doki doki - podsumowanie 2011

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady
Posty: 2352
Rejestracja: 05 sie 2009
Lokalizacja: Las pelen DRZEW

doki doki - podsumowanie 2011

Post autor: boom_boom » 27 gru 2011

Czyli to, co każdy osobiście chce wyrazić na temat minionego roku i jego rpoduktów dramowych, muzycznych, filmowych, rozrywkowych i jakich tam chce.

Obrazek

Pomocny może okazać się wątek zeszłoroczny, który został świetnie opracowany.

Zachęcam!!!!
Zapraszam!!!
Proszę!!! :)

---

To teraz prywata.

BoomRanking2011

DRAMY ROKU
-koreańska
Musical
Spoiler! No dobra, bo ja po prostu nic innego nie oglądałam prawie, tego też nie skończyłam, ale skoro już bronię tej kdramy w sensie dramy, to warto zawrzeć, co nie? :P
-japońska
Yuusha Yoshihiko to Maou no Shiro
Spoiler! Taaaaaak, wieeeem, że mówiłam, że Hanawake zapominam ostatni ep i już się robi moją ulubioną, ale z perspektywy czasu powiem Wam, że jednak mam niestrawność po tym zakończeniu i nie wymazałam z pamięci- a dramę-zwycięzcę moglabym jeszcze ładnych kilka razy obejrzeć i moje flaki ani trochę by nie ucierpiały. Ta nagroda jest za wszystko. Za pomysł, za wykonanie, za aktorstwo, za fabułę, za przesłanie... Chociaż... Chwila... A nieee, dobra, to była najlepsza j-drama :P
-tajwańska/chińska
Hayate The Combat Butler
Spoiler! Oki. Chciałam powiedzieć, że to drama mojego życia. Że w zasadzie nie pamiętam, żebym się tak dobrze kiedyś bawiła, żebym płakała ze śmiechu, chociaż nie mam pojęcia, o co bohaterom chodzi, żebym tak pokochała każdą, nawet neizmiernie irytującą postać, żeby mój pęcherz robił dziwne rzeczy w trakcie oglądania... Nie pamiętam. To był dla mnie przełom dramowy. Drama do połowy o niczym, od połowy też o niczym, a w międzyczasie tyle się ze mną działo, hihihi, bezcenne.

Najlepsza drama:
-akcji
Quartet
Spoiler! Nie. To wcale nie było tak, że oglądałam, bo Yuya grał Takeru. Oglądałam, bo zapierało mi dech w piersiach. Świetny pomysł, świetne wykonanie, niebanalny świat, w jakim musieli żyć bohaterowie... Chylę czoła.
-komedia romantyczna
In Time With You
Spoiler! W zasadzie to było najromantyczniejsze, co widziałam z tego roku (zakładając, że scena przy automacie w Hayate nie była romantyczna, bo można mieć różne opinie :P ). Ale tak poważnie. To był kawał uczty dla oczu. To był taki piękny światek, w którym by się chciało żyć, a trzeba siedzieć i robić w Notatniku jakiś tam ranking. Ale to nieważne. Bardzo fajna drama.-historyczna
Yuusha Yoshihiko to Maou no Shiro
Spoiler! Hahahahaahahahahaha. Bo to było tak. "Jak tooooo? Boom ogląda dramę historyczną?????". I tak się wszystko zaczęło. A czy jest historyk... Nie wiem. Trochę jest. Pod jakimiś względami. W każdym razie to dowodzi, że nieraz warto się przemóc, jak coś jest podpisane "drama historyczna", bo kwiatki na różnych glebach wyrastają.
-komedia
Hayate The Combat Butler
Spoiler! Czy ja jeszcze czegoś nie napisałam o tej dramie? W sumie niewiele da się napisać, bo opisanie fabuły nie zajęłoby mi zbyt wiele linijek. W sumie niewiele, bo niektóre rzeczy trzeba zobaczyć. W sumie niewiele, bo tam niewiele jest do dyskutowania. To były najkochańsze postaci, najdziwniejsze wątki, najmniej uporządkowana fabuła, największy suspense... :D Wszystko idealne. Tyyyyle tu było scen, które niby zupełnie nie pasowały do fabuły (eee?), że każda z nich porażała i zrzucała ze śmiechu. Jestem fanką.
-dramat
Fuyu no Sakura
Spoiler! jeeeej, NIE WIEM, co ja mam tu wpisac, nie oglądam kdram teraz, żeby Traumę Roku wybierać...
:rolly:


Najdziwniejsza drama
Arakawa Under The Bridge
Spoiler! Wybór prosty. Jesli już JA nie jestem w stanie obejrzec tych kilku minut "na raz", jeśli musze dzielić to sobie na sześciominutowe odcinki czasowe, to coś jest nie tak. To musi być strasznie dziwne. I jest :D
Najbardziej wzruszająca drama
Soredemo, Ikite Yuku
Spoiler! bo tam nawet ero DVD były pełne traumy
albo dobra, nie...
In Time with You
Spoiler! bo przecież tu była najbardziej rozdzierająca scena lotniskowa i ogólnie rozwyłam się jak głupia, ahhh, moje łzy, moje biedactwa
Najbardziej denerwująca drama
Fuyu no Sakura
Spoiler! Czy musze uzasadniać? Oki. Tak w trzech punktach.
1. Mało Takeru.
2. Takeru nie dostał awansu.
3. Drewna, drewna, drewna.

Drama wokół której było najwięcej emocji ^^
Nie wiem. To pewnie jest jakaś k-drama, a ja jestem niegodna.

Najlepszy aktor
Yamada Takayuki
Spoiler! Fascynował mnie człowiek od dawna, ale w tym roku, za sprawą pewnej jdramy, zaciągnął do szafy, w której siedzę razem z resztą jego fanek i podziwiamy sobie wspólnie jego niezwykły talent i niecodzienna charyzmę. Matko, Takayuki, jakim Ty słodkim hentaiem byłeś, najsłodszym w historii!!!!
Najlepsza aktorka
Fukuda Saki
Spoiler! Czy ona czegoś nie zagra? Każą jej zagrać słodką dziewczynkę- zagra. Każą zołzę- poradzi sobie. Każą zagrać sprytną agentkę przepełnioną chęcią zemsty- olśniewa. Każą zagrać niepewnego płciowo chłopaka- żaden problem. Ona jest GENIALNA.
Najlepszy aktor drugoplanowy
Ryu Jin
Spoiler! Nie wiem, czy to do końca trafiony wybór, ale jak zaczęłam się zastanawiać, kogo wpisać, to tylko jego przyniosło mi kłębowisko moich myśli. Uważam, że w Tegorocznym Tysiaku był niezastąpiony, przynajmniej dopóki widziałam (czyli kilkanaście epów). Świetnie grał drzewo. Serio.
Najlepsza aktorka drugoplanowa
Gouriki Ayame
Spoiler! Już jej się kilka świetnych rólek w tym roku trafiło i uważam, że bez niej nie dałoby się niektórych dram oglądać z taką przyjemnością oglądać... Ale jak jej piękna buzia pojawiała się na ekranie, to od razu świat jest weselszy.
Najlepsza postać pierwszoplanowa męska
Yuusha
Spoiler! Mężczyzna taki właśnie powinien być. Trochę-debil, trochę-bohater, trochę-hentai.
Najlepsza postać pierwszoplanowa żeńska
You Qing (In time with you)
Spoiler! Strasznie mi się podobała jakaś charyzma i energia życiowa. Strasznie mi się podobało, że chciała sobie to życie poukładać, niekoniecznie jak w baśni, ale jak to w życiu bywa, trochę walką i szarpaniną. I że zaradna babka z niej była.
Najlepsza postać drugoplanowa męska
Peter (Material Queen)
Spoiler! Każda z nas powinna mieć przyjaciela-geja. I każdy z nas powinien mieć tak szczery uśmiech, tak idealnie zawsze wiedzieć, kiedy przybiec z parasolką i tak idealnie wiedzieć, kiedy przestać oceniać, a zaczynać pomagać.
Najlepsza postać drugoplanowa żeńska
Chu Ju (Hayate The COmbat Butler)
Spoiler! Huhuhuhu, czy ona nie była idealna ze swoją całą mimiką i dziwną zaradnością? :rolly:Najgorsza postać pierwszoplanowa męska
Hiroki (Soredemo, Ikite Yuku)
Spoiler! Eita, wiedz, że ja nic do Ciebie nie mam, ale nie pomogło Ci nawet to, że miałes czajnik.
Najgorsza postać pierwszoplanowa żeńska
Mizuki (Hana Kimi REMAKE)
Spoiler! Przepraszam, to tak z zazdrości, że konkurowałam z nią o Joicza.Najlepszy scenariusz
Hayate The Combat Butler
Najgorszy scenariusz
Hayate The Combat Butler
Najśmieszniejsze sytucje w dramach ;D
-> napad w "Hayate The Combat Butler"
-> dzieła artystyczne Ume w "Hanawake no Yon Shimai"
-> przemiana Bema w "Yokai Ningen Bem"
-> przygoda na skałce w "Thousand Kisses"
-> szczekający Mike He w "Mei Le Go"

MUZYKA

Japonia
Piosenka ♂
Miura Daichi - Turn Off The Light
Spoiler! Taaak. TO jest piosenka, której można słuchac przy zgaszonym świetle. I tak człowiek wiruje wśród kolorowych światełek swojej fazy. :)
Piosenka ♀
Koda Kumi- Pop Diva
Spoiler! Uwielbiam ten numer, aaaaaach, jest w nim coś takiego elektryzującego i kobiecego.
Album
Saori@Destiny - Domestic Domain
Spoiler! Świetne, fazowe kawałki, ktore nie wychodzą z glowy. Nie wiem sama, czy są głupie, czy są ambitne, jedno jest pewne- FAZA!!!Korea
Wykonawca ♂
2PM
Spoiler! Tak. Nie wierzycie, że nie wybrałam U-Kiss. To proste. Jakkolwiek U-Kiss jest najbliższe mojemu sercu i szybciej za nich bym w ogień skoczyła, a nie za jakieś 2PM, tak prawda jest przykra. To nie był dobry rok dla U-Kiss. Mówcie co chcecie, ciągłe afery, wyrzucanie członków, głupia jak but agencja, choroby, kontuzje i oszalały fandom to jednak sporo. I jakkolwiek coś się muzycznie zaczyna na lepsze zmieniać, ja i tak uważam, że wcześniej Jukisy były fajniejsze. A przyszłość pokaże.
A 2PM… Moim zdaniem to był świetny rok dla 2PM! To był ten pierwszy chyba raz, kiedy nie wygrali program z “byle gównem”, tylko naprawdę nagrali fajną piosenkę (i nie tylko jedną) i dobrze się bawili (a ja z nimi). Poza tym mieli prześmieszny i przeprostacki variet, na którym ryczałam ze śmiechu. Poza tym mają swoją Japonię. Poza tym… moją prawie wszystko. Tak trzymać.

Wykonawca ♀
Miss A
Spoiler! Dobra, a tu właśnie zupełnie na odwrót. :D Może i spodziewałam się więcej niż tej garstki nowej piosenek na albumie szumnie nazwanym „full”… Ale jednak… To, z czym wróciły, było DOBRE. I w zasadzie, chociaż moja faza miała lekkie opóźnienie, to miss A jest obecnie najlepszym girlsbandem. W moim odczuciu, rzecz jasna. Nie ma rzeczy, której nie potrafią- tańczą, śpiewają, rapują, Chiny podbijają… :P Bardzo profesjonalne i bardzo fajne dziewczyny. Kocham.Projekt
Clover
Spoiler! Świetna fuzja stylistyczna, wpadające w ucho piosenki, ikra i charyzma -świetnie!
Debiut ♂
MyName
Spoiler! Jak już muszę coś wybrać, to będzie to MyName. Może i nie mieli piosenki, po której bym padła, rzuciła Jukisy w diabły i zaczęła głosić Jeden Słuszny Fandom. Ale ich piosenka była taka radosna jakoś i popowa, że się wkręciło jak żaden debiut męski.
Wybaczcie, Boyfriendy!

Debiut ♀
Rania
Spoiler! TAAAAAAAAAAAK!!!! Nazywajcie je sobie „dziwkami”, jak sobie uważacie, drodzy netizensi. To są świetne dziewczyny! Spróbujcie tak zaśpiewać i tak zatańczyć. Dobre głosy, sprawne ciałka, no i uroda nieprzeciętna. A Doktór był świetną piosenką. Szkoda mi ich, bo to kolejny zespół, który ma przekichane z wytwórnią…
Piosenka roku ♂
1. 2PM – Hot
2. U-Kiss – Miracle
3. Infinite – Be Mine
Piosenka roku ♀
1. Rania- Dr. Feel Good
2. miss A – Goodbye baby
3. Orange Caramel – Funny Hunny (czy jak to się zwie, co mam na shuffle od wydania)
Smęt roku
Seo in Guk- Broken
Spoiler! Piękne to wszystko było, kocham!
Piosenka solo
Jun.K – Alive
Spoiler! Chociaż, no! Żółta kartka! Słaba promocja! Ja chcieć duuuużo więcej od tego pana.
Kolaboracja
Wei Chen + MBLAQ – Run Away
Spoiler! Ale sikałam po nogawkach, jak się o tym dowiedziałam, huhuhuh. A jak się udało fajnie! Czasem nawet Joona można docenić :P
Płyta roku
Leessang – Asura Balbalta
Spoiler! Ehhhh, co można napisać o tak świetnej płycie? Wyśmienita mieszanka wszystkiego, co najlepsze. Pomysł, pomysł, pomysł. Niepowtarzalny klimat. Smakuje wybornie.
Mini roku
Koyote – Good Good Han
Spoiler! Nie ma drugiego takiego mini w tym roku. Po prostu nie ma. Żeby tak idealnie wyczuć proporcje między jesienną melancholią a świetną zabawą, jaka się każdemu młodemu człowiekowi należy :P Jestem pełna podziwu dla ich energii, dla ich pasji i dla ich charyzmy. Każda piosenka była tu strzałem w dziesiątkę.
Ahhh, nie potrafię sobie odmówić nawet teraz:
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Choreografia roku
Infinite – Paradise
Spoiler! Co zrobić, żeby taka-sobie piosenka zachęcała do obejrzenia KAŻDEGO lajwa?
DAĆ INFINITOM TAŃCZYĆ!!!!
Czyli: BIODERKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ehhh, jacy oni sa cudowni, precyzyjni, zdolni, synchroniczni, pełni energii, sprawni, energiczni, blablablablablablablabla, zarąbiści!!!!

Klip roku
Kan Mi Young – Paparazzi
Spoiler! Oj dobra, mnie wzrusza gra Baby’ego w tym :D I ten taniec :D I w sumie cala ta otoczka. I wszystko :DLajwy roku ♂
Dalmatian – The Man Opposed i Lover Cop
Spoiler! Wiadomo. Jak już nawet krwi się band nie boi na scenie, to jest kozak.
Lajwy roku ♀
BEG – Sixth Sense
Spoiler! Tych pań się nie da pobić- wokalnie, charyzmatycznie. A i piosenka cudowna.
Program rozrywkowy
Immortal Song 2
Spoiler! Zwłaszcza na początku, bo z udziałem Woohyuna przegięli :P I z Tae ponoc.
Ale to jednak program, który nam pokazał, że kpop NIE JEST tylko targowiskiem próżności i że fani mogą być dumni.

Variet (oki, to musi być oddzielnie :P )
2PM Show
Spoiler! Ja wiem. Ani krztynki ambicji. Ale po to się kręci variety. A 2PM się świetnie oglądało, bo nie tylko są oni niezrównoważeni psychicznie, zabawni i charyzmatyczni, ale przede wszystkim wyczuwało się, że dla nich nie jest to praca, tylko… Jakby nie nagrywali… Jakby się bawili w gronie najbliższych kumpli. Bezcenne.
Sezam z Inifnite też był niezły, ale no tak jakoś.

Zawód roku
Rainbow
Spoiler! To są świetne dziewczyny, ale jakoś w tym roku było średnio- średnie piosenki, średnie promocje, a w dodatku nam je wywieźli do Japonii, buuuuuuuu, tam chyba jakiś obóz zakładają już te gupie Koreańce <wycie, ryk, płacz>
Chiny, Tajwan, itede.
Wykonawca ♂
Khalil Fong
Spoiler! O matko, jak się zakochałam w tym człowieku, nie potrafię ogarnąć, jak mi on strasznie coś fajnego robi z serduszkiem, ehhhhh, czemuś się nie urodził po sąsiedzku, panie??? <chlip>
Wykonawca ♀
BY2
Spoiler! Dobra, bo w sumie panie dużo fajniejsze piosenki nagrywały, ale te dziewczynki mi dają jakąś taką… nadzieję. Jak zobaczyłam kiedyś, jak tańczą i jakie są mniamniuśne, to się rozpłynęłam, a potem się okazało, że moje rówieśniczki *___* I dlatego, jako że im trzymam kciuki, daję to wyróżnienie, chyba nie pogardzą :P
Piosenka roku ♂
Kenji Wu – Xing Chen Bian
Spoiler! Ojeeeeeeej, ja nie wierzę, to jest zbyt cudowne, że ta piosenka powstała, ona idealnie łączy to, co kocham najbardziej- folk i pop. Jestem zachwycona, Kenji dostaje tysiak całusów pochwalnych, a ja do tej pory nie wyszłam z fazy :D
Piosenka roku ♀
Angela Chang - Shui De Wu Tuo Bang
Spoiler! Najlepszy poprawiacz nastroju, jaki świat stworzył. Od tej piosenki od razu jest jaśniej za oknem.
Smęt roku ♂
Hins Cheung – Jing
Smęt roku ♀
BY2 – Wo Bu Xiang Know
Album roku
Khalil Fong – 15
Spoiler! Najczęściej odtwarzany pewnie album tego roku, który nadaje się na każdy nastrój i każdą pogodę. Fajna mieszanka stylistyczna, pokaz talentu i te de. Pozycja obowiązkowa. Zdecydowanie mój klimat.
Klip roku
Wang Leehom – Huo Li Quan Kai
Spoiler! OMG, aaaaaaaaaaaa, wiem, że nie powinnam, ale tak jakoś nie lubię oglądać tych ich klipów, a ten jest moim Gulity Pleasure, bo wygląda jak podrasowane „Powiedz” Ich Troje :rolly:
Ogólnie kocham tę piosenkę, układ w sumie, efekty w sumie, ALE.
To mnie bawi do rozpuku.

Duet
Vaness Wu + Vic Zhou – Do It
Spoiler! Okeeeej, to chyba też JEST Guilty Pleasure, ale I Feel No Shame :rolly:

POZOSTAŁE
Fangirl/boy service – AJ z U-Kiss mówiący po angielsku
Czarujący uśmiech- AJ z U-Kiss
Najpiękniejsze ciało- Soohyun z U-Kiss? Za łydki, o tak.
W tym roku największa faza była na- standardowo, na U-Kiss
Największy zawód roku- solo debiut Xandra, tam nic nie ma, przykro mi :(
Wydarzenie roku- dołączenie AJa do U-Kiss :D
Skandal roku- wyrzucenie Kibuma i Xandra z U-Kiss (ale jak Chunji pokazał ABSy to też)


Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę
Posty: 897
Rejestracja: 30 maja 2010

Re: doki doki - podsumowanie 2011

Post autor: Snake » 29 gru 2011

Moje filmowe podsumowanie roku :mrgreen: 20 najlepszych filmów, które pojawiły się w ciągu ostatniego roku. Kolejność do najlepszego. Podane są tytuł, reżyser i kraj.

W niektórych tytułach linki do wątków na forum.


20. No Doubt – Soo-young Park - Korea

19. Guilty of Romance – Sion Sono – Japonia

18. Hara-Kiri: Death of a Samurai – Takashi Miike – Japonia

17. Close Encounter of Mahjong – Donald Li – Chiny

16. Hello Stranger- Banjong Pisanthanakun – Tajlandia

15. Children - Kyoo-man Lee – Korea

14. Norwegian Wood - Anh Hung Tran – Japonia

13. HellDriver - Yoshihiro Nishimura – Japonia

12. Akunin - Sang-il Lee – Japonia

11. Borrower Arrietty - Hiromasa Yonebayashi – Japonia (anime)

10. Revenge: a love story - Ching-Po Wong – Hongkong

9. Kiseki - Hirokazu Koreeda – Japonia

8. Night in Nude: Salvation - Takashi Ishii – Japonia

7. Sawako Decides - Yuya Ishii – Japonia

6. RedLine - Takeshi Koike – Japonia (anime)

5. Wu Xia - Peter Chan – Chiny/Hongkong

4. 13 Assassins – Takashi Miike – Japonia

3. Confessions- Tetsuya Nakashima – Japonia

2. Cold Fish – Sion Sono – Japonia

1. Disappearance of Haruhi Suzumiya - Yasuhiro Takemoto, Tatsuya Ishihara – Japonia (anime)
ODPOWIEDZ