Cześć i czołem pytacie skąd się więęęęęłaaaaam ;)

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
makella
Oglądam regularnie xD

Cześć i czołem pytacie skąd się więęęęęłaaaaam ;)

Post autor: makella » 22 cze 2007

Witam!
Kilka dni temu szukając więcej info o Devil Beside You trafiłam przypadkowo na to forum, oblukałam je trochę i postanowiłam się zadomowić.

O mnie:
Pochodzę z Podlasia 8) ale obecnie przebywam na Kujawach (ach te studia) :D . Nadużywam czasem emotikonek za co z góry przepraszam :oops: ;). Aha i zjadam literki.

Moja pierwsza styczność z ogólnie pojętą kultura Wschodu to anime Sailor Moon. Ehhh to były czasy! Do dziś Sailorka to moja ulubiona kreskówka (ze tak to nazwę) ^^. Przez długi czas nic innego nie znałam, az do czasów liceum gdzie poznałam koleżankę totalnie zakręconą na punkcie Japonii/mangi/anime i wszystkiego co się z tym wiąże. Dzięki niej poznałam mangi: SM (mimo wszystko dalej wolę anime), Slump (lol dawno sie tak nie uśmiałam), Brzoskwinia, Paradise Kiss & Oh my goddes. W zasadzie do końca to przeczytałam tylko SM i PK :(*

Koleżanka owa namówiła mnie też to obejrzenia GTO LA (w dalszym ciągu nie przeczytałam mangi ani nie obejrzałam anime ^^'). Drama bardzo mi się spodobała ale znów nie obejrzałam jej do końca (stanęło na tym, że Onizuka pisał egzamin po tym jak go 'dziabneli' nożem). Po tym jakże udanym poczatku jako wielka fanka SM postanowiłam obejrzeć LA....uczcijmy to chwilą ciszy....!....!!....!!!.....!!!!....po 2-3 odcinkach jedyne co mi sie ciśnie na usta to #$%^! &^%!!!!! Po tym traumatycznym przeżyciu (+ matura itp) zarzuciłam m/a /d na jakiś czas.....aż do....

Aż do czasu jak mi moja Wietnamska penpalka podrzuciła MV z youtube z Devil Beside You. IIiiiiii...po prostu wpadłam jak śliwka w kompot-ta drama jest na prawdę świetna choć może trochę przesadnie wydłużona. Następne w kolejce były ISWAK,Mars & Full House (wypowiem się na ten temat w odpowiedniej części forum ;) ). Btw <3 Rain ^_^

To by było na tyle jeśli chodzi o dramy. Poza tym jestem postcrosserką**, fanką naleśników, uwielbiam gotować (jak tylko mam czas), zbieram pocztówki (hah!), moje rytmy to głównie latino (ale nie tylko), oglądam namiętnie Amelię, przepadam za kinem (francuski humor <3, Zielona mila, Życie jest piękne, Elisabeth, A.I. Sztuczna Inteligencja + seriale: Heroes, PB, DH etc)

Ufff to chyba z grubsza tyle ;)

Ah no i niestety nie umiem spiewać ^^' (ekhm zafałszowałam w tytule=>wszystkich wrażliwców z góry za to przepraszam, a w zasadzie z dołu :P) i jeszcze bardzo wielu rzeczy nie wiem typu co to jest dorama itp zatem proszę o wyrozumiałość
Pozdrawiam
MEla

*ok wiem że to mocno 'dziewczyńskie' mangi, ale 'halo' jestem w końcu dziewczyną :P
**vide: http://www.postcrossing.com

Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony

Post autor: allia » 22 cze 2007

wow!

to się nazywa wzorowa postawa :) pierwszy post i od razu taki długi wstęp :clap:

Witam serdecznie na forum :woot: fajnie, że postanowiłaś się odezwać bo niestety większość rejestrujących się muszę do tego przymuszać stosując niewybredne metody (szantaż, tortury) XD

mam nadzieję, że ten post to dopiero początek i rozkręcisz się jeszcze bardziej :) zapewne widywać się bedziemy głównie w >części koreańskiej< tego forum, gdyż akurat kino tego półwyspu najbardziej mi leży :)

poza tym... też kiedyś zbierałam pocztówki :) głównie z latarniami morskimi... całkiem sporo mi się ich uzbierało ;)

życzę miłej zabawy :aww:
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 22 cze 2007

Witaj!
Nagroda dla tej pani za tak ładne przedstawienie się ;)
Niestety jednym z minusów po takim wstępie jest to, ze nie bardzo wiem o co się zapytać haha

Caly czas jak widziałam SM to mi do głowy od razu przychodziło SM Ent. Dopiero po chwili stukałam się w czoło, że to Sailorki... xP

Chciałam już zapytać, czy oglądałaś jakąś dramę koreańską ale mnie olśniło, zę napisałaś o Full House więc... po prostu szepnę, ze jeśli jeszcze tego nei widziałaś to z koreańskich dram polecam My Name is Kim Sam Soon i Goong'a :)
To są dramy must watch xP

Ja tak samo jak allia bardziej siedzę w części koreańskiej ale oczywiście nie pogardzę resztą... Devil Beside You mi się podobało, tak samo Mars... niestety na ISWAK się zanudziłam xP

Cóż ja mogę jeszcze powiedzieć - zyczę miłej zabawy i mam nadzieję, ze z nami zostaniesz :)
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@

Post autor: Hiiroi Karasu » 22 cze 2007

Witam równie serdecznie, co przedmówczynie i jestem pod równie sporym wrażeniem. :D
allia pisze:Witam serdecznie na forum :woot: fajnie, że postanowiłaś się odezwać bo niestety większość rejestrujących się muszę do tego przymuszać stosując niewybredne metody (szantaż, tortury) XD
No właśnie. A i są takie osobniki, co buszują po tym forum, rządzą się, jakby świat do nich należał, postują jak im się podoba (dopóki Pani Pierwsza Admin nie krzyczy :P), a się nie przedstawili nawet jednym zdaniem. Normalnie warcholstwo i hołota! :P A tu proszę, jak ładnie można. Nawiasem mówiąc, to jestem ciekaw, czy w realu ci się buzia zamyka. :twisted: Niemniej powitanie to zaiste - pozwolę sobie na makaronizm, gdyż mój język polski widać zbyt ubogi - role model. :D

Mam nadzieję, że będzie ci się mile spędzało z nami czas na tym forum. Pozdrawiam. :D
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Post autor: Noirika » 22 cze 2007

Witam, witam :)
Dłuuugie przedstawienie się. Nie spotyka się takiego często.
Fajnie, że też lubisz Amelię - to wspaniały film. Bohaterka taka strasznie pozytywna. A i jeszcze Zielona Mila - czytałaś może książkę? Film był genialny, ale książka moim zdaniem jeszcze lepsza. :)
A co do SM - to ja tam wolę mangę. Choć ostatnia część anime strasznie my się podobała - szczególnie ze względu na Seiyę (ah ta młodzieńcza miłość :D).
Baw się u nas dobrze :)
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu

Post autor: San-chan » 22 cze 2007

Lohoho, co za opis xD
Milo mi Ciebie powitac na naszym cudnym doki ^^
zycze wielu milych chwil na foruuuuum xD
Awatar użytkownika
Waszka
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Waszka » 22 cze 2007

Witaj czuj sie jak u siebie ;)

PS. na poczatku zamias przeczytac makella to przeczytałem makrela hehe :P XD
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Post autor: Noirika » 22 cze 2007

Waszka - za dużo alkoholu jak widać skoro pojawiają się problemy z czytaniem :)
Awatar użytkownika
atsaki787
Oglądam regularnie xD

Post autor: atsaki787 » 22 cze 2007

Witam na forum XDDDDD. Ale ty fajnie opisałaś to wszystko *wali głowa w klawiaturę* ja pisze często bzdury O_O ale to może już lepiej pominę jeszcze raz serdecznie witam nowa duszyczkę XD
Awatar użytkownika
makella
Oglądam regularnie xD

Ojej...nie sądziłam, że mój pierwszy post wywoła taką lawinę... jak jest zbyt długi to go zawszę mogę skrócić :ashamed: w sumie to sama się sobie dziwię, że tyle napisałam, bo normalnie nie mam takiego słowotoku :confuse: ...lol... ;)

W każdym bądź razie bardzo dziękuję wszystkim za powitanie :hug:
allia pisze: poza tym... też kiedyś zbierałam pocztówki :) głównie z latarniami morskimi... całkiem sporo mi się ich uzbierało ;)
Ahhh pocztówko-maniaczką jestem dopiero od października, ale już zaczyna brakować mi na moje 'skarby' miejsca. Co by Wam pokazać na czym moje szaleństwo polega zapodaję link do kolekcji zaprzyjaźnionej postcrosserki tutaj klik. Hobby wzięło się z zamiłowania do podróży + nie do końca spełnionej miłości do fotografii (jestem na etapie 'amatorki')
Devi pisze:Witaj!
Nagroda dla tej pani za tak ładne przedstawienie się ;)
Eeee tam... zaraz pani...taka stara to ja znowóż nie jestem :P
Noirika pisze:Fajnie, że też lubisz Amelię - to wspaniały film. Bohaterka taka strasznie pozytywna. A i jeszcze Zielona Mila - czytałaś może książkę? Film był genialny, ale książka moim zdaniem jeszcze lepsza. :)
A co do SM (...) ostatnia część anime strasznie my się podobała - szczególnie ze względu na Seiyę (ah ta młodzieńcza miłość :D)
Dlatego też polubiłam dramy- i tak przecież wiadomo że (chyba 99% przypadków) główni bohaterowie będą razem (ślub to chyba też popularny motyw?). (ZM) Książki niestety jeszcze nie czytałam nad czym bardzo ubolewam, ale mam zamiar nadrobić zaległości :). Btw a któraż fanka SM nie kochała się w męskiej wersji Seiyi ;)...?
Waszka pisze:PS. na poczatku zamias przeczytac makella to przeczytałem makrela hehe :P XD
Noirika pisze:Waszka - za dużo alkoholu jak widać skoro pojawiają się problemy z czytaniem :)
lol....raczej prawidłowe skojarzenie wytworzyło się u Waszki...punktem wyjściowym dla makelli była właśnie makrela... :lol:

Eeeee...chyba znów mi wyszedł długi post :ashamed: a trudno się mówi ;). Hmmm widzę tu silne przedstawicielstwo fanów koreańskich produkcji, co zatem fance FH & DBY (tak wiem Tajwan, raczej chodzi mi tu o rodzaj dramy a nie pochodzenie) byście polecili? (oprócz wspomnianego już wyżej My Name is Kim Sam Soon i Goong'a)
I czy jest może na tym forum jakiś mądry człowiek obeznany z PS'em? Bardzo chciałabym robić własne banery, ale w ogóle nie mam pomysłu jak się do tego wziąć (ale ogólnie jestem raczej z tych zybko łapiących ;) )
Iiii jeszcze czy znacie jakieś strony oprócz youtube i crunchyroll gdzie mozna by oglądać dramy online & free?
Pozdrawiam

EDIT:
@atsaki787 masz przepiękny baner, sama robiłaś?
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony

Post autor: allia » 22 cze 2007

Ja bym Ci mogła polecić z korei coś co sama w tej chwili oglądam i świetnie się przy tym bawie czyli Dal Ja's Spring :)
Awatar użytkownika
atsaki787
Oglądam regularnie xD

Post autor: atsaki787 » 22 cze 2007

makella pisze:@atsaki787 masz przepiękny baner, sama robiłaś?
Niestety nie, a chciałabym umieć coś takiego... moja koleżanka uwielbia sie bawić w photoshopie i zrobiła go dla mnie XD. Szkoda że ja czegoś takiego nie potrafię *znowu użala sie nad sobą*. Ale mam nadzieje ze niedługo sie nauczę XDDDD.
makella pisze:Eeeee...chyba znów mi wyszedł długi post ashamed a trudno się mówi Wink
Nie martw sie mi tez czasem wychodzą długie.. szczególnie jak zacznę opsisywać swoje wyższe filozofie.... ale mniejsza z tym... dla mnie to nawet lepiej jak posty są długie i w ogóle... po prostu lubię czytać co ludzie piszą XDDDDD. a to sie przyznałam ;)
Awatar użytkownika
makella
Oglądam regularnie xD

atsaki787 pisze:Niestety nie, a chciałabym umieć coś takiego... moja koleżanka uwielbia sie bawić w photoshopie i zrobiła go dla mnie XD. Szkoda że ja czegoś takiego nie potrafię *znowu użala sie nad sobą*. Ale mam nadzieje ze niedługo sie nauczę XDDDD. [/size]
Hmmm a mogłabyś zapytać swoją koleżankę jak uzyskała ten efekt na twarzy..?(te tak jakby rozmycie/rozmazanie/mgiełka/zwał jak zwał) ma dziewczyna talent! :)
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Post autor: Devi » 22 cze 2007

Hmmm a mogłabyś zapytać swoją koleżankę jak uzyskała ten efekt na twarzy..?(te tak jakby rozmycie/rozmazanie/mgiełka/zwał jak zwał)
W photoshopie to jest po prostu filtry-> rozmycie...
Chyba, ze ktoś ma ang. wersję to wtedy rozmycie zwie się "blur" xP
Bardzo chciałabym robić własne banery, ale w ogóle nie mam pomysłu jak się do tego wziąć (ale ogólnie jestem raczej z tych zybko łapiących Wink )
Kwestia ćwiczeń ;)
byście polecili? (oprócz wspomnianego już wyżej My Name is Kim Sam Soon i Goong'a)
Moja ulubioną dramą ogólnie jest Delightful Girl Choon Hyang ... a czemu tego nie polecam na początek? Bo drama jest specyficzna, momentami na prawdę człowieka irytuje... jednych to zniechęca innych nie... mnie nie zniechęciło i nawet mimo tych irytujących momentów jest moją fav dramą xP
Ja moge jeszcze polecić np. Sang Doo Let's Goo to School... również gra tam Rain (tak samo jak w Full House) i bardzo mi się ta drama podobała pamiętam...
jak jest zbyt długi to go zawszę mogę skrócić
Nie ma mowy! To bardzo dobrze, że jest długi :)
sumie to sama się sobie dziwię, że tyle napisałam, bo normalnie nie mam takiego słowotoku
Ja zazwyczaj dużo nie mówię... ale posty czasem monstrualne mi wychodzą xP
Btw a któraż fanka SM nie kochała się w męskiej wersji Seiyi
Ja... ale moze dlatego, że ja nie do kńca byłam fanką SM... xP
lol....raczej prawidłowe skojarzenie wytworzyło się u Waszki...punktem wyjściowym dla makelli była właśnie makrela... Laughing
Waszka chyba na prawdę musiał być pod wpływem... pod wpływem mu skojarzenia dobrze wychodzą xP
Iiii jeszcze czy znacie jakieś strony oprócz youtube i crunchyroll gdzie mozna by oglądać dramy online & free?
Hmm... przykładowo VEOH TUTAJ LINK
O wiele lepsze od youtube pod względem jakości...
Awatar użytkownika
Waszka
Co to jest dorama? o_O

Post autor: Waszka » 22 cze 2007

Devi pisze:
lol....raczej prawidłowe skojarzenie wytworzyło się u Waszki...punktem wyjściowym dla makelli była właśnie makrela... Laughing
Waszka chyba na prawdę musiał być pod wpływem... pod wpływem mu skojarzenia dobrze wychodzą xP

haha bardzo smieszne :P przynajmniej trafiłem :P XD
ODPOWIEDZ