Miodzio

pole do popisu dla nowych użytkowników
Awatar użytkownika
miodzio
Co to jest dorama? o_O

Miodzio

Postautor: miodzio » 01 sie 2007

Witam ;] Jestem Artur, mam 18 lat no i jak widać... jestem tu nowy :-) Dramami interesuję się od niedawna i niewiele jeszcze widziałem, ale mam nadzieję, że pomożecie mi wypełnić tę lukę...

Jeżeli kogoś to interesuję, to pochodzę z Lęborka i uczęszczam do technikum informatycznego. Moje hobby to piłka nożna, fotografika (http://www.miodzio.digart.pl <-- moje prace), no i komputery.

Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 02 sie 2007

Witam serdecznie na forum :)
Jeśli widziałeś niewiele dram to jesteś na moim poziomie. Osobiście polecam Hana Yori Dango 1&2, Full House, Goong, Mars, Devil Besides You, Delightful Girl Choon Hyang, Fireworks i to może na razie na tyle :) Inni na pewno też CI coś doradzą :)
A może słuchasz muzyki azjatyckiej? :)
Baw się u nas dobrze :)
Ogłaszam, że kolejny Pan dołączył do naszego troszkę sfeminizowanego forum :D
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
miodzio
Co to jest dorama? o_O

Postautor: miodzio » 02 sie 2007

Hana Yori Dango widziałem jak na razie tylko kilka odcinków, bo głupio przyznać... nie mogę znaleźć do tej serii napisów ;]

Co do muzyki azjatyckiej, to słucham tylko wybrane utwory (np. soundtracki z różnych dram) a z konkretnych wykonawców to - Nany Kitade ;-] A jeżeli chodzi o muzykę "ogólną", nieazjatycką to Coldplay.
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

No to w najbliższym czasie pewnie obejrzysz Hana Yori Dango do końca :) Druga seria też jest fajna, nawet może lepsza...
Nana Kitada to Jrock? Chyba musze coś dodać do swojej muzycznej biblioteczki :)
A tak w ogóle to gustujesz w produkcjach japońskich, koreańskich itd.? Czy oglądasz wszystkie? Takiemałe ostatnie pytanko :)
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
miodzio
Co to jest dorama? o_O

Hym.. wcale nie musi to być ostatnie pytanie :P
Nana Kitade to coś pomiędzy Jrock, a Jpop, i chociaż to takie mieszanie stylów to bardzo miło się jej słucha ;-]

Jak na razie to "siedzę" tylko w japońskich produkcjach (filmy, anime, muzyka), zresztą Japonia to takie moje małe hobby. Staram się czytać różnego rodzaju książki i uzupełniać swoją wiedzę z tego zakresu...

Kiedyś fascynowały mnie Chiny, ale to ze względu na swoją historię i kulturę (dodatkowo w tym czasie trenowałem kung-fu), a Japonię uważałem za to coś... bee... złego =) Teraz mój światopogląd obrócił się o 180 stopni i zaczęła się fascynacja "krajem wschodzącego słońca", a "państwo środka" niewiele mnie już obchodzi ;-]
"Należy zaakceptować to, co nie do zaakceptowania i znieść to, co nie do zniesienia" - HIROHITO 1945
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Dziękuję za wyczerpująca wypowiedź :)

Czyli japoniomaniak. Kiedys też byłam japoniomanikaiem, ale ostatnimi czasy wzięło mnie na Koreę, ale resztą też nie gardzę :) Tutaj na pewno znajdziesz dużo dla siebie tematów, ale spróbuj też innych produkcji... W końcu nie można się ograniczać, a spróbowanie niczym Ci nie zaszkodzi - najwyżej możesz mnie winić, że Ci poleciłam Twoim zdaniem kiepskie produkcje i zmarnowałeś trochę czasu ;) Bo w sumie to chyba Ci poleciłam prawie same niejapońskie...

Mieszanka - Jrockowo-popowa...Hm, może być interesujące, bo ostatnio nawet się przekonałam do lżejszych klimatów :)

eh, nie dotrzymam słowa i zadam jeszcze jedno pytanie - nie gniewasz się? :) Cóż to się stało, ze przerzuciłeś swoje zainteresowanie na Kraj Kwitnącej Wiśni?
Awatar użytkownika
nuri
Co to jest dorama? o_O

Postautor: nuri » 02 sie 2007

Ja też polecam nie zamykać się tylko w japońskich produkcjach.. Osobiście skorzystałam z rady i obejrzałam tajwańską Devil Beside You i jest po prostu cudowna XD Od siebie mogę też polecić A love to kill jest trochę mniej 'cukierkowa' niż Devil..
Mou dame da.. Sora wa mieru noni..
Awatar użytkownika
miodzio
Co to jest dorama? o_O

Nie no, ograniczać się nie będę na pewno. Jestem z natury ciekawski i wszystko co nowe i inne, mnie w pewien sposób fascynuje ;-]

Co się stało... hym... nie wiem, może po prostu obudziłem się i powiedziałem - "od dziś lubię Japonią". Ciężko to wytłumaczyć, ale tak jakoś było.

Ni stąd ni zowąd, zacząłem oglądać anime i dramy, słuchać japońskiej muzyki i czytać o Japonii. Nagle też wszystko zaczęło mi się z tym krajem kojarzyć. Obojętnie co robiłem to we wszystkim widziałem coś japońskiego. Może to jakaś choroba... ja nie wiem :D Ale dopóty mi to nie przeszkadza, dopóki będę się tym interesował ;]

A co do dram, może to wyda się dla kogoś dziwne, może i śmieszne... ale o dziwo lubię gdy akcja oscyluje wokół jakiejś nieszczęśliwiej miłości :D Może to tak wrednie zabrzmiało, ale różnego rodzaju romansidła mnie nie odstraszają, ba, powiem nawet więcej, nie raz może niepotrzebnie wczuwam się w sytuację bohaterów i przeżywam z nimi ich wzloty i upadki.

No ale dość o mnie... bo jeszcze ktoś każe mnie w klatce zamknąć i do zoo =)
"Należy zaakceptować to, co nie do zaakceptowania i znieść to, co nie do zniesienia" - HIROHITO 1945
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 03 sie 2007

Gdzie tam choroba - to bardzo normalne, że nagle zaczynasz wszystko kojarzyć tylko z jednym :) Też tak mam i uważam, że to raczej miłe uczucie...

Łee, zamkniemy Cię w klatce i nie wypuścimy...

Żartowałam :D Chyba, że przyjmiemy, iż forum to klatka, a członkowie to strażnicy :)

Jednak przyznaję, że jestem pod wrażeniem (pozytywnym), że lubisz takie historie o nieszczęśliwej miłości. Większość facetów albo nie lubi albo się nie przyznają, ze lubią. Więc plus dla Ciebie :)

Wróć do „Kilka słów o sobie”