2015 Doki Drama Awards

Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

2015 Doki Drama Awards

Postautor: Mizuki » 31 gru 2015

Trudno w to uwierzyć, ale rok 2015 za nami! To dobry moment, by podsumować, co dobrego w tych 12 miesiącach wydarzyło się w azjatyckich serialach.

Przyjęłam kryterium, że oceniam tylko te produkcje, które pozostawiły w moim odczuciu po sobie jakiś ślad! Oznacza to, że zestawienie każdego z nas może wyglądać zupełnie inaczej...

Miejsce 1
Kill Me, Heal Me!
Obrazek
W moim odczuciu jest to drama, która zostanie zapamiętana. Specjalne wyróżnienie dla Yu Ny! Ech, aż mi tęskno!
Uwielbiam OST Hallucination, który trafia na moje TOP TEN OST.

Miejsce 2
Healer

To drama którą uwielbiam! Kocham Ahjumme i nocnego Chang Wooka.
Kiss z czapką stawiam w rzędzie z Cappucino Kiss z Secret Garden. Może nie był tak magiczny, ale równie zaskakujący :fav:
Obrazek

Miejsce 3
Reply 1988

To jedyne co teraz mi przychodzi na myśl by w ogóle umieścić na tej liście! Dramę lubię i daje mi wiele radości oglądania. Jak wszystkie dramy tej serii trafiają w mój gust i chociaż zawsze na czele będzie stało 1997 to 1988 dzięki ścieżce dźwiękowej i nowym aranżacją starych, nieznanych mi wcześniej koreańskich hiciorów zostanie przeze mnie zapamiętane.

Obrazek

Podsumowując to moje zestawienie i jest zupełnie subiektywne. Jak łatwo zauważyć w na mojej liście mamy dramy z początku roku 2015 i potem wieeeeelka dziurę! Uważam, że to mimo wszystko był słaby rok dramowy. Często sięgałam po "wykopki" szukając jakiś pozycji w starociach. Znalazło by się może jeszcze kilka pozycji jednak postanowiłam wypisać tylko 3.
Dram chińskich i japońskich nie zamieściłam, ponieważ żadna w moim odczuciu nie zasługuje na TOP.
Jestem ciekawa jak jest u Was! :mrgreen:
Życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego Dramowego Roku!!!
Aby ciężarówki nie oszczędzały nam bohaterów, jak najwięcej biegających kur i wiele, wiele radości z oglądania!!!
:* :* :*

Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

2015 Doki Drama Awards

Postautor: jordi » 31 gru 2015

Moje TOP3:

1. Twenty Again

2. Oh My Ghost

3. Healer

---

Najgorsze 3:

1. Eccentric Daughter In Law

2. She Was Pretty

3. I'll Remember You

U mnie jak widać najlepiej poradziły sobie dramy z połowy roku. TA dla mnie to jedna tych fajnych, typowych, ale nieprzedramatyzowanych komrom :) Dodatkowo super główna obsada i świetny OST. OMG to Park Bo Young i Kim Seul Gi wymiatające na ekranie, a i też zaskoczenie, bo z komrom zrobiła się bardzo dobra obyczajówka :) 3 Healer to idealny dowód na to, że nie trzeba wielkiej kasy, ani wymyślnej historii - powielone schematy, ale dobrze poukładane, do tego dobra gra aktorska i świetny OST :)

Najgorsze - Synowa to kompletna pomyłka. Syf nad syfami - durnota jakiej Korea kilka lat nie widziała... Miejsce 2 zasłużenie dostaje Pasztetowa - wtórność, nuda totalna od 6 epa już, żenujące w większości kawały, cieniasty Park Seo Joon - najlepszy był Siwon, ale to za mało, żeby nie być w TOP3. No i jednak PASZTET swoje zrobiła... KMHM miało farta, bo od TOP3 uratował go genialny Ji Sung... Na 3 I'll Remember You - tak NUDNEJ dramy udającej kryminał z thrillerem dawno nie było. Do tego bliski tragedii Seo In Guk i nijaka Jang Na Ra... Ostatnie odcinki to było dno (zwłaszcza 15)...
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

2015 Doki Drama Awards

Postautor: Snake » 01 sty 2016

Top 3 Najlepszych Dram:

1. Prison School

Top 3 Najgorszych Dram

1. Smell Girl
2. Hell Teacher Nube
3. After School Bokbulbok
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

2015 Doki Drama Awards

Postautor: KartoflAnka » 01 sty 2016

Trudne te wybory, jak nie wiem. Ech! :drunk:
To mój wybór!!!
1. Twenty Again
2. Kill me, Heal me
3. dylemat życia Replay1988/ Healer albo odwrotnie i przy tym pozostańmy :victory:
Szkoda, że nie ma jakiej kategorii 3 najlepsze makjangi, bo w tym roku zaliczyłam ich całe mnóstwo :rolly:
do tego kilka dram z końcówki roku, nawet jak balonówa - też niezła w sumie
no ech!!! wzdycha i wzdycha!!!
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

2015 Doki Drama Awards

Postautor: Mizuki » 02 sty 2016

KartoflAnka pisze:[post]113965[/post] Szkoda, że nie ma jakiej kategorii 3 najlepsze makjangi, bo w tym roku zaliczyłam ich całe mnóstwo :rolly:
do tego kilka dram z końcówki roku, nawet jak balonówa - też niezła w sumie
no ech!!! wzdycha i wzdycha!!!

a kto powiedział że nie ma! Pisać,co dramowego dobrego lub nie w 2015 roku się przydarzyło!
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

2015 Doki Drama Awards

Postautor: KartoflAnka » 02 sty 2016

to nie tak, że to jakieś super dramy, ale podczas szorowania podłogi innych obowiązków domowych po prostu wciągnęłam się w kilka dram rodzinnych, intryg, złych teściowych, podmienionych dzieci i innych makaronów, restauracji i wyrobu sosu krewetkowego. to nie są miejsca, tylko wymieniam to, co mi wpadło w oko i na chwilę zostało w głowie.
1. Angry mom - przecież ta drama serio miała swoje momenty i JiSoo, no błagam
2. Make a woman cry - główna parka serio mnie przyciagała
3. All about my mom- dawno tak się nie ubawiłam na historii rodzinnej, i słodziakowate parki
4. Blubird's house - żaden poryw, ale lubiłam na to patrzeć
5. Bubblegum - na prawdę dobra drama ze średniej półki, świetne role drugoplanowe, przesadzona o kilka epów, ale i tak dobrze się oglądało.
6. Sweet Home, Sweet Honey - dopiero leci ( 43 epki), ale pierwszy makjang, gdzie nie ma starych rur i aż dziwne to jest, takie do przesady niewinne. i jest kolo z the lover- jaki on niemota :rolly:
7. School 2015 też nie było złe, może nie moje klimaty, ale dało się oglądać w porównaniu do Sassy Go Go - gdyby nie para głównych panów w życiu bym tego patykiem umaczanym w krowim placku nie tknęła.
8. Mask - no lepiej mi sie to ogladało niż Yong Pal - błagam, jak usłyszę Yong Pal dobre, to mi sie flaki wywracają.
9. do tego dorzuciła bym kilka web dram, które miały super historie i klimacik - Noble, my love, She is 200 years old,
Snow lotus, splash splash love( jaka przesada, ale przez to uśmiałam się ze sztywniactwa aktorów), 9 seconds- Eternal time, the Flatterer - dawno nic tak dziwnego nie widziałam, nawet marmelada przy tym wysiada.
10. A gdzie wrzucamy chińszczyznę i tajwan?
Awatar użytkownika
Marie
Już poznaję aktorów ^^"

2015 Doki Drama Awards

Postautor: Marie » 02 sty 2016

Przypomniałam sobie co właściwie obejrzałam i okazało się, że więcej dram porzuciłam, niż dokończyłam. Takich, które trafiły w mój gust od 1 do ostatniego odcinka nie było. Z emitowanych na bieżąco widziałam niewiele, ale jeśli mam wybrać to:
1. Kill me, Heal me
2. Angry mom
3. School 2015
Wszystkie miały jakieś wady, ale w każdej z nich coś przyciągnęło moją uwagę, nie wiem jak to lepiej opisać, ale miały "to coś" :lol: KMHM- za wątek kilku osobowości w Ji Sungu.
...a z tych złych, może nie od samego początku, ale zawiodłam się na Hyde, Jeckyll, Me.
Udało mi się obejrzeć Answer 1997 i Goong- obu dałabym 10/10, ale to nie są dramy z 2015 roku, więc niestety nie mogą się liczyć :)
She was pretty, Sassy Go Go, I'll remeber you, Yongpal- dwie pierwsze oglądało mi się fajnie, ale po ochłonięciu emocji nie są to jednak dramy do top, Yongpal pod koniec sknocili, a I'll.. D.O. z boysbandu pokazał, że potrafi ciekawie zagrać (mimo, że epizod- chętnie zobaczyłabym go jeszcze w roli tego złego), Boguś na plus :lol:

KartoflAnka pisze:[post]113967[/post] i jest kolo z the lover- jaki on niemota
oj tak, nie do poznania w tej nowej dramie :lol:
Marie
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

2015 Doki Drama Awards

Postautor: Skaza » 02 sty 2016

Yaayyy! Głosowanko!

1. Healer - Seo Jung Hoo niby taki twardziel a tak naprawdę to taki misio przytulak :fav: :fav: :fav: ,a Park Bong Soo był taki kochany :fav: :fav: :fav:
2. Missing Noir M - przyznać muszę, że fabularnie to najlepsza drama jaką obejrzałam w tym roku, ale nie było wątku romantycznego, więc nie mogę jej przyznać pierwszego miejsca :D
3. Reply 1988 - chociaż jeszcze się nie skończyła i może nie jestem obiektywna, to kocham tę dramę i podoba mi się bardziej niż wcześniejsze części, jest więcej wątku rodzinnego, bromansu i o wiele mniej fanowania, które tak mnie irytowało w '94 :smitten:

Z dram, które nie dostały się do pierwszej trójki, ale zasługują na to, by je wspomnieć: Angry Mom i Kill me, heal me za powodowanie niekontrolowanych wybuchów płaczu (Yu Na + Ji Soo + Baro :fav: ) i Oh My Ghost za trójkąt miłosny z duchem :victory:
I oczywiście, Boguś jest dla mnie największą niespodzianką 2015 roku :smitten:
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

2015 Doki Drama Awards

Postautor: Chie » 04 sty 2016

1.HEALER :fav: :fav: :fav: :fav:
2.Kill me heal me
3.Oh my ghost
4.She was pretty
5.Falling for innocence
6.School 2015
7.My beautiful bride
8.Angry mom
9.Heart to heart
10.High society za drugoplanową parę

Te złe
Blood
Divorce Lawyer In Love
My Unfortunate Boyfriend
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „Doki Doki Awards”