivious
Chatmonchy - Daidai
lynch. - LAST NITE

Najgorszi wykonawcy: Arashi, Kanjani8, KinKi Kids, SMAP

INNE:

Największe rozczarowanie:
drama: My Girl, Ohitorisama
teledysk: 2NE1 - Fire, GD - A Boy
Najlepszy program muzyczny: Inkigayo

Skandal roku 2PM - Jaebeom
Wydarzenie roku MAMA (? - o innych wielkich wydarzeniach póki co mi nic nie wiadomo -_-)
Najpiękniejsze ciało -> zabiła mnie ta kategoria XDDD
Najlepiej ubrany artysta prawie każdy? pomijając jakieś nie liczne wpadki ^^
W tym roku największa faza była na u mnie się zrobiła ogólnie na Koreę ^.^

Koniec kolaboratu. Pewnie i tak tego nikt nie będzie czytać ^^
Swoją drogą to się zastanawiałam, czy mam się wypowiadać w temacie Korei, bo teoretycznie od niedawna się tym interesuję i mnóstwo rzeczy nie widziałam z tego roku, ale patrząc na efekt końcowy wyszło mi najwięcej rzeczy z Korei -_-
Pewnie i tak milion rzeczy pominęłam tutaj.
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

hahah, Korea atakuje XD

ale..
Kalafina - Oblivious

OH HELL YESSS <333

a mi się klip do "a boy" podobał... XD

przeczytałam! ;P

za chwile edytuje z piosenkami tego posta, tylko coś zjeeem~
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 06 gru 2009

rikli pisze:
a mi się klip do "a boy" podobał... XD

no ja się spodziewałam czegoś całkowicie innego i GD w masce przeciwgazowej mnie trochę przeraził XDDD
(teraz widzę, że nie napisałam o najlepszych MV no trudno XD)

rikli pisze: przeczytałam! ;P
za chwile edytuje z piosenkami tego posta, tylko coś zjeeem~

wow, jestem z ciebie dumna że przeczytałaś mój wywód :*
rikliś jak będziesz edytować swojego posta (wiem, że się czepiam, no ale..._ to jakoś wyróżnij, pogrub, zaznacz poszczególną kategorię, bo napisałaś to tak maleńkim ciurkiem i wszystko z jednego kopyta, że się troszkę źle czyta i nie wiadomo co gdzie jest, a chętnie twoje wywody (edytowane też) czytam XD
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 06 gru 2009

zapomniałem dodać, że wg. mnie jednym z najlepszych występów jest ten:
K.will - I Miss, Miss And Miss
(zaczyna się w 5:43 min)
ta scenografia + piosenka zrobiły swoje *_*
(teraz zaczął już padać śnieg w Music Banku, czekam jeszcze na pełną zimową scenografię... xD)
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

a bo k.will to w ogóle miłość <3 :D

ej, dobra, napiszę tutaj, coby wszyscy widzieli moją mega uber liste ;O

takie bardziej bardziej ulubione, których słucham już dłuższy czas i nadal <3:

SHINee - Juliette, Ring Ding Dong, Countdown, Get down, Talk to you i mogę tak jeszcze drugie tyle wpisać ;P
Big Bang - Halleluyah
4 minute - what a girls want
Super Junior M - Super Girl
CHerry Filer - Pianissimo
F.T Island - I hope
Ibadi - Secret Waltz
K.Will feat. Tiffany - a girl meets love
Souldom - 9월 14일 *_*
T'ara + Supernova - TTL i TTL2
SNSD - Genie
GD - a boy
BoA + Verbal - IZM
BEG - Abracadabra, Sign
Clazziquai - Love Again, Tell Yourself, Affection
IU - Mia o ile moge zaliczyć do tego roku... ;_; ;P
Lee Hyun - 30분전 (feat. 임정희)
Wheesung - Insomnia, Over U
Jo Kwon & Whale - jakkolwiek nazywa się ten kawałek mistrz! i druga hwantastyczna piosenka również <3
DNT - Crazily Pretty! XD całe wakacje za mną chodziło a nowy singiel jest cały <3333
Super Junior - Sorry Sorry [r&b version]
Super Junior z szynkami - heartquake
2PM - Hearbeat
Seungri - Strong Baby
Baek Ji Young Ft.Taecyeon - My Ear's Candy
Park Bom - You and I
Taeyang - Where U at
Davichi - Hot stuff
K.Will - Love is a punishment

uhh, więcej nie pamiętam obecnie ;O
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 30 gru 2009

Zobaczmy ileż to czasu w tym roku się zmarnowało…

DRAMY

Zajrzałam ostatnio do zeszytu, w którym zapisuję co obejrzałam i stwierdziłam, że większość dram oceniłam zbyt wysoko… Podopiswałam do nich co myślę o nich teraz ;] Dlatego też nie zdziwić się, że niektóre dramy są tak nisko ocenione – zmieniło mi się wartościowanie^^ (co wydaje mi się całkiem dobre, a ocena 6 wcale nie musi oznaczać, że drama była naprawdę zła – będą i niższe! *nareszcie*)
Spoiler! Boys Before Flowers – to zdecydowanie nie była dobra drama – niedopracowana techicznie, z plotem który momentami ciągnie się niemiłosiernie i z niedorzeczności popadamy w kolejna. Jednocześnie jest do drama, postaci, nawet ta okropna muzyka, do których mam najwięcej sentymentu w tym roku. Mam wrażenie, że to dzięki tej dramie nasze Doki odżyło. ;) Bez przerwy to podkreślam, ale powtórzę jeszcze raz – bardziej niż dramę ceniłam sobie czas spędzony tutaj z Wami , na fangerlowaniu i omawianiu kolejnych pokręconych aspektów tej historii. To były naprawdę fajne trzy pierwsze miesiące roku <3

Moja ocena: 7/10 (powinno być niżej, ale to ile zabawy dała mi ta drama jest bezcenne ^^)

Cain and Abel
z rozmachem zapowiadany powrót So Ji Suba okazał się całkiem dobrą produkcją. Super wypracowane postaci pod względem charakteru, też duży plus dla aktorów za świetne okazywanie tak zróżnicowanych emocji, momentami naprawdę ciary przechodzą jak się obserwuje grę takiego Shin Hyun Joona ( ja się nadal go boję ;p). Plot był trochę baaardzo pokręcony, ale jest dużo takich akcji kiedy poprawiasz się z ekscytacji w fotelu czy też wydobywa się z Ciebie takie głośne yaaay’. I muzyka była naprawdę dobra.

Moja ocena: 7/10

Cinderella Man – z Tą dramą, będąc na głodzie po BOFach, wiązałam chyba zbyt duże nadzieje, ponieważ rozczarowanie czuję nawet w tej chwili, ponad pół roku po emisji, kiedy to nikt już o tej dramie nie pamięta ^ Pierwsza połowa była zdecydowanie lepsza od drugiej, ale też jakoś bez fajerek. I zdecydowanie bardziej podobały mi się drugoplanowe postaci, jak np pan gangster czy też ta projektantka co latała za głównym bohaterem. Ale… Yoona + Kwon Sang Woo? Błagam, nie pokazujcie się już więcej razem ;D

Moja ocena: 4/10??

Partner Uh jak już idziemy po rozczarowaniach to czemu i nie wziąć się za te? ^^ Początek i coś tam w środku wyglądało obiecująco, jednak im bliżej drugiej połowy i końca tym gorzej… Coś zwolniło, plot poszedł w dziwnym kierunku i ot… Nawet postaci drugoplanowe nie wyszły takie jak potrzeba, mimo, że tu akurat cast był naprawdę dobry i miał potencjał… Z tej dramy chcę zapamiętać tylko piosenkę SuJu KRY <3

Moja ocena: 4/10[b]

[b]Black and White
dwa ostatnie odcinki nadal czekaja^^‘’’ Ale mniejsza o koniec… do 12 odcinka to była naprawdę dobra drama,wręcz super, a potem znowu coś się nie udało ;/ Zniknął humor Vica, związki między bohaterami stały się zbyyt skomplikowane i na serio, jak my, widzowie mieliśmy to wszystko rozgryźć, skoro nawet bohaterzy nie potrafili tego ogarnąć? ;D Za to muzyka była super do końca <3

Moja ocena: 5/10

ToGetHer pierwsze 8 odcinków naprawdę były super, ale końcówka… sorry, ale nie pojmuję ;/

Moja ocena: 6/10

The Slingshot zdecydowany mój faworyt w tym roku ;D Ta drama ma same zalety :D Może i nie cieszyła się popularnością w Korei, ale to jest naprawdę dobra pozycja. (ich strata nie? ^^) Filmowa wręcz realizacja, ma się wrażenie, żę każde odbicie, światło, cień ma swoje przeznaczenie i genialnie wpasowuje się w klimat niektórych scen. Napięcie, dużo napięcia, głównie kreowane przez diaboliczną kreację Kim Kang Woo (mój bohater <3) czy też ta jego psychoza albo spokój (pamiętacie? Jazz w tle, wielki skórzany fotel i ten palec poruszający się w rytm muzyki <3). Poza tym… co tu dużo mówić.. Slinghot to chyba tegoroczna największa kopalnia ciastek :D Kim Kang Woo, Park Yong Ha, Lee Phlillip, Park Ki Woong <333 A jak jeszcze się doda inteligenty humor i dobrą muzykę to wychodzi drama niemal doskonała ^^

Moja ocena: 9/10

The Queen of Housewives drama do której podchodziłam dwa razy ;D Na początku nie byłam zachwycona i dałam sobie spokój. Ale jakoś tak… postać denerwującego mnie aktora, który pojawił się znikąd Yoon Sang Hyuna nagle mnie zainteresowała. I zaczęło się! Dwa dni i 20odcinkowa drama została przeze mnie pochłonięta. I przyznam to było coś ^^ Super komedia. Ma kilka swoich wad, jest kilka rozwiązań które mi się nie podobały ale jest tego stosunkowo niewiele. Jako całość prezentuje się naprawdę fajnie.

Moja ocena: 7/10

Family’s Honor ktoś mnie zapyta co tu robi ta drama, skoro na wiki data widnieje 2008? Teoretycznie to też jest drama z 2009, ponieważ dopiero wtedy zakończyła emisję ^^ A ja sobie już we wrześniu 08’ obiecałam, że ją obejrzę. Jednak dopiero wiosną tego roku powstały do niej napisy na viikii.
Cóż o tej dramie? Chyba jedna z lepszych jakie widziałam i zdecydowanie dodaję ją do ulubionych. Dlaczego? Ponieważ przez 50 odcinków (mimo, miesięcznej przerwy w oglądaniu) ani na chwilę się nie nudziałam. Drama rodzinna, w przeciwieństwie do niektórych nie ma tam złych bez przerwy wydzierających się ajumm, nie wiadomo jakich afer i kryzysów. Dużo takiego prostego, szczerego ciepła, nieustający humor, również całkiem fajne wątki romantyczne w sumie wszystkich bohaterów. I mimo, że przez 50 odcinków leciały tylko 3 utwory, to mam wrażenie, że nigdy mi się nie znudzą <3

City Hall kolejna super pozycja ;D Świetna muzyka, humor wylewa się drzwiami i oknami i oczywiście wątek romantyczny był naprawdę cudowny <3 Kim Sun Ah i Cha Seung Won odwalili kawał dobrej roboty , chociaż…. Bohaterzy drugoplanowi również <3333 No jeśli miałabym narzekać to zdecydowanie na zbyt dużą ilość wątków politycznych pod koniec, ale… to jest do wybaczenia ;)

Triple chyba najtrudniejsza drama w odbiorze z tegoronych i właściwie do tej pory nie mogę zdefiniować czy była dobra czy nie. Myślę, że od scenarzystki Coffee Prince’a jednak spodziewaliśmy się czegoś lżejszego do przełknięcia, a tu stworzona taką gulałę, która w nieoczekiwanym momencie staje nam w gardle….. Przy takim castcie wydaje się, że potencjał został nieco zmarnowany… Ale nie powiem, mi naprawdę dobrze oglądało się tą dramę i prócz jednak zbyt wielkiego pokomplikowania się pewnych spraw nie mam jej nic do zarzucenia. Muzyyyka *______*

Moja ocena: 6/10

That Fool ojj naprawdę długo się docierałam z tą dramką by ostatecznie skradła mi serce <3 Pomijając raczej głupi wątek z tym politykiem/obecnym/byłym/żonatym bohaterem, który tkwił w tym dziwnym związku z główną bohaterką to wychodzi na to, żę reszta była fajna *____* Strasznie ciepła, śmieszna i w sumie warta zamapiętania. Pozostawia szeroki uśmiech na twarzy :)

Moja ocena: 8/10

Man who can’t get married :D:D:D:D :D:D:D Mam wrażenie, że ta drama nie potrzebuje komentarza. :D:D:D:D:D:D

Return of Iljimae absolutnie przepiękna, fantastyczna drama <3333 Długa, wolna, bardzo poetycka z uczuciem w powietrzu…., mówiąc bardzo samolubnie – nie dla każdego xP Momentami przerysowana, często poważna, z mnóstwem ciekawych postaci i rozwiązań tyczących się każdej z nich. I …Jung Il Woo <3

Heading to the ground fail fail fail im bliżej końca tym gorzej… NAJGORZEJ ;<

Moja ocena: 3/10

Tamra, the island drama zdecydowanie inna od wszystkich tegorocznych, ale… niestety nie okazała się zbyt dobrą pozycją. Do pewnej chwili byłam nią bardzo podekscytowana, ale to wszystko gdzieś zniknęło w czeluściach nierozumianych potyczek politycznych i zawirowań w decyzjach głównych bohaterów. Była garść przesłodkich scen, ale… niestety to za mało ;< Naprawdę szkoda…. Za to ost był cudowny *_________*

Moja ocena: 4,5/10

My Fairl Lady możecie mówić co chcecie, ale ta właśnie drama jest moim największym rozczarowaniem w tym roku… niestety… po każdym odcinku wmawiałam sobie, że… będzie lepiej, ale nie.. Drama zdziczała i stała się męczarnią xP Wydaje mi się, że to wina scenariusza bo.. Nie wiem czy aktorów, który starali się wytrwać(?) do końca… bo jeśli aktor nie rozumie granej postaci, to… kto ma ją rozumieć? Miał być wielki comeback Yoon Eun Hye, a tymczasem mam wrażenie, że dużo czasu minie zanim wybierze coś nowego…. NAWET Jung Il Woo nie pomógł ;(((((((( (zaszkodził? )

Moja ocena: 5/10

Shining Inheritance :D Od razu mówię, że nie wiem czy przetrwałabym tą dramę , gdyby nie przewijanie niktórych scen^^ A tak, mamy fajną dramkę ;D Jedna z tych które naprawdę w tym roku się przeżywało :D Plot może taki baaardzo szablonowy, ale co tam^ Super muzyka, jest na kogo popatrzeć, dziewuchy też tak mocno nie irytują , matka jest ZŁA, ojciec stroi miny, Eunho(?) się znalazł, żyć nie umierać :D

Moja ocena: 7,5/10

Style ::D:D:D:D Nie wiem czemu, ale za każdym razem jak myślę o tej dramie wydobywa się ze mnie jedno wielkie prychnięcie :D No takiej polewki chyba żadna drama nam w tym roku nie zafundowała :D Pozdrowienia dla Park Ki Ji i Miśka Pierdołka : *
Ku ironii super ost, a jedną z lepszych piosenek ostowych w tym roku śpiewa sam Pierdoł <3

Moja ocena:4,5/10

Queen Seon Duk dramy jeszcze nie skończyłam, ale jako, że towarzyszy mi cały rok nie mogę jej tak pozostawić. Nie wiem co będzie dalej, w sumie narazie mam przerwę od tej dramy, ale to co do tej pory obejrzałam było naprawdę super <3 Sporo napięcia, emocji, zamieszania , a przede wszystkim osobowości! Mishil<333 Bidam <333 Młoda Doekman<333Te trzy postaci są genialne , zwłaszcza Mishil <3 Stworzono kobietę-demona, która uśmiecha się bez względu na sytuację, że Cię aż ciary przechodzą.

Moja ocena: 8,5/10

Smile you również drama, która nadal trwa (ale przekroczyła magiczną połowę xP). Co tu dużo mówić – jednak z fajniejszych komedii romantycznych w tym roku <33333

Moja ocena: 8/10

Majimak :D

You’re Beautiful mój, Wasz, Nasz faworyt nie? :D I nie ma się co rozwodzić bo jakby nie patrzeć to doszłam właśnie do dramy roku! :D Mały słodki, słodziutki romantyczny humor <3 I pomyśleć, że to była jedna z tych dram, na które wcale się nie napalałam XP

Dramy które też kiedyś tam zaczęłam: Swallow to the sun, Iris (raczej nie dokończę żadnej z nich), Friend our legend (czeka, spokojnie czeka na swoją kolej bo jakoś chyba sobie nie daruję, jeśli nie obejrzę do końca tak super zrealizowanej dramy ;) )

Najbardziej emocjonujące dramy 2009
-Boys Before Flowers
-Shining Inheritance
-You’re beautiful

OSTy 2009:
1.Triple
2.Friend our legend
3.Tamra, the Island
4.Queen Seon Duk

Ulubione piosenki z ostów:
1. TOP & Taeyang – Friend ( Friend, our legend ost)
1.K.Will – Love is a punishement (Shining Inheritance ost)
1.Horan – Uneasy Love (City all ost)
1.Ji Sun – What do i do (Boys Before Flowers ost)
1.Allison Feder/Jane Park – Blue Destiny (Tamra, the Island)
1.Alex – Closer (Friend, our legend)
Meelo Breeze – Vis a vis (Smile you ost)
Ryu Shi Won – You and I (Style ost)
Yoon Eun Hye – Dash Girl (My fairl lady ost)
9th Street – Without words
Buga Kingz – Look at the Sky (Heading to the ground ost)

[b]NAJLEPSI:

Aktor:
1.Ji Jin Hee (Man Who can’t get married)
2.Cha Seung Won (City Hall)
3.Hwang Jung Min (That Fool)

Aktorka:
1.Go Hyun Jung (Queen Seon Duk)
2. Kim Sun Ah (City Hall)
3. Park Shin Hye (You’re beautiful)

Aktor drugoplanowy:
1.Kim Nam Gil (Queen Seon Duk)
2. Yoo Ah In (Man who can’t get married)
3. Park Ki Woong (Slingshot)
4. Lee Hong Ki (You’re beautiful)
5. Baek Sung Hyun (That Fool)

Aktorka drugoplanowa:
1.Lee Chung Ah (That Fool)
2.Yun Mi Joo (That Fool)
3.Kim So Eun (ale w Man who can’t get married)

Najlepsze postaci w dramach:
-Mishil (Queen Seon Duk)
-Jo Guk (City Hall-Cho Jae Hee (Man who can’t get married))

-Hwang Tae Kyung (You’re beautiful)
-Chae Do Woo (The Slingshot)
-Park Ki Ja (Style)

Najgorsze postaci w dramach
Lee Seo Jung + Kim Min Joon (Style) :D
-Gun Mo (That Fool)
-postać Go Ary w HTTG

SPECIAL AWARD goes to….
Ryu Shi Won (Style) i UEE (You’re beautiful) gratulacje!

:bubble:

Najlepsza para
1. Jung Kyungho i Lee Minjung (Smile, you) [a jednak xP]
2.Jang Geun Suk i Park Shin Hye (You’re beautiful)
3.Cha Seung Won i Kim Sun Ah (City Hall)

Najgorsza para
1 Yoona i Kwon Sang Woo (Cinderella Man)
1.Yoon Eun Hye i Yoon San Hyun (My Fair Lady)
1.Yoon Eun Hye i Jung Il Woo (My Fail Lady)

Podsumowując… jeśli chodzi o dramy to ten rok był baaaardzo dobry! :D

MUZYKA
Spoiler! MUZYKA

[b]Najlepszy Boysband
kurczę… już z pierwszym pytaniem mam problem ;p Ale chyba mimo wszystko to będzie 2pm.
Najlepszy Girlsband Po długim namyśle to będą Brown Eyed Girls. W zeszłym roku naprawdę ciężko się z nich śmiałam,a w tym bez przerwy je nuciłam. (ale jak tu się nie śmiać, kiedy każe się wokalistkom tańczyć i w połączeniu ze śpiewem wychodzi to masakrycznie? ;D) Yepp, w tym roku się poprawiły ;)

Grupa mieszana 8eight bezapelacyjnie <3
Piosenkarz Tu oczywiśćie będzie Park Hyo Shin Wheesung i K.will. I tego się nie kwestionuje ;D
Piosenkarka Baek Ji Young ponieważ zaskoczyła mnie z tym ‘My ear’s candy’ ;p Ale… mam nadzieję, że w przyszłym roku wróci z jakimiś balladkami jednak – to jest coś co wychodzi jej najlepiej. No chyba, że … to będzie duet z Taecyeonem niejakim ;pp

Wykonawca hip-hop Zdecydowanie Outsider.

Zespół / wykonawca rockowy/indie Chyba kategoria, z którą będę miała największy problem ponieważ… nie wiem co wybrać xP
Z tegorocznych to będzie na pewno Kim Sa Rang, Ibadi, Adultchild no i oczywiście Jang Ki Ha and The Faces. Poza tym w tym roku poznałam wspaniałe Yoon Do Hyun Band , Hot Potato , Phonebooth, Mary Story czy też The Black Skirts i w sumie całe całe mnóstwo artystów, o których zwykle nie słyszymy lub słyszymy za mało ;) I Zitten!!!!
Najlepszy debiut

-boysband jakoś mało w tym roku tych boysbandów…..BEAST? (oddajcie Aj’a!!!!) xD
-girlsband 0_____o ciężka sprawa zważywszy na to, że był ich AŻ tyle… Mój wybór pada w coś pomiędzy 2ne1 a 4minute. 2ne1 to fajne dziewuchy, ale jak jeszcze raz usłyszę ‘Gdragon oppa to, gd tamto’ to nie wyrobię ;p (z kolei nie znam żadnej z dziewuch z 4minute xDDD) Z drugiej strony dorzucam Tiarki ponieważ kibicowałam im na początku, a że … nagrały teraz taką irytującą piosenkę… no cóż…na uspokojenie włączyłam balladzianą wersję ‘Lies’ i… chwilowo wybaczam ;ppp aktualizacja 30.12 – Lol, jeszcze brakowało bym się w After School wciągnęła xP

-piosenkarz Hmm wcześniej powiedziałabym Taegoon bo tych kawałków naprawdę nieźle się słucha…ale te jego występny na żywo…bleh… Pozostaje mi wybrać Aj’a , który okazuje się nie jest już solo i ma bandę bestyj za sobą… szkoda…

-piosenkarka Śmieszna sprawa, ale stawiam na Ji Sun. W tym roku po raz pierwszy zadebiutowała bez Loveholiców i wyszła jej naprawdę ciekawa płyta. <3

+ od Rikli ;p
Najlepsza choreografia: Na wstępie tego podpunktu chciałabym zauważyć, że wszystkie choreografie zawsze na początku wywołują u mnie jedną reakcję – WTF? Na serio potrzebuję chwili by przyzwyczaić oczy xD
Podobają mi się wszstki choreo jakie zrobiło Shinee. ;D W tej chwili wariuję jak widzę choreo do Heartbeat, ale wcześniej było wiele innych fazowych tańców. Np takie ‘Sorry sorry’ czy ‘Again and Again’ zapadną mi w głowie forever ;p Ale choreo które w tym roku bezapelacyjnie wygrywa jest Abracadabra by BEG ;p ( a w wykonaniu coniektórych w ogóle wymiata xP)
Najgorsza Choreo: Zdecydowanie to co teraz ‘tańczą’ Tiarki, JYP w No love i Jun Jin w Heya (beznadzieja ;p) Taaak, kiedy widzę te tańce mam takie DUŻE WTF XD

Najlepszy duet: Hah :D
1.Baek Ji Young & Oc Taecyeon ofc :D:D:D My ear’s candy
2. K.Will & Tiffany A Girl Meets Love
3. J & Alex Say I love you
+ dodatkowe dwie od których również nie potrafiłam się uwolnić ;)
Outsider & MC Sniper & Horan Heart Disease
+
Whale & Jo Kwon Dunk Shoot

Płyty roku
Adultchild – Dandelion
Go Go Star – Last Show
Jang Ki Ha and the Faces – Vol. 1 - 별일 없이 산다
Ibadi – Songs for Ophelia
Lessang – Hexagonal
Wheesung – Vocolate
Ji Sung – Maremaid comes back home
Park Hyo Shin – Gift
Outsider – Maestro
8eight – Golden Age
Brian – Manifold
2PM – 1:59

[/u]Minialbumy:[b][/u]
Shinee – Year of us
Lee Minki – No Kidding
Gdragon – Heartbreaker
SS501 – Single Collection
Big Bang – Gara Gara Go!

[b]Piosenki 2009
(czyli największe fazy w tym roku były na:)
1. Kim Hyun Joong (SS501) – Please be nice to me
1.Baek Ji Young ft Taecyeon– My ear’s candy
1. Super Junior – Sorry sorry i It’s you
1.Brown Eyed Girls – Abracadabra
DBSK – Bolero
2pm – Again and again i Heartbeat
Super Junior – Super Girl
Outsider – Loner
U-Kiss – Manmanhani (LOL)
Shinee -Ring Ding Dong
Aj -Dancing Shoes i Wipe Tears
FT Island – I hope
Sin Min Chul – Why is it so?
8eight – Without a heart
BEAST – Oasis
Taegoon – Superstar
G-dragon – Butterfly
Adultchild – Anabel Lee
Phonebooth – Got a chance
Taeyang – Wedding Dress
Big Bang – Let me hear your voice
SS501 – Love like this (LOLOLOL)
After School – Because of you
Brian – Bullet
Davichi – 8282
Park Boom – You and I

[b]Najgorsze piosenki

Jun Jin – Heya
IU – Marshamallow
Davichi SeeYa Jiyeon – jakkolwiek się ta piosenka nazywała ;/
After School – Diva
Chaeyeon – cokolwiek to było
Koyote – –––‘–––

[u]Najlepsze teledyski
1. Dirty Eyed Girls – Abracadabra XD

Z treścią:
Park Hyo Shin – After Love
Lessang – Man who can’t break up
8eight – Goodbye my love
Super Junior M – Super Girl
Epick High – Wannabe xD

Taneczne
Super Junior – Sorry Sorry
Shinee – Ring Ding Dong
Brown Eyed Girls – Abracadabra
2PM – Heartbeat

Najgorszy teledysk
Tiara – Bo peep bo peep
Baek Ji Young ft Taecyeon – My ears candy
2ne1 – Fire

Najlepsze stroje
Supej Junior ^^ – klasyka wygra wszystki ;) A jeśli nie marynarki to zawsze tak fajnie, stonowanie wyglądali ^

Najgorsze stroje/fryzury–
2pm – przy promocji Again and Again i I hate you
2am – te kprzykrótkie kurteczki… sorry ale nieeee ;p
Shinee – przy Juliette
Eun Ji Won (LOL)
Taegoon przy Superstar – >kurta w gwiazdki + świecące krótkie spodenki? O_____o
Davichi + Seeya + Jiyeon = AŁA, dobrze że Davichi wróciło do tej swojej czerni xP
Jun Jin (będę się go czepiać do końca!)

Najlepszy program muzyczny : Music Travel La La La

Jeszcze najlepsze/najgorsze występy zostały… uhhh nie chce mi się już XP

Ale po długośći posta można stwierdzić , że rok 2009 był naprawdę interesujący ^^ Dziękuję wszystkim na Doki (tym których spotkałam i tym z którymi znamy się wirtualnie). Faaajny był ten rok z Wami <3

:bubble:
Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 30 gru 2009

DRAMY

omg, z tego co oglądałam to prawie w każdej kwestii się zgadzam O_O zdecydowanie moje fav to city hall i slingshot <3 slingshot poza tym był jedną z moich pierwszy dram koreańskich, hmm, trzecią czy czwartą? a tak okrutnie się wciągnęłam i w ogóle <3 a city hall było po prostu DOBRE, takie dobre dobre, pomimo przewijania i w ogóle wszystkiego to mój sentyment jest wielki :D hmm, the man... tez było świetne, ale u mnie plasuje sie za tymi dwoma, nie wiem czemu w sumie. ale to jest nadal zaraz za <3 :D a w sumie w raz z that foolem, bo ta drama uratowała mnie podczas sesji letniej w czasie wielkiego kryzysu ^^; była przesłodka i momo tej bajkowości i przerysowania była przemiła i muzyka też była fajna, o.
YaB to w ogóle bez komentarza XDDD ta drama to taka epicka bajka z fajnymi postaciami, aktorami, muzyką, historią... to sie czuje już przy pierwszym epie :D
(boze ale ja malo ogladalam w sumie dram o_o)
faza na BBF mnie ominęła, so... dla mnie drama była odgrzaniem HYDa, no ale to chyba jasne, choć oglądało się przyjemnie. jednak bez tej woalki fazy z innymi to nie to samo, jestem pewna ;)
jak powszechnie wiadomo rozczarowałam się, bo kto nie, partnerem i my fail (lol) lady, choć ukryć też nie można, że nie oglądało mi sie tego jakoś trudno, w końcu ich nie rzuciłam i obejrzałam do końca. bo mimo wszystko był dreszczyk emocji i zdecydowanie czekało się na kolejne epy, tego odmówić im nie moge. a że fabuła i zakończenie (!!!!!) kulały... no shit happens XD
HTTG - jeszcze tego nie skończyłam, eee... to chyba coś znaczy ;P choć pierwsze odcinki nie były jakieś wyjątkowo złe, w końcu nie oczekiwało się po tym cudów. no ale również się nie wybiło, no :< a szkoda, mogło być nieźle.
IRIS - a tu jest zabawnie, bo to początek sporo kulał, zamulał, i po 4 odcinkach miałam spora przerwę. potem jakoś przepchałam kolejne... ale po 6 czy 7 zrobiło się bardzo ciekawie. i dobrze, przewijałam, blah blah, ale nie można odmówić tej dramie fajnych, a nawet świetnych scen akcji, bardzo dobrze dopracowanych bohaterów, muzyki i innych takichtam. aczkolwiek... to nie był też hit ;P
shining inheritance - oglądałam to do 5 rano. to mi się nie zdarza... mówi samo za siebie >:F
style - hahahaha........ SKOŃCZYŁAM TO. to była cudowna, absurdalna drama, nad którą wszyscy załamywaliśmy ręce. wiecie co? warto było choćby dla tego XD ale ostatnie odcinki gruuubo przewijałam, 5 obejrzałam w niecałe 2 godziny ;x
jakieś dramy które udało mi się zacząć... to dream i soul. no ale nie wytrzymałam dwóch pełnych odcinków ani w jednej ani w drugiej z tego co pamiętam ;P
ah, tak, obejrzałam jeszcze 4 epy buzzer beata - zdecydowanie ogromne NIE z mojej strony... bez obrazy jdramowcy ;P
właśnie! zaczęłam też iljimae, ale po dwóch odcinkach spasowałam o_O mam gdzieś na płytkach i nie wiem czy wróce czy nie. nie, że było złe, czy coś, ale chyba nie miałam wtedy odpowiedniego nastroju na to. poza tym po dwóch odcinkach nawet trudno mi było stwierdzić czy mnie nudzi czy nie. ma u mnie kredyt na przyszłość jakby co ^^

chyba nic więcej tegorocznego nie oglądałam, tak myśle.

ojej, czyli jednak napisałam troche ode siebie, hehe XDDD
Piosenkarz Tu oczywiśćie będzie Park Hyo Shin Wheesung i K.will. I tego się nie kwestionuje ;D

ładnie napisane, zaiste

ej, czy tylko mi sie podoba choreo tiar obecne? XD jest przynajmniej troche zabawne, a do takiego lies było okropnie nudne... ale dobra, whatever, mój spaczony gust to mój spaczony gust ;P w ogóle ja im nadal kibicuje ;_; dajcie im śpiewać!!!
a jeśli chodzi o JYP to mnie... przeraza o_O

+ dodatkowe dwie od których również nie potrafiłam się uwolnić Wink
Outsider & MC Sniper & Horan Heart Disease
+
Whale & Jo Kwon Dunk Shoot

pokłony biję <333

Adultchild – Dandelion

o, to z tego roku? to ok, tez jestem za, bo udało mi się to przesłuchać (za dużo indie do ogarnięcia na raz jak dla mnie ^^;) i było przeurocze <3 znaczy no super :'D
jeżeli któraś płyta dear cloud jest z tego roku to też jestem bardzo ZA. nie mówiąc o bye bye sea ;3

Najgorszy teledysk
Baek Ji Young ft Taecyeon – My ears candy

w sumie ja mało teledysków oglądam, ale ten zdecydowanie wygrywa wszystko. znaczy w kategorii najgorszości, firanka na oczach, błyszczyk i w ogóle wtf

tak samo jak szajniacze wygrywają w tragicznych strojach przy juliette (choć to jest opcjonalne pół na pół, bo jak wspominamy gumiaki i robaki, włosie i bumerangi - ok, POMYŁKA, ale czasem zdarzały im się świetne ciuchy: ta etno koszula onew, albo w to co byli ubrani przy dance breaku z zośkami mrrr <3)
gd wygrywa ze swoimi rękawkami ale czy ja już o tym nie pisałam? w sumie lubie sie powtarzać XD

ok, nie chce mi sie wiecej bo na bank bym sie powtórzyła już w ogóle ^^

ej, najlepsza gala - sbs gayo daejun? ;D

(przeginka ;x)
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Nashirah
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nashirah » 30 gru 2009

Ej, ja lubię układ do Bo peep. Jest fazowy, a jak boysbandy go wykonują to już w ogóle epickość :'D prawie tak dobre jak abracadabra w ich wykonaniu. xDDD

ej, najlepsza gala - sbs gayo daejun? ;D

Święte słowa, święte słowa.
Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

amen, siostro, amen! ;D
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 30 gru 2009

ramen!
Obrazek
Awatar użytkownika
Nashirah
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nashirah » 30 gru 2009

Maura pisze:ramen!

Spamer wstrętny.

Ej ej, a w ogóle osobna kategoria i nagroda dla Wild Bunny!!! Najzabawniejsze reality show jakie w życiu widziałam. 8D
Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

omg, ramen, zapomniałam o tym ;DDDD epickie~

noo, wild bunny to jakaś kosmiczna osobna historia ;3
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 30 gru 2009

Maura świetny post^^ Naprawdę xD
Szczególnie komentarze o dramach ;) Aż boję się, że mnie natchniesz na taki mały wywód xD

Co mnie zszokowało? Najlepsza para ze "Smile, you" xD Chyba nie tylko ja myślę, że oni są przecudowni :)
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 30 gru 2009

Dobra, mam natchnienie po tak długim poście :D U mnie będzie o niebo lub nawet dwa krócej - fangirluje od roku dokładnie (!) więc trochę też oglądałam starszych pozycji, nie tylko z 2009 roku. Generalnie również po przemyślaniach oceniam trochę inaczej niż zaraz po zakończeniu, w emocjach :P
A po kolei:

Co oglądałam z tego roku:
BOFy - miałam to nieszczęście, że oglądałam je zaraz po skończeniu HYDa japońskiego. Ta wersja jest u mnie na 3 miejscu z 4 serii i jakoś tak niby wracam czasem bo jak wszystko ma swoje dobre momenty, ale też nie jest to coś bez czego nie mogę żyć.
Jasnym punktem była para Seulmatów i OST. No i czytanie waszych komentów na wątku do którego zdazyłam się dołączyć na końcówce (dzięki, Olszyna!).
Ciemnym: chwilami główna bohaterka i męczący Zdzichu. Jun Pyo ma swój urok ale w odsumowaniu pozostaje neutralny..
7,5/10

Mei-chan no shitsuji - ja jestem pobita, absolutnie uwielbiam tę dramę :D Z jej głupotą, kurczakiem Take i Hiro na nerwosolu :P
I Rubikiem.
Podejrzewam że kto od razu sie do tego nie przekonał, bedzie zdziwiony ale ja tam daje 9/10 bo absurd japoński przemawiał do mnie od początku.

Atashinchi no danshi - uch, im dalej w las tym było gorzej... Generalnie na początku byłam wciągnięta ale od mniej więcej 6-7 epa było mi już w zasadzie obojętne, co się z tymi ludźmi stanie...
Z jasnych punktów: Maki i Osamu i Juzek i Koji i Jun.
Z ciemnych: generalnie scenariusz.
5/10 - zmarnowana obsada.

Voice - tu miałąm odwrotnie: na poczatku nudziłam się i uważałam że to wszystko bez sensu jest (pamiętam,ze gdzieś utknęłam w połowie), ale jkak już wznowiłam oglądanie to po 4 epie było coraz lepiej. Podobało mi się, że odcinki były zamkniętymi historiami - nie za dużo oglądam dram medycznych czy policyjnych więc zwykle mam doczynienia z tzw Modą na sukces :P
Z jesnych punktów: Eita, mój promyczek <3 i jego chwile za ja Pomysłowy Dobromir :) oraz Toma.. w zasadzie to całą piątka mi ise podobała :) I piosenka GReeNa!!!
Z ciemnych: niezaprzeczalnie trochę przynudzało z początku, ale sie rozkręciło :)
7,5/10

Smile - choć długo długo to oglądałam z braku napisów (od kwietnia aż do sierpnia bodajże..) to u mnie jest w czołówce tego roku.
Plus: Piękna historia, mnie niezwykle poruszyła... Co dalej: Yui któa nie mówiła :P, Jun z innej niż do tej pory roli... mogłam na niego spojrzeć inaczej niż przez pryznam Gokusena i zwłaszcza HYDa, co mu sie chwali.. Ach, no i wspaniały drugi plan w wykonaniu Ogurka... ten facet rządzi po prostu :)
Z minusów: to chyba tylko to że ta drama mogłaby mieć w sumie z 8 epów. Trochę było dłużyzn i to o dziwo nie tych, kiedy bohaterowie intensywnie myślą i producenci każą nam to przez 10 min oglądać tylko te epizody, które niby zbliżały Bito do tego skazania, ale jednak nie... no, trochę za dużo tego było.
9/10

Bloody monday - ak mogę to wyrazić słowami? Zaletą tego serialu jest wszystko: od Haru przez Take do Hirokiego, od historii, przez napięcie, do OST flumpoola.
Dawno nie widziałam tak trzymającego w napięciu serialu (dlatego mam nadzieję, że i drugi sezon spełni oczekiwania...). Hihi, no i utwierdził mnie na dobre w przekonaniu, za kogo wyjdę w przyszłości :D
9/10

Buzzer Beat - wolałabym tego nie komentować.
Jasna strona: Mai i Shuji.
Ciemna: Yamapi, Keiko, ... w zasadzie całą reszta.
Pozostaję neutralna na Aibu Saki, bo na początku ją lubiłam, ale potem się rozlazła, a historia mnie ani ziębi ani grzeje... I Yamapi i jego jedna mina... A ostatni ep przewinęłam na podglądzie.
Ja lubie seriale o ludziach na rozstajach dróg którzy odnajdują siłe, etc, ale to było po prostu... rozmemłane. Po prostu nie znajduje innego słowa.
3/10 - i tak za dużo ale że leciało w wakacje no to potraktowałąm to z przymrużeniem oka jako letni żart..

Let's watch meteor shower together - mój drugi ulubiony HYD :) Trochę za dużo odcinków no i momentami wkurzająca główna bohaterka i PRZEWKURZAJĄCY Rui- przymuł, ale reszta...
Shot Gun, Idol, Bill Gates, przewspaniała para SG i Xiao Yu oraz przecudniasty OST... :D I góóóóra głupawkowego humoru :D
9/10 bo zakochałam sie z Wei Chenie :)

ToGetHer - nie za dużo mogę powiedzieć, ale dotrwałam do 4 epa i na tej podstanie wystawiam tej dramie 2/10. Po prostu czegoś tak nudnego jeszcze nie widziałam.... Zaraz, A Love to kill było blisko, ale o było denerwujące. A to byo super nudne.

You're beautiful - :) Jak miło wspominam tę dramę. Ideałem byłoby dla mnie tylko, jakby wycieli wszystkie sceny ze Snape'em (pomarzyć można choć serial nie miał by chyba większego sensu :D)
Z jasnych punktów: Jung YoonHwa, Lee Hong Ki i Park Shin Hye.. W dowolnedj konfiguracji :D Jolie! Super OST. No i generalnie historia do mniej więcej 14 epa.
Minusy: Sami-Wiecie-Kto i durne zakończenie... I ciotka! Jak a jej nie cierpiałam!
Humor do mnie przemawiał, sentymentalne gadki już trochę mniej, ale zakochałam sie w Shin Woo i śmiałam sie z Jeremy'm :) Generalnie jest to jedna z tych dram która jest niesiona przez aktorów. Wspaniałe popisy aktorskie :)
8,5/10

Liar Game 2 - w zasadzie jeszcze dwa epy do końca... Ale mnie sie tam podoba. Generalnie pomijając mętne wytłumaczenie, dlaczego musieli wrócić do gry, dla mnie seria na podobnym poziomie. Ideałem było by gdyby tylo tyle nie wrzeszczeli.
A że myśleć logicznie nie potrafiłam nigdy :P, trafiają mi do przekonania te ich wytłumaczenia zagadek no i jest pewne napięcie :)
Erika Toda jakoś nie za bardzo mnie przekonywałą od początku ale Shota... och ! :D
7,5/10

Tokyo DOGS - 9/10
Oby więcej Ogura w przyszłości zwłaszcza w komplecie z Hiro :) Bo dali goście czadu. :P
...Tylko następnym razem zabierzcie na pokład inną panienkę.
W ogóle dochodze do wniosku że Shun jest moim ulubionym aktorem. Może nie z wyglądu czy jako postać, czy nawet z tego co o nim wiem (Haru!) ale ten facet naprawdę potrafi zagrać wszystko. Brawo!

Samurai High School - tak wiem wiem, nawet ja musze przyznać, że nie jest to najlepsza drama Haru... ani w ogóle :P
Niemniej jednak, utknąwszy na 7 epie (brak napisów, 2 to go) musze stwierdzić nieobiektywnie że ta drama ma swoje zalety. To z plusów.
Niestety, z minusów to to, że większość tych plusów opiera się na Haru-chanie jak dla mnie (jego miny, zachowanie, przełączanie się i komentarze :P). Mam szczerą nadzieję, że BM 2 będzie bloody dobry żeby sobie chłopak odbił, bo ma duży potencjał i naprawdę mogło by z niego wyrosnąć coś a la Ogór :P
6/10

Wish to see you again - o, to mi sie podobało. Już wyłuszczam powody:
Vic, chyba najbardziej wszechstronny taj-aktor jak dla mnie na razie.
Kingone, do którego po prostu mam słabość...
I Michelle.. nie pamiętam nazwiska, ta od Vica - bardzo ją polubiłam w WWL i tutaj była równie fajna. Niestety, w Miss No good trochę męczy..
Jeszcze ścieżka dzwiękowa :)
Z minusów to tylko końcówka trochę koślawa, no i ukochana Kingona sztywna jak kij.
Ale drama była tak skonstruowana że dałą mi do myślenia i miałąm wrażenie, że jest w niej coś głębszego..
8,5/10

W zasadzie tyle... Mam jeszcze dwie rozpoczete:
Hi my sweetheart - na dzień dzisiejszy wystawiłabym 9,5/10 :D BO powala mnie na łopatki każda mina Showa i każda jego akcja. Obysympatyczna główna bohaterka no i drugoplanowa, ta z konfliktem wewnętrznymm nie wykrakała, bo na razie jest super :)
Shining inheritance - jestem na 10 epie, tak mi leci powoli... Całkiem ...
Niestety, ale choć bardzo rzadko mi się zdarza,ze wolę żeńskie bohaterki od bohaterów, to tu tak mam. Jun Se po prostu nie cierpię (też ewenement, bo zwykle wolę tych drugich), mam ochotę go walnąć w ten wiecznie smutno-skrzywiony wyraz twarzy... Hwan ma niezłe akcje, ale moim ideałem urody nie jest przez co jakoś nie mogę sie skupić :P Okropnie mi przypomina Przymuła, cóż, jego nieszczescie.. No więc jakoś tak no...
Ale za to OST swietny, więc na razie 7,5/10

Tyle, jeśli chodzi o dramy z 2009.

Jeśli chodzi o rzeczy związane z dramami z tego roku to

Najsłodsza para: MatsuJun i Aragaki Yui w Smile oraz Prosiak i Rainie w HMS :)
Najlepsza aktorka: Hmmm... może Ga Eul w BOFach... nie, nie wiem czemu ją wybrałam, ale jest to chyba jedyna postać z tych dram która mi się jednoznacznie dobrze kojarzy :)
Najlepszy aktor: Kurde też mam dylemat, z innych to bym mogła jakąś ambitną kreację wybrac, a wychodzi na to, że z tego roku widziałam same głupawe seriale :) No to... MatsuJun ex equo z Haru z BM.
Najbardziej wkurzająca postać: Na bierząco pamietam o ciotuni z YaB oraz UEE, ale znalazło by sie też kilka innych...
Nagroda specjalna za wkurzanie mnie wędruje do... tak! Jang Geun Suka :P

Filmy z 2009
Bardziej mnie nęcą dramy niż filmy, widziałam ich trochę ale z tego roku tylko kilka.

Moim absolutnym zwycięzcą będzie Antique (część pisze że to z tego roku część że z 2008.. tak czy siak, dobre :P). Ji Hoon mnie przekonał, że grać potrafi reszta też nie pozostawałą w tyle :) Barwne widowisko, niezłą historia, pokręcone wykonanie.
10/10

Mother - świetny... dramat? Thriller? Cokolwiek to jest, świetnie sie oglądało - zarówno pod względem aktorskim, jak i scenariusza.
10/10

Thirst - lekko mnie zemdliło po tym i cieszę się, że nie poszłam na to do kina, bo bym nie wysiedziała. Drugą część to już na podglądzie oglądąłam... Podobał mi się główny aktor, był nawet przekonujący, ale historia mnie obrzydziła, za dużo erotyki no i w ogóle.. trochę nudny miejscami.
6/10

Sophie's revenge - ok jak na komedię romantyczną. Ziyi w nieznanej mi roli i fajny Peter Ho :)
Dałabym 8/10

A cała reszta popkulturowa?
PŁYTY
Miss, miss and miss K.Willa jest fantastyczna :) On jest w trójce moich ulubionych wokalistów :)

Love moments Jama Hsiao nie zawodzi :) Świetny wokal :)

Dam jeszcze Reedycję Rainism Raina - chyba z tego już roku jak pamiętam... - tak czy siak, zwykle nie lubię takiej muzyki ale w pełni rozumiem magnetyzm tego faceta ^^

Nicholas Teo i From now on - bardzo lubię jego głos... Jest taki delikatny aksamitny niemal :)

Khalil Fong - Timeless ---> Jestem mile zaskoczona tymi aranżacjami. Ponieważ śpiewa po angielsku w większości no to nie potraktuję tego jako pełnowartościowej chińszczyzny ale i tak bardzo lubię :)

FT Island i Cross and Change - wielka niespodzianka! polubiłam ich :D Nie, śmieję się, ale początki był trudne :P Nawykłam już do głosu HongKiego i ich piosenki są całkiem całkiem :)

I jeszcze nasza parka z ISWAK - zarówno Joe Cheng jak i Ariel Lin coś wydali i oboje mi się podobają.
Joe za to, jaki ma miły dla ucha głos, w ogóle inny niż jak mówi.
A Ariel ma słaby głos, ale z kolei piosenki są super. Na leniwe popołudnie :)

W tym roku, ogólnie już rzecz biorąc, zapałałam miłością do muzyki:
Jama Hsiao
K.Willa
Lee Seung Gi
Kim Jeong Hoona
Ueto Ayi (jestem bardzo zaskoczona... mam jej Best of i podobają mi sie te taneczne aranżacje. I ma dziewczyna bardzo fajny glos)
Arashi (ale nowość...)
Hinsa Cheunga

Ale oczywiście było i jest mnóstwo pojedynczych piosenek które mnie kręcą.
EXILE i piosenak z Tokyo DOGS
SS501 Love like this
and many many more...

A ze ścieżek dzwiękowych, to każdą lubie na swój sposób, ale jedyną któą jestem w stanie przesłuchać od początku do końca jest OST do YaBu, do BOFów i do Lets watch meteor shower together.

A co do dram w ogóle (na podstawie wszystkiego co do tej pory widziałam, czyli jakiś 50 chyba dram):
Najlepsza drma którą do tej pory widziałam: HYD (no to było trudne :P) i Nodame Cantabile
Najgorsza drama jaką widziałam: Buzzer Beat i A love to kill
Najbardziej głupawo - głupawkowa: Ciężko wybrać.. większość :P Zaraz, wiem! Binbo Danshi :D
Najbardziej wzruszająca: Zaskoczka, ale Maou (japan). To była jedyna drama, na której końcówce autentycznie się popłakałam.
Najbardziej trzymająca w napięciu: Bloody monday
Drama ze zmarnowanym potencjałem: Devil beside you
A jeśli chodzi o niepokojącą dramę to Mars. Sama nie wiem czemu, ale ten serial był taki... niepokojący właśnie.

Koniec mojego wywodu. Dziękuję tym, co przeczytali chociaż połowę :)
www.annyeongtozamalo.wordpress.com

Wróć do „Doki Doki Awards”