Witam wszystkich

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
wjzz

Witam wszystkich

Post autor: wjzz » 27 maja 2007

Witam! Przez pewien czas tylko przeglądałem to forum, ale w końcu zdecydowałem się zarejestrować. Wreszcie udało mi się zalogować, więc...
Mam na imię Wojtek i mieszkam we Wrocławiu. Kilka lat temu zacząłem się interesować mangą i anime, potem zainteresował mnie język japoński. Pewnego dnia zacząłem korespondować z pewną Japonką przez internet i powiedziała mi, że jest taka fajna manga Nodame Cantabile i za kilka pojawi się jej wersja drama. Na stronie grupy, która tłumaczyła mangę Nodame podano link do RAWa z d-addicts i w ten sposób wciągnąłem się w japońskie dramy :) Na razie nie obejrzałem ich zbyt wiele (miałem w tym roku matury, więc musiałem się trochę powstrzymywać :)), ale moje ulubione tytuły to: Nodame Cantabile, H2, Densha Otoko i GTO. Bardzo podobały mi się też Hana Yori Dango 1&2, Attention Please, Gokusen, a 1 Litre of tears zrobiło na mnie duże wrażenie i zwróciło uwagę na pewne sprawy. Mój ulubiony japoński film to Tada, kimi wo aishiteru.Ostatnio nie oglądam już prawie wcale anime, ale moi faworyci to: Kimagure Orange Road, Honey and Clover i filmy od Ghibli. Jeśli chodzi o mangi to czytam to co wychodzi u nas (FMA, GTO, NGE, Naruto), a oprócz tego różne tytuły od Mitsuru Adachiego.
Jeśli kogoś interesuje czego słucham, to zapraszam na http://www.last.fm/user/wjzz.

Ok. Na razie tyle wystarczy:)

PS. Normalnie bym tyle o sobie nie gadał, ale jak zobaczyłem, że na tym forum długie powitania nie są rzadkością, to postanowiłem nie być gorszy :)

Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony

Post autor: allia » 27 maja 2007

Witam :)

widzę, że głównie Japonia leży w centrum Twojego zainteresowania, jako zagorzała zwolenniczka koreańskich dram polecam także zapoznanie się z tym , co produkują zachodni sąsiedzi Japończyków ;)

pozdrawiam i życzę miłej zabawy :)
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Hiiroi Karasu » 27 maja 2007

Witamy, witamy!

Co miesiąc jestem we Wrocku na tydzień, to sobie możemy skoczyć na browarka i pogadać o tym i owym. Nie oglądasz już anime? To podrzucę ci coś, co po obejrzeniu pierwszego epsa obejrzysz do końca :twisted:

Powiedz mi tylko jedną rzecz, a raczej zapisz wymowę twojej ksywki, bo jestem ciekaw, jak ją twoi znajomi wymawiają. XD

Baw się dobrze na Doki Doki. :D
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Post autor: Noirika » 27 maja 2007

Witam serdecznie :)
Też tak jak Allia polecam dramy koreańskie :)
Zapewniam, że już stąd nie odejdziesz - nie będziesz w stanie się od tych wspaniałych ludzi oderwać :)
Awatar użytkownika
wjzz

Post autor: wjzz » 27 maja 2007

allia:: Lepiej nie, bo jeszcze zachce mi się też uczyć koreańskiego, a ja z nauką kanji ciągle w lesie :) Widzałem rok,dwa temu jakiś koreański film o tańcu towarzyskim, ale tytułu już nie pamiętam. Nawet dawał radę.

Karasu:: Jeśli to anime to nie jakieś ecchi, to czemu nie :)
Co do ksywki, to właściwie nie trzeba jej wymawiać:) Znajomi mówiąc do mnie po imieniu, a 'wjzz' to po prostu podpis w internecie, który powstał po cześci przypadkowo. Właściwie jedyna możliwa wymowa to przeliterować i tego się trzymam :)

Zamiast piwka, wolę sprite'a i partyjkę go lub brydżyka :)
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@

Hehe, nie ecchi ani żadne hentai, ale zastanawiam się, czy powinieneś oglądać skoro tak pilnujesz czystości ciała i umysłu. ^^"

Każdy niech pije, co lubi i będzie ok, a na brydżyka zawsze chętnie, jeśli znajdziesz jeszcze dwóch. Bo w mojej grupie, z którą jeżdżę na szkolenia, to już wiem, że nikt nie gra :/
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony

wjzz pisze:allia:: Lepiej nie, bo jeszcze zachce mi się też uczyć koreańskiego, a ja z nauką kanji ciągle w lesie :) Widzałem rok,dwa temu jakiś koreański film o tańcu towarzyskim, ale tytułu już nie pamiętam. Nawet dawał radę.
dla chcącego nic trudnego XD
Koreańczycy robią dużo dobrych filmów, polecam pooglądać kilka szczególnie polecanych pozycji :)

wjzz pisze:Zamiast piwka, wolę sprite'a i partyjkę go lub brydżyka :)
uważaj na tego pijusa bo jak pójdzie w cug to będziesz miał tygodniowy maraton ;)
Awatar użytkownika
emenemsbis
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: emenemsbis » 27 maja 2007

Witam nową osóbkę :D A co do koreańskich filmów, to naprawdę polecam - są świetne :D
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu

Post autor: San-chan » 27 maja 2007

Witam serdeeecznie ^^
Popieram Em, zacznij oglądać jakieś koreańskie produkcję, nie pożałujesz ;)
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu

Post autor: czajka » 27 maja 2007

Ja nie będę namawiać do koreańskich, bo sama w japońskich siedzę. :D

Witam na forum!
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@

allia pisze:uważaj na tego pijusa bo jak pójdzie w cug to będziesz miał tygodniowy maraton ;)
Dziękuję za dbanie o moją nieskazitelną opinię XD
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony

Hiiroi Karasu pisze:
allia pisze:uważaj na tego pijusa bo jak pójdzie w cug to będziesz miał tygodniowy maraton ;)
Dziękuję za dbanie o moją nieskazitelną opinię XD
proszę bardzo.. staram się jak mogę i oczywiście... polecam się na przyszłość :D
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 27 maja 2007

Witam kolejną dusze na naszym forum! ;D
Przyłączam się do moich przedmówczyń jeśli chodzi o koreańskie pozycje...
Ja sama zaczęłam od anime/mang... a skończyłam na koreańskiej muzyce i filmach xP
Co do nauki języka... koreańskiego alfabetu akurat nie tak trudno się nauczyć bo jest on dość prosty haha (wbrew pozorom xP).
No cóż, sprobować nie trudno, prawda? Każda drama/film w zależności od pochodzenia ma swój własny klimat... a mi akurat bardziej pasuje koreański niż japoński... i nigdy sie nei spodziewałam, że tak bedzie xP

Anyway, życzę Ci miłego :forumowania: i mam nadzieję, ze z nami zostaniesz... co nie jest zazwyczaj trudne poniweaż forum wciąga bardzo łatwo xP
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: aurora » 27 maja 2007

Hmm a kto sie ze mna umowi na Sprite'a w lublinie :( :P

Witam rowniez :) :)
Awatar użytkownika
Hotarubi
Już poznaję aktorów ^^"

Post autor: Hotarubi » 28 maja 2007

Witam witam również bardzo cieplutko:) Ja tez jestem tu od niedawna,ale tu jest tak cudnie ,że na pewno szybko się zaprzyjaźnimy;)

Ja swoją przygodę zaczęłam od koreańskich i chińskich pordukcji filmowych,więc bardzo gorąco je polecam:)

Jeszcze raz witam serdecznie.POzdrowionka z Olsztyna
ODPOWIEDZ