doki doki - podsumowanie 2009

Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 31 gru 2009

Ooo, nie zapisałam w zeszyciku Meitantei no okite :D
Hahahahahahahah
Ode mnie 9/10, Shote był genialny, aż się przyzwyczaić nie mogłam do niego, jak znowu się wcielił w tą COOL rolę z Liar Game 2... No cóż... absurd goni absurd czyli wszystko to co kocham w A. Christie sponiewierane i rozebrane na części pierwsze, z tego koktajlu wychodzi za to to, co w japońszczyżnie kocham najbardziej :D

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 31 gru 2009

będzie spamowo ale nie mogę się powtrzymać
to robi za najgorszy strój? O.o serio? tylko dlatego że mają koszulki a la body tatoo i do tego garnitur?
Na serio nic gorszego nie dało się znaleźć w tym roku?
To już Polacy są lepsi w tym...

Margot....... LOL
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 31 gru 2009

to ja miałam LOL'a jak przeczytałam twój post Maura XD

i znowu się zrobił offtop przez to -_-
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 31 gru 2009

no dooobra.. mam troche ograniczony swiatopoglad.. (nie do konca jestem na świeżo z dramami..)

ale w tym roku rządzą jak dla mnie:

k-drama: Shining Inheritance, You're Beautiful i Boys Before Flowers.. no i Creating Destiny i Will It Snow for Christmas z tych świeżo zaczętych..
k-aktorzy: Jang Geun Suk (YaB), Lee Seung Ki (SI), Jung Suk Won (SI), Lee Min Ho (BBF)
k-piosenkarze debiutujący jako aktorzy: Kim Joon (BBF) i Lee Hong Ki (YaB)
k-aktorki: Koo Hye Sun (BBF), Han Hyo Joo (SI)
*** kategoria specjalna: najlepszy kelner: Tae Hwang (SI)

j-drama: Mei-chan no Shitsuji (w sumie obejrzalam tylko 3 dramy z tego roku..)
j-aktor: YamaPi!!!!! (pytanie) i Hiro M. a także Nishijima Takahiro (podobal mi sie w Ghost Freinds)
j-aktorka: Kitagawa Keiko (BuzzerBeat)

najlepszy OST ever: do BBF xD na drugim miejscu SI i YaB

no i ogranicze sie do tego..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 31 gru 2009

no to ja też~

k dramy:

You're Beautiful - czasem mi się dłużyła, ale dla Dzieremiego, ShinWoo i uśmiechu JGS wszystko xD ogólnie drama naładowana pozytywną energą. 8/10
Take Care of the Young Lady - a mi się nawet podobało! butler był głośny, YEH miała pazurki... co prawda nawkurzałam się co nie miara, ale no cóż... na kolejne epy i tak czekałam xD 6/10
Partner - LDW, LDW, LDW, LDW, LDW i jego minki! <3
a tak poza nim, to nic nadzwyczajnego. xD 7/10 (<- to bardziej ocena gry Wookiego niż dramy, ale ćśśś. fangirl.)
Shining Inheritance - jeszcze nie zdążyłam skończyć, ale naprawdę mi się podoba. mimo, że nastwiłam się na dużo śmiechu a tu same tragedie, to jednak oglądam z niecierpliwością 'co będzie dalej?'. 8/10
IRIS - w sumie~ nie skończyłam :ashamed: stanęłam w 5 epie i nie mogę ruszyć. początek był dobry, nawet bardzo dobry. oglądałam siedząc jak a szpilkach. ale coś się popsuło, że mi się nie podoba... ale wypadałoby skończyć, to może kiedyś. 6/10
BOF - na doki było BOFowe szaleństwo, a ja zasiadłam do tej dramy dopiero parę dni temu xD mimo, że Lee MinHo mi bardziej pasi niż MatsuJun, to... jakoś mnie nie wciągnęło. chyba brakuje mi Ogura... 6/10

aktor: ło boże. weź tu wybierz, jak dopiero w tym roku wszystkich poznałam? xD no ale powiedzmy... Lee DongWook (ofc) i... Lee HongKi.
aktorka: YEH. może w my fair lady jej nie wyszło, ale oglądałam z nią Coffee Prince i Goonga i ją lubię. ^^
boysband: MBLAQ!
artysta: GD (dzidi~! <3)
OST: YaB. ofc xP

jdramy:

Buzzer Beat - . . . em... Yamapi-Kamienna-Twarz i jego ciapowata postać spsuła. chociaż w sumie nie było czego spsuć, bo scenariusz też kulał... niby na początku byłam zajarana, ale im dalej tym gorzej. 4/10 (za Mai&Shuji <3)
Mei-chan no Shitsuji - ciapowaty Hiro i szopa Take miała dla mnie urok. naprawdę! lekki i łatwy, ale jednak... zżeracz czasu. xP 5,5/10
Atashinchi no Danshi - absuuuuuuuuuurd! ale ja lubię absurdalne rzeczy. na dodatek naprawdę polubiłam tych wszystkich psychicznych braciszków. ^^ 6/10
Bloody Monday - co za drama! myślałam, że zejdę na zawał jak ją oglądałam. pełna napięcia, cały czas mnie czymś zaskakiwała (ale to pewnie dlatego, że ja strasznie naiwna jestem xD). Take & Haru & Narimisiek = <3 tylko ptaszki były dziwne xDD 10/10
Tokyo DOGS - Ogur <3 klasa sama w sobie. jego dialogi z Hiro rozśmieszały mnie do łez. w grucie rzeczy jedna z lepszych oglądanych przezemnie doram ^^ 9/10
Samurai High School - to jest coś, co tygryski lubią najbardziej po całym dniu w szkole. Haru o dwóch twarzach, wkurzający Sierotka w za krótkich spodniach... po prostu uwielbiam. 8,5/10
Love Shuffle - best, best, best ever! kocham tą dramę. po prostu. za plejadę osobowości, ksywki i kolacje na korytarzu. 10/10!!

aktor: Ogur, Ogur, Ogur, Oguuuuur! <3 i Haru.
aktorka: Karina. Ai Ai w jej wykonaniu była moją idolką. ;D
OST: hm. wszystkiego po trochu xP
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Kibou.. ja na poczatku tez mialam problemy z BOF bo bylo inne niz HYD, ale w koncu sie do tego tak przekonalam ze sie zakochalam..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 31 gru 2009

ok, to i ja pozostawię ślad dla ludzkości, chociaż ani tak dużo nie oglądałam produkcji z tego roku, ani nie znam się na k-popie tak jak Wy ;)

DRAMY:

Bloody Monday - obejrzane na samym początku roku, więc zaliczam tutaj, choć emisja skończyła się w ostatnich dniach 2008. Hmm... bez szaleństwa ^^ Haru-chan jest śliczny i w ogóle super i właściwie dzięki temu i Koizorze przekonałam się do niego, bo po 14sai no haha nie wywarł na mnie pozytywnego wrazenia. No i Narimiya - super aktor! Ale poza tym drama wydaje się wręcz śmieszna jeśli porównywać z koreańskimi w podobnym gatunku (np Time between dog and wolf czy The Devil - i te dramy polecam ludziom którzy uważają BM za cudo z innego powodu niż Miura ^.^).

6/10

Boys Before Flowers - z perspektywy czasu stwierdzam, że moje emocje podczas oglądania tej dramy były wyjątkowo wzmożone, ale to chyba dlatego, że oglądałam przed samą maturą, dosłownie 2 dni przed skończyłam ;) I pewnie dlatego też tak dobrze i szybko mi to weszło. Bumiś <33333 Jego wątek i uśmiech utrzymywały dla mnie dramę przy życiu, cierpiący Kim Hyun Joong niespecjalnie do mnie przemawiał i JunPyo też w sumie niezbyt. Najmniej mi się podobało ze wszystkich wersji HYD które widziałam.

Ale i tak 6,5/10

Slingshot - miałam problem z wkręceniem się, ale jak już się wkręciłam to koniec ;) Pięknie nakręcona drama, bardzo emocjonująca i taka, no, że ciężko jest się do czegokolwiek przyczepić. DoWoo geniusz ;) I w ogóle świetne postaci były: ten w słuchawkach, Lee Philippe, gangster z bratową głownego bohatera to przede wszystkim ^.^ Ah, i jeszcze miłość Do Woo oraz tego głownego Kima xPP Tak mnie wkurzała w My Girl, że nawet nie zauważyłam na początku, że to ta sama ;D Generalnie super zrealizowana drama ze świetnym plotem

9/10

Black & White – no i mam problem, bo do połowy byłam zachwycona, a nawet dalej niż do połowy. Potem tendencja spadkowa, a końcówka to już w ogóle wtf :D Nie rozumiem jak mogli to zrobić z tak wspaniałą dramą. A zapowiadała się tajwańska drama, która nie wkurza mnie tak jak pozostałe z tego kraju, a dotychczas udało się to tylko „Marsowi”. Szczególnie podobało mi się pierwsze 9-10 odcinków. Świetny humor, dialogi, Vic, Mark, Vic, Vic, Vic, jeszcze więcej Vica XD Ahh no i Kingone, żadna z jego pozostałych ról mnie tak nie wkręciła ^^ Ta była epicka – „wyślę wszystkich do nieba” No super ^^ Tak więc zawiodłam się na kilku ostatnich epach, a 7 czy 8 odcinków złych to jednak za dużo, żebym pomimo to była zadowolona.

7/10 bo kocham Vica i to wcielenie Kingone’a (szkoda, że nie było go specjalnie dużo ;( )

The Man Who Can’t Get Married – odprężająca i miła drama I chyba najlepsza dramowa kreacja w tym roku – głownego bohatera. Takie radosne i przyjemne to było, że choć nie poczułam się w szczególny sposób wciągnięta i nie zarywałam nocy, by obejrzeć kolejne odcinki to jednak b. miło ją wspominam. I Hyun Kyu też <3333333333333
Także myślę, że 8,5/10 ;)

Brilliant Legacy – co za wkręt to był! Straszny – kilka dni spędziłam przyklejona do ekranu przeżywając nieszczęścia Eun Sung i przemianę Hwana w baranka XD Historia przewidywalna i typowa jak kolejne odcinki MjM, co nie przeszkodziło mi przeżywać xPP Stepmama była niesamowita – takie zło nieczęsto się pojawia w dramach, które oglądam xP

9/10

That Fool – kolejna świetna postać dramowa, prawie tak samo świetna jak koleś z TMWCGM – Goo Dong Baek. Ji Soo chyba trochę przesadziła z tym zmienianiem swojej twarzy, bałam się że jej górna warga odpadnie jak się będzie całować z Dong Baekiem. Ale nie było powodu do zmartwień – taki kiss nie mógł spowodować żadnych obrażeń (czy to w ogóle był pocałunek??). No a tak poza tym to b.fajna drama, z każdym odcinkiem coraz bardziej mi się podobała, a na końcu nawet trochę przeżywałam rozstania i zejścia bohaterów ;) Miło było z tą dramą ^^

8/10

Love Shuffle świetna drama, naprawdę mi się podobała. Chyba już na prawie stale się przerzuciłam na k i t dramy, ale jak się okazuje, nie wszystkie j-dramy są takie średnie. Ta była naprawdę zaskakująca, wciągająca i przyjemna.

9/10

My Fair Lady – skończyłam dopiero w tym tygodniu i to naprawdę była jedna wielka męka. Nikomu w życiu bym tego nie poleciła. Spodziewałam się czegoś mega super, bo Eun Hye i w ogóle i pierwsze 2 odcinki dały mi nadzieję, że będzie dobrze, ale no cóż… sypnęło się już około 5 odcinka, czyli strasznie szybciutko. Prawnik zmienił fryz i wszystko poszło się… :D Ten hełm to nie był dobry pomysł XD Tak czy siak ta drama to nieporozumienie wg mnie.

3,5/10

IRIS – jeszcze oglądam, a uczucia mam mniej więcej podobne jak do MFL. Ostatnie odcinki (9-11) oglądałam rozpisując jednocześnie znaki chińskie ;) Bez szału generalnie. Czekam tylko aż TOP się pojawi, mój promyczek w tej durnej dramie. A tak fajnie było na początku – pierwszy, drugi odcinek to ogroooomny zachwyt z mojej strony. Pamiętam, ze 4 mi się już nie podobał, a potem było coraz gorzej. Zobaczymy jak będzie w stronę końca, ale jasnej przyszłości tej dramy jakoś nie widzę.

Na razie 4/10

You’re Beautiful – też oglądam, baaardzo powoli, ale to nie wina tego, że mi się nie podoba, tylko tego, że z pomocą tej dramy próbuję wkręcić współlokatorkę, więc oglądamy wtedy, kiedy udaje jej się znaleźć chwilę wolnego, czyli wyjątkowo rzadko. Ale i tak nie podzielam zachwytów większości ludzi nad tą dramą. Rzadko kiedy rzeczy głupie i absurdalne są w stanie zmusić mnie do uśmiechu, chyba że z żalu co ze mną jest nie tak, że to oglądam. Tej dramie się w sumie udaje, bo większość, pomimo głupoty, jednak mi się podoba, a ginę szczególnie na minach Geun Suka. Jednak pewne rzeczy… Poległam kiedy JGS wpadł w fazę wśród zboża, a potem zaatakowała go świnia XD

No, póki co tak ok. 7,5-8/10

Smile, you – na razie ekstra! ;) Naściągałam odcinków i będę dalej oglądać jak wrócę do Poznania, bo jest super super. Rzeczywiście wspaniała chemia między głównymi bohaterami, a naprawdę nie sądziłam, że ten aktor, którego znałam tylko z Time between dog and Wolf sprawdzi się w głównej roli, że będzie potrafił przykuć moją uwagę i sprawić, że będę się nim przejmowała, chociaż nie jest ciachem, ani nie ma w sobie nic magnetycznego. No ale dał radę i jest naprawdę cudownie. Dziewczyna, którą kojarzę z kolei tylko z Bofów, też super. Dziwne jest też to, ze wątki starszego pokolenia nie są wcale nudne. No więc zachęcam wszystkich do oglądania, pomimo dużej ilości odcinków i dziękuję mootylowi za intensywną promocję dzięki której dowiedziałam się o tej świetnej dramie xPP

Najlepszy aktor:
1. Ji Jin Hee – The Man Who Can’t Get Married
2. Hwang Jung Min – That Fool
3. Kim Kang Woo – Slingshot
4. Kingone – Black &White
5. Vic Zhou – Black &White

Najlepsza aktorka:
1. Park Si Yeon – Slingshot
2. Lee Min Jung – Smile, you
3. Karina – Love Shuffle
I z dalszą częścią listy mam problem, ponieważ nie ma wielu aktorek w tym roku, które bym jakoś szczególnie zapamiętała czy mi się podobały w dramie.

Najlepsze dramy:
1. Smile, you (chociaż jeszcze nie zakończona, ale na razie jest najlepsza ze wszystkich w tym roku ;) )
2. Slingshot
3. Brilliant Legacy
4. Love Shuffle
5. That Fool
6. i jednak Black & White, bo w sumie genialna drama była do 10-11 odcinka genialna ^.^

Najlepsze pary:
1. Jung In i Sung Joon ze Smile, you
2. Dong Baek i Ji Soo z That Foola
3. Kim Bum I Ga Eul z BOFa XD

Najlepszy OST
That Fool!!!!!!! i nic innego ;) nie przemawiają do mnie te mdłe balladki z BL, Smile, you czy innych które tak trafiły w gust większości z Was ;) That Fool miał chociaz porządną muzykę XD
No i jeszcze miałam swego czasu fazę na Dash Girl z osta do MFL ;) Fajna piosenka ^^
I podoba mi się strasznie utwór z osta do dramy, której nie oglądałam – Ohitorisama – „Let me hear your voice” by Big Bang. Też super xPP

MUZYKA

Tutaj mam jeszcze mniej do powiedzenia ;)
Najlepszy boysband to będzie zdecydowanie Shinee ;) Ewentualnie dałabym SuJu biorąc pod uwagę rozmiary zafazowania ;)
Girlsband – SNSD – bez sensu jest ukrywanie przed samą sobą, że fazują mnie niektóre piosenki XD

Na solowych wykonawcach się znam jeszcze mniej, więc będzie:
Piosenkarz: Kim Sa Rang – jedyny który przykuł moją uwagę. Przeszłam etap Wheesungów i Park Hyo Shinów i cóż… nie podobają mi się balladki jak już wspominałam XD
Piosenkarki nie ma, chyba że wziąć pod uwagę to, że przesłuchałam My Ear’s Candy około 200 razy, to wtedy Baek Ji Young, ale… jej balladki do mnie nie przemówiły :P

Najlepsze piosenki:
Lollipop – 2NE1 & Big Bang – bo faza była na to niezła ;)
Sorry Sorry – Super Junior – tak samo PPPP
Ring Ding Dong – Shinee
Juliette – Shinee
Super Girl – Super Junior M <3333333333 (oh my szuper gol, ni shi wo de bejbi gol xPPPP)
Abracadabra – Brown Eyed Girls
It’s you – Super Junior
Heartquake – Super Junior
Please be nice to me – Kim Hyun Joong <33333333333333333333333333 (dzięki Maura : *)
My ear’s candy – Baek Ji Young
Kissing you – SNSD xPP
Genie – SNSD
Rock me tonight – Phonebooth – czy to w ogóle jest z tego roku? Whatever, świetna piosenka ;)
no i ostatnio I don’t ca-a-a-a-a-are ;) by 2NE1 xPP Czysta faza :D :D :D

Najlepszy album, który w ogóle mi się nie znudził do tej pory to “Sorry Sorry” SuJu ^^
[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 31 gru 2009

uhuhu "Smile, you" rośnie w siłę i oby tak dalej ! xD
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 31 gru 2009

boze kusicie tym smajl ju okrutnie ;P

Margotkaaa <3 nie chce mi sie tego rozczłonowywać, ale gzadzam sie, popieram, ladnie i w ogole XD

"przesłuchałam My Ear’s Candy około 200 razy" :DDDD
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

no ja juz nawet na dobry poczatek sciagnelam napisy xD
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 14 sty 2010

Cóż mogę powiedzieć...
2009 rok był dla mnie bardzo suchy. Widziałam jedną jedyną dramę- Akai ito. Zupełnie odpłynęłam do świata amerykańskich seriali. I chyba tu już zostanę. Nadal odczuwam intensywne zmęczenie materiału po ponad 3 latach maniakalnego zapatrzenia w Azję. Azjatyckie produkcje nadal lubię, ale nie mogę poradzić, że jak mam chwilę czasu (a czasem kiedy jej nie mam też), to zapuszczam kolejny epek made in USA. A filmów to w ogóle nie oglądam.
No a po moim wyjeździe to Pekinu to i czasu na dd nie było ;( bo tak, nawet jeśli nie oglądałam nic, to czytałam bardzo regularnie.

Mam nadzieję, że jeszcze wrócę...
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 14 sty 2010

O.o przerażenie... tak wygląda emerytura oddramowa? T__T <ja nie chcę się wypalić dramowooo xp>
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 14 sty 2010

Rozumiem cię, bo sama mam wypalenie Bollywoodowe z kolei od jakiś 6 miechów :P Jest szansa że jak sie trochę znudzę j, k i t-dramami to znów wrócę do Indii :)

Jesteś w Pekinie? :) A można zapytać co robisz? :)
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 14 sty 2010

Z Pekinu właśnie wróciłam. Uczyłam tam angielskiego.
Ale właśnie- w ramach "naukowych" w 2009 oglądałam jeszcze Chińskie (CHRL) Hana yori dango/ Boys over flowers.
Ale dałam radę tylko 4 epki zobaczyć. Nie było to aż takie złe w sumie, no ale mając tyle lepszych rzeczy do oglądania, jakoś nawet "naukowo" nie mogłam się przemóc.

I teraz jest z dramami to samo. Nadal je bardzo lubię. Ale jak mam oglądać coś co lubię, a coś co uwielbiam, to jednak wybieram "uwielbiam"- czyli USA... I nawet fakt, że powinnam dla japońskiego oglądać, żeby nie tracić kontaktu z językiem po studiach, nic nie pomaga... T.T
Ale ciągle jeszcze wierzę, że mi wróci.

Wróć do „Doki Doki Awards”